Kalorie na P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-31, 09:25   #1
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552

Kalorie na P


Ile kalorii spozywacie na P po wyjsciu z anoreksji,a ile na U? Podczas wychodzenia z anoreksji cwiczylyscie cos? Ja wlasnie zakonczylam leczenie i mysle,ze to pomoze paru dziewczynom. Sama sawsze szukalam takich informacji.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:38   #2
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Kalorie na P

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Ile kalorii spozywacie na P po wyjsciu z anoreksji,a ile na U? Podczas wychodzenia z anoreksji cwiczylyscie cos? Ja wlasnie zakonczylam leczenie i mysle,ze to pomoze paru dziewczynom. Sama sawsze szukalam takich informacji.
w podwieszonych wątkach są informacje na ten temat. oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 10:06   #3
sylwiazdebicy
Raczkowanie
 
Avatar sylwiazdebicy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 104
Dot.: Kalorie na P

Sądzę, że najlepiej skonsultuj się z dietetykiem. Piszę to , bo to ważne. Nie wiem czy pouczono Was po leczeniu czy nie, ale b. ważna jest JAKOŚĆ posilków, nie chodzi o kalorie tak bardzo. Oczywiście nie możecie spożywać mniej niż 1500 kcl, ale dostosujcie dietę do stanu organizmu ! Nie wiadomo w jakim stanie są organy wewnętrzne.

Białko jest ważne, ale jego nadmiar może zakłócić funkcjonowanie nerek.
Błonnik ważny..ale ciężkostrawny. Ponadto utrudnia wchłanianie żelaza, którego sądzę że macie deficyt. Ponadto wymęczony układ trawienny może się zbuntować i będziecie narzekać na bóle brzucha..a to nie zachęca do posiłków.
Ważne są tłuszcze oczywiście unikajcie nasyconych (wieprzowina , krakersy, chipsy) a te nienasycone są ARCY-WAŻNE, by organizm zaczął ponownie produkowac i wykorzystywać hormony ( miesiączka)

Nieodpowiednią dietą więcej szkód niż pozytku

Co do ćwiczeń- Oczywiście ! ale znów zalezy co. Zalezy czy dlugo trwało niedozywienie- jesli długo to wasze stawy i kosci są raczej w kiepskiej formie. zwróccie uwagę na każdy sygnal wysyłany przez ciało. Trening musi być bo trzeba odbudowac mięśnie, które organizm strawił. zacznijcie od dłuzszych spacerów, marszów, jazda na rowerze (spokojnie) . Nie ćwiczyć siłowo i zbyt dlugo Bieganie odradzam ze względu na stawy, ale korzystne jest pływanie.

mam nadzieję , że pomogłam. w razie czego czekam i odpiszę na wiadomość. Trzymam kciuki w walce o zycie i zdrowie
__________________
Poziomka
sylwiazdebicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:03   #4
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Spaceruje godzinke dziennie. Jem jakies 2700kcal. Mam 175cm wzrostu,a waga no.. 50 nie ma. Chcialabym tak z 52/53 osiagnać.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 12:28   #5
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

trochę nie rozumiem. masz BMI koło 16 i zakończyłaś leczenie?
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:43   #6
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Tak. Jestem po udanej terapii,jem duzo,zdrowo,ale nie umiem utyć. Kontrole nadal będę miała,lecz już nie muszę dzień w dzień uczęszczać. Nawet nie mam BMI 16... Tragedia,wiem. Okresu nie mam juz miesiac,a mialam. Badania w sttanie idealnym. Ciezka sprawa,chyba przez te spacery.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 17:05   #7
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

chyba przez to, że po prostu nie jesz..
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 18:23   #8
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

2700minimum
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 02:06   #9
Blondi_088
Przyczajenie
 
Avatar Blondi_088
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: Kalorie na P

W fazie kiedy jeszcze gdzieś tam dążyłam do odchudzania ale również chodziłam już do terapeuty, wybrałam się do dietetyka. Dostałam dietę nie pamiętam dokładnie jaką ale miała na celu przede wszystkim utrzymać wagę w miejscu. Ważyłam wtedy jakieś 52kg na 173cm. Dieta opierała się przede wszystkim na częstych i zdrowych posiłkach, kaloryczności nie pamiętam ale w moim wypadku myślę, że było to nie więcej niż 1500 kcal.
Myślę, że w okolicach 1500kcal to takie ooptymalne na utrzymanie, na przytycie wiadomo będzie więcej, ale ważne jest to nie ile kalorii jemy ale jakie produkty spożywamy, jak już tyć to zdrowo a nie w samą tkankę tłuszczową Ja po obsesji na punkcie chorobliwego odchudzania przeszłam na obsesję zdrowego odżywiania i czuję się z tym wspaniale
Blondi_088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 08:55   #10
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Tak mało kcal na U? Ja myslalam,ze z 1900 bede mogla jesc bez duzego wysilku.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 09:07   #11
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
2700minimum
to trochę dziwne, bo ja przy takim samym wzroście i wadze tyłam na 1800-1900.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Tak mało kcal na U? Ja myslalam,ze z 1900 bede mogla jesc bez duzego wysilku.
ummm, skoro mówisz, że nie tyjesz na 2700, to myślisz, że 1900 będzie za dużo na utrzymanie?
trochę się gubisz w tym, co mówisz. albo po prostu ja jakoś nie ogarniam.

Edytowane przez cynamonka9
Czas edycji: 2013-06-01 o 09:10
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-01, 10:03   #12
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Wlasnie myslalam,ze to bedzie odpowiednia ilość kalorii. Tzn moje zapotrzebowanie tyle wynosi , no około. Chcialabym miec wieksza pupe,a nie taka obwislą.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 10:13   #13
sylwiazdebicy
Raczkowanie
 
Avatar sylwiazdebicy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 104
Dot.: Kalorie na P

Nie wiem co to jest to U- proszę o wyjasnienie. A bibiannaa - hmm cos mnie tu również pachnie oszustwem, nie wiem czy przy tylu KCL nie tyjesz.. a jak długo zakonczyłas leczenie?

Z tego co się orientuje to, anorektyczki moga na początku chudnąć nawet , ale wówczas nie ma mowy o wypisie ze szpitala..puszczają do domu gdy waga wynosi minimum , ale przede wsztskim nie spada i nie stoi w miejscu

A co do okresu, idx do ginekologa. nie wiem jak dlugo chorowałaś, jakie szkody są w Twoim organixmie, ale może byc tak, ze przez pierwszy rok będą duże zaburzenia.
__________________
Poziomka
sylwiazdebicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 10:46   #14
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Chorowalam 2 lata,okres juz odzyskalam,ale znow nie mam.. To zadne oszustwo,nie bylam w szpitalu tylko leczylam sie u psyychiatry. Boje sie siedziec na dupie ,boje sie,ze moj tylek bedzie jaszcze bardziej wisial.:/ z jedzeniem problemu nie mam np dzis mma zieniaki z maslanka na obiad,wciagam z 7 ziemniakow,szklanke maslanki,a do tego serek wiejski z 3lyzkami ryzu i piersia kurczaka posypuje sprazonymi wloskimi. Mniam
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 11:18   #15
Blondi_088
Przyczajenie
 
Avatar Blondi_088
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: Kalorie na P

Ja jadłam max do 1500kcal bo nie chciałam przytyć, dla mnie była to waga idealna i chciałam ją utrzymać, gdybym jadła więcej na pewno bym przytyła. Ale z tego co się orientuję jeżeli przez długi czas organizm jest głodzony to później każdą ilość "nadwyżki" od razu magazynuje w formie tłuszczu w razie gdyby cięższe czasy miały ponownie nadejść, więc de facto łatwiej przytyć jeżeli tylko jesz więcej niż dotychczas. Osoby, które znam i nie mogą przytyć to osoby które zawsze były szczupłe i nigdy nie miały problemów z odżywianiem, więc ich metabolizm nie uległ żadnemu zaburzeniu, u osób które chorują wszystko wewnątrz jest kompletnie rozregulowane i skoki wagi są naturalne przy jakiejkolwiek zmianie diety.

Jak długo się leczyłaś i na czym dokładnie polegała Twoja choroba (anoreksja, bulimia, oba)? Jaki był spadek wagi od czasu kiedy wszystko się zaczęło? Napisz o swojej historii choroby coś więcej, bo ciężko cokolwiek powiedzieć. Tak jak mówię wydaje mi się, że po anoreksji ludzie bardzo szybko tyją jeżeli się nie pilnują bo organizm zwyczajnie magazynuje pokarm w formie tłuszczu.

Edytowane przez Blondi_088
Czas edycji: 2013-06-01 o 11:22
Blondi_088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 11:39   #16
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Z 66kg to 46 schudlam w 4 miesiace. Jadlam na dzien jeden jogurt,2 kanapki i platki z mlekiem. Potem zaczelam dodawac utylam do 52 i znow schudlam w 2 miesiace do 48 znow przytylam 3 kg ischudlam teraz do 46. Jem duzo,serio sa to zawsze 2500 i wiecej. Jedyny ruch to 30 min spaceru. Leczylam sie tylko u psychiatry,zwykla terapia. Anoreksja. Nie wymiotowalam nigdy.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 12:06   #17
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

to jest NIEMOŻLIWE, że na tylu nie tyjesz. albo nie umiesz liczyć kalorii, albo po prostu nas to oszukujesz (choć nie widzę w tym celu). jak z głodowych porcji przejdziesz na ponad 2,5tys, to możesz 'przytyć' nawet z 5kg w tydzień (choć to sama woda bedzie), potem pomału ci schodzi i tyjesz dalej tylko wolniej. jeszcze powiedz ile czasu jesz te 2500kcal. bo ja tez potrafiłam jeść przez 4dni ponad 2tys, apotem przez 3 koło 1300, stawałam na wagę i 'ojej, nie przytyłam'.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 12:53   #18
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Przykładowe menu z jednego dnia

sniadanie
500ml mleka+3lyzki manny+5 wloskich+mus z kiwi
gruba kromka razowca z tlustym swojskim twarogiem
gruba kromka razowca z 2 plastrami szynki,serem,warzywami

II
omlet z 2 swojskich jaj ,duzego jablka,wiorek kokosowych,zlyzka mleka i lyzka maki

obiad
6 ziemniakow,duzo swojskie udko w curry,surowoka

podwieczorek
5wloskich,250g twarogu poltlustego z stratymi dwoma jablkami

kolacja
200g wiesniaka
gruba kromka razowca z 2 plastrami szynki,serem,ogorem
gruba kromka razowca z polowa makreli w puszce

pozniej
tost z dwoch razowych z serem zoltym i ketchupem

jem dzien w dzien podobnie,zamieniam np dodatki do kanapek,lub wloskie naa nerkowca,a na drugie np platki z mlekiem z dodatkami badz jakies placki
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 21:14   #19
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

rany ile ty chleba jesz :O ja też lubię, ale ty jesz go strasznie dużo jakoś.
nie wiem, ja ci nie pomogę. nie policzyłam, ale nie wiem, czy tu jest 2700. i chyba lepiej udaj się do PORZĄDNEGO dietetyka.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-01, 21:19   #20
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Lubię kanapki,poswiecam na ich robienie dużo czasu,bo lubie,gdy są ładne i kolorowe. Jest ,bo liczyłam z dietetykiem już.
Teraz bardziej zależy mi na ćiczeniach i tym na jakich dietach wy tylyscie,moze mi to pomoze.
1500 uwazam ,ze jednak to za mało,albo ja nie umiem liczyc.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 21:59   #21
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

mi na początku waga zatrzymała się jak jadłam 1000 (tzn już nie spadała). potem przytyłam 5kg jedząc ok 1500-1600, teraz jem ok 1500, czasami odrobinę mniej, czasami odrobinę więcej i trzymam wagę. dodam jednak, że nadal mam dużą niedowagę, ale jestem głupia i nie chcę przytyć.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 09:33   #22
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Kalorie na P

Cytat:
Napisane przez sylwiazdebicy Pokaż wiadomość
Nie wiem co to jest to U- proszę o wyjasnienie. A bibiannaa - hmm cos mnie tu również pachnie oszustwem, nie wiem czy przy tylu KCL nie tyjesz.. a jak długo zakonczyłas leczenie?

Z tego co się orientuje to, anorektyczki moga na początku chudnąć nawet , ale wówczas nie ma mowy o wypisie ze szpitala..puszczają do domu gdy waga wynosi minimum , ale przede wsztskim nie spada i nie stoi w miejscu

A co do okresu, idx do ginekologa. nie wiem jak dlugo chorowałaś, jakie szkody są w Twoim organixmie, ale może byc tak, ze przez pierwszy rok będą duże zaburzenia.
Tylko dziewczyna nie leczyłą się w szpitalu. Karmiła się na własna rękę

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Po prostuj esz za dużo białka i twarogu... Dieta białkowa jest na odchudzanie...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 10:34   #23
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Kalorie na P

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tylko dziewczyna nie leczyłą się w szpitalu. Karmiła się na własna rękę

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Po prostuj esz za dużo białka i twarogu... Dieta białkowa jest na odchudzanie...
no i dlatego moim zdaniem jej leczenie nie jest zakończone
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 10:39   #24
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Kalorie na P

Problem w tym, że każda dziewczyna chora boi się szpitala i nie rozumie ze tam ratują życie, uczą jak jeśc...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 11:03   #25
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Kalorie na P

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Przykładowe menu z jednego dnia

sniadanie
500ml mleka+3lyzki manny+5 wloskich+mus z kiwi
gruba kromka razowca z tlustym swojskim twarogiem
gruba kromka razowca z 2 plastrami szynki,serem,warzywami

II
omlet z 2 swojskich jaj ,duzego jablka,wiorek kokosowych,zlyzka mleka i lyzka maki

obiad
6 ziemniakow,duzo swojskie udko w curry,surowoka

podwieczorek
5wloskich,250g twarogu poltlustego z stratymi dwoma jablkami

kolacja
200g wiesniaka
gruba kromka razowca z 2 plastrami szynki,serem,ogorem
gruba kromka razowca z polowa makreli w puszce

pozniej
tost z dwoch razowych z serem zoltym i ketchupem

jem dzien w dzien podobnie,zamieniam np dodatki do kanapek,lub wloskie naa nerkowca,a na drugie np platki z mlekiem z dodatkami badz jakies placki


Znam Twoje menu, bo dość często wrzucasz je NCJ, ale moim zdaniem nie ma tu tyle kalorii.
Tylko tak wszystko wyolbrzymiasz, ja gdybym zjadła tyle co Ty napisałabym tak:
1. kasza manna na mleku z orzechami włoskimi i kiwi+2 kromki razowca z obkładem
2. omlet z dwóch jaj <---i tu w sumie jest biednie bo TYLKO ! łyżka mąki, jabłkiem się zapychasz zamiast podbić kcal większą ilością mąki, co to jest 12g?
3. udko, ziemniaki, surówka
4. biały ser, orzechy + 2jabłka
5. serek wiejski+2 kromki razowca z obkładem
po:wpadł tost

I wcale nie jesz dużo, to najzwyklejsze Utrzymanie, za mało na P. Opychasz się objętościowo zamiast podbijać kcal.
3 jabłka na dzień, którymi zapychasz żołądek, mnóstwo nabiału, to takie "oszukiwanie" samego siebie
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2013-06-02 o 11:04
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 11:08   #26
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

ta na górze dobrze gada.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 11:45   #27
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Kalorie na P

Zrobie zdjecia posilkow i wrzuce,bo na slowo mi nie wierzycie,ze to duzo.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:09   #28
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Kalorie na P

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Zrobie zdjecia posilkow i wrzuce,bo na slowo mi nie wierzycie,ze to duzo.
Po co nam Twoje zdjęcia... Nie rozumiesz ze od twarogu nie przytyjesz ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:27   #29
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Kalorie na P

...przeciez Teczowa dolina napisala, ze jesz duzo, tylko po prostu malo kalorycznie

tak w ogole to ja jem codziennie 2000kcal na R, mam 160cm wzrostu i chudne... i klucz tkwi w tym, ze sporo chodze. Ty mowisz, ze nie cwiczysz, ale co drugi post to 2h, speceru, max. godzina speceru, dzis tylko 30minut spaceru... tak naprawde: sama siebie oszukujesz. Oczywiscie Ty dalej bedziesz twierdzic, ze nic nie cwiczysz, ale 2 godziny spaceru to jest mega aktywnosc.

Po drugie, nie wyliczaj swojego zapotrzebowania, nie tyjesz = zwiekszazsz kalorie, kalukulator to tylko punkt zaczepny Twojego zapotrzebowania, jesli wyliczyl Ci 2700kcal, a Ty na tym nie tyjesz to chyba oczywiste, ze trzeba dodac kalorie, nie? + 500 i jesz 3200, nie tyjesz dalej? to znowu + 500kalorii to jest np. 3 lyzki tluszcz (np.olej kokosowy, maslo) i pol tabliczki gorzkiej czekolady i wcale nie trzeba tego wcikac w siebie na "sile"

No i jeszcze dodam, ze zgadzam sie z Teczowa w 100% jesli chodzi o opis Twoich jadlospisow. Taka mala dygresja:

Cytat:
Menu moej siostry 12h kelnerowania,juz tyle schudla,ale prosi o opinie.

Sniadanie
bulka podluzna paluch z lyzka swojskiego twarogu

II
kromeczka bialego chleba z maslem i pomidorem
3galaretki w czekoladzie pomaranczowe


obiad
2ziemniaki polane tluszcze
3pulpeciki malutkie wolowo-wieprzowe na oleju
buraki i pare lykow kwasnego mleka

podwieczorek
5chipsow paprykowych
pierniczek z marmolada z biedronki
Cytat:
A tutaj moje cudowne P
dziś weszłam na wagę i znow mam 47.8 przez prace zapewne..

Sniadanie
gruba kromka razowca z serem zoltym,2plastrami szynki,pomidorem
gruba kromka razowca z swojskim twarogiem ze smietana
kubek mleka+5lyzek kukurydzianych

II
500ml mleka+3lyzki manny+lyzka migdalow+pasta z kiwi+lyzka marmolady wisniowej

obiad
worek ryzu
2mielone wieprzowo wolowe ze starta marchwia,ziolami i pekiną(takie wielkie klopsy zwijane)
miseczka burakow

podwieczorek
jakies 230g twarogu swojskiego tlustego<zajadalam przy nauce

kolacja
ogromne jablko(zobysz taty 300g!)
250g wiesniaka
gruba kromka razowca z 2plastrammi szynki,serem,pomidorem
gruba kromka razowca z makrela i jedym jajkiem

No i nawet jak te kromki byly naprawde grube, mega grubasne, o to i tak to nic nie zmienia...masz przez to max.60kcal wiecej na posilek.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 13:43   #30
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Kalorie na P

nie musisz nam pokazywać żadnych zdjęć, bo nie robisz tego wszystkiego dla nas, tylko dla siebie. lepiej bądź szczera z samą sobą.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.