Olejek do włosów kręconych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-09, 22:41   #31
amandaa_16
Raczkowanie
 
Avatar amandaa_16
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 71
GG do amandaa_16
Bielenda- olejek arganowy 3in1

Heej dziewczyny, używała któraś z Was tego olejku z bielendy? ;P To chyba jakaś nowość o ile się nie mylę (?)
Jest napisane, że można go używać do ciała, twarzy i włosów. Co o tym myślicie? Argan na 3 miejscu.

Skład: Glycine Soja(Soybean) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Squalene, Ascobryl Palmitate, Beta-Sitosterol, Parfum (Fragrance), Cinnamal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Limonene, Linalool.
amandaa_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 10:09   #32
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Bielenda- olejek arganowy 3in1

Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Heej dziewczyny, używała któraś z Was tego olejku z bielendy? ;P To chyba jakaś nowość o ile się nie mylę (?)
Jest napisane, że można go używać do ciała, twarzy i włosów. Co o tym myślicie? Argan na 3 miejscu.

Skład: Glycine Soja(Soybean) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Squalene, Ascobryl Palmitate, Beta-Sitosterol, Parfum (Fragrance), Cinnamal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Limonene, Linalool.
Nie używałam go. Na twarz nakładam raczej czyste oleje (ew. z kwasem hialur.), do włosów zazwyczaj też.
Możesz prosić o analizę składu w wątku z analizami.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:11   #33
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Bielenda- olejek arganowy 3in1

Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Heej dziewczyny, używała któraś z Was tego olejku z bielendy? ;P To chyba jakaś nowość o ile się nie mylę (?)
Jest napisane, że można go używać do ciała, twarzy i włosów. Co o tym myślicie? Argan na 3 miejscu.

Skład: Glycine Soja(Soybean) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Squalene, Ascobryl Palmitate, Beta-Sitosterol, Parfum (Fragrance), Cinnamal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Limonene, Linalool.
mam ten olejek, nakładałam go dotychczas tylko na skórę bardzo przyjemny jest
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 13:02   #34
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez manieczka02 Pokaż wiadomość
czy olejek kokosowy coś zdziała? kupiłam dzisiaj to podobno cud-mazidło które jest na wszystko i mam zamiar je wypróbować. jak on działa na włosy? macie jakieś doświadczenie z nim?
Dżibas... Cud-mazidło kokosowe i co? Jak to to się nazywa? Co jest w składzie?
Ja stosowałam głównie czysty olej kokosowy z Efavitu i ten był najlepszy. Max do 2 godzin na włosy. Jak dla mnie na suche włosy. Tylko tak sprawował się rewelacyjnie. I jako zabezpieczenie pod czepek na basen.
Do moich włosów nie nadają sie za to kokosowe mieszanki z ziołami hinduskimi - dodatkowo wysuszają. Odpada więc Vatika i inne podobne.

Cytat:
Napisane przez kate_anne Pokaż wiadomość
Całkiem dobrze sprawuje się olejek arganowy Bielendy. Nie jest to czysty olejek arganowy ale nie ma naładowanego silikonami składu i jest w miarę tani ok. 17 zł
Problem z takimi mieszankami polega na tym, że nigdy nie wiemy, ile tak naprawdę jest olejku, o który nam najbardziej chodzi. Podstawą jest tutaj olej sojowy i to on tak naprawdę robi całą robotę.
Jeśli już chcemy olejek arganowy, to lepiej kupić czysty olejek bez dodatków i stosować samodzielnie lub mieszać.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:26   #35
mimi91
Wtajemniczenie
 
Avatar mimi91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 799
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Hej Kochane!
Ratujcie, bo coś złego się u mnie dzieje. Od początku roku zaczęłam ścisłą "dietę" CG, dobrałam kilka produktów, którymi na zmianę myłam/odżywiałam/zabezpieczałam, ale chyba się już znudziły dotychczasowym "jadłospisem" :P Co do odżywiania to już mam na wykończeniu ostatnią odżywkę, dziś zakupiłam nową, Kallosa waniliowego i będę testować.
Piszę w tym wątku o olejach, bo tu mam największy problem co nowego dobrać.
Miałam Vatikę kokosową - była zła, oliwa z oliwek - nie sprawdziła się, olej babassu - ani na plus, ani na minus, Sesa - z nią było najlepiej.

Wiem, że dokładnie mi nie poradzicie, bo na każdego co innego działa, ale chociaż powiedzcie co można by jeszcze przetestować.
__________________
"Rób swoje i nigdy się nie zrażaj!"
♥szafa♥

mimi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:05   #36
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez mimi91 Pokaż wiadomość
Hej Kochane!
Ratujcie, bo coś złego się u mnie dzieje. Od początku roku zaczęłam ścisłą "dietę" CG, dobrałam kilka produktów, którymi na zmianę myłam/odżywiałam/zabezpieczałam, ale chyba się już znudziły dotychczasowym "jadłospisem" :P Co do odżywiania to już mam na wykończeniu ostatnią odżywkę, dziś zakupiłam nową, Kallosa waniliowego i będę testować.
Piszę w tym wątku o olejach, bo tu mam największy problem co nowego dobrać.
To nie jest wątek typowo olejowy. Następnym razem lepiej pisać na głównym pielęgnacyjnym. Więcej osób przeczyta i doradzi.
Cytat:
Miałam Vatikę kokosową - była zła, oliwa z oliwek - nie sprawdziła się, olej babassu - ani na plus, ani na minus, Sesa - z nią było najlepiej.
Kokos - wnikający, oliwa - częściowo, babassu - zdaje się, że też wnika, sesa - nie wiem, bo to chyba mieszanka.
Poszukaj olejów, które nie wnikają. Jest gdzieś spis takich olejów (musisz poszukać sama, mam dziś lenia).
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:31   #37
mimi91
Wtajemniczenie
 
Avatar mimi91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 799
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Kokos - wnikający, oliwa - częściowo, babassu - zdaje się, że też wnika, sesa - nie wiem, bo to chyba mieszanka.
Poszukaj olejów, które nie wnikają. Jest gdzieś spis takich olejów (musisz poszukać sama, mam dziś lenia).
Oki, dzięki za nawet taką podpowiedź Wiem właśnie, że są wątki z dokładnie opisanymi olejami, ale im więcej czytam, tym mniej wiem :P Czyli już teraz wiem, żeby się skupić na tych, które nie wnikają
Jak coś to będę pisać w pielęgnacyjnym.
__________________
"Rób swoje i nigdy się nie zrażaj!"
♥szafa♥

mimi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 20:42   #38
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez mimi91 Pokaż wiadomość
Oki, dzięki za nawet taką podpowiedź Wiem właśnie, że są wątki z dokładnie opisanymi olejami, ale im więcej czytam, tym mniej wiem :P Czyli już teraz wiem, żeby się skupić na tych, które nie wnikają
Jak coś to będę pisać w pielęgnacyjnym.
Ogarnęły mnie wyrzuty sumienia.
Zobacz u Marty na blogu KLIK i KLIK
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 20:31   #39
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Dziewczyny już od wczoraj przeglądam po trochu forum o kręconych włoskach Obecnie poszukuję jakiegoś oleju do włosów. Czytam o nich, czytam wasze opinie i już jestem zagubiona

Nie mogłam znaleźć nigdzie, a może nie zauważyłam poprostu jakie oleje dla włosów kręconych są polecane. Proszę doradźcie coś Czytałam o kokosowym z Efavitu i o oleju lnianym.

Może polecicie jakiś fajny olej, który zwiększy skręt włosów no i będą ładniejsze
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 08:43   #40
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny już od wczoraj przeglądam po trochu forum o kręconych włoskach Obecnie poszukuję jakiegoś oleju do włosów. Czytam o nich, czytam wasze opinie i już jestem zagubiona

Nie mogłam znaleźć nigdzie, a może nie zauważyłam poprostu jakie oleje dla włosów kręconych są polecane. Proszę doradźcie coś Czytałam o kokosowym z Efavitu i o oleju lnianym.

Może polecicie jakiś fajny olej, który zwiększy skręt włosów no i będą ładniejsze
U mnie mocno wydobywają skręt olej lniany i z wiesiołka, przetestuj na swoich włosach
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 20:18   #41
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Może polecicie jakiś fajny olej, który zwiększy skręt włosów no i będą ładniejsze
Nie ma jednego uniwersalnego oleju dla wszystkich. Trzeba spróbować. No i na efekt trzeba czekać w zależności od stopnia zniszczenia włosów, ich porowatości.

Oleje+odżywianie i jeszcze kilka innych czynników = piękne włosy
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 19:30   #42
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Dzięki dziewczyny!

MartaMaria - a olej z wiesiołka jak stosujesz?? Wcierasz we włosy i zostawiasz na jakiś czas???
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 14:24   #43
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny!

MartaMaria - a olej z wiesiołka jak stosujesz?? Wcierasz we włosy i zostawiasz na jakiś czas???
Stosuje na dwa sposoby:

- na suche, nieumyte włosy i tak zostawiam na kilka godzin - później zmywam

- kilka kropel po umyciu na mokre włosy, ale ostrożnie, żeby nie przesadzić

Po tym drugim sposobie mam multum loczków, włosy kręcą się jak szalone. Jak pierwszy raz tak zastosowałam ten olej byłam w szoku, że mogę mieć aż tak poskręcane włosy
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 21:12   #44
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Stosuje na dwa sposoby:

- na suche, nieumyte włosy i tak zostawiam na kilka godzin - później zmywam

- kilka kropel po umyciu na mokre włosy, ale ostrożnie, żeby nie przesadzić

Po tym drugim sposobie mam multum loczków, włosy kręcą się jak szalone. Jak pierwszy raz tak zastosowałam ten olej byłam w szoku, że mogę mieć aż tak poskręcane włosy
Dzięki!

rozumiem, że po tym pierwszym sposobie zmywasz szamponem normalnie??
Muszę w takim razie spróbować wiesiołka a kupujesz go w sklepach internetowych??

A co do oleju z nasion lnu to też stosujesz jako maseczkę??? Ja ostatnio zrobiłam żel lniany do stylizacji i wypróbowuję
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 09:23   #45
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Olejek do włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Dzięki!

rozumiem, że po tym pierwszym sposobie zmywasz szamponem normalnie??
Muszę w takim razie spróbować wiesiołka a kupujesz go w sklepach internetowych??

A co do oleju z nasion lnu to też stosujesz jako maseczkę??? Ja ostatnio zrobiłam żel lniany do stylizacji i wypróbowuję
Tak, zmywam szamponem
Oleje kupuję internetowo, a olej lniany stosuję też przed myciem, do stylizacji się u mnie nie sprawdził, ale będę jeszcze próbować.
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.