Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-02, 17:21   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354

Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej


Mam pytanie do osób, które były na badaniach hormonalnych w szpitalu na oddziale endokrynologii ginekologicznej. Czy jest przeprowadzane tam badanie ginekologiczne? Jeśli tak to jak to wygląda w czasie miesiączki i u dziewic? Tylko przez brzuch?

Czy jeśli mam nadmierne owłosienie np. długie wyrastające włosy na brodzie to czy mogę mieć je usunięte? Ze względów estetycznych wyrywam je pęsetą ale czy lekarze nie będą chcieli może zobaczyć tego nadmiernego owłosienia żeby ocenić skalę problemu? Lepiej je zostawić? Taki sam problem mam z owłosieniem wokół sutków i też się tego wstydzę.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 18:55   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które były na badaniach hormonalnych w szpitalu na oddziale endokrynologii ginekologicznej. Czy jest przeprowadzane tam badanie ginekologiczne? Jeśli tak to jak to wygląda w czasie miesiączki i u dziewic? Tylko przez brzuch?

Czy jeśli mam nadmierne owłosienie np. długie wyrastające włosy na brodzie to czy mogę mieć je usunięte? Ze względów estetycznych wyrywam je pęsetą ale czy lekarze nie będą chcieli może zobaczyć tego nadmiernego owłosienia żeby ocenić skalę problemu? Lepiej je zostawić? Taki sam problem mam z owłosieniem wokół sutków i też się tego wstydzę.
Moja znajoma była ostatnio na jeden dzień na takim oddziale i miała badanie ginekologiczne. Na resztę pytań nie znam odpowiedzi, ale myślę, że wszystko wyjdzie w badaniach + owłosienie wokół piersi będzie wystarczające.
Nie wstydź się - oni są tam właśnie dla osób z problemami hormonalnymi. Super, że dokładnie się przebadasz i rozpoczniesz leczenie. Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 18:50   #3
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej

Są badania ginekologiczne. Wystarczy zgłosić fakt, że jest się dziewicą - lekarze prawdopodobnie będą badać per rectum, ale to naprawdę nic strasznego (been there, done that). Zwykle też nie przyjmuje się na oddział pacjentek w trakcie miesiączki.

Warto nie usuwać wszystkiego- lekarze oceniają stan nadmiernego owłosienia w trakcie badania. Nie trzeba się ich wstydzić - lekarze naprawdę wiele już widzieli, a włoski wokół sutków to mają czasem i kobiety bez hirsutyzmu. Możesz też powiedzieć po prostu, że Ci rosną, ale usuwasz, warto to zgłosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 21:46   #4
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354
Dot.: Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej

Cytat:
Napisane przez kapsw Pokaż wiadomość
Zwykle też nie przyjmuje się na oddział pacjentek w trakcie miesiączki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie na te badania trzeba się zgłosić w pierwszych dniach cyklu czyli w trakcie miesiączki. Dlatego chciałam zapytać jak to wygląda, bo takie badanie w czasie miesiączki to raczej nic fajnego dla obu stron, niehigieniczne i w ogóle.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 21:57   #5
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej

No to zależy od przypadku, ja zwykle byłam koło 10 dnia cyklu, ale wiadomo, zależy od tego, które hormony trzeba zbadać.

Tak czy siak, lekarze widzieli już wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-21, 16:01   #6
olimpa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Dot.: Pobyt na oddziale endokrynologii ginekologicznej

Podbijam. Czy ktoś był na oddziale na Polnej w Poznaniu i podzieliłby się wrażeniami?
olimpa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-21 17:01:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.