Moda czy wygoda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-08, 15:13   #1
netlennie1283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8

Moda czy wygoda?


Witam wszystkich serdecznie. Temat rzeka – jak się modnie ubierać? Jakie są wasze typy, jakie jest wasze zdanie na ten temat, na temat mody? Ja wiem, że to kwestia gustu, ale jednak co sezon jakieś trendy obowiązują czy zawsze wam się one podobają i czy nadążacie za nimi? Czy staracie się naśladować te trendy, iść za modą sezonową, czy jednak stawiacie na oryginalność? Jestem ciekawa, bo ja z natury jestem indywidualistką i to widać po moim sposobie ubierania się... a u was jak to wygląda?
netlennie1283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:41   #2
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Moda czy wygoda?

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Jak się modnie ubierać?
Zgodnie z trendami.

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Jakie są wasze typy, jakie jest wasze zdanie na ten temat, na temat mody?
Moje typy są niezależne od mody. Gdy mój styl staje się modny w danym sezonie, to cieszę się, że więcej fajnych ubrań jest w sklepach.

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że to kwestia gustu, ale jednak co sezon jakieś trendy obowiązują czy zawsze wam się one podobają i czy nadążacie za nimi?
Śledzę, nie nadążam, zazwyczaj nie podobają mi się.

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Czy staracie się naśladować te trendy, iść za modą sezonową, czy jednak stawiacie na oryginalność? Jestem ciekawa, bo ja z natury jestem indywidualistką i to widać po moim sposobie ubierania się... a u was jak to wygląda?
Stawiam na oryinalność. Ubieram się tak jak lubię, nie jak jest modnie lub życzyliby sobie tego inni.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:16   #3
DRJACQUES96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Moda czy wygoda?

Ubieram się tak jak lubię. Nie muszę mieć wszystkich nowinek modowych. Choć często dużo nowości mi się podoba. Najgorzej jest z kolorami, do niektórych nie jestem w stanie się przekonać i koleżanki zarzucają mi, że jestem "monotematyczna". No ale cóż, najważniejsze to dobre samopoczucie. Dlatego przede wszystkim trzeba nosić to co nam odpowiada, a niekoniecznie jest modne.
DRJACQUES96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 07:42   #4
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Moda czy wygoda?

Uwielbiam styl klasyczny, mam dużo rzeczy czarnych. Uwielbiam ten kolor, czuje się w nim pewnie i seksownie. Mam rzeczy wygodne ale i nie wygladajace jakbym je miala od 20 lat. Na co dzień wygoda, na wyjścia moda ;d
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 17:06   #5
terrancexyz1855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Moda czy wygoda?

Przecież w dzisiejszych współczesnych czasach można spokojnie modę z wygodą połączyć, takie są materiały i takie trendy, że to nie stanowi problemu. W sieci jest bardzo dużo stronek z taką właśnie modą, która łączy dobry styl i wygodę.
terrancexyz1855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 18:56   #6
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Moda czy wygoda?

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Jakie są wasze typy, jakie jest wasze zdanie na ten temat, na temat mody? Ja wiem, że to kwestia gustu, ale jednak co sezon jakieś trendy obowiązują czy zawsze wam się one podobają i czy nadążacie za nimi?
Staram się kupować ubrania jednokolorowe, ewentualnie dwukulorowe (mam np. sweter w paski czy bluzkę☠w kropki). Trzymam się☠zasady, że ubieram się☠w maks 3 kolory. Ostatnio lubię zgniłą zieleń (spodnie), złoto (buty)i do tego czerń albo granat (bluzka).

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość

Czy staracie się naśladować te trendy, iść za modą sezonową, czy jednak stawiacie na oryginalność?
Nie naśladuję☠trendów, ale często zdarza się, że coś mi się☠podoba i potem staje się☠to hot w sezonie. Wynika to zapewne z tego, że moda lubi się powtarzać i tak jak kilka lat temu bardzo podobały mi się☠frędzle i ciężko było mi je dostać, tak teraz jest to modne. Podobnie było z pudrowym płaszczykiem kupionym 4 lata temu. Ubieram się☠na wyczucie, tylko w to w czym uważam, ze dobrze wyglądam. Cieszę☠się jeżeli mam coś co jest w danym sezonie hot. Wystarczy jeden element. Przykładowo szalik z motywem kraty.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 20:48   #7
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Moda czy wygoda?

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Staram się kupować ubrania jednokolorowe, ewentualnie dwukulorowe (mam np. sweter w paski czy bluzkę☠w kropki). Trzymam się☠zasady, że ubieram się☠w maks 3 kolory. Ostatnio lubię zgniłą zieleń (spodnie), złoto (buty)i do tego czerń albo granat (bluzka).



Nie naśladuję☠trendów, ale często zdarza się, że coś mi się☠podoba i potem staje się☠to hot w sezonie. Wynika to zapewne z tego, że moda lubi się powtarzać i tak jak kilka lat temu bardzo podobały mi się☠frędzle i ciężko było mi je dostać, tak teraz jest to modne. Podobnie było z pudrowym płaszczykiem kupionym 4 lata temu. Ubieram się☠na wyczucie, tylko w to w czym uważam, ze dobrze wyglądam. Cieszę☠się jeżeli mam coś co jest w danym sezonie hot. Wystarczy jeden element. Przykładowo szalik z motywem kraty.
łądnie podsumowane
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 22:00   #8
Ikasper86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Moda czy wygoda?

Witaj, jeśli chcesz modnie wyglądać możesz śledzić różne blogi z kategorii moda, jak na przykład ten: http://yups.pl/blog/jak-ubierac-sie-modnie-i-tanio/ lub śledzić zagraniczne fora o modzie. Wiadomo, że nie każdy trend mi się podoba. Poza tym nie mam takiej sylwetki, która pozwala mi podążać za wszystkimi trendami. Ubieram się tak, jak lubię. Bardziej stawiam na wygodę. Czasami lubię się „wystroić”, ale nie są to zbyt częste przypadki.

Edytowane przez Ikasper86
Czas edycji: 2015-06-30 o 08:44
Ikasper86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 08:31   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Moda czy wygoda?

Ja nie widze konfliktu miedzy moda a wygoda. Modnych jest rownoczesnie tyle trendow, ze prawie w kazdym sezonie mozna cos wybrac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:19   #10
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Moda czy wygoda?

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Temat rzeka – jak się modnie ubierać? Jakie są wasze typy, jakie jest wasze zdanie na ten temat, na temat mody? Ja wiem, że to kwestia gustu, ale jednak co sezon jakieś trendy obowiązują czy zawsze wam się one podobają i czy nadążacie za nimi? Czy staracie się naśladować te trendy, iść za modą sezonową, czy jednak stawiacie na oryginalność? Jestem ciekawa, bo ja z natury jestem indywidualistką i to widać po moim sposobie ubierania się... a u was jak to wygląda?
Śledzę, a jakże.
Śledzę i mam w nosie. Ubieram się tak, jak mi się aktualnie podoba. Czasem stawiam na to, żeby było maksymalnie wygodnie, choćby kosztem komentarza: "uuu, ładna piżama", a czasem jestem gotowa na drobne poświęcenia w zakresie wygody (16 cm szpilki chociażby), rekompensowane wzrostem komfortu psychicznego. Lubię kolory, najchętniej łączę czerń z czernią, do tego jakieś czarne dodatki i czarny akcent dla przełamania całości.


Śledzę jednak to, co proponują znane marki i uznani projektanci, nie to, co po kilku latach wygrzebie z modowego śmietnika H&M.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 15:08   #11
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Moda czy wygoda?

Cytat:
Napisane przez netlennie1283 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Temat rzeka – jak się modnie ubierać? Jakie są wasze typy, jakie jest wasze zdanie na ten temat, na temat mody? Ja wiem, że to kwestia gustu, ale jednak co sezon jakieś trendy obowiązują czy zawsze wam się one podobają i czy nadążacie za nimi? Czy staracie się naśladować te trendy, iść za modą sezonową, czy jednak stawiacie na oryginalność? Jestem ciekawa, bo ja z natury jestem indywidualistką i to widać po moim sposobie ubierania się... a u was jak to wygląda?
Lubię to co lubię. Czasem z obecną modą jest mi po drodze, a czasem jestem mocno na bakier. Problem mam wtedy, gdy są modne wzory i fasony, których kompletnie nie lubię, w których mi nie do twarzy lub które źle na mnie leżą. Zdarzyło mi się przez 3 lata chodzić prawie ciągle w tym samym i dokupywać jedynie bazowe rzeczy, bo ciuchów cała galeria handlowa, ale żadnych, które chciałabym założyć. Za to w innych latach gdy w modzie są rzeczy, które mi się podobają kupuję sporo rzeczy, trochę na zapas, gdy przyjdą znowu chude lata Nigdy nie kupuję typowych hitów jednego sezonu, których późniejszej obecności w szafie musiałabym się wstydzić. Nie mam w zwyczaju co roku wymieniać garderoby. Mam swój styl, który co prawda z czasem też gdzieś tam ewoluuje, ale niezależnie od trendów.

Z wygodą różnie bywa, bo ludziom w różnych ubraniach jest wygodnie. Mi jest wygodnie w sukienkach, zaś innym wyłącznie w spodniach.

Trendów jakoś specjalnie nie śledzę, ot, widzę, co wisi w sklepach i oglądam różne ciuchy na pintereście (bardziej od projektantów niż ładnie ubrane nastolatki czy gwiazdy), bo mam tam konto. Ale nie czytam magazynów o modzie i nie przeglądam szafiarskich blogów, bo mnie to nudzi i nie wnosi niczego konstruktywnego. Zdarza mi się nie nadążać, bo miewam problem z nomenklaturą fasonów i czasem nie wiem, o czym mowa.

Nie wchodzę do dwóch ulubionych sklepów Polek, czyli do H&M i Zary. Czasem widzę, że pół miasta pomyka w identycznych spodniach i zawsze przelatuje mi przez myśl "pewnie w h&m sprzedawali". Nie czuję się specjalnie oryginalna, bo to tego musiałabym sobie robić spódnice z koca albo bluzkę z poszewki na poduszkę z powpinanymi drutami, a do tego mi daleko.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 20:29   #12
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Moda czy wygoda?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Lubię kolory, najchętniej łączę czerń z czernią, do tego jakieś czarne dodatki i czarny akcent dla przełamania całości.
czuję nić porozumienia
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 11:34   #13
kasprzyk
Raczkowanie
 
Avatar kasprzyk
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 162
Dot.: Moda czy wygoda?

Jak dla mnie najlepiej połączyć modę z wygodą. Nie jest to niemożliwe, a zawsze się sprawdza.
kasprzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 23:27   #14
arielka92
Przyczajenie
 
Avatar arielka92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Moda czy wygoda?

Witaj. Ja zdecydowanie nie polecam ci podążania za modą. Takie ubieranie się polega na kopiowaniu innych ludzi.Płacisz jedynie za metkę. Wszyscy wyglądają na ulicy tak samo. Każdy powinien mieć mieć własny styl.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
arielka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 08:46   #15
meganka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Moda czy wygoda?

ja podążam za wygodą a nie modą ostatnio to mój ulubiony strój
http://www.krolowa-shoppingu.pl/komplet-dresowy-id-32
meganka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 09:46:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.