Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-03, 12:15   #2551
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

O ludzie jak dobrze, że znalazłam ten wątek - szukałam nawet grup na fb ale nie ma niestety Wiecie, ze nasz lęk przed jazdą autem ma nawet nazwę - amaksofobia? Mam prawko od dobrych 10 lat, na początku uwielbiałam jeździć autem, jeździłam kiepsko, ale się nie bałam, aż w końcu spowodowałam kolizję i wjechałam facetowi w tyłek - nic mu się nie stało, nawet nie miał rysy - machnął ręka, ale z auta wysiadła jego żona - ludzie jak ona zaczeła po mnie piłować twarz, jeszcze wyciągneła z auta z tyłu dziecko i jak ja to zobaczyłam to wmówiłam sobie, że mogłam dziecko zabić - bzdura, bo jak już pisałam, facet nie miał nawet rysy na aucie. Nie mniej jednak sytuacja była dla mnie tak traumatyczna, że przestałam jeździć na kilka lat i teraz mój facet kupił sobie nowe auto, a stare dał mi. Jestem tak przerażona kiedy mam gdzieś jechać - stres mnie pożera, trzęsą mi się nogi, ręce, boli mnie brzuch z nerwów. Przez ten stres przestaje myśleć, zapominam podstawowych rzeczy. Już wykupiłam sobie kilka godzin z instuktorem i z nim nie jestem taka przerażona, z moim facetem na miejscu pasażera, czy z kimkolwiek innym zżera mnie stres. Przykładowo - 3 dni zbierałam się żeby samodzielnie przeparkować auto pod blok - dziś się zebrałam i co zrobiłam? Na odległości 300 metrów przejechałam bez świateł koło policji i wymusiłam pierszeństwo i mimo, iż z tyłu głowy wiedziałam, że musze ustąpić to w tym całym stresie stwierdziłam, że tamto auto jest jeszcze daleko i zdążę no i chciałam jak najszybciej mieć cały ten przejazd za sobą. Nawet myślałam, że jazda autem po prostu nie jest dla mnie, ale ja czuje tak straszny kompleks z tego powodu, że nie jeżdżę, czuje się jak człowiek drugiej kategorii, gdziekolwiek bym nie chciała jechać muszę iść i prosić się mojego żebyśmy gdzieś pojechali albo żeby mnie gdzieś zawiózł, to upokarzające.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 09:19   #2552
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
O ludzie jak dobrze, że znalazłam ten wątek - szukałam nawet grup na fb ale nie ma niestety Wiecie, ze nasz lęk przed jazdą autem ma nawet nazwę - amaksofobia? Mam prawko od dobrych 10 lat, na początku uwielbiałam jeździć autem, jeździłam kiepsko, ale się nie bałam, aż w końcu spowodowałam kolizję i wjechałam facetowi w tyłek - nic mu się nie stało, nawet nie miał rysy - machnął ręka, ale z auta wysiadła jego żona - ludzie jak ona zaczeła po mnie piłować twarz, jeszcze wyciągneła z auta z tyłu dziecko i jak ja to zobaczyłam to wmówiłam sobie, że mogłam dziecko zabić - bzdura, bo jak już pisałam, facet nie miał nawet rysy na aucie. Nie mniej jednak sytuacja była dla mnie tak traumatyczna, że przestałam jeździć na kilka lat i teraz mój facet kupił sobie nowe auto, a stare dał mi. Jestem tak przerażona kiedy mam gdzieś jechać - stres mnie pożera, trzęsą mi się nogi, ręce, boli mnie brzuch z nerwów. Przez ten stres przestaje myśleć, zapominam podstawowych rzeczy. Już wykupiłam sobie kilka godzin z instuktorem i z nim nie jestem taka przerażona, z moim facetem na miejscu pasażera, czy z kimkolwiek innym zżera mnie stres. Przykładowo - 3 dni zbierałam się żeby samodzielnie przeparkować auto pod blok - dziś się zebrałam i co zrobiłam? Na odległości 300 metrów przejechałam bez świateł koło policji i wymusiłam pierszeństwo i mimo, iż z tyłu głowy wiedziałam, że musze ustąpić to w tym całym stresie stwierdziłam, że tamto auto jest jeszcze daleko i zdążę no i chciałam jak najszybciej mieć cały ten przejazd za sobą. Nawet myślałam, że jazda autem po prostu nie jest dla mnie, ale ja czuje tak straszny kompleks z tego powodu, że nie jeżdżę, czuje się jak człowiek drugiej kategorii, gdziekolwiek bym nie chciała jechać muszę iść i prosić się mojego żebyśmy gdzieś pojechali albo żeby mnie gdzieś zawiózł, to upokarzające.
Rozumiem Twój strach. Mnie też swego czasu przerażała wizja samodzielnej jazdy. Z czasem było lżej. Teraz taki lekki paraliż łapie mnie kiedy są trudne warunki na drodze, śnieg i lód. Mieszkam tam gdzie pełno górek..
Może spróbuj pojeździć po miescie w nocy kiedy nie ma ruchu? Sama na spokojnie?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 12:35   #2553
Razjel_bialy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
O ludzie jak dobrze, że znalazłam ten wątek - szukałam nawet grup na fb ale nie ma niestety Wiecie, ze nasz lęk przed jazdą autem ma nawet nazwę - amaksofobia? Mam prawko od dobrych 10 lat, na początku uwielbiałam jeździć autem, jeździłam kiepsko, ale się nie bałam, aż w końcu spowodowałam kolizję i wjechałam facetowi w tyłek - nic mu się nie stało, nawet nie miał rysy - machnął ręka, ale z auta wysiadła jego żona - ludzie jak ona zaczeła po mnie piłować twarz, jeszcze wyciągneła z auta z tyłu dziecko i jak ja to zobaczyłam to wmówiłam sobie, że mogłam dziecko zabić - bzdura, bo jak już pisałam, facet nie miał nawet rysy na aucie. Nie mniej jednak sytuacja była dla mnie tak traumatyczna, że przestałam jeździć na kilka lat i teraz mój facet kupił sobie nowe auto, a stare dał mi. Jestem tak przerażona kiedy mam gdzieś jechać - stres mnie pożera, trzęsą mi się nogi, ręce, boli mnie brzuch z nerwów. Przez ten stres przestaje myśleć, zapominam podstawowych rzeczy. Już wykupiłam sobie kilka godzin z instuktorem i z nim nie jestem taka przerażona, z moim facetem na miejscu pasażera, czy z kimkolwiek innym zżera mnie stres. Przykładowo - 3 dni zbierałam się żeby samodzielnie przeparkować auto pod blok - dziś się zebrałam i co zrobiłam? Na odległości 300 metrów przejechałam bez świateł koło policji i wymusiłam pierszeństwo i mimo, iż z tyłu głowy wiedziałam, że musze ustąpić to w tym całym stresie stwierdziłam, że tamto auto jest jeszcze daleko i zdążę no i chciałam jak najszybciej mieć cały ten przejazd za sobą. Nawet myślałam, że jazda autem po prostu nie jest dla mnie, ale ja czuje tak straszny kompleks z tego powodu, że nie jeżdżę, czuje się jak człowiek drugiej kategorii, gdziekolwiek bym nie chciała jechać muszę iść i prosić się mojego żebyśmy gdzieś pojechali albo żeby mnie gdzieś zawiózł, to upokarzające.
To co ona ci zrobiła nazywa się instalacją posthipnotyczną, w tym przypadku niezwykle negatywną. Ich z tym do psychologa, albo lepiej do dobrego coacha. Mateusz Grzesiak kiedy demonstrował, jak kobiety tego typu zachowaniem, mogą facetom, instalować impotencję w podswiadomosci. Skuteczne, acz nieetyczne.
Razjel_bialy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 23:40   #2554
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Rozumiem Twój strach. Mnie też swego czasu przerażała wizja samodzielnej jazdy. Z czasem było lżej. Teraz taki lekki paraliż łapie mnie kiedy są trudne warunki na drodze, śnieg i lód. Mieszkam tam gdzie pełno górek..
Może spróbuj pojeździć po miescie w nocy kiedy nie ma ruchu? Sama na spokojnie?
A od razu jeździłaś sama czy najpierw z kimś ? Właśnie myślałam dużo o tym, żeby pojeździć samej po pustym mieście, tylko w Krakowie pusto jest chyba o 4 rano jedynie. Też boje się, że nie będę wiedziała na skrzyżowaniu kto ma pierwszeństwo - w głowie mam tą zasadę prawej ręki, wiem w teorii co i jak - ale jak już jestem na tym skrzyżowaniu i ogarnia mnie panika to ja nawet nie wiem która to prawa ręka, a jak ktoś siedzi obok kto umie jeździć to zawsze mogę zapytać. Niekiedy nawet się zastanawiam czy nie wysiedzieć do tej 3 rano i nie ruszyć na miasto, ale czuję, że potrzebuje jeszcze pojeździć z kimś żeby się odważyć sama. Bo od powrotu za kółko zrobiłam może z 200 km i to zawsze z facetem moim obok.

Cytat:
Napisane przez Razjel_bialy Pokaż wiadomość
To co ona ci zrobiła nazywa się instalacją posthipnotyczną, w tym przypadku niezwykle negatywną. Ich z tym do psychologa, albo lepiej do dobrego coacha. Mateusz Grzesiak kiedy demonstrował, jak kobiety tego typu zachowaniem, mogą facetom, instalować impotencję w podswiadomosci. Skuteczne, acz nieetyczne.
to ciekawe co piszesz, musze o tym koniecznie poczytać. Chodzę na terapię od dwóch lat, ale dopiero od niedawna przerabiam lęki związane z prowadzeniem
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett


Edytowane przez black-bubu
Czas edycji: 2021-02-24 o 23:43
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-26, 10:16   #2555
ross2021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Hej Dziewczyny,

Nigdy nie pisałam na forach, ale widzę, że wątek nadal żywy w tym roku. Piszę, bo może doradzicie. U mnie historia trochę inna, bo prawka nadal nie mam. Zaczęłam je robić jakieś 10 lat temu. Kurs teoretyczny skończyłam, testy rozwiązywałam super. Zaczęłam jazdy, byłam na dwóch i to tylko na placu. Niezbyt mi sie podobało to jeżdżenie, miałam fatalnego instruktowa i szkołę. W tym czasie też mój partner robił prawko i też tam nie skończył, bo szkoła była kiepska. Nie chciałam jednak rezygnować, zmusił mnie do tego szpital. Jak z niego wyszłam to na kurs już nie wróciłam. No i teraz po 10 latach stwierdziłam, że robię drugie podejście. Wyszukałam szkołe z dobrymi opiniami i zaczęłam. Teorię już skończyłam, pierwsze przerażenie, testy - zupełnie inne niż kiedyś. Kolejne przerażenie jazdy. Po pierwszych dwóch jazdach miesiąc przerwy, byłam chora potem instruktor. Obecnie strasznie mnie to stresuje, szczególnie w tygodniu jak jest duży ruch. W weekendy jest lepiej. Przez ten stres nie jestem w stanie myśleć, boję się tego ruchu tych samochodów. Na dodatek muszę pamiętać o tych biegach co mi nie idzie, bo przez to tracę skupienie. W tym momencie wyjeździłam 15h. I myślę czy nie zrezygnować. Czytałam, że niektóre z was też sie bały podczas jazd na kursie. Chciałam to prawko żeby być niezależna. Jestem sama, mam zamiar się wyprowadzić poza miasto a bez auta nie widzę tego. Wszyscy mi mówią, musisz jeździć i jeździć. Dokupisz jazdy, nauczysz się. Nauczyć to się może nauczę ale co to za jazda jak człowiek jest w ciągły stresie i strachu. Na dodatek mam bardzo stresującą pracę. Czasem ciężko mi się wyrwać na te jazdy i wszystko robię w biegu. Większość osób z którymi rozmawiam uwielbiała jazdy z instruktorem, cieszyła się na każdą jazdę chociaż teraz właśnie część z nich wgl nie jeździ. Powinnam sobie dać spokój czy może jednak próbować?
ross2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-26, 11:59   #2556
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ross2021 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

Nigdy nie pisałam na forach, ale widzę, że wątek nadal żywy w tym roku. Piszę, bo może doradzicie. U mnie historia trochę inna, bo prawka nadal nie mam. Zaczęłam je robić jakieś 10 lat temu. Kurs teoretyczny skończyłam, testy rozwiązywałam super. Zaczęłam jazdy, byłam na dwóch i to tylko na placu. Niezbyt mi sie podobało to jeżdżenie, miałam fatalnego instruktowa i szkołę. W tym czasie też mój partner robił prawko i też tam nie skończył, bo szkoła była kiepska. Nie chciałam jednak rezygnować, zmusił mnie do tego szpital. Jak z niego wyszłam to na kurs już nie wróciłam. No i teraz po 10 latach stwierdziłam, że robię drugie podejście. Wyszukałam szkołe z dobrymi opiniami i zaczęłam. Teorię już skończyłam, pierwsze przerażenie, testy - zupełnie inne niż kiedyś. Kolejne przerażenie jazdy. Po pierwszych dwóch jazdach miesiąc przerwy, byłam chora potem instruktor. Obecnie strasznie mnie to stresuje, szczególnie w tygodniu jak jest duży ruch. W weekendy jest lepiej. Przez ten stres nie jestem w stanie myśleć, boję się tego ruchu tych samochodów. Na dodatek muszę pamiętać o tych biegach co mi nie idzie, bo przez to tracę skupienie. W tym momencie wyjeździłam 15h. I myślę czy nie zrezygnować. Czytałam, że niektóre z was też sie bały podczas jazd na kursie. Chciałam to prawko żeby być niezależna. Jestem sama, mam zamiar się wyprowadzić poza miasto a bez auta nie widzę tego. Wszyscy mi mówią, musisz jeździć i jeździć. Dokupisz jazdy, nauczysz się. Nauczyć to się może nauczę ale co to za jazda jak człowiek jest w ciągły stresie i strachu. Na dodatek mam bardzo stresującą pracę. Czasem ciężko mi się wyrwać na te jazdy i wszystko robię w biegu. Większość osób z którymi rozmawiam uwielbiała jazdy z instruktorem, cieszyła się na każdą jazdę chociaż teraz właśnie część z nich wgl nie jeździ. Powinnam sobie dać spokój czy może jednak próbować?
Hej
Napiszę krótko,nie poddawaj sie. Wiem,ze stres,te okropne biegi,ale jeżeli tak Cie rozpraszają możesz kupić automata,w czym problem?
Mam prawko od 9 lat,i praktyki zero. Jak zdałam egzamin,tak zapomniałam o prawku,bo nie było mi potrzebne.
Życie pisze różne scenariusze i od jakiegoś czasu pracuje tam,gdzie bez samochodu ani rusz.
Wykupilam sobie 6 godzin z instruktorem,swoją drogą,dobry instruktor to skarb,i radzę Ci takiego szukać,wszystko Ci wytlumaczy,powie co robisz źle i nad czym trzeba popracować.
Jeździłam z roznymi,więc w doświadczenia wiem,że dużo instruktorów olewa kursanta,niestety.
Pamietam siebie sprzed tych 9 lat,stres przed jazda,biegi to w ogóle,jak ludzie je zmieniaja i jeszcze potrafią dobrze jechac. Generalnie jak musialam jechać,to stresa miałam z tydzien przed jazda.

Ja terazniejsza,po tych jazdach przypominających z dobrym instruktorem, mam teraz oczy do okola glowy,powoli,bez pośpiechu,biegi "zmieniaja sie"jakos same,nie musze na nie patrzeć. Już prowadzę samochod bez stresu,wiem gdzie jest hamulec,w razie potrzeby używam,jak ruszyc płynnie.
Rozumiem Cię,bo ja mialam tak samo. Pomog mi instruktor i ułożenie sobie wszystkiego w glowie.
Ogladalam tez duzo filmikow na youtube.

Wiem,ze dasz radę,powoli bez pośpiechu,wszystko sie ułoży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 15:26   #2557
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Wybieram się w dłuższą trasę autem, jakieś 500 km za około tydzień. Auto mam od około pół roku, przejechane prawie 3 tysiące kilometrów ale głównie po mieście. Jadę sama i trochę się martwię, że sobie nie poradzę. Auto oddaję do sprawdzenia mechanikowi przed trasą, więc o to zadbam. Martwię się, że nie poradzę sobie z GPS, nigdy nie jechałam tą trasą, a teraz będę sama. Mam Assistance na wszelki wypadek, ale czy macie jakieś wskazówki/ porady na dłuższą trasę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 11:44   #2558
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cześć dziewczyny znalazłam ten wątek szukając odpowiedzi, czy tylko ja mam problem z jazdą samochodem. Prawko mam od 6 lat, a jeździłam może 3 razy tylko trochę, nigdy sama. Po tylu latach mam takiego stracha, że nie wiem... Od miesiąca mam swoje własne, małe autko. Specjalnie, żeby wszędzie, sprytnie wjechać;-) Tak bardzo się cieszyłam, ale co z tego jak jechałam nim tylko dwa razy, oczywiście z kimś obok... Niby super mi się jeździło, ale sama bardzo się boję wsiąść do auta. I jutro będę musiała się przełamać, bo muszę pojechać do mojej firmy.... Mam samochód, a chodzę 2 km pieszo..głupota. Myślę, żeby dzisiaj ok godz.20 pojeździć. Tylko pewnie znowu wymyślę sobie wymówkę. Głupia jestem:-(
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 12:09   #2559
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Amusement Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny znalazłam ten wątek szukając odpowiedzi, czy tylko ja mam problem z jazdą samochodem. Prawko mam od 6 lat, a jeździłam może 3 razy tylko trochę, nigdy sama. Po tylu latach mam takiego stracha, że nie wiem... Od miesiąca mam swoje własne, małe autko. Specjalnie, żeby wszędzie, sprytnie wjechać;-) Tak bardzo się cieszyłam, ale co z tego jak jechałam nim tylko dwa razy, oczywiście z kimś obok... Niby super mi się jeździło, ale sama bardzo się boję wsiąść do auta. I jutro będę musiała się przełamać, bo muszę pojechać do mojej firmy.... Mam samochód, a chodzę 2 km pieszo..głupota. Myślę, żeby dzisiaj ok godz.20 pojeździć. Tylko pewnie znowu wymyślę sobie wymówkę. Głupia jestem:-(
Tak,koniecznie dziś to zrób. Jazda Cie jutro nie ominie,a tak będziesz troszke pewniejsza za kierownicą.
Ja tez sie bardzo bałam,z tym,ze ja nie mam malego auta i jechałam pierwszy raz sama jak było ciemno


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 12:25   #2560
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Najgorsze jak człowiek odkłada jazdy i odkłada. Ojj ja w duży samochód się nie nadaje. Mąż ma duży i jak wsiadłam przejechałam 20 m i wysiadłam. W ogóle nie umiem wyczuć długości i szerokości takiego auta.
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 13:50   #2561
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Wybieram się w dłuższą trasę autem, jakieś 500 km za około tydzień. Auto mam od około pół roku, przejechane prawie 3 tysiące kilometrów ale głównie po mieście. Jadę sama i trochę się martwię, że sobie nie poradzę. Auto oddaję do sprawdzenia mechanikowi przed trasą, więc o to zadbam. Martwię się, że nie poradzę sobie z GPS, nigdy nie jechałam tą trasą, a teraz będę sama. Mam Assistance na wszelki wypadek, ale czy macie jakieś wskazówki/ porady na dłuższą trasę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kup sobie mapę i ją wcześniej dokladnie przestudiuj. I pamiętaj, że kiedyś ludzie jeździli w nowe miejsca bez GPS i dojeżdżali
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 17:22   #2562
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Żeby oswoić się z trasą, lubiłam pokonać ją wcześniej przy małym ruchu, wieczorem lub rano. Pomagało mi też prześledzenie trasy na google maps - jestem przygotowana psychicznie na jakieś zaskakujące lewoskręty i skomplikowane skrzyżowania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 22:13   #2563
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Żeby oswoić się z trasą, lubiłam pokonać ją wcześniej przy małym ruchu, wieczorem lub rano. Pomagało mi też prześledzenie trasy na google maps - jestem przygotowana psychicznie na jakieś zaskakujące lewoskręty i skomplikowane skrzyżowania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak,to jest świetna rada. Nie ma nic gorszego,niż nieznana droga


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Amusement Pokaż wiadomość
Najgorsze jak człowiek odkłada jazdy i odkłada. Ojj ja w duży samochód się nie nadaje. Mąż ma duży i jak wsiadłam przejechałam 20 m i wysiadłam. W ogóle nie umiem wyczuć długości i szerokości takiego auta.
I jak,jezdzilas dzis?
Po małym samochodzie,duży wóz wydaję sie jeszcze większym niż jest.
Dawno nie jeździłam małym,wiec większy gabaryt nie przerazil mnie,wsiadlam i pojechałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 09:22   #2564
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

awgusta, wstyd pisać. Nie jeździłam, mąż się za bardzo o mnie bał. Wczoraj wieczorem ruch ogromny, chyba imieninowo-piątkowy. A do pracy poszłam pieszo. No nie wiem co to za blokada. Całą noc nie mogłam spać i nic nie jadłam ze stresu. O co więc chodzi? Jeżdżę nawet ok, ale sama do auta nie wsiądę. Jakaś blokada i koniec. :-(

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Do tego rodzina od rana wydzwania z pytaniem czy jeździłam. Mówię, że jednak sama się nie odważyłam. Oni na to: To po co Ci ten samochód.... Najlepsze, że sami nie mają prawa jazdy. Odpowiedziałam, że jeśli dla nich to taki pikuś, niech wsiadają i jadą! I cisza.
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 14:29   #2565
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Dziewczyny po ostatnim moim poście dopiero dzisiaj wsiadłam za kółko. Brat mnie wyciągnął dosłownie na siłę. Oczywiście wymyślałam sto wymówek na sekundę, ale jednak odważyłam się. Jeździłam w dość spory ruch, ponieważ jak to mówił mój brat: na pustej drodze nie nauczę się manewrów. I to prawda. Zgasł mi raz na rondzie, bo się zapomniałam jak puszczałam kogoś z lewej i ruszyłam z trójki, ale spokojnie odpaliłam, machnęłam z uśmiechem ręką do człowieka z tyłu i pojechałam. Najgorzej czuje się przed jazďą samochodem, boli mnie brzuch, mam brak apetytu i konwulsje....ale jak już wsiądę w auto i jadę to ten strach i stres mija... Dziwne to...
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 18:53   #2566
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Amusement Pokaż wiadomość
Dziewczyny po ostatnim moim poście dopiero dzisiaj wsiadłam za kółko. Brat mnie wyciągnął dosłownie na siłę. Oczywiście wymyślałam sto wymówek na sekundę, ale jednak odważyłam się. Jeździłam w dość spory ruch, ponieważ jak to mówił mój brat: na pustej drodze nie nauczę się manewrów. I to prawda. Zgasł mi raz na rondzie, bo się zapomniałam jak puszczałam kogoś z lewej i ruszyłam z trójki, ale spokojnie odpaliłam, machnęłam z uśmiechem ręką do człowieka z tyłu i pojechałam. Najgorzej czuje się przed jazďą samochodem, boli mnie brzuch, mam brak apetytu i konwulsje....ale jak już wsiądę w auto i jadę to ten strach i stres mija... Dziwne to...
Na drodze musisz być uwazna,nie szybka. Szczególnie wtedy kiedy sie boisz. Samochód gaśnie nawet kierowcom z doświadczeniem,a co dopiero nam,swiezakom.
Może teraz sproboj pojechać sama w niedziele bardzo wcześnie rano. Trasa do pracy i z powrotem,kilka kółek. Musisz zrobić to sama,uwagami innych sie nie przejmuj,każdy jest odważny na słowach.
Pamiętam swoja pierwszą samotną jazde do pracy,ciemno bardzo,stres ogromny,ale powoli dałam rade,jechałam bardzo wcześnie rano,więc mogłam jechać powoli,kolejna jazda była już mniej stresująca,i teraz już jakoś idzie.
Wiesz gdzie masz gaz,hamulec,kto ma pierwszenstwo, więc na pewno dasz radę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 21:39   #2567
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Amusement Pokaż wiadomość
Dziewczyny po ostatnim moim poście dopiero dzisiaj wsiadłam za kółko. Brat mnie wyciągnął dosłownie na siłę. Oczywiście wymyślałam sto wymówek na sekundę, ale jednak odważyłam się. Jeździłam w dość spory ruch, ponieważ jak to mówił mój brat: na pustej drodze nie nauczę się manewrów. I to prawda. Zgasł mi raz na rondzie, bo się zapomniałam jak puszczałam kogoś z lewej i ruszyłam z trójki, ale spokojnie odpaliłam, machnęłam z uśmiechem ręką do człowieka z tyłu i pojechałam. Najgorzej czuje się przed jazďą samochodem, boli mnie brzuch, mam brak apetytu i konwulsje....ale jak już wsiądę w auto i jadę to ten strach i stres mija... Dziwne to...
Jak ja Cię dobrze rozumiem Mam dokładnie to samo - wymówki, stres, biegunka tydzień wcześniej, za kółkiem nogi mi się trzęsą, ręce. Niekiedy mi się wydaje, że to siedzi w psychice - ja np. mam bardzo mało pewność siebie. Też mam auto, kilka razy jeździłam, zawsze z kimś, ale nagle położył mnie covid - miesiąc przerwy od jazdy, a auto stoi pod drzewem, wygląda jak ptasia kuweta i gnije, co przechodzę obok niego mam ochotę paść na kolana i prosić go o wybaczenie. Teraz jak czytam wasze posty to nawet myślę sobie, że może (jeżeli ktoś jest z takiego samego miasta) spotkamy się i pojeździmy razem - w końcu doświadczony kierowca patrzy na nas jak na ufo i zastanawia się, jak możemy się bać jeździć - a my siebie zawsze zrozumiemy.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 20:42   #2568
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Wczoraj zawiozłam i odwiozłam rodzinkę na urodziny. Sama chciałam, to duży krok😉 pozdrawiam Was dziewczyny!
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 22:15   #2569
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Amusement Pokaż wiadomość
Wczoraj zawiozłam i odwiozłam rodzinkę na urodziny. Sama chciałam, to duży krok pozdrawiam Was dziewczyny!
No teraz to już będzie z górki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-24, 21:34   #2570
Duchess_Of_York
Raczkowanie
 
Avatar Duchess_Of_York
 
Zarejestrowany: 2021-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 42
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Jak ja się cieszę, że znalazłam ten wątek!

Z tej strony świeżo upieczony kierowca, mam prawko od miesiąca Długo mi zajęło zdanie egzaminu, nawet przestałam już wierzyć, że to zdam, ale się udało. Warto było się nie poddawać!

Jak nie ma problemów w życiu to robi się nudno. Moim problemem był egzamin, bardzo chciałam zdać, a teraz boję się jeździć Jednak staram się przełamać, pożyczam samochód od chłopaka, czasem od ojca.

Wymyśliłam jakąś zasadę "10 km mniej" Jest dozwolone 50 km/h, a ja jadę 40-stką Wiem, że za takie coś dostać mogę mandat za utrudnianie ruchu, ale walczę z tym moim dziwnym nawykiem

Na mojej drugiej przejażdżce policjanci celowali do mnie pistoletem na prędkość. Oczywiście jechałam według przepisów, ale wzięła mnie taka panika, że zrobię coś nie tak przy tych policjantach, że mi odbiło dosłownie. Zaczęłam błagać samochód, żeby mi przy nich nie zgasł Przejechałam obok nich, nic się nie stało
__________________
październik 2019

I’m gonna take a little time
A little time to look around me
I’ve got nowhere left to hide
It looks like love has finally found me
Duchess_Of_York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 22:31   #2571
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:07
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:49   #2572
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88729616]Treść usunięta[/QUOTE]Wykup jeszcze kilka godzin z dobrym instruktorem,który na bieżącą Ci wytlumaczy jakie robisz błędy.
Na początku każda jazda jest stresująca,jednemu bardziej drżą ręce,drugiemu mniej. To jest normalne,czujemy dużą odpowiedzialność za siebie i wszystkich dookoła.
Jedyną radą jest jeździć,jeździć,jeździć. Stres będzie coraz mniejszy. Innego wyjscia nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 13:00   #2573
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88729616]Treść usunięta[/QUOTE]

Właśnie instruktorka mówi, że jeżdżę spoko, ludzie którzy ze mną jeżdżą też mówią, że spoko i nie robię większych błędów, to wszystko niestety tkwi w głowie.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett


Edytowane przez black-bubu
Czas edycji: 2021-06-18 o 13:03
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 13:21   #2574
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Chodzę na terapię. Po to mamy ten wątek żeby się wspierać z osobami które mają podobny problem, a nie dokopywać sobie po dupie.



Właśnie instruktorka mówi, że jeżdżę spoko, ludzie którzy ze mną jeżdżą też mówią, że spoko i nie robię większych błędów, to wszystko niestety tkwi w głowie.
Czyli technicznie wszystko jest dobrze.
Chcesz sie za kółkiem czuć pewnie,ale to nie przyjedzie samo,niestety.
Pytałam, z ciekawości, ostatnio kilku kierowców,kiedy przestali sie bać jazdy,i kazdy jeden mi powiedział +- ,że po kilku latach intensywnego jeżdżenia.
W związku z tym pozostaje nam,zebrać sie do kupy i jeździć mimo stresu i obaw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 14:05   #2575
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Mam prawko od jakiś 6 lat i jak miałam samochód to jeździlam z lekkim strachem, ale jednak. od jakis 4 lat już auta nie mam, bo nie opłaca mi go utrzymywać i teraz jak mnie proszono by kierować to ooooooooooooj mialam dusze na ramieniu i powiedziałam, ze sorry, ale nie. Nie chcę kierować mając ludzi w samochodzie po 4 latach sporadycznej jazdy samochodem. Teraz tak myślę, czy nie wykupić sobie kilku godzin jazdy z instruktorem. Serio.
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 19:59   #2576
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Tak z ciekawości- jakie są ceny takich dodatkowych godzin ?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 20:01   #2577
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez kszykszykszy Pokaż wiadomość
Mam prawko od jakiś 6 lat i jak miałam samochód to jeździlam z lekkim strachem, ale jednak. od jakis 4 lat już auta nie mam, bo nie opłaca mi go utrzymywać i teraz jak mnie proszono by kierować to ooooooooooooj mialam dusze na ramieniu i powiedziałam, ze sorry, ale nie. Nie chcę kierować mając ludzi w samochodzie po 4 latach sporadycznej jazdy samochodem. Teraz tak myślę, czy nie wykupić sobie kilku godzin jazdy z instruktorem. Serio.
No ale co Ci to da,jak wykupisz kilka godzin i znowu nie będziesz jeździć? Znowu zapomnisz.
Ja jak wiedzialam,ze będę jeździła znowu autem po długiej przerwie,to wykupilam 6 godzin.z tym,ze.2'godziny zmarnowane,bo trafiłam na instruktora byle jakiego,później udało mi sie pojeździć z dobrym,ktory mi na bieżąco wszystko tłumaczył.
A po 2 kierować nie swoim samochodem jeden raz taka sobie przyjemność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-02, 15:19   #2578
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cześć dziewczyny, nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda. Ale chciałam napisać jak u mnie idzie. Otóż codziennie jeżdżę sama do pracy i wracam. Na początku myślałam, że najlepiej jest jeździć w mały ruch, czyli raniutko w weekend itp. Ale to było mylne, najlepiej jechać jak ten ruch jednak jest. Nauka manewrowania i ogólnie zachowania na drodze są wtedy całkiem inne, uczymy się. Mi najlepiej jezdzi się samej. Wczesniej dwa dni przed jazdą samochodem bolał mnie brzuch i miałam konwulsje. Teraz po prostu wsiadam i jadę. Do tego jeżdżę wszędzie gdzie jest potrzeba, do kogoś, po coś, nawet wiozę obiad dla męża. Wiadomo muszę jeszcze dojść do wprawy, dzisiaj np wyjeżdżając z parkingu ledwo ledwo co nie rysnęłam auta obok, no milimetry, ale wymanewrowałam;-) po prostu nie można się denerwować i się poddawać;-) pozdrawiam!
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-02, 20:36   #2579
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Amusement Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda. Ale chciałam napisać jak u mnie idzie. Otóż codziennie jeżdżę sama do pracy i wracam. Na początku myślałam, że najlepiej jest jeździć w mały ruch, czyli raniutko w weekend itp. Ale to było mylne, najlepiej jechać jak ten ruch jednak jest. Nauka manewrowania i ogólnie zachowania na drodze są wtedy całkiem inne, uczymy się. Mi najlepiej jezdzi się samej. Wczesniej dwa dni przed jazdą samochodem bolał mnie brzuch i miałam konwulsje. Teraz po prostu wsiadam i jadę. Do tego jeżdżę wszędzie gdzie jest potrzeba, do kogoś, po coś, nawet wiozę obiad dla męża. Wiadomo muszę jeszcze dojść do wprawy, dzisiaj np wyjeżdżając z parkingu ledwo ledwo co nie rysnęłam auta obok, no milimetry, ale wymanewrowałam;-) po prostu nie można się denerwować i się poddawać;-) pozdrawiam!
No i super,gratki,że sie odwazylas i smigasz sama. Doświadczenie przyjdzie z czasem,ale jak go zdobyć jak sie nie jeździ? Trzeba sie przełamać i jeździć,stres tez wiecznie nie będzie duży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 08:10   #2580
Amusement
Przyczajenie
 
Avatar Amusement
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Dziękuję awgusta;-)
Amusement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-07 23:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.