Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 13:43   #1831
magdzia1
Raczkowanie
 
Avatar magdzia1
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 35
Dot.: pomóżcie

myślałam że test można już zrobić tydzień po stosunku.... jeżeli coś jeszcze wicie na ten temat to czekam piszcie...
magdzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:10   #1832
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Najlepiej pójśc do lekarza,żeby to on ocenił swoim fachowym okiem
Zgadza się idę do lekarza, ale na wizytę jestem umówiona dopiero na wtorek, a tak z ciekawości posprawdzałam sobie wyniki i je przeanalizowałam, a wszystkie normy również są podane na wynikach. Lekarzem nie jestem więc mogę się tylko domyślać Lekarz we wtorek
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:16   #1833
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

wiem,wiem,że wszystkie normy sa podane także na wynikach i ja sobie zawsze też tak analizuję a nawet kupiłam książkę o różnorakichabadaniach - po co,na co i dlaczego - wszystko jest wyjaśnione ;p:
ale tak jak mówisz lekarzami nie jestesmy,dlatego najlepiej iśc do fachowca tak to Ci da jakieś leki na anemię albo powie,ze może się to wiązac poniekąd z tym nieszczęsnym torbielem :/
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 19:59   #1834
nell21y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witajcie,
pół roku temu lekarz znalazł u mnie torbiele na obu jajnikach. Od tego czasu nie były kontrolowane, kazał mi cały czas brać Yasminelle. Po jakimś czasie wykrył u mnie nadżerke. Usunął mi ją i zapytałam czy skontroluje torbiele, to powiedział ze za 2 miesiące, na wakacjach. A jajniki mnie czasami bardzo bolą, że aż musze się zgiąć w pół z bólu. Czy to normalne czy lepiej zmienić lekarza?
nell21y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 22:21   #1835
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nell21y Pokaż wiadomość
Witajcie,
pół roku temu lekarz znalazł u mnie torbiele na obu jajnikach. Od tego czasu nie były kontrolowane, kazał mi cały czas brać Yasminelle. Po jakimś czasie wykrył u mnie nadżerke. Usunął mi ją i zapytałam czy skontroluje torbiele, to powiedział ze za 2 miesiące, na wakacjach. A jajniki mnie czasami bardzo bolą, że aż musze się zgiąć w pół z bólu. Czy to normalne czy lepiej zmienić lekarza?
ja bym zmieniła lekarza
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 14:41   #1836
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Odebrałam dziś swoje wyniki badań, CRP 0,59mg/l czyli w normie nie ma stanu zapalnego, OB 8 też w normie, Beta HCG 0,100 mIU/ml czyli w ewentualnej ciąży nie jestem, tylko morfologia nie jest za ciekawa jeszcze anemia mi się przyplątała :/ Krwinki czerwone RBC poniżej normy, Hemoglobina HGB poniżej normy, Hematokryt HCT ponizej normy, LYMPH poniżej normy, NEUT powyżej normy. Reszta w porzątku i mieści się w normie. Na to wskazuje, że mam anemię ale jeszcze nie taką tragiczną, raczej lekką sądząc po wynikach.
We wtorek pójdę do lekarza to zobaczymy co on powie na te wyniki.
Niewielkie odchylenia od normy to nic groźnego, gorzej jest jak są znaczne więc niech lekarz je obejrzy. HCG wydzielają też niektóre nowotwory jajnika np. nowotwory germinalne więc dlatego też czasem oprócz bad. postawowych, Ca125 (które powinno się wykonać w każdym przypadku stwierdzenia guza jajnika)- robi się też HCG aby wstępnie zróżnicować rodzaj guza.


Cytat:
Napisane przez nell21y Pokaż wiadomość
Witajcie,
pół roku temu lekarz znalazł u mnie torbiele na obu jajnikach. Od tego czasu nie były kontrolowane, kazał mi cały czas brać Yasminelle. Po jakimś czasie wykrył u mnie nadżerke. Usunął mi ją i zapytałam czy skontroluje torbiele, to powiedział ze za 2 miesiące, na wakacjach. A jajniki mnie czasami bardzo bolą, że aż musze się zgiąć w pół z bólu. Czy to normalne czy lepiej zmienić lekarza?
Ja bym zmieniła ginekologa .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 16:33   #1837
magdzia1
Raczkowanie
 
Avatar magdzia1
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 35
Dot.: pomóżcie

powinnam powiedzieć o tym chłopakowi albo komuś czy poczekać aż zrobię test? i kiedy zrobić ten test?? kiedy spodziewać się miesiączki?
magdzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-31, 16:38   #1838
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: pomóżcie

Cytat:
Napisane przez magdzia1 Pokaż wiadomość
powinnam powiedzieć o tym chłopakowi albo komuś czy poczekać aż zrobię test? i kiedy zrobić ten test?? kiedy spodziewać się miesiączki?

przeciez masz 2 posty wyzej napisane kiedy...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 14:08   #1839
magdzia1
Raczkowanie
 
Avatar magdzia1
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 35
Dot.: pomóżcie

dziś zrobiłam test wyszedł negatywny... mam nadzieję że nie za wcześnie...
magdzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 14:39   #1840
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: pomóżcie

Cytat:
Napisane przez magdzia1 Pokaż wiadomość
dziś zrobiłam test wyszedł negatywny... mam nadzieję że nie za wcześnie...
Spokojnie ,myślę,że nie za wcześnie.
Teraz testy raczej maja ponad 90 % skuteczności.

Jak sie trzymasz Madziu?Kiedy zaczynasz leczenie,pisalas ze w czerwcu,tak?
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 08:00   #1841
magdzia1
Raczkowanie
 
Avatar magdzia1
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 35
Dot.: pomóżcie

do Ratatuj : 8 czerwca jadę do lekarza na pierwszą chemię strasznie się stresuję i boję ale mam nadzieję że będzie dobrze... generalnie to czuję się znacznie gorzej ale jakoś daje sobie radę... musze dawać... jeszcze mam szkołę i tym też musiałam się zająć jakoś to wsztstko niezbyt dobrze wpływa na mój organizm i moje zdrowie.. czuję że choroba rozwija się w bardzo znaczącym tępie.... niestety nie zapowiada się najlepiej... tak właściwie to nie wiem czy cieszę się z wyniku testu ale chyba tak będzie lepiej to mogło by mnie zabić całkowicie....
magdzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 08:19   #1842
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: pomóżcie

Potworniak to faktycznie niezaciekawie , a z endometriozą da się zyć.
Ja nie będę uspokajać na siłę.Zakładając nawet ,że to najgorszy scenariusz - rak - to rak jest wyleczalny.W trochę mniejszym procencie niż grypa- ale jest.Poza tym bedziesz należała do wybranych szczęściarzy któży w młodym wieku doceniają życie ( mówie też o sobie).

A tak w ogółe , to pewnie fałszywy alarm.Trzymam kciuki z całej siły, na pewno wyzdrowiejesz.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2009-06-03 o 08:20
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 09:22   #1843
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: pomóżcie

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
- to rak jest wyleczalny.W trochę mniejszym procencie niż grypa- ale jest.Poza tym bedziesz należała do wybranych szczęściarzy któży w młodym wieku doceniają życie ( mówie też o sobie).

A tak w ogółe , to pewnie fałszywy alarm.Trzymam kciuki z całej siły, na pewno wyzdrowiejesz.
MADZIU śle Ci mnóstwo pozytywnej energii
To zrozumiałe,że czujesz lęk,to nowa sytuacja w Twoim życiu.
Podobnie jak MYLADY bede trzymała kciuki i serduchem jesteśmy z Tobą
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:52   #1844
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

hej, Dziewczyny kiedy lekarze zakładaja dren, po laparotomii czy po laparoskopii?? od czego to zalezy? czy to zalezy od samego torbiela jaki jest czy skorzasty czy napeleniony plynem? Jesli któraś wie prosze o odpowiedz
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 07:19   #1845
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam kobietki
Dziewczyny czy to normalne ze mam jeszcze uderzenia goraca? Nie biore juz danazolu od dwoch i pol miesiaca nie mam jeszcze okresu bo koncze trzecie opakowanie tabletek anty mercilon a bralam je bez przerw i przerwe mam zrobic po tym wlasnie opakowaniu... a znow mam uderzenia goraca .. nie takie czeste jak przy danazolu ale sa... czy to normalne?
Pozdrawiam cieplutko
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 12:26   #1846
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
hej, Dziewczyny kiedy lekarze zakładaja dren, po laparotomii czy po laparoskopii?? od czego to zalezy? czy to zalezy od samego torbiela jaki jest czy skorzasty czy napeleniony plynem? Jesli któraś wie prosze o odpowiedz
Dren można założyć zarówno przy laparoskopii jak i laparotomii w zależności od potrzeby. Powody są różne-drenaż stosuje się po to aby odprowadzić płyn z jamy brzusznej np. krew i inne wydzieliny czy płyny ktore stosuje się do płukania albo zaklada się dren w celu kontrolnym- np. przy rozległych operacjach aby kontrolować nasilenie krwawienia lub obserwować czy krwawienie nie nastapilo.

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Witam kobietki
Dziewczyny czy to normalne ze mam jeszcze uderzenia goraca? Nie biore juz danazolu od dwoch i pol miesiaca nie mam jeszcze okresu bo koncze trzecie opakowanie tabletek anty mercilon a bralam je bez przerw i przerwe mam zrobic po tym wlasnie opakowaniu... a znow mam uderzenia goraca .. nie takie czeste jak przy danazolu ale sa... czy to normalne?
Pozdrawiam cieplutko
Myślę że jest Ok skoro przez tak długi czas bierzesz Mercilon bez przerwy (a wcześniej Danazol)to organizm potrzebuje czasu aby wrócić do normy. Leki ktore brałaś i nadal bierzesz oraz sposób w jaki je przyjmujesz powodują objawy jak przy tzw. sztucznej menopauzie więc uderzenia gorąca mogą się pojawiać.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:02   #1847
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nanusia76;12625835]Dren można założyć zarówno przy laparoskopii jak i laparotomii w zależności od potrzeby. Powody są różne-drenaż stosuje się po to aby odprowadzić płyn z jamy brzusznej np. krew i inne wydzieliny czy płyny ktore stosuje się do płukania albo zaklada się dren w celu kontrolnym- np. przy rozległych operacjach aby kontrolować nasilenie krwawienia lub obserwować czy krwawienie nie nastapilo.


a czy wyciaganie tego drenu tez odbywa się pod jakims znieczuleniem?? Bo to chyba nieźle boli wyciagac jakąś rurke z brzucha;/..
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:23   #1848
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nanusia dziekujeNie mialam przez ostatni czas tych uderzen i myslalam ze skoro juz nie biore danazolu minely a od paru dni znow sie mecze

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

a czy wyciaganie tego drenu tez odbywa się pod jakims znieczuleniem?? Bo to chyba nieźle boli wyciagac jakąś rurke z brzucha;/..[/quote]

Nie ma znieczulenia przy wyciaganiu drenu .. i nie boli to jakos specjalnie .. mialam dren po laparoskopii i wyciaganie go to naprawde nic strasznego
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 23:04   #1849
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

hej..
Pisalam wczesniej, ale nikt mi nie odpowiedzial Mozecie mi powiedziec jak wygladala u Was pierwsza po operacji miesiaczka? Ja mam krwawienie od 14 maja... do teraz, nie bylam jeszcze na kontroli, ide 8 czerwca. Teraz mam przerwe w anty od wczoraj, wiec niby kolejny okres. I pobolewa mnie jajnik gdzie mialam torbiel. Prosze powiedzcie mi cokolwiek...
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 00:04   #1850
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Jak na mój gust to stanowczo za długo , ponad 3 tygodnie . Powinnaś według mnie wczesniej iść do lekarza. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - brałaś tabletki anty. i mimo tego od 14 maja krwawisz ?
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 11:59   #1851
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nanusia, po zabiegu mialam zaczac spowrotem brac anty jak zacznie mi sie okres. Na czas zabiegu mialam przerwe w braniu jakis miesiac.
Wiec jakies plamienie mi sie zaczelo 14go maja(na wypisie mialam napisane, ze zaczac brac anty w czasie 1 dnia okresu), wiecc zaczelam brac, ale nie wiem czy to byl okres, bo malo i tak nie non stop. No i opakowanie sie skonczylo, a to trwalo caly czas. Teraz mam 7dniowa przerwe, wiec teoretycznie okres i krwawienie faktycznie jest mocniejsze. A w pon 8.06 ide do lekarza... to pewnie ochrzan dostane, ze nie bylam wczesniej
Myslisz, ze moge miec ten jajnik juz do niczego? Myslalam, ze to plamienie jest wynikiem przerwy w braniu tabletek i zabiegu.... i ze moze to nie jest az takie dziwne. Kurcze boje sie

Edytowane przez frik frik
Czas edycji: 2009-06-06 o 12:00
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:11   #1852
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Trudno mi cokolwiek doradzić bo faktycznie nie wiadomo czy to plamienie to była miesiączka czy jeszcze podplamiłaś w związku z operacją. Powinnaś pójść do ginekologa wcześniej ale teraz to już "po jabłkach" idź tak jak masz zaplanowane i powiedz jak byla sytuacja. Jeżeli chodzi o jajniki to trzeba zrobić Usg żeby cokolwiek powiedzieć, mnie się wydaje że miałaś źle dobrane anty.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 21:20   #1853
Zaniepokojona200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Torbiel na jajniku i długie krwawienie

Hej.
ponad 2 miesiące temu po okresie wystąpiło u mnie 2 tygodniowe krwawienie, po wizycie u lekarza dowiedziałam się że mam torbiel na jajniku. Dostałam leki hormonalne, ale krwawienie nie ustąpiło i trwa tak dzień w dzień od 2 miesięcy, jest strasznie uciążliwe i nie wiem co robić, lekarz chyba tez nie wie. Może to krwawienie nie jest spowodowane torbielem? A może po prostu trzeba zmienić te tabletki na inne?
Bardzo proszę kogoś kto się zna o radę .
Zaniepokojona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 22:19   #1854
agata2905
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 84
Dot.: Torbiel na jajniku i długie krwawienie

Cytat:
Napisane przez Zaniepokojona200 Pokaż wiadomość
Hej.
ponad 2 miesiące temu po okresie wystąpiło u mnie 2 tygodniowe krwawienie, po wizycie u lekarza dowiedziałam się że mam torbiel na jajniku. Dostałam leki hormonalne, ale krwawienie nie ustąpiło i trwa tak dzień w dzień od 2 miesięcy, jest strasznie uciążliwe i nie wiem co robić, lekarz chyba tez nie wie. Może to krwawienie nie jest spowodowane torbielem? A może po prostu trzeba zmienić te tabletki na inne?
Bardzo proszę kogoś kto się zna o radę .
Przeczytaj ulotkę tabletek, które bierzesz, bo plamienia mogą być skutkiem ubocznym hormonów.
Na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza, skoro ten nie wie co robić :/ Idź prywatnie albo z kasy, ale jak najszybciej!!
agata2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 08:49   #1855
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Tylko to sa te anty, co mialam wczesniej i nie mialam po nich tego typu objawow... Chyba ze teraz na mnie inaczej dzialaja...
A podobno anty tez sie stosuje jako lek przeciwko torbielom. Myslisz Nanusia, ze lepiej byloby brac jakies typowe hormony na to? Z tego co tu czytam to dziewczyny nie biora anty, tylko cos innego...
I jeszcze USG podczas krwawienia, matko, straszny dyskomfort to musi byc, bede sie swietnie czula...
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 09:24   #1856
Zaniepokojona200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Torbiel na jajniku i długie krwawienie

Dziękuję bardzo za odpowiedź Rzeczywiście to może być skutek uboczny, ale to krwawienie zaczęło się zanim wzięłam te leki
Męczy mnie to tak bardzo, że nawet zastanawiam się, czy nie zdecydować się na zabieg , zamiast leczenia hormonalnego.
Pozdrawiam
Zaniepokojona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 11:07   #1857
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Torbiel na jajniku i długie krwawienie

widocznie te leki nie skutkuja. lepiej isc do innego lekarza, bo ten otrzepal raczki i juz pewnie nic z tym nie zrobi. a szkoda zdrowia
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 13:00   #1858
Zaniepokojona200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Torbiel na jajniku i długie krwawienie

No racja, pójdę do innego lekarza, ale straciłam do nich zaufanie... naprawdę traktują ludzi jak przedmioty i do tego głupie, które zadowolą się postawieniem diagnozy i tabletką która nie działa pfff hehe
Zaniepokojona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 15:57   #1859
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
hej..
Pisalam wczesniej, ale nikt mi nie odpowiedzial Mozecie mi powiedziec jak wygladala u Was pierwsza po operacji miesiaczka? Ja mam krwawienie od 14 maja... do teraz, nie bylam jeszcze na kontroli, ide 8 czerwca. Teraz mam przerwe w anty od wczoraj, wiec niby kolejny okres. I pobolewa mnie jajnik gdzie mialam torbiel. Prosze powiedzcie mi cokolwiek...
u mnie to jest tak,że ja miałam zabieg 19 maja,biorę tabletki anty i okres wystapił normalnie tak jak miał,w czasie tej 7-dmiodniowej przerwy (4 czerwca) teoretycznie dzis sie powinien skończyc, bo jutro zaczynam już kolejne opakowanie i faktycznie krwawienie jest już mnuejsze, ale ogólnie pierwsza @ po zabiegu była większa. Zobaczymy czy dziś się skończy czynie.
A co do Twojego kłopotu to ja bym już po 10 dniach (góra) poszła do gina.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 20:18   #1860
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Tylko to sa te anty, co mialam wczesniej i nie mialam po nich tego typu objawow... Chyba ze teraz na mnie inaczej dzialaja...
A podobno anty tez sie stosuje jako lek przeciwko torbielom. Myslisz Nanusia, ze lepiej byloby brac jakies typowe hormony na to? Z tego co tu czytam to dziewczyny nie biora anty, tylko cos innego...
I jeszcze USG podczas krwawienia, matko, straszny dyskomfort to musi byc, bede sie swietnie czula...
Wcześniej miałaś tez zdrowe jajniki, być może operowany jajnik nie zregenerował się jeszcze i ta dawka hormonów jest zbyt mała. Tak tylko głośno myślę, nie wiem co to może być, endokrynologia nie jest moja mocną stroną . Badaniem Usg podczas mięsiączki to się nie przejmuj, lekarze wogóle nie zwracaja uwagi na takie rzeczy to tylko my jesteśmy skrępowane i zawstydzone a dla nich to normalna sprawa.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.