Co zrobicie po zniesieniu ograniczeń w związku z koronawirusem? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-04-02, 16:53   #31
Monia284
Zakorzenienie

Dot.: Co zrobicie po zniesieniu ograniczeń w związku z koronawirusem?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy takie siedzenie to przywilej, zwłaszcza jak się ma na głowie koszty działalności, a możliwości zarobkowych niemal brak. Ale to tak nawiasem.

Myślę, co jeszcze dołożyłabym do tych spotkań ze znajomymi. Na pewno spotkania z rodziną. I w sumie tego mi najbardziej brakuje- innych ludzi.
Zgadzam się. Ja teraz nie pracuję, ale co będzie z pieniędzmi to nie wiadomo.
Monia284 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:00   #32
Ava_
Zakorzenienie

U mnie jak dotąd nie ma zakazu roweru czy dłuższych spacerów, wiec korzystam. Ale zdecydowanie brakuje mi restauracji i spotkań ze znajomymi. W tej chwili idealny wieczór to kolacja w ulubionej koreańskiej knajpce, drinki w innej i szaleństwo na parkiecie w klubie z RnB z lat 90. Brakuje mi pindrzenia się i wysokich obcasów, praktycznie całe dnie spędzam w sportowym stroju bez grama makijażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:04   #33
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
U mnie jak dotąd nie ma zakazu roweru czy dłuższych spacerów, wiec korzystam. Ale zdecydowanie brakuje mi restauracji i spotkań ze znajomymi. W tej chwili idealny wieczór to kolacja w ulubionej koreańskiej knajpce, drinki w innej i szaleństwo na parkiecie w klubie z RnB z lat 90. Brakuje mi pindrzenia się i wysokich obcasów, praktycznie całe dnie spędzam w sportowym stroju bez grama makijażu.

Osoby rozrywkowe mają teraz ciężko. Może w domu też czasem ubierz się ładnie tak dla samej siebie? Ja powiem szczerze chodzę często w piżamie i to mi chyba pogarsza nastrój, rozleniwia mnie. Mogę w sumie nawet ładnie ubrać się siedząc w domu. Może nie w spódniczki bo nie lubię, ale ogólnie coś zmienić. Ja nie jestem tak rozrywkowa, ale wiadomo też mi ciężko. Do klubów chodzę rzadko, ale lubię spotykać się ze znajomymi, pójść do kina czy do knajpki. Ja nie spaceruję za bardzo tylko co zakupy, bo mieszkam w centrum miasta, więc to ryzykowne, wolę uważać. Spacerów nie zakazali, ale lepiej daleko nie chodzić, bo raczej zalecają krótkie przejście się niż chodzenie dalej. Ja lubię też spacery, no ale co zrobić, lepiej żeby to trwało krócej niż dłużej. No a każdy chciałby wyjść, a wtedy byłoby już zbiorowisko, a to duże ryzyko. Ja lubię też muzeum i takie miejsca. No brakuje tego nie powiem, ale jakoś trzeba wytrzymać.
Stary 2020-04-02, 17:06   #34
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A nikt nie pisze: pójdę z radością do pracy?
Ja myślę, że wrócę do pracy wcześniej niż to wszystko się skończy.

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:08   #35
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Tuż po kwarantannie pewnie nie będę szaleć - spacer i rower. Odwołałam już dwa wiosenne wyjazdy, może skuszę się na jakiś letni w zależności od sytuacji - np. ten najbliższy. Wyjazdy zagraniczne i 10-godzinne przejazdy pociągiem sobie raczej już do końca roku odpuszczę. Chętnie poszłabym do knajpy, ale gdzieś w ogródku, jak będzie ciepło

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Możesz, jak np. dojeżdżasz nim do pracy i to własny rower, a nie wypożyczany rower miejski. Można jadąc do pracy jechać wzdłuż rzeki lub parkiem jeśli przebiega tam ścieżka rowerowa - to nie jest zakazane, przynajmniej w Poznaniu.

Kurde a ja widziałam dzisiaj kolarzy...

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km

mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:10   #36
Golteria
Zakorzenienie

Mi brakuje wyjścia ze znajomymi, restauracji i siłowni.
Także po prostu powrócę do swoich nawyków sprzed epidemii.

Do pracy normalnie chodzę, od przyszłego tygodnia chce czasami rowerem dojeżdżać, więc nie czuje się źle psychicznie, bo jednak jak wrócę z pracy o 18, to jakoś super dużo dnia na rozkminy nie mam. Gorzej w weekendy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Golteria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:11   #37
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Nie każdy ma przywilej siedzenia w domu. Ja chodzę do pracy normalnie.
też nie powiedziałabym, że to przywilej. teraz siedzę w domu, bo nie mam wyboru. laboratorium jest zamknięte. ale pracę mam projektową więc projekt mam skończyć w terminie. nikogo nie obchodzi, że 2 miesiące bez dostępu do laboratorium to potem kilka miesięcy zapierdzielania jak mrówka po 12-16 godzin, żeby nadrobić przymusowe siedzenie.

a więc nie, siedzenie w domu to nie jest taka bajka, jak Ci się wydaje
Pani_Mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:16   #38
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Ja się cieszę że mogę chodzić do pracy.

Ja bym na łeb dostała w chacie całymi dniami. Plus fakt, że totalnie nie nadaje się do pracy z domu.

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km

mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:18   #39
Bananalama
jestę wieszczę

Mieliśmy Wielkanoc nad morzem spędzać i przykro mi, że wyszło jak wyszło.

Nowy wpis. "Czy już wolno być wściekłą?"

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:18   #40
szajajaba
Zakorzenienie

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87716178]KINO.
KINO.
KINO.
Moje małe kochane studyjne kino, obojętnie na co, nawet na przegląd krótkometrażówek z Tadżykistanu.
Długi, samotny spacer.
I kawa w Starbuniu.
A wieczorem na imprezę depeszową.[/QUOTE]

ooo a gdzie takie imprezy są jeszcze?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Pójdę na rower i będę krecić cały dzień.

Bo chyba od wczoraj nie mogę? Albo mogę? Nikt mi nie umie odpowiedzieć na moje pytanie

Na rower owszem...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Będę grać na kompie.

Ale że świadomością, że mogę już wyjść z domu.

Cudne

Wiecie, mnie w sumie paradoksalnie nie przeszkadza udomienie lubię. Albo inaczej - nie jest to dla mnie tak upierdliwe, jak dla większości. Mam książki, jakiś serial, szydełko i druty, planszówki, córki są 2 więc bawią się razem fajnie, mąż teraz w domu, więc jest do kogo się odezwać dorosłego.
szajajaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:19   #41
Ava_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Osoby rozrywkowe mają teraz ciężko. Może w domu też czasem ubierz się ładnie tak dla samej siebie? Ja powiem szczerze chodzę często w piżamie i to mi chyba pogarsza nastrój, rozleniwia mnie. Mogę w sumie nawet ładnie ubrać się siedząc w domu. Może nie w spódniczki bo nie lubię, ale ogólnie coś zmienić. Ja nie jestem tak rozrywkowa, ale wiadomo też mi ciężko. Do klubów chodzę rzadko, ale lubię spotykać się ze znajomymi, pójść do kina czy do knajpki. Ja nie spaceruję za bardzo tylko co zakupy, bo mieszkam w centrum miasta, więc to ryzykowne, wolę uważać. Spacerów nie zakazali, ale lepiej daleko nie chodzić, bo raczej zalecają krótkie przejście się niż chodzenie dalej. Ja lubię też spacery, no ale co zrobić, lepiej żeby to trwało krócej niż dłużej. No a każdy chciałby wyjść, a wtedy byłoby już zbiorowisko, a to duże ryzyko. Ja lubię też muzeum i takie miejsca. No brakuje tego nie powiem, ale jakoś trzeba wytrzymać.
Myśle, ze powinnam spróbować. Mój TZ chyba nigdy nie miał wątpliwej przyjemności oglądania mnie saute przez tak długi okres czasu. Aż dziwne, ze nic nie komentuje. Robię tez video konferencje ze znajomymi i winem, ale to jednak nie to samo.

Z drugiej strony medalu - są tez nawyki, które pojawiły się u mnie przy okazji kwarantanny i chciałabym je ciągnąć dalej. W końcu regularnie pisze w pamiętniku, wcześniej może udawało mi się zrobić wpis 2 razy w miesiącu, a w tej chwili pisze prawie codziennie.

Ava_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:21   #42
szajajaba
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mieliśmy Wielkanoc nad morzem spędzać i przykro mi, że wyszło jak wyszło.
10 maja córka miała mieć Komunię, w czerwcu Zieloną szkołę...
Jeszcze jej nie powiedziałam, bardzo mi żal jej...
MOŻE uda się wyjazd wakacyjny, ale oczywiście nie za wszelką cenę.
Stary 2020-04-02, 17:23   #43
Bananalama
jestę wieszczę

Cytat:
Myśle, ze powinnam spróbować. Mój TZ chyba nigdy nie miał wątpliwej przyjemności oglądania mnie saute przez tak długi okres czasu. Aż dziwne, ze nic nie komentuje. Robię tez video konferencje ze znajomymi i winem, ale to jednak nie to samo.

Z drugiej strony medalu - są tez nawyki, które pojawiły się u mnie przy okazji kwarantanny i chciałabym je ciągnąć dalej. W końcu regularnie pisze w pamiętniku, wcześniej może udawało mi się zrobić wpis 2 razy w miesiącu, a w tej chwili pisze prawie codziennie.

Też mam nawyki, które chciałabym zachować po tym, jak unormuje się sytuacja. Codziennie rysuję i piszę. Zaczęłam nawet prowadzić bloga. Ćwiczę więcej.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość
10 maja córka miała mieć Komunię, w czerwcu Zieloną szkołę...
Jeszcze jej nie powiedziałam, bardzo mi żal jej...
MOŻE uda się wyjazd wakacyjny, ale oczywiście nie za wszelką cenę.
Nam przepadł wyjazd do Bergamo właśnie. Skoro ja czuje się rozczarowana, to co dopiero dziecko, które przecież potrafi na coś cierpliwie czekać . Nie wyobrażam sobie. Szkoda mi dzieciaków, którym przepadnie mnóstwo atrakcji .

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Stary 2020-04-02, 17:26   #44
szajajaba
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Też mam nawyki, które chciałabym zachować po tym, jak unormuje się sytuacja. Codziennie rysuję i piszę. Zaczęłam nawet prowadzić bloga. Ćwiczę więcej.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Nam przepadł wyjazd do Bergamo właśnie. Skoro ja czuje się rozczarowana, to co dopiero dziecko, które przecież potrafi na coś cierpliwie czekać . Nie wyobrażam sobie. Szkoda mi dzieciaków, którym przepadnie mnóstwo atrakcji .
W maju ma urodziny, jedyna pociecha, że MOŻE uda się w rodzinnym gronie je zrobić. Bo nawet święta teraz wiadomo, sami - mimo, iż w tym samym budynku część rodziny i km dalej dziadkowie.
Stary 2020-04-02, 17:29   #45
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte

Szaja w Kato, w Bytomiu, ostatnio była w Będzinie, ale dla mnie to za daleko

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:31   #46
staska_stasia
Zakorzenienie

O, wiem, co jeszcze.

Pójdę na WYBORY.
No bo przecież tak do nich dążą, że chyba zniosą te ograniczenia do 10.05, co nie?
staska_stasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:44   #47
Vanir410
Wtajemniczenie

Pójdę na burgera i piwo. Będę zwyczajnie siedziała w towarzystwie LUDZI. Chce mi się ludzkiego gwaru.
Vanir410 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 17:46   #48
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Pójdę na burgera i piwo. Będę zwyczajnie siedziała w towarzystwie LUDZI. Chce mi się ludzkiego gwaru.
ooo na burgera
jem tak powoli, że te z dowozem są już zimne zanim skończę. a na dodatek najlepsze burgery w Krakowie są jakieś 10 km od domu
Stary 2020-04-02, 17:50   #49
Monia284
Zakorzenienie

Cytat:

Na pewno Cię kocha i wiesz mieszkając razem nie uniknie się tego No ale tak zrobić coś dla samej siebie. Ja też rozmawiam ze znajomymi, choć masz rację to nie to samo. Mam dni, że ogólnie wolę być sama, poczytać książkę, ale ogólnie tej rozmowy też potrzebuję. To dobrze, że widzisz tez plusy tego, ja też staram się ich szukać, bo sytuacja jest ciężka, ale jeśli się nie znajdzie plusów to można zwariować. W sumie jest chociaż trochę więcej czasu na rzeczy, na które normalnie nie miało się czasu. Jest czas na refleksję, podczas gdy zazwyczaj żyje się w biegu. Gdy to się skończy każdą czynność będę bardziej doceniać. Wcześniej traktowałam wszystko jakby to było oczywiste, że mogę iść do kina, do restauracji, nie doceniałam tego. Myślę, że większość ludzi podobnie, bo kto by się spodziewał, że może być coś co nam to pokrzyżuje. Zaczynam też doceniać to że dobrze jak jest się zdrowym i mam plan przebadać się dokładniej jak to się skończy, bo czasem przekładałam badanie się, a to też nie powinno tak wyglądać. Może teraz jest się zdrowym, ale lepiej kontrolować. Myślę też, że świat choć trochę zwolni z konsumpcjonizmem, ja siedząc w domu czasem też coś kupię np przez Internet, ale też ograniczam to. No i mogę zaoszczędzić i szkoda mi kurierów. Nie jest mi potrzebna 50 podobna do siebie rzecz, najważniejsze żebyśmy byli zdrowi i nasze rodziny.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-04-02 o 17:52
Stary 2020-04-02, 17:55   #50
golgie
Zakorzenienie

GG do golgie
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Będę biegać po parku, będę chodzić na siłownię, zrobię maraton shoppingowy, bedziemy wywlekać dzieci na wycieczki po zamkach Dolnego Śląska, umówię się ze znajomymi na imprezkę, pójdę do fryzjera i będę chyba obłapiać ze szczęścia każdego człeka na ulicy

Moja fragrantica

WYMIANA
golgie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 18:00   #51
Bananalama
jestę wieszczę

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość

Ja codziennie siedząc w domu staram się dbać o siebie i o wygląd w sumie też. Codziennie biorę prysznic, myje włosy, ubieram się w ładne i czyste ubrania po domu, codziennie się perfumuję. Oprócz tego, skoro nie wychodzę z domu, to też raz na kilka dni robię maseczki i olejowanie włosów.

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Będę biegać po parku, będę chodzić na siłownię, zrobię maraton shoppingowy, bedziemy wywlekać dzieci na wycieczki po zamkach Dolnego Śląska, umówię się ze znajomymi na imprezkę, pójdę do fryzjera i będę chyba obłapiać ze szczęścia każdego człeka na ulicy
Ooo shopping z kumpelą, dobrze, że przypomniałaś . Później ją wyciągnę na lody, albo szarlotkę z lodami .
I pobiegałabym sobie po plaży...

Stary 2020-04-02, 18:13   #52
Fenenna
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ooo na burgera
jem tak powoli, że te z dowozem są już zimne zanim skończę. a na dodatek najlepsze burgery w Krakowie są jakieś 10 km od domu
Które to?

Ja pójde do fryzjera zrobić "coś" z włosami a nie tylko podciąć końcówki, dotad sie bałam a teraz zaryzykuje bo co mi tam
Pójde potańczyć, na basen, na Bagry, na rolki (nauczyć sie jezdzić bo nie umiem a teraz mi się to takie fajne wydaje jak siedze w domu!), zacznę biegać chociaż dotąd sie wstydziłam...Teraz to wszystko chce mi sie robić
Fenenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 18:15   #53
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Które to?

Ja pójde do fryzjera zrobić "coś" z włosami a nie tylko podciąć końcówki, dotad sie bałam a teraz zaryzykuje bo co mi tam
Pójde potańczyć, na basen, na Bagry, na rolki (nauczyć sie jezdzić bo nie umiem a teraz mi się to takie fajne wydaje jak siedze w domu!), zacznę biegać chociaż dotąd sie wstydziłam...Teraz to wszystko chce mi sie robić
Burger u Pajdy, Kobierzyńska 113A
niedawno przenieśli się do Krakowa, wcześniej mieli punkt w Zabierzowie. niekwestionowany faworyt
Stary 2020-04-02, 18:20   #54
alefelerzeklseler
Zakorzenienie

pójdę z przyjemnością do pracy i bez przyjemności zacznę czyścić stajnię Augiasza w którą zmieniło się moje biurko.... Spotkam się z przyjaciółmi, z rodziną, pójdę do okulisty i endokrynologa, do stomatologa .... Zrobię wyniki jakie zalecił endo .... Pójdę do knajpki z przyjaciółkami a z mężem na spacer za rękę, zawiozę przyjaciółce zaprawy które jej przed zarazą obiecałam....

Przestanę żyć w zawieszeniu.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
nie nie nie do tego zwyczaju nie wracamy, witamy się grzecznie łokciami
alefelerzeklseler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 18:24   #55
golgie
Zakorzenienie

GG do golgie

Cytat:
Napisane przez alefelerzeklseler Pokaż wiadomość
pójdę z przyjemnością do pracy i bez przyjemności zacznę czyścić stajnię Augiasza w którą zmieniło się moje biurko.... Spotkam się z przyjaciółmi, z rodziną, pójdę do okulisty i endokrynologa, do stomatologa .... Zrobię wyniki jakie zalecił endo .... Pójdę do knajpki z przyjaciółkami a z mężem na spacer za rękę, zawiozę przyjaciółce zaprawy które jej przed zarazą obiecałam....

Przestanę żyć w zawieszeniu.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

nie nie nie do tego zwyczaju nie wracamy, witamy się grzecznie łokciami

Nie wiem czy zdołam opanować emocje

Moja fragrantica

WYMIANA
golgie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 18:28   #56
gypsy_heart
Zakorzenienie

Spotkam się z kimś, z kim nie mogę się teraz spotkać.
Pojadę pociągiem i z rowerem gdzieś w jakieś zadupie pojeździć po wsi. Alternatywnie wybiorę się swoim rowerem na cały dzień do jakiegoś miasteczka w okolicy.

Pójdę do ulubionego kina.
Pojadę do moich rodziców i do babci się zobaczyć.
Zrobię parapetówkę.
gypsy_heart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 18:55   #57
Noane
NAJLEPSZE WYDANIE

Pójdę do fryzjera.*
Do ulubionej burgerowni.*
Filharmonii.
I może do lekarza, bo teraz to nie ma sensu.
A potem rzucę wszystko i pojadę w Bieszczady.

*Jeśli jeszcze będą istnieć [*].

Edytowane przez Noane
Czas edycji: 2020-04-02 o 18:56
Noane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 19:08   #58
ateris
Zakorzenienie

A ja pierwsze co zrobię to odwiedzę bliskich, pójdę do kina, na porządny trening na siłownię i wypas kolacje w knajpie.

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2021-04-11 o 16:43
ateris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 19:14   #59
Pigeons
Zadomowienie

Nie planuję nic specjalnego, ot wrócę do swojego życia "nadrabiając" to co przepadło mi przez kwarantannę (odwołane wizyty u lekarzy, fryzjer itd.) Mam też nadzieję, że moja rekrutacja w sprawie pracy ruszy i będę mogła zacząć jak tylko to szaleństwo się skończy.
Pigeons jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 19:37   #60
MiamiGlow
Zakorzenienie

Brakuje mi słońca. Chciałabym tak po prostu posiedzieć gdzieś nad rzeką albo nad jeziorem i pogapić się w niebo. I szkoda mi trochę, że mam tyle fajnych ciuchów, a nie mam gdzie się w nich pokazywać.

MiamiGlow jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości