Dziwne bóle. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-04, 15:55   #1
Beatka2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38

Dziwne bóle.


Witam!

Postanowiłam odezwać się w tej sekcji. Moja miesiączka zawsze była nieregularna. Dzisiaj jest już 42 dzień cyklu, a ona nadal się nie pojawiła. Jest to dla mnie niepokojące, gdyż mój ostatni tak długi cykl miał miejsce w maju zeszłego roku i trwał 40 dni. Muszę nadmienić, że od początku 2018 roku miesiączki są dla mnie strasznie bolesne. Już dwa tygodnie wcześniej czuję bóle brzucha i kręgosłupa. Tak jest i tym razem. Czuję ból, a mój śluz wygląda na miesiączkowy, czyli niby wszystko normalnie, ale do tej pory miesiączka pojawiała się najcześciej w przedziałach 31-37. Powiedzcie mi, co może być powodem? Byłam już u dwóch ginekologów, ale zostałam odprawiona z kwitkiem. Na 28 sierpnia jestem umówiona do następnego, ale nie mam pojęcia na co się przygotować.

Nie, to na pewno nie ciąża. Nie uprawiam z partnerem seksu z penetracją, a nawet podczas pettingu jego sperma nie miała jak trafić do środka.

Dlatego właśnie tak mnie to zastanawia. Muszę nadmienić, że waga mojego ciała często drastycznie się zmienia - cały czas walczę z nadwagą, czasem nieskutecznie. Ostatnio też stresowałam się dość mocno tym czy się dostanę na studia. Czy ten błahy powód jest wystarczający, aby okres się spóźnił czy to może być coś poważniejszego? Dodam też, że byłam ostatnio na wyjeździe. Dwa tygodnie spędziłam na wschodnim krańcu Polski, a ja mieszkam przy zachodnim. Podróż w jedną stronę trwała około 6-7 godzin.
Beatka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 14:18   #2
Marsjanka_W
Raczkowanie
 
Avatar Marsjanka_W
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Dziwne bóle.

idz po prostu do ginekologa. najprościej by było wziąć po prostu antykoncepcje doustną albo ring.
Marsjanka_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 04:00   #3
Beatka2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Dziwne bóle.

Pomoże to na nieregularne miesiączki? Nie chcę jeszcze uprawiać seksu, ale zależy mi na regularności.

W dodatku dostałam "miesiączkę". Jednak nie ma tam krwi, jest to szara, lekko brązowawa wydzielina z dziwnymi skrzepami i zostawia ślad tylko na papierze toaletowym, a nie na podpasce.
Beatka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 07:38   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziwne bóle.

Cytat:
Napisane przez Beatka2000 Pokaż wiadomość
Witam!

Postanowiłam odezwać się w tej sekcji. Moja miesiączka zawsze była nieregularna. Dzisiaj jest już 42 dzień cyklu, a ona nadal się nie pojawiła. Jest to dla mnie niepokojące, gdyż mój ostatni tak długi cykl miał miejsce w maju zeszłego roku i trwał 40 dni. Muszę nadmienić, że od początku 2018 roku miesiączki są dla mnie strasznie bolesne. Już dwa tygodnie wcześniej czuję bóle brzucha i kręgosłupa. Tak jest i tym razem. Czuję ból, a mój śluz wygląda na miesiączkowy, czyli niby wszystko normalnie, ale do tej pory miesiączka pojawiała się najcześciej w przedziałach 31-37. Powiedzcie mi, co może być powodem? Byłam już u dwóch ginekologów, ale zostałam odprawiona z kwitkiem. Na 28 sierpnia jestem umówiona do następnego, ale nie mam pojęcia na co się przygotować.

Nie, to na pewno nie ciąża. Nie uprawiam z partnerem seksu z penetracją, a nawet podczas pettingu jego sperma nie miała jak trafić do środka.

Dlatego właśnie tak mnie to zastanawia. Muszę nadmienić, że waga mojego ciała często drastycznie się zmienia - cały czas walczę z nadwagą, czasem nieskutecznie. Ostatnio też stresowałam się dość mocno tym czy się dostanę na studia. Czy ten błahy powód jest wystarczający, aby okres się spóźnił czy to może być coś poważniejszego? Dodam też, że byłam ostatnio na wyjeździe. Dwa tygodnie spędziłam na wschodnim krańcu Polski, a ja mieszkam przy zachodnim. Podróż w jedną stronę trwała około 6-7 godzin.
Jeśli bolesne miesiączki pojawiły się w określonym momencie i bok powtarza się cały czas, to fajnie by było, gdyby ktoś Cię dobrze zbadał.

Hormony w postaci tabletek dadzą Ci poczucie regularności, ale nie będziesz wtedy miała miesiączki, bo owulacja będzie zablokowana. Będą to krwawienia spowodowane spadkiem hormonów. Problem może pozostać.

Rozumiem, że ginekolodzy nie widzieli żadnych torbieli na usg? Czy innych anomalii? Miałaś robione jakieś badania hormonalne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:55   #5
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: Dziwne bóle.

Cytat:
Napisane przez Beatka2000 Pokaż wiadomość
Pomoże to na nieregularne miesiączki? Nie chcę jeszcze uprawiać seksu, ale zależy mi na regularności.

W dodatku dostałam "miesiączkę". Jednak nie ma tam krwi, jest to szara, lekko brązowawa wydzielina z dziwnymi skrzepami i zostawia ślad tylko na papierze toaletowym, a nie na podpasce.
Tabletki moga pomóc na samo krwawienie, ale jednak jeżeli chodzi o resztę to i tak poszłabym do lekarza i bym kazała mu zrobić USG. Poza tym cytologie itp.
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:19   #6
Beatka2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Dziwne bóle.

Miałam wykonywane USG. Jednak pani ginekolog stwierdziła tylko, że mam jedej jajnik większy i to wszystko.

Poza tym ten "okres" obecny jest dziwny dla mnie. Na począku była tylkl szara wydzielina ze skrzepami, a teraz jest różowa z domieszką krwi. Jednaj nadal nie zostawia śladu na podpasce :/ Nigdy tak nie miałam
Beatka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 11:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.