FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-27, 09:08   #1
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat



Mój znajomy ma problem chce zacząć studiować finanse i rachunkowość, ale dowiedzieliśmy się, że po trzyletnich studiach licencjackich musi zdawać egzamin by otrzymać certyfikat księgowego (czy coś takiego)
Co jest bardzo trudne i podobno potrzebujesz minimum trzyletniej praktyki w zawodzie


Ale wiem też, że niektóre uczelnie wystawiają ten certyfikat automatycznie

Jak to jest naprawdę??
Kto studiuje ten kierunek?
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 09:14   #2
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: _______FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ certyfikat___________

up

za kilka godzin musi zlozyc papiery
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 09:30   #3
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: _______FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ certyfikat___________

jest to certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Warunkiem do jego otrzymania jest kierunkowe wykształcenie (minium średnie) i odbycie trzyletniego stażu "w branży" lub też zdanie egzaminów (dośc trudnych).

Kierunkowe wykształcenie = rachunkowość,
a więc średnia szkoła o tym kierunku lub też studia. Nie otrzymuje się certyfikatu automatycznie po ich skończeniu bo nie ma się stażu (chyba że ktoś pracował w trakcie nauki i może to udokumentować).

Aby się ubiegać o certyfikat trzeba wysłac dyplom i udookumentowany trzyletni staż ( z opisem co konretnie sie robiło) do MF. Decyzja o przyznaniu przychodzi po ok pół roku.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:27   #4
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: _______FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ certyfikat___________

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
jest to certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Warunkiem do jego otrzymania jest kierunkowe wykształcenie (minium średnie) i odbycie trzyletniego stażu "w branży" lub też zdanie egzaminów (dośc trudnych).

Kierunkowe wykształcenie = rachunkowość,
a więc średnia szkoła o tym kierunku lub też studia. Nie otrzymuje się certyfikatu automatycznie po ich skończeniu bo nie ma się stażu (chyba że ktoś pracował w trakcie nauki i może to udokumentować).

Aby się ubiegać o certyfikat trzeba wysłac dyplom i udookumentowany trzyletni staż ( z opisem co konretnie sie robiło) do MF. Decyzja o przyznaniu przychodzi po ok pół roku.

a co powiesz na to??

już sama nie wiem


Jak zdobyć certyfikat księgowego? Przepisy należy zatem zmienić. Resort finansów nie przewiduje jednak kolejnych zmian, poza niewielkimi udogodnieniami, które najprawdopodobniej wejdą w życie już w lipcu.

GDZIE STUDIOWAĆ, ŻEBY ZDOBYĆ CERTYFIKAT

Uczelnie, których ukończenie pozwala zdobyć certyfikat bez zdawania egzaminu

R E K L A M A

Prywatne uczelnie
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Kozmińskiego w Warszawie
Uniwersytety
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Łódzki
  • Uniwersytet im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie
  • Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Uniwersytet Opolski
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Warszawski
  • Uniwersytet w Białymstoku
Wyższe szkoły techniczne
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Akademia Morska w Gdyni
  • Politechnika Częstochowska
  • Politechnika Gdańska
  • Politechnika Łódzka
  • Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego
  • Politechnika Śląska w Gliwicach
  • Politechnika Warszawska
  • Politechnika Wrocławska
Akademie ekonomiczne
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
  • Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
  • Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Wyższe szkoły rolnicze
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Akademia Rolnicza w Szczecinie
Placówki naukowe Polskiej Akademii Nauk
  • Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa w Warszawie
  • Instytut Nauk Ekonomicznych w Warszawie
Instytuty naukowo-badawcze
  • Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie
  • Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ w Warszawie
  • Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie
zródło http://pieniadze.korba.pl/aktualnosc...0,361,art.html
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:44   #5
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: _______FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ certyfikat___________

Żeby zdobyć certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nalezy studiować na uczelni, na której istnieje mozliwość doktoryzowania się, czyli na uczelni, która uzyskała autoryzację na doktoryzację. Zazwyczaj są to uczelnie państwowe i garstka uczelni niepaństwowych. Nie ma możliwości otrzymania licencji bez wymaganego stażu w zawodzie.

Jest to niezwykle wkurzający przepis, np. dla mnie, ponieważ, ja w biurze rachunkowym pracuję od 5 lat, mam magistra z Finansów i Rachunkowości, ukończyłam uczelnię w piątce najlepszych, przez całe studia otrzymywałam stypendium naukowe (I stopień, czyli za najwyższe wyniki), a pracę magisterską obroniłam na bdb, mimo tego nie mam prawa do uzyskania licencji, ponieważ zdaniem ministerstwa zostałam gorzej wyedukowana, gdyż moja uczelnia nie ma prawa do nadawania tytułu doktora. KRETYŃSTWO i HAŃBA! Takie rzeczy tylko w Polsce!!

Żadna uczelnia nie może wystawić certyfikatu księgowego. Ten "przywilej " nalezy do Ministerstwa
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:52   #6
Endzi
Raczkowanie
 
Avatar Endzi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 251
GG do Endzi
Dot.: _______FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ certyfikat___________

Żeby uzyskać taki certyfikat to musisz skończyc studia o kierunku i specjalizacji -rachunkowosc oraz udokumentowac 3 lub5 letnia praktyke w zawodzie. Swiadectwo i takie dokumenty nalezy przslac do MF.
albo po studiach skonczyc podyplom,owe studium racunkowosci . Jesli chodzi o uczelnie to musi ona miec nadany tytul naukowy.... Caly wykaz i iformacje jak gdzie i co trzeba zrobic znajdziesz na stronie MF: www.mf.gov.pl , w zakładce prowadzenie biur rachunkowych czy cos takiego.
Ja wlasnie skonczylam podyplomowke z rachunkowosci na UŁ i jutro ide odebrac swiadectwo. a pozniej certyfiokat.....
Endzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 12:32   #7
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Reasumując

Poprawcie, jeśli się mylę

Najpierw trzeba skończyć 3 letnie studia i jeśli to będzie uczelnia z wykazanych przez mnie to wystarczy tylko trzy letnia praktyka, jeśli to uczelnia prywatna, której nie ma na liście to musisz zdać egzamin plus min. trzyletnia praktyka….


Czyli wszyscy, którzy pracują w tym zawodzie posiadają ten certyfikat??

Jak to wygląda prawnie?
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 12:38   #8
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

to naprawde głupi przepis...
tak naprawde jeśli nie jesteś pewien że przez kilka lat nie będziesz pracować w tym zawodzie to można sobie odpuscic...
no chyba że studiowanie dla studiowania z którego wyniesiemy jedynie wyższe ale bez praw do zawodu
ludzie!!!
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 13:17   #9
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

ooliwka mylisz pojęcia:

Nie wszyscy pracujący w zawodzie posiadają certyfikat,

certyfikat uprawnia do usługowego prowadzenia biur rachunkowych,
co nie znaczy, że bez niego nie można być głównym księgowym w jakiejś firmie Księgowym możesz zostać mając każdy typ wykształcenia - wszystko zależy od zdobytej przez ciebie wiedzy w tej dziedzinie, i od księgowej nie wymaga się żadnego certyfikatu
certyfikat jest ci potrzebny żeby prowadzic biuro rachunkowe

madziunia80 ratuje Cię podyplomówka na "właściwej" uczelni bądź zdanie egzaminu, polecam to pierwsze



Ze strony ministerstwa:

Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 2 w/w rozporządzenia certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą uzyskać osoby, które spełniały co najmniej jeden z poniższych warunków:

- udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości oraz posiadają wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na jednym z kierunków ekonomicznych o specjalności rachunkowość lub innej, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym przez organy uczelni dla specjalności rachunkowość, w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,

-udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne na kierunku innym niż rachunkowość oraz ukończyły studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,

- udokumentowały dwuletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie co najmniej średnie oraz złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy.

Wykaz jednostek organizacyjnych uprawnionych (...) jest opublikowany w Monitorze Polskim z dnia 10 stycznia 2003r., Nr 2, poz. 19. oraz zamieszczany w celach informacyjnych na stronie: http://www.pan.pl/ck/.


więcej tu: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...11306&dzial=75



W sumie nie dziwi mnie, że stawiają wymogi uczelniom bo teraz namnożyło się "wyższych szkół zarządzania itd." których często (nie twierdzę że wszystkich) poziom pozostawia wiele do życzenia. No a jak ktoś ma ogromna wiedzę to bez problemu zda egzamin
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 13:41   #10
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość

madziunia80 ratuje Cię podyplomówka na "właściwej" uczelni bądź zdanie egzaminu, polecam to pierwsze



Ze strony ministerstwa:

Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 2 w/w rozporządzenia certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą uzyskać osoby, które spełniały co najmniej jeden z poniższych warunków:

- udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości oraz posiadają wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na jednym z kierunków ekonomicznych o specjalności rachunkowość lub innej, dla której plan studiów i program kształcenia odpowiadał wymogom określonym przez organy uczelni dla specjalności rachunkowość, w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,

-udokumentowały trzyletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne na kierunku innym niż rachunkowość oraz ukończyły studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w jednostkach organizacyjnych uprawnionych, zgodnie z odrębnymi przepisami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych,

- udokumentowały dwuletnią praktykę w księgowości, posiadają wykształcenie co najmniej średnie oraz złożyły z wynikiem pozytywnym egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o certyfikat księgowy.

Wykaz jednostek organizacyjnych uprawnionych (...) jest opublikowany w Monitorze Polskim z dnia 10 stycznia 2003r., Nr 2, poz. 19. oraz zamieszczany w celach informacyjnych na stronie: http://www.pan.pl/ck/.


więcej tu: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?co...11306&dzial=75



W sumie nie dziwi mnie, że stawiają wymogi uczelniom bo teraz namnożyło się "wyższych szkół zarządzania itd." których często (nie twierdzę że wszystkich) poziom pozostawia wiele do życzenia. No a jak ktoś ma ogromna wiedzę to bez problemu zda egzamin
Wiem, wiem, że podyplomówka mnie ratuje. Pytanie tylko, jak bardzo sprawiedliwe jest dzielenie ludzi na gorszych i lepszych, ze względu na uczelnię, na jakiej studiowali? Człowiek studiuje 5 lat, oczywiście zaocznie, bo z czegoś te studia trzeba opłacić i za coś żyć. Pracuje w zawodzie, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę i co się okazuje? Że jest dla MF baranem i tyle, bo nie wybrał rekomendowanej (często gęsto neseserkiem pod stołem) przez MF uczelni.
Mnie również nie dziwi stawianie wysokich wymagań uczelniom, nie mniej jednak dziwi mnie dzielenie ludzi na tych lepszych i tych gorszych.
Nie powiem, że kocham księgowość i wiążę z nią przyszłość, bo mam nadzieję, że ktoś na górze ulituje sie nade mną i pozwoli zmienić zawód Ale ten przepis uważam za idiotyczny, tym bardziej, że kilka lat wcześniej można było dostać licencję bez takich szopek, wystarczyła praktyka w zawodzie na stanowisku samodzielny księgowy. Czyli co? Ci co akurat urodzili się kilka lat później i nie mieli w danym okresie praktyki, są zapewne do kitu księgowymi i nie zasługują na licencję?

A co do egzaminu i pewności jego zdania...zdawałaś? I jak na litość boską napisać egzamin w oparciu o przepisy, których nie sposób jasno i jednoznacznie zinterpretować.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 13:51   #11
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość

A co do egzaminu i pewności jego zdania...zdawałaś? I jak na litość boską napisać egzamin w oparciu o przepisy, których nie sposób jasno i jednoznacznie zinterpretować.
hehe nie zdawałam, napisałam tak tylko....
mnie na szczęście nie jest on potrzebny bo mam odpowiednie papiery, czekam jeszcze na "odbębnienie" niezbędnego stażu

a tak btw mnie np. bardzo zastanawia dlaczego osoby prowadzące jakąkolwiek działanosc gosp. mogą same się "księgować" mimo że w ogole mogą nie mieć wiedzy, doświadczenia i papierów na ten temat? a księgowy który im będzie to prowadził musi mieć certyfikat?
śmieszny kraj śmiesznych przepisów.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 13:54   #12
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
hehe nie zdawałam, napisałam tak tylko....
mnie na szczęście nie jest on potrzebny bo mam odpowiednie papiery, czekam jeszcze na "odbębnienie" niezbędnego stażu

a tak btw mnie np. bardzo zastanawia dlaczego osoby prowadzące jakąkolwiek działanosc gosp. mogą same się "księgować" mimo że w ogole mogą nie mieć wiedzy, doświadczenia i papierów na ten temat? a księgowy który im będzie to prowadził musi mieć certyfikat?
śmieszny kraj śmiesznych przepisów.
nie wiem, co się stało, że sie zdublowało
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2007-06-28 o 14:16
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 14:00   #13
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
hehe nie zdawałam, napisałam tak tylko....
mnie na szczęście nie jest on potrzebny bo mam odpowiednie papiery, czekam jeszcze na "odbębnienie" niezbędnego stażu

a tak btw mnie np. bardzo zastanawia dlaczego osoby prowadzące jakąkolwiek działanosc gosp. mogą same się "księgować" mimo że w ogole mogą nie mieć wiedzy, doświadczenia i papierów na ten temat? a księgowy który im będzie to prowadził musi mieć certyfikat?
śmieszny kraj śmiesznych przepisów.
Dokładnie. Całe nasze prawo opiera się na absurdzie. A już prawo podatkowe w szczególności.


Abstrahując od tematu: witam raczka
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 07:10   #14
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość

Abstrahując od tematu: witam raczka
a witam witam, widzę że urodziny obchodzisz dzień po mnie
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 08:11   #15
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
a witam witam, widzę że urodziny obchodzisz dzień po mnie
tak jakoś wyszło
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:01   #16
Hagar82
Raczkowanie
 
Avatar Hagar82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 44
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

mam pytanie może wiecie studia podyplomowe z rachunkowości to to samo co studium podyplomowe rachunkowości tyle że inne nazewnictwo, czy studium nie uprawnia do ubiegania się o ten certyfikat bo nazwa musi być studium
Hagar82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 19:34   #17
Hagar82
Raczkowanie
 
Avatar Hagar82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 44
Question Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

nikt nie wie?! chodzi mi konkretnie o podyplomowe studium rachunkowości i finansów na UG - dostanie się ten certyfikat po magisterce w innym zakresie plus to sudium?? Równoznaczne z tym że w ustawie ukończenie studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości?
WIe ktoś?
Hagar82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 20:31   #18
Endzi
Raczkowanie
 
Avatar Endzi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 251
GG do Endzi
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Hagar82 przeczytaj uwaznie watek, a znajdziesz odpowiedz. ooliwka napisala iz UG jest uczelnia ,kt ukonczenie pozwala na uzyskanie certyfikatu bez egzaminu. Najprosciej to zadzwon na uczelnie i tam udziela Ci 100% informacji/lub wejdz na stronie internetowej uczelni. Uczelnia musi posiadac, o ile dobrze pamietam, stopien naukowy doktora nauk ekonomicznych, czy cos takiego. Ja ukonczylam podypl studium rach i zarzadz. finans na UŁ.
Endzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 20:38   #19
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Ja skończyłam zarządzanie i marketing (magisterskie), zrobiłam roczne studia podyplomowe finanse i rachunkowość (na uczelni nadającej tytuł doktora), 1 września mijają 3 lata mojej pracy w księgowości i wysyłam wtedy dokumenty do MF.

Jest jakaś opłata za wydanie tego certyfikatu?
Czy jest jakiś termin wysyłania tych dokumentów czy w dowolnym czasie można je przesłać?
Niebardzo wiem jak opisać (udokumentować) pracę w księgowości żeby było dobrze?
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 09:36   #20
Endzi
Raczkowanie
 
Avatar Endzi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 251
GG do Endzi
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Nie ma zadnej oplaty za wydanie certyfikatu. Jesli chcesz uzyskac certyfikat bez egzaminu to ostateczny termin nadsylania dokumentow to 31.12.2009r. Po tym terminie certyfikaty beda wydawane tylko po zdaniu egzaminu
Jesli chodzi o udokumentowanie praktyki w ksiegowosci to wystarczy napisac ze zakres Twoich obowiazkow obejmowal/byl zgodny z art 4UoR tzn .... i wymienic -zacytowac ten art. i szefuncio niech sie pod tym podpisze. Chyba ze w Umowie oprace masz wpisany zakres obowiazkow to moze byc i umowa...
Endzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 12:08   #21
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez Endzi Pokaż wiadomość
Nie ma zadnej oplaty za wydanie certyfikatu. Jesli chcesz uzyskac certyfikat bez egzaminu to ostateczny termin nadsylania dokumentow to 31.12.2009r. Po tym terminie certyfikaty beda wydawane tylko po zdaniu egzaminu
Jesli chodzi o udokumentowanie praktyki w ksiegowosci to wystarczy napisac ze zakres Twoich obowiazkow obejmowal/byl zgodny z art 4UoR tzn .... i wymienic -zacytowac ten art. i szefuncio niech sie pod tym podpisze. Chyba ze w Umowie oprace masz wpisany zakres obowiazkow to moze byc i umowa...
Ślicznie dziękuję za odpowiedź
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 22:24   #22
Hagar82
Raczkowanie
 
Avatar Hagar82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 44
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

A jeśli ktoś nie ma takiego certyfikatu ale np. bardzo dobrze wie co robi i w sumie nigdzie się nie podpisuje, generalnie robi za kogoś tak cichaczem, że się tak wyrażę to jest jakaś możliwość zgłoszenia tego "przestępstwa" i udowodnienie czy to tylko takie teoretyczne banialuki, po wątpię żeby ktokolwiek się podpisał jeśli nie ma uprawnień. Jeśli nie ma to w praktyce można robić to w domu i nie zastanawiać się nad certyfikatem czy jednak są jakieś możliwości "odpowiedzialności" za takie działania.
Hagar82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 08:49   #23
Endzi
Raczkowanie
 
Avatar Endzi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 251
GG do Endzi
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Hagar82 jasne ze jest odpowiedzialnosc... w koncu prowadzisz komus sprawy finansowo-podatkowe. Wystarczy ze przydzie kontrola z US, to klient powie kto mu prowadzi... jesli sam nie ma zielonego pojecia o ksiegowosci. Wystarczy ze znajdzie sie jedna "przyjazna" dusza ktora szepnie slowko gdzieniegdzie.... Moim zdaniem to wielkie ryzyko takie rozwiazanie ktore proponujesz... Dopoki jest wszystko dobrze to jest dobrze gorzej jak zaczyma sie cos psuc lub jesli sa jakies nieporozumienia i wyjdzie jaskas nieprawidlowosc... wtedy klient moze narobic wokol piora... Poza tym praca po cichu to praca na czarno
Endzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 09:03   #24
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Odgrzebię stary wątek, mam takie pytanie:

Czy studia magisterskie na kierunku Finanse i rachunkowość, specjalność: Doradztwo finansowe i finanse przedsiębiorstw, ukończone na uczelni uprawnionej do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych, dają możliwość ubiegania się o certyfikat księgowy (bez egzaminu)?

Czy wystarczy, że ukończony został kierunek Finanse i rachunkowość, czy specjalizacją również musi być rachunkowość (a nie jak w tym przypadku: doradztwo finansowe i finanse przedsiębiorstw)? Może ktoś był w takiej sytuacji i jest w stanie powiedzieć jak to faktycznie wygląda : )
__________________
Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
—H. Jackson Brown
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 20:47   #25
fleuuur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 77
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez lezka81 Pokaż wiadomość
Odgrzebię stary wątek, mam takie pytanie:

Czy studia magisterskie na kierunku Finanse i rachunkowość, specjalność: Doradztwo finansowe i finanse przedsiębiorstw, ukończone na uczelni uprawnionej do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych, dają możliwość ubiegania się o certyfikat księgowy (bez egzaminu)?

Czy wystarczy, że ukończony został kierunek Finanse i rachunkowość, czy specjalizacją również musi być rachunkowość (a nie jak w tym przypadku: doradztwo finansowe i finanse przedsiębiorstw)? Może ktoś był w takiej sytuacji i jest w stanie powiedzieć jak to faktycznie wygląda : )
też jestem ciekawa
__________________
fleuuur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 21:03   #26
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez fleuuur Pokaż wiadomość
też jestem ciekawa
certyfikat MF został zniesiony
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 09:19   #27
fleuuur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 77
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
certyfikat MF został zniesiony
więc jakie są teraz wymagania?
__________________
fleuuur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 09:53   #28
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Cytat:
Napisane przez fleuuur Pokaż wiadomość
więc jakie są teraz wymagania?
Czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będzie mogła wykonywać każda osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych i nie była karana za ściśle określony katalog przestępstw, tj. za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, za przestępstwo skarbowe oraz za czyn określony w rozdziale 9 ustawy o rachunkowości, a także posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Polecam doczytać:
http://ksiegowosc.infor.pl/zmiany-pr...unkowosci.html
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-19, 14:04   #29
Babmolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 2
Dot.: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - certyfikat

Ja realizowałam FiR na wskz i teraz pracuję w zawodzie. Jest dokładnie tak jak "201606210931" mówi . Teraz jest nieco prościej.
Babmolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-19 15:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.