Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-31, 16:44   #481
kokietka007
Zadomowienie
 
Avatar kokietka007
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 297
Dot.: Jak dbać o cerę?

Trądzik , problemy skórne , zaskorniki , przebarwienia .. Ach , jak ten temat jest mi znany ...
Faktycznie nadmiar kosmetyków może zaszkodzić , jak mówi stare dobre przysłowie - " co za dużo to nie zdrowo " pamietajcie dziewczyny : kosmetyki przeznaczone typowo do skory problematycznej , tłustej , nie zawsze nam pomogą tak jak obiecaja producenci .. Zamiast pomoc mogą jeszcze bardziej zaszkodzić :-\ . ważny jest tez UMIAR ! Co do tych kaszakow to masz ich naprawdę sporo , kaszaki do ich nazwa potoczna a tak naprawdę są to zaskorniki otwarte .. Bardzo ciężko je wytępić .. Najlepiej by było abyś udała się z tym problemem do specjalisty który do bierze odpowiednie kosmetyki , maści , albo cos takiego. Choć , wiadomo jak to jest ... Z tymi dermatolagami :-\ możesz tez wybrać się do kosmetyczki na jakiś zabieg , może zacznij stosować popularne kwasy .. Z poczatku może cie po nich wysyłać ale potem wszystko zniknie musisz obserwować swoja skore , słuchać jej , odpowiednio pielęgnować , ( wybierać kosmetyki które nie zapychaja ) i co ważne : usuwać starannie makijaż ! Wiem ze to oczywiste ale znam osoby które zapominają o codziennym wieczornym demakijazu .. To przerażające , i niestety często się słyszy o takich przypadkach ze dziewczyny często zapominają o tym i kładą się spać w makijażu .. :-\ ( ble ) i ja na twoim miejscu zrezygnowalabym na jakiś czas z ciężkich podkładów jak i również pudrow najważniejszą jest pielęgnacja .. Dieta tez jest istotna , bo gdy zdrowo się odzywiamy nasza skora może nam za to podziękować pięknym , nieskazitelnym wyglądem. I pamiętaj ! Istotna jest cierpliwosc , odrazu się tego wszystkiego nie poz będziesz .. Na to trzeba czasu .. Tak wiec życzę wytrwałości w dążeniu do celu posiadania ładnej cery :-*
kokietka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 10:00   #482
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Jak dbać o cerę?

Bardzo dobrze mowisz. Ja nie uzywam niewiadomo ile produktow. Maseczki oczyszczajace 2 razy w tygodniu, rano i wieczorem myje twarz i tonizuje, krem nawilzajacy i to cala moja pielegnacja, na stan mojej cery nie narzekam. Jesli chodzi o makijaz, to nigdy nie nadladam tony tapety, nie musze. Jednak zdecydowanie lepiej sie czuje gdy na twarzy cos mam i wybieram krem bb, akurat mam BB Cream Beauty Balm z GR i jest dla mnie idealny, bardzo ladnie nadaje cerze blasku, nie klei sie i zakrywa jakies tam drobne niedoskonalosci, ktore jak wiekszosc ludzi mam na swojej twarzy
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 10:10   #483
kokietka007
Zadomowienie
 
Avatar kokietka007
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 297
Dot.: Jak dbać o cerę?

Cytat:
Napisane przez sunsun1 Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze mowisz. Ja nie uzywam niewiadomo ile produktow. Maseczki oczyszczajace 2 razy w tygodniu, rano i wieczorem myje twarz i tonizuje, krem nawilzajacy i to cala moja pielegnacja, na stan mojej cery nie narzekam. Jesli chodzi o makijaz, to nigdy nie nadladam tony tapety, nie musze. Jednak zdecydowanie lepiej sie czuje gdy na twarzy cos mam i wybieram krem bb, akurat mam BB Cream Beauty Balm z GR i jest dla mnie idealny, bardzo ladnie nadaje cerze blasku, nie klei sie i zakrywa jakies tam drobne niedoskonalosci, ktore jak wiekszosc ludzi mam na swojej twarzy
Jeżeli masz drobne niedoskonalosci to faktycznie krem BB powinien ci wystarczyc. Ich zaleta jest to ze są lekkie. Ja zima uzywam ciężkich podkładów ale latem zdecydowanie z nich rezygnuje na rzecz lekkich kremów BB lub CC. Teraz kupilam krem CC z eveline cosmetics i jestem zadowolona .. a gdy jest naprawdę bardzo gorąco tak ze zar się leje z nieba i łatwo się spocic nawet nic nie robiąc to wgl nie robię makijażu tym bardziej ze jestem posiadaczka tędy mieszanej :-\ i nie zapominajcie o filtrach !! One są konieczne latem w szczególności !
kokietka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 10:16   #484
werka5525100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Question Nakładanie Różu

Czy trzeba na fluid nałożyć puder by nałożyć róż mineralny?
werka5525100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 20:59   #485
limonkowa_malina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Mixer NYX jak używać?

Cześć, chciałabym zapytać jak najlepiej mieszać podkład z mixerem z NYXa. Mam go w kolorze White. Najlepiej robić to na dłoni przed aplikacją? Czy można zmieszqc caly podkład? Czy do mieszania używać jakichś specjalnych "tacek"? Czy może to być zwykła przykrywka jakiegoś opakowania? Dezynfekowac je? Używam podkładu z CATRICE HD liquid coverage i Air Matt bourjois. Czy ten mixer mogę dodać bezpośrednio do butelki podkładu CATRICE, a ten z bourjois przechowywać w innym pojemniku?

Proszę o rady.
limonkowa_malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 22:25   #486
Masochist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Jakie kosmetyki?

Czesc, chcialabym sie zaczac malowac, ale nie wiem jakie produkty kupic bedace warte swojej ceny, nie chce jakis hiper super drogich kosmetykow tylko takie pospolite. Jedynie to mam cienie z catrice, ktore tak srednio mi sie sprawdzaja, tusz z maybeline taki w opakiwaniu brudnego rozu i krem bb z ziaji. Chcialabym kupic puder, korektor, moze jakies cienie, moze cos do ust ew. pedzle. Jestem ciemna blondynka z niebieskimi oczyma. Czekam na odpowiedz!
Masochist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 13:39   #487
thekumpela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Question makijaż w rękawiczkach

cześć! co prawda szkołę skończyłam już jakiś czas temu, ale za wykonywanie makijażu na "innych", "obcych" biorę się dopiero teraz
mam takie małe pytanko. co sądzicie o wykonywaniu makijażu w jednorazowych rękawiczkach? czy to nie wygląda dziwnie?
jestem alergikiem i czasem jakakolwiek pozostałość czegoś przez dłuższy czas na dłoniach czy też niedokładne domycie podkładów doprowadza mnie do popękanej skóry, czasem uczulenia.
sama sobie wykonuję makijaż w rękawiczkach, dla mnie jest to komfort psychiczny i wygoda bo po skończeniu zwyczajnie myje i dezynfekuje dłonie, nie muszę cały makijaż myśleć o tym czy mi się coś nie wydarzy..
proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy wątek i pierwszy wpis
thekumpela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 19:49   #488
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Nakładanie Różu

Cytat:
Napisane przez werka5525100 Pokaż wiadomość
Czy trzeba na fluid nałożyć puder by nałożyć róż mineralny?
|
Róż w pyłku? Jeśli tak, to raczej trzeba.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 19:02   #489
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Potrzebuję rady ! Makijaż dla mojego typu urody :)

Hej wam


Od dłuższego czasu mam problem z sensowniejszym makijażem ,zawsze używałam podstawowych kosmetyków podkładu ,tuszu ,jakiejś pomadki ,różu . Jednak w ramach jakieś większego wyjścia chciałabym bardziej zaszaleć (nie przesadnie ) i spróbować nowych opcji .Jakie kolory według was byłyby dla mnie najbardziej odpowiednie ? Propozycje sposobu makijażu też są jak najbardziej mile widziane


Pozdrawiam
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 12:27   #490
Velcra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 23
Kształt, osadzenie i rozstaw oczu

Cześć wszystkim

Mam duzy problem z makijazem oczu, poniewaz nie mam pojęcia, jakie te moje oczy właściwie są Mam wrazenie, ze nic mi nie pasuje, ani cienie, ani eyeliner.

Czy mogłybyście pomóc mi ocenić:

- rozstaw (bliski, szeroki, normalny),

- osadzenie (głęboko osadzone, normalne, wypukłe)

- kształt (okrągłe, migdałowe, skośne itd)

- czy opada powieka, bo sama juz nie wiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170708_131611.jpg (68,2 KB, 43 załadowań)
Velcra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 08:20   #491
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Kształt, osadzenie i rozstaw oczu

Cytat:
Napisane przez Velcra Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Mam duzy problem z makijazem oczu, poniewaz nie mam pojęcia, jakie te moje oczy właściwie są Mam wrazenie, ze nic mi nie pasuje, ani cienie, ani eyeliner.

Czy mogłybyście pomóc mi ocenić:

- rozstaw (bliski, szeroki, normalny),

- osadzenie (głęboko osadzone, normalne, wypukłe)

- kształt (okrągłe, migdałowe, skośne itd)

- czy opada powieka, bo sama juz nie wiem
Hej, masz duże, piękne oczy o normalnym rozstawie i osadzeniu. Jak dla mnie nic ci nie opada. Co do kształtu, to zaokrąglony migdał.Eyeliner jak najbardziej ci pasuje.Według mnie - kreskę, cienutką przy linii rzęs, możesz pociągnąć od środka górnej powieki.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2017-07-09 o 08:21
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 19:53   #492
Wrapigi
Raczkowanie
 
Avatar Wrapigi
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Lekki naturalny makijaż

Cześć dziewczyny,

Nigdy jakoś specjalnie nie ciągnęło mnie do makijażu. Zwykle na co dzień maluję się lekko tuszem do rzęs, czasem błyszczyk i na tym koniec. Ostatnio jednak stwierdziłam, że może warto by było wreszcie ogarnąć coś więcej, szczególnie że mam 18 lat, a ludzie dają mi zazwyczaj mniej... Nie powiem że druga kwestia to usłyszana przypadkiem (a nie powinnam jej słyszeć) rozmowa między chłopakami i tekst w stylu "- Co myślisz o X? - A taka sobie, jakby się malowała to byłaby ladna". Cóż, przykro mi się zrobiło. I może rzeczywiście czas najwyższy na makijaż.

Chciałam więc prosić Was o pomoc - od czego zacząć, by zrobić prosty, naturalny makijaż?

Miło by było gdybyście poleciły konkretne produkty. Lubię wyglądać dziewczęco i chciałabym malować się subtelnie i delikatnie.
Wrapigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 20:54   #493
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Lekki naturalny makijaż

To, że wyglądasz na mniej, to nic złego! Jestem o dekadę starsza, w czwartek składam ślubowanie adwokackie, a jak mierzyłam togę u krawcowej, to zaczęła się śmiać, że wyglądam w niej jak dziecko. Z wiekiem to docenisz

Co konkretnie chcesz zrobić tym makijażem? Tylko nie mów, że się postarzyć Masz jakieś problemy z cerą? Małe oczy? Cienie pod oczami? Bo w sumie ciężko coś poradzić, jak nie wiadomo czego problem dotyczy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 09:45   #494
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Lekki naturalny makijaż

tusz, pomadka i lekki krem bb i to jest bardzo delikatny makijaz Ja bym nic nie robila, sobie masz sie podobac a nie innym
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 10:33   #495
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Lekki naturalny makijaż

tusz do rzęs, kredka do oczy, może pomadka do ust no i jakiś puder w kremie albo choćby bronzer na policzki
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 18:30   #496
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Lekki naturalny makijaż

Cytat:
Napisane przez Wrapigi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Nigdy jakoś specjalnie nie ciągnęło mnie do makijażu. Zwykle na co dzień maluję się lekko tuszem do rzęs, czasem błyszczyk i na tym koniec. Ostatnio jednak stwierdziłam, że może warto by było wreszcie ogarnąć coś więcej, szczególnie że mam 18 lat, a ludzie dają mi zazwyczaj mniej... Nie powiem że druga kwestia to usłyszana przypadkiem (a nie powinnam jej słyszeć) rozmowa między chłopakami i tekst w stylu "- Co myślisz o X? - A taka sobie, jakby się malowała to byłaby ladna". Cóż, przykro mi się zrobiło. I może rzeczywiście czas najwyższy na makijaż.

Chciałam więc prosić Was o pomoc - od czego zacząć, by zrobić prosty, naturalny makijaż?

Miło by było gdybyście poleciły konkretne produkty. Lubię wyglądać dziewczęco i chciałabym malować się subtelnie i delikatnie.
Tusz do rzęs, ewentualnie kreska na górnej powiece i delikatny jasny cień. Opcjonalnie róż na policzki i błyszczyk w naturalnym odcieniu. I tyle. A opinią przypadkowych chłopaków nie warto sobie zawracać głowy. Ilu ludzi, tyle opinii
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 14:58   #497
Wrapigi
Raczkowanie
 
Avatar Wrapigi
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Dziękuję Wam bardzo
W zasadzie tuszu i błyszczyka używam, kremu bb zaczęłam używać kilka dni temu i takie pewnie głupie pytanie - nakładać go tylko na niedoskonałości czy raczej na całą twarz jak podkład?
Z tą opinią to ehh, chyba piszecie dobrze - za bardzo się przejęłam i nie mam zamiaru zmieniać na siłę Aczkolwiek dwie rzeczy, z którymi chciałabym coś zrobić:
1. Podkreślić oczy - nie mam ich zbyt dużych, więc może jakoś optycznie zwiększyć? Kupiłam sobie jakiś czas temu eyeliner i miałam do niego kilka podejść ale nijak nie chce mi ta kreska wyjść... Zawsze ostatecznie wyglądam okropnie i zmywam. Chyba po prostu nie mam do tego ręki
2. Zmniejszyć jakoś optycznie nos (który jest naprawdę zdecydowanie ZA duży ) ale to raczej pobożne życzenie, bo obawiam się, że to wyszłoby tylko przy porządnym makijażu
Wrapigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 16:02   #498
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Cytat:
Napisane przez Wrapigi Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo
W zasadzie tuszu i błyszczyka używam, kremu bb zaczęłam używać kilka dni temu i takie pewnie głupie pytanie - nakładać go tylko na niedoskonałości czy raczej na całą twarz jak podkład?
Z tą opinią to ehh, chyba piszecie dobrze - za bardzo się przejęłam i nie mam zamiaru zmieniać na siłę Aczkolwiek dwie rzeczy, z którymi chciałabym coś zrobić:
1. Podkreślić oczy - nie mam ich zbyt dużych, więc może jakoś optycznie zwiększyć? Kupiłam sobie jakiś czas temu eyeliner i miałam do niego kilka podejść ale nijak nie chce mi ta kreska wyjść... Zawsze ostatecznie wyglądam okropnie i zmywam. Chyba po prostu nie mam do tego ręki
2. Zmniejszyć jakoś optycznie nos (który jest naprawdę zdecydowanie ZA duży ) ale to raczej pobożne życzenie, bo obawiam się, że to wyszłoby tylko przy porządnym makijażu
BB możesz nałożyć na całą twarz, to coś mniej niż podkład, a więcej niż zwykły krem tonujący. Jeśli masz kłopot z eyelinerem, to ćwicz kreskę kredką, da nawet lepszy efekt, zwłaszcza jeśli delikatnie ją rozetrzesz. A większe nosy są wspaniałe, charakterne i seksowne, uwierz!
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 16:31   #499
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Ja nie potrafię robić kreski i jak zależy mi na podkreśleniu linii rzęs, to pędzelkiem skośnym do robienia kresek nakładam tam odrobinę czarnego cienia
Optycznie można zwiększyć oczy dając jakiś błyszczący cień na środek powieki. Możesz zatem całą powiekę machnąć jakimś beżem lub waniliowym (neutralnym, niewidocznym), a na środek potem dać jakiś połyskliwy.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 09:08   #500
Wrapigi
Raczkowanie
 
Avatar Wrapigi
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Dziękuję, naprawdę potraficie podnieść na duchu

W takim razie mój cel Rossmann, zaopatrzę się w kredkę i kilka delikatnych cieni i popróbuję, może coś z tego będzie
Wrapigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:41   #501
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Hej, a może kanał i blog red lipstick monster i Alina Rose coś Ci pomogą, tam jest sporo rad i fajne filmiki, głowa do góry, nie id razu Ci pójdzie, ale dasz radę;-)
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:42   #502
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Cytat:
Napisane przez Wrapigi Pokaż wiadomość
Dziękuję, naprawdę potraficie podnieść na duchu

W takim razie mój cel Rossmann, zaopatrzę się w kredkę i kilka delikatnych cieni i popróbuję, może coś z tego będzie
Jak już tam będziesz, zerknij na delikatny krem CC Bell Antyallergenic
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 12:25   #503
jolamarus1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Myślę,że jakiś delikatny podkład lub krem BB, delikatny cień do brwi i tusz wystarczy. Makijaż będzie wyglądał świeżo i delikatnie.
jolamarus1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 08:50   #504
powercat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Hejka, jestem Jaśmina, mam 21 lat i praktycznie nigdy się nie malowałam. Zauważyłam też, że nie jest to wcale takie łatwe jak się spodziewałam :/ Po riserczu w internecie kupiłam sobie paletkę cieni Chocolate Vice i miedziany cień z yves rocher, kolory mi się bardzo podobają i jest chyba odpowiednio do mojej szaro granatowej tęczówki. Czy macie jakieś porady, może tutoriale na makijaż dzienny dla mnie, pod okulary i łatwy w wykonaniu dla mało wprawionej ręki. Co podkreślać w twarzy, u jakim stylu malować oczy, co zrobić z ustami(tu fajnie byłoby, gdyby ktoś polecił konkretne produkty z ew. kolorami).

Mam blady, zółtawy odcień cery, opalam się na raka(bardzo szybko robią mi się poparzenia toteż unikam opalania) a później czerwień zamienia się w ciepły pomarańczowo brązowy. Mój kolor włosów to popielaty blond, ani jasny ani ciemny moim zdaniem(widać na zdjęciach). I włosy i skórę mam chronicznie przesuszone oprócz czoła, które pod grzywką stało się trochę tłuste, jeśli mogłybyście coś polecić coś pod tym kontem to też byłoby super - na przykład podkład(chętnie lekki podkład albo coś jak krem bb), który nie podkreśla suchych skórek i nie wysusza, a wręcz nawilża, ale też krem czy odżywkę do włosów. Latem wychodzą małe pomarańczowe/brzoskwiniowe piegi.
Na wszystkich dodanych zdjęciach jestem bez makijażu.
Bardzo lubię różowe odcienie, ale nie wiem czy mi pasują.

Cytat:
Napisane przez agnefis Pokaż wiadomość
Zdjęcia się nie pokazują, a bez tego ciężko coś dobrać.
Nie wiem co się stało, musiałam coś zepsuć. Załącza je w tym poście.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20524042_1536033823121848_721829220_o.jpg (94,3 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20524059_1536032836455280_914575377_o.jpg (97,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20524205_1536032323121998_1408333700_o.jpg (99,8 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20536111_1536032503121980_520227563_o.jpg (96,4 KB, 79 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2017-07-31 o 22:01 Powód: post pod postem
powercat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 09:25   #505
agnefis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 55
Dot.: Absolutne makijażowe początki - metamorfoza Jaśminy

Zdjęcia się nie pokazują, a bez tego ciężko coś dobrać.
agnefis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 13:17   #506
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Absolutne makijażowe początki - metamorfoza Jaśminy

wedlug mnie paletka cieni to nie cos, od czego powinnac zaczac nauke makijazu, a raczej kolejny krok dla sredniozaawansowanych

jezeli jednak koniecznie chcialabys uzywac cieni, po Twoich zdjeciach wnioskuje, ze jestes typem chlodnym/neutralnym (jak wiekszosc Polek), wiec wydaje mi sie, ze czekoladowe i miedziane odcienie nie beda dla Ciebie paletka, ktora kupilas ma tez chlodno bezowe, chlodno brazowe odcienie, na ktorych uzywaniu skupilabym sie,

Jesli chodzi o podklad, bardzo polecam BB cream od Missha, dla Ciebie chyba odpowiedni bylby sredni odcien (23)

Przygode z makijazem zaczelabym od wspomnianego kremu BB, tuszu do rzes oraz odrobiny rozu lub bronzera, poniewaz sam podklad bez tego wyglada plasko i nienaturalnie.

Jesli chodzi o tutoriale polecam Ci ten kanal, poniewaz sama lubie go ogladac. Na youtube masz jednak do wyboru wiele innych

https://www.youtube.com/watch?v=eTGeYrshxwI
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 18:20   #507
natalia222b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Kosmetyk na zaczerwienienia dla 15 latki

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź. Mam 15 lat i zaczerwienienia na policzkach które bardzo mi przeszkadzają. Byłam z tym u dermatologa który przepisał mi dwie maści od których miałam uczulenie na twarzy więc przestałam ich używać. Te zaczerwienienia na tyle mi przeszkadzają ze w drugiej gimnazjum zakrywałam je fluidem bielendy rozświetlającym który poleciła mi pani w sklepie kosmetycznym i innymi podkładami. Lecz sama uważam że fluidy to nie dla dziewczyny w moim wieku. teraz są wakacje więc na twarz stosuję tylko krem z filtrem ale niedługo wakcje sie kończą i szukam jakiegoś dobrego kosmetyku którego mogłabym uzywać na codzien właśnie na zaczerwienione policzki . Może jakiś krem bb byłby trafny? Jeśli tak to jaki? Wstydzę sie pójść do szkoły z tymi zaczerwienieniami ponieważ w zeszłym roku przeżywałam koszmar do póki nie zaczełam sie malować.
natalia222b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 21:16   #508
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absolutne makijażowe początki - metamorfoza Jaśminy

Na pewno podkreśliłabym brwi, kości policzkowe oraz rzęsy, które u Ciebie są praktycznie przezroczyste.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 13:52   #509
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących

Cytat:
Napisane przez powercat Pokaż wiadomość
Hejka, jestem Jaśmina, mam 21 lat i praktycznie nigdy się nie malowałam. Zauważyłam też, że nie jest to wcale takie łatwe jak się spodziewałam :/ Po riserczu w internecie kupiłam sobie paletkę cieni Chocolate Vice i miedziany cień z yves rocher, kolory mi się bardzo podobają i jest chyba odpowiednio do mojej szaro granatowej tęczówki. Czy macie jakieś porady, może tutoriale na makijaż dzienny dla mnie, pod okulary i łatwy w wykonaniu dla mało wprawionej ręki. Co podkreślać w twarzy, u jakim stylu malować oczy, co zrobić z ustami(tu fajnie byłoby, gdyby ktoś polecił konkretne produkty z ew. kolorami).

Mam blady, zółtawy odcień cery, opalam się na raka(bardzo szybko robią mi się poparzenia toteż unikam opalania) a później czerwień zamienia się w ciepły pomarańczowo brązowy. Mój kolor włosów to popielaty blond, ani jasny ani ciemny moim zdaniem(widać na zdjęciach). I włosy i skórę mam chronicznie przesuszone oprócz czoła, które pod grzywką stało się trochę tłuste, jeśli mogłybyście coś polecić coś pod tym kontem to też byłoby super - na przykład podkład(chętnie lekki podkład albo coś jak krem bb), który nie podkreśla suchych skórek i nie wysusza, a wręcz nawilża, ale też krem czy odżywkę do włosów. Latem wychodzą małe pomarańczowe/brzoskwiniowe piegi.
Na wszystkich dodanych zdjęciach jestem bez makijażu.
Bardzo lubię różowe odcienie, ale nie wiem czy mi pasują.



Nie wiem co się stało, musiałam coś zepsuć. Załącza je w tym poście.
Sliczna jestes! Rzęsy pomaluj i troche różu na kosci policzkowe i będzie pięknie. Masz ladna skórę, nie potrzebujesz podkladu, z tego co widze. Ewentualnie korektor pod oczy (jak masz cienie) i na drobne wypryski, ktore czasami sie zdarzą.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 23:56   #510
apsikapsik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Jak się malować? Co zmienić?

received_1865772166772504.jpgIMG_20170905_143413.jpgIMG_20170805_225241.jpgCześć dziewczyny chciałabym coś zmienić, jednak nie wiem co (typowa baba). Na co dzień używam korektora pod oczy i na blizny, pudru, tuszu do rzęs oraz kredki i cieni do brwi. Chciałabym zacząć malować się cieniami, ale mam wrażenie, że żadne ciemne kolory mi nie pasują, zmniejszają mi oczy i wyglądam jak pobita. Nie wiem też, co podkreślać w makijażu, a czego unikać. Co byście zrobiły na moim miejscu?
Proszę przy okazji o opinie, czy nie robię sobie przypadkiem za ciemnych brwi

Ach, no i jeszcze ten nieszczęsny kontur... No nie umiem używać bronzera. Oglądałam filmiki, czytałam, ale wciąż nie wiem dokładnie, w którym miejscu go nakładać i do którego miejsca go przeciągnąć...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
apsikapsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.