Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 20:10   #1
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Question

Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?


Co myślicie o liceum we Wrocławiu XVII - profil teatralny?
__________________

Edytowane przez siplesimi
Czas edycji: 2012-01-27 o 13:29 Powód: Treść błędna
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 21:44   #2
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Chodziłam do tego liceum i klasa teatralna była nam stawiana za wzór tego czego nie należy robić-opinie o uczniach z klasy teatralnej były mniej więcej takie,że JUŻ uważają się za wielkie osobowości,gwiazdy,ekscen tryków i w związku z tym nie muszą mieć aż tak dobrych stopni,wystarczy "talent". Owszem,były osoby uzdolnione,masa ludzi świetnie śpiewających co można było zauważyć przy okazji Przekrętów,ale niestety spora część to ludzie zarozumiali,którzy noszą się z zadartymi nosami.
Co do poziomu nauczania-uważam,że jest średni,(może odrobinę wyższy niż średni ),ale klasa teatralna miała wybitnie kiepskie wyniki,matematyka kulała,humanistyczne przedmioty-tutaj trochę lepiej,z językiem polskim sobie radzili.
Oczywiście nie można uogólniać,na pewno w gronie tych uczniów znajdą się sympatyczni ludzie,którzy oprócz ciągot do aktorstwa czy śpiewu mają jeszcze zapał do nauki,tak więc nie zrażaj się tym co napisałam
Druga sprawa-nie licz na to,że ukończenie takiej klasy otworzy Ci niewiadomo jakie ścieżki kariery

Aha-napisałaś,że masz problemy z fizyką,chemią i matematyką. Hmm,no i tutaj właśnie może być problem,bo nauczyciele piłują i to dość mocno,dodatkowo niektórzy są-jakby to delikatni powiedziec?-niezbyt przychylni uczniowi,wręcz zachowują się jakby ktoś ich zmuszał do bycia nauczycielem. Trzeba jakoś to przeboleć i poświęcić trochę czasu na naukę. Często jest płacz i zgrzytanie zębami,że pani z matematyki lub pan z fizyki próbują kogoś usadzić,ale wystarczy spiąć pośladki,zaliczyć wszystko,a w przyszłości z perspektywy czasu zauważy się,że było warto,że opłaciło się i że to jednak było dla naszego dobra.

Ja trafiłam do matematyczki,która była postrachem uczniów,wszyscy ją przeklinali,ja byłam uczniem,hmm,dwójkowym,tró jkowym,często groziło mi zagrożenie,a maturę napisałam z wynikiem baaaardzo,baaardzo dobrym. Tak więc jest jeszcze kwestia tego,że stopnie nie do końca odzwierciedlają stan wiedzy

Jeżeli Twoim planem jest bimbanie cały rok i uczenie się tylko tak,żeby prześliznąć się z klasy do klasy,to może być ciężko. Jednak trochę wysiłku trzeba będzie włożyć
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:36   #3
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Cytat:
Napisane przez siplesimi Pokaż wiadomość
Witam
Wprawdzie mam jeszcze niecały rok na decyzję, ale wolę zacząć myśleć już wcześniej, żeby później wszystko nie było na ostatnią minutę.

Nie mam za wiele zainteresowań, pasji, czy hobby, gdzie mogłabym wybierać.
Śpiewałam przez jakiś czas na różnych koncertach w moim mieście, ale na tym się skończyło. Nie jestem na tyle dobra, aby swoje życie wiązać ze śpiewam. Co dopiero utrzymywać się z tego.
Kolejną i już jedyną rzeczą, która mnie interesuje jest aktorstwo. Już od małego wszyscy mi mówili, że zostanę aktorką Jestem odważna, mam dobrą dykcję, potrafię wczuć się w postać/sytuację. Stwierdziłam, że skoro jest to jedyna rzecz, która na prawdę mnie interesuję, to czemu nie? Może warto byłoby spróbować.
Mieszkam 36 km od Wrocławia. Tylko i wyłącznie tam chcę iść do szkoły.
Lo XVII - profil teatralny. Dla mnie jest to po prostu marzenie. I jedyna deska ratunku. Nie wyobrażam sobie, że miałabym pracować w zawodzie, które mnie kompletnie nie interesuje.
Problem tkwi jednak w tym, że nie wiem, czy sobie tam poradzę. Nie wiem, czy poradzę sobie w jakimkolwiek liceum. Do tej pory kompletnie się nie uczyłam. Przychodziłam do domu, jadłam obiad i cały dzień, albo przesiadywałam przed telewizorem, albo przed komputerem, albo też wychodziłam do koleżanek. Przez to strasznie się uczyłam. Miałam okropne oceny. W podstawówce w 6 klasie miałam 3 z matematyki. Po prostu wstyd! A w gimnazjum? miałam na koniec same 2 i 3. Teraz kiedy moim celem jest dostanie się do lo XVII na prawdę się poprawię. Może wtedy kiedy w końcu zacznę odrabiać lekcję, uczyć się oceny będą dużo lepsze. Mam taką nadzieję.
Bardziej rozwiniętą mam lewą półkulę mózgu - co oznacza, że jestem bardzie kreatywna. Prawa półkula bardziej rozwinięta oznacza 'ścisły umysł'. Mi bardzo ciężko idzie fizyka, chemia, matematyka. Szczególnie dlatego, że te dwa lata w gimnazjum całkowicie z✂✂✂a#am. Przez to mam duże braki. Boję się, że sobie nie poradzę w XVII. Wiecie może jaki tam jest poziom, jacy są nauczyciele? Jak tam jest? Mam do wyboru, albo całkowicie zniszczę sobie życie - bo tak to można nazwać. Będę musiała robić coś czego nie lubię. Albo zaryzykuję, albo mi się uda, albo stracę rok. A co zrobię kiedy mnie nie przyjmą, gdzie pójdę? Słyszałam, że chyba w III, albo w XIII jest profil teatralny, może wtedy tam spróbuję..? Proszę poradźcie!
a to ciekawe, bo jest zupełnie na odwrót nawet mam potwierdzenie tej teorii w mojej leworęczności Lewa półkula odpowiada za: mowę, analizę i logikę, matematyczność, dosłowność, prawa półkula jest odpowiedzialna za wizualizacje, holistyczność (co bardzo często mi się zdarza), przestrzenność, metaforyczność, emocjonalność, uzdolnienia plastyczne, muzyczne itp.
radziłabym się zastanowić, bo ciężko odkryć w sobie swoje mocne strony, gdy ma się gdzieś wszystkie przedmioty i nie wie za bardzo, z których jest się słabszym, a z których mocniejszym a jeśli chodzi o matematykę, to sprawę musiałaś zawalić już w podstawówce, bo w gimnazjum nie ma nic odkrywczego, oprócz rozszerzenia materiału ze szkoły podstawowej.
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:43   #4
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Trochę mnie rozśmieszyła wstawka o półkuli-nie musisz się nikomu tłumaczyć,że masz takie,a nie inne zainteresowania. A w szkole nikogo nie obchodzi czy masz rozwiniętą półkulę lewą,prawą,czy może żadną. Po prostu masz się uczyć tak samo matematyki jak i języka polskiego.
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 00:01   #5
vespertine_
Zadomowienie
 
Avatar vespertine_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 064
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

A ja powiem tak. W gim. wiekszosc czasu piłam, palilam i naprawde prowadzilam hardcorowy żywot ()! Wagary, ucieczki itd. Mimo to mialam 4,7 na koniec. Naprawdę,w gimnazjum wyniki na poziomie 4 czy 5 to nic wielkiego. Skoro już w gim masz problem z nauka (o czym swiadcza 2) to radziłabym raczej wybrac inną szkolę niz LO.
__________________
Moja droga, tej bajce nie będzie królewicza na białym koniu,

będzie sam koń
vespertine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:02   #6
marikamb
Raczkowanie
 
Avatar marikamb
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 71Ww
Wiadomości: 340
GG do marikamb
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Skończyłam klasę teatralną w owym XVII l.o. za moich czasów szkola była na naprawdę dobrym poziomie pod względem teatralnym jak i naukowym, może tak:
Jesli chodzi o nauke to nie taki diabeł straszny jak go malują, na pierwszym roku tzn w pierwszej klasie nauczyciele bardzo piłują (też zależy na kogo trafisz), jesli trafisz na p. Żako***** na fizyce to całuj mu stópki i dziękuj Bogu bo z fizyką problemów mieć nie będziesz, ogólnie dużo nauczycieli jest uprzedzonych do klas teatralnych, ale jeżeli pokażecie,że uczycie się itp to szybko Wam odpuszczą, moja klasa dała sobie radę i nauczyciele strasznie wyluzowali po pierwszej klasie i baaaaardzo nas polubili, ogólnie mieliśmy luz od drugiej klasy (na koniec pierwszej klasy ponad połowa klasy miała poprawkę jedną lub dwie, ale to częste w liceach)
Jeśli chodzi o poziom teatralny to niestety on leci w dół bez opamiętania. Kadra się zmieniła jeśli chodzi o nauczycieli od dykcji i teatru więc nie jestem w stanie określić co dzieje sie na zajęciach itp. z muzyki wciąż (jak dla mnie niestety) jest ten sam facet, jak dla mnie on odstawia chałę, ale to kwestia gustu no i zgodności charakterów w tym wypadku.

Zależy czy chcesz rzeczywiście tam działać z teatrem czy chcesz się poobijać od nauki. Ja liceum wspominam z rozrzewnieniem, był to najpiękniejszy okres w moim życiu, tyle,że ja angażowałam sie bardzo w teatralne przedsięwzięcia i siedziałam kilka dni w tygodniu do 18-19, czasem też weekendy, a przed Przekrętem to i w nocy się siedziało, no ale to jest coś co się wspomina. Aby dać sobie ze wszystkim radę musisz być bardzo ambitna i umieć organizować sobie czas, po prostu do tej klasy trzeba iść czując,że chcesz spełniać się aktorsko bo inaczej możesz nie dać sobie rady.
Jakby co to pytaj
marikamb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:29   #7
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

W taki razie musiałam coś przekręcić :P
__________________
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 11:30   #8
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Cytat:
Napisane przez vespertine_ Pokaż wiadomość
A ja powiem tak. W gim. wiekszosc czasu piłam, palilam i naprawde prowadzilam hardcorowy żywot ()! Wagary, ucieczki itd. Mimo to mialam 4,7 na koniec. Naprawdę,w gimnazjum wyniki na poziomie 4 czy 5 to nic wielkiego. Skoro już w gim masz problem z nauka (o czym swiadcza 2) to radziłabym raczej wybrac inną szkolę niz LO.
podobnie, tylko w LO i moja najgorsza średnia to 4,4 w klasie maturalnej, a uczyłam się jedno wielkie NIC
a gimnazjum, proszę. Trzeba się postarać, żeby mieć 3.

I zgadzam się, pomyśl o innej szkole.
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:33   #9
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Coś przekręciłam.. jak zwykle
__________________

Edytowane przez siplesimi
Czas edycji: 2012-01-27 o 13:25
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:41   #10
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
podobnie, tylko w LO i moja najgorsza średnia to 4,4 w klasie maturalnej, a uczyłam się jedno wielkie NIC
a gimnazjum, proszę. Trzeba się postarać, żeby mieć 3.

I zgadzam się, pomyśl o innej szkole.
Jesteś w dużym błędzie. Chodzę do jednego z lepszych gimnazjum, gdzie poziom jest na prawdę wysoki. Mamy cholernie wymagających nauczycieli. Żeby dostać z jakiegoś przedmiotu dobrą 4 trzeba cały rok bardzo się uczyć. Czasem nawet robimy materiał z liceum. Jeden chłopak od nas nie zdał. Właśnie taki co pił, palił, naukę miał kompletnie gdzieś. Porównując z innymi gimnazjami, a nawet liceami, to poziom jest bardzo wysoki.
__________________

Edytowane przez siplesimi
Czas edycji: 2012-01-27 o 13:27
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:47   #11
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Wiem, wiem. Teraz już się staram.
__________________

Edytowane przez siplesimi
Czas edycji: 2012-01-27 o 13:26
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 11:49   #12
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Cytat:
Napisane przez masterpiece Pokaż wiadomość
Trochę mnie rozśmieszyła wstawka o półkuli-nie musisz się nikomu tłumaczyć,że masz takie,a nie inne zainteresowania. A w szkole nikogo nie obchodzi czy masz rozwiniętą półkulę lewą,prawą,czy może żadną. Po prostu masz się uczyć tak samo matematyki jak i języka polskiego.
Wiem, wiem, ale czasem próbuję sobie to na siłę wytłumaczyć, czemu nie idzie mi z takich przedmiotów jak fizyka, chemia, czy matma.
__________________
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:01   #13
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
podobnie, tylko w LO i moja najgorsza średnia to 4,4 w klasie maturalnej, a uczyłam się jedno wielkie NIC
a gimnazjum, proszę. Trzeba się postarać, żeby mieć 3.

I zgadzam się, pomyśl o innej szkole.
Jesteś w dużym błędzie. Chodzę do jednego z lepszych gimnazjum, gdzie poziom jest na prawdę wysoki. Mamy cholernie wymagających nauczycieli. Żeby dostać z jakiegoś przedmiotu dobrą 4 trzeba cały rok bardzo się uczyć. Czasem nawet robimy materiał z liceum. Jeden chłopak od nas nie zdał. Właśnie taki co pił, palił, naukę miał kompletnie gdzieś. Porównując z innymi gimnazjami, a nawet liceami, to poziom jest bardzo wysoki.
__________________

Edytowane przez siplesimi
Czas edycji: 2012-01-27 o 13:28
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 13:05   #14
siplesimi
Przyczajenie
 
Avatar siplesimi
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 8
Dot.: Lo XVII we Wrocławiu - profil teatralny, co po gimnazjum?

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
podobnie, tylko w LO i moja najgorsza średnia to 4,4 w klasie maturalnej, a uczyłam się jedno wielkie NIC
a gimnazjum, proszę. Trzeba się postarać, żeby mieć 3.

I zgadzam się, pomyśl o innej szkole.
Jesteś w dużym błędzie. Chodzę do jednego z lepszych gimnazjum, gdzie poziom jest na prawdę wysoki. Mamy cholernie wymagających nauczycieli. Żeby dostać z jakiegoś przedmiotu dobrą 4 trzeba cały rok bardzo się uczyć. Czasem nawet robimy materiał z liceum. Jeden chłopak od nas nie zdał. Właśnie taki co pił, palił, naukę miał kompletnie gdzieś. Porównując z innymi gimnazjami, a nawet liceami, to poziom jest bardzo wysoki.
__________________

Edytowane przez siplesimi
Czas edycji: 2012-01-27 o 13:28
siplesimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.