czy to prawda.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-02, 16:07   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Question

czy to prawda....


chce przemalowac wloski na ciemny kolor tzn. jakis braz naturalnie jestem szatynka ale przez rok mialam robione pasemka odbarwiaczem czy czyms takim sama dokladnienie wiem. i teraz pytanie czy to prawda ze jesli na to nalozy sie farbe to pozniej jak stopniowo bedzie sie zmywac to moje wlosy moga byc rude?? kolezanki mowia ze tak ale ja sama nie wiem
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 16:56   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: czy to prawda....

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
chce przemalowac wloski na ciemny kolor tzn. jakis braz naturalnie jestem szatynka ale przez rok mialam robione pasemka odbarwiaczem czy czyms takim sama dokladnienie wiem. i teraz pytanie czy to prawda ze jesli na to nalozy sie farbe to pozniej jak stopniowo bedzie sie zmywac to moje wlosy moga byc rude?? kolezanki mowia ze tak ale ja sama nie wiem
Włosy rozjaśniane pozbawione zostały pigmentu, przez to barwnik farby nie ma się czego chwycić, to powowduje po pierwsze, że kolor chwya najpierw intensywniej ( barwnik wypełnia cały włos) po drugie przez pierwsze kilka farbowań farba szybciej schodzi. W trakcie jak farba się wymywa w naturalny sposób jej kolor staje się jaśniejszy. Jeśli więc nałozysz farbę, która zawiera w sobie ciepły barwnik ( wiele brązów, które wygladają na zimne takowy mają, dlatego trzeba wiedziec, który jest typowo zimny) ciepłe refleksy będą stopniowo wydobywac się na powierzchnię dlatego nakładając farbę np w odcieniu kasztan w trakcie zmywania się kolor może być bardzo ciepły, podchodzący pod rudy, gdyż ten odcień jest typowo ciepły.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 12:17   #3
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: czy to prawda....

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Włosy rozjaśniane pozbawione zostały pigmentu, przez to barwnik farby nie ma się czego chwycić, to powowduje po pierwsze, że kolor chwya najpierw intensywniej ( barwnik wypełnia cały włos) po drugie przez pierwsze kilka farbowań farba szybciej schodzi. W trakcie jak farba się wymywa w naturalny sposób jej kolor staje się jaśniejszy. Jeśli więc nałozysz farbę, która zawiera w sobie ciepły barwnik ( wiele brązów, które wygladają na zimne takowy mają, dlatego trzeba wiedziec, który jest typowo zimny) ciepłe refleksy będą stopniowo wydobywac się na powierzchnię dlatego nakładając farbę np w odcieniu kasztan w trakcie zmywania się kolor może być bardzo ciepły, podchodzący pod rudy, gdyż ten odcień jest typowo ciepły.
W takim razie jaki kolor wybrać? bo ja mam podobny problem.Mam włosy ciemny blond z jasnymi pasemkami, chcę ufarbować włosy na jakiś jednolity naturalny kolor, czyli zbliżony do mojego, ewentualnie lekko wpadający w brąz. Moze zostawię dla rozświetlenia kilka bardzo cieniutkich blond pasemek. Jaki jednak wybrać odcień brązu by podczas zmywania nie wpadał w rudy?
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 13:28   #4
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomości: 153
GG do Tilli
Dot.: czy to prawda....

Ja farbowałam ciemnym brązem z brilance (czy jakoś tak to się pisze ) i nie wyszedł mi rudy po zmywaniu a też miałam wcześniej jaśniutkie, prawie platynowe pasemka a naturalnie mam ciemny brąz. Kolor zmywał mi się w miejscu pasemek szybciej i po farbowaniu też były włosy jaśniejsze w miejscach pasemek, ale efekt ogólnie mi się spodobał(takie jaśniejsze refleksy bardzo ładnie wyglądają). Teraz już farbowałam trzeci raz, więc pasemka prawie się nie wyróżniają ale farba cały czas szybciej się tam zmywa Może akurat trafiłam przez przypadek na odpowiedni kolor
Tilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.