Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 17:23   #811
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Tak samo to rozumiem, jak Zania.

Po namyśle - nie przeszkadza mi to coś (jak długo jest bezpłatne...). W sumie może nawet to i owo przyspieszyć - w końcu wpłata na PzA powinna dojść w kilka minut, teoretycznie już wtedy mogę wysyłać....Siarko, ta cała sprawa nie powinno opóźniać Cię ani o dzień - o ile oczywiście zlecisz wypłatę na konto bezpośrednio po jej otrzymaniu na PzA.

Świetny przykład - sprzedałam coś kilka minut temu, wpłata jest już na koncie PzA i mogę lecieć na pocztę

Że wpłata szła z MBanku, po 17-tej, w tradycyjnym systemie kasę otrzymałabym dopiero jutro. Owszem, tak czy tak na koncie będzie dopiero jutro, ale już wiem, że siedzi tam dla mnie, zagwarantowana

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-29 o 17:25
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:30   #812
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Asiuuuuula spokojnie
Mozesz napisac, ze towar zostanie wyslany dopiero jak Ci kasa wplynie na konto, natomiast nie wolno pisac, ze nie obslugujesz platnosci PzA. No, przynajmniej ja to tak zrozumialam.
To co Ty chcesz zrobic jest chyba w porzadku, bo w koncu korztystasz z PzA, a raczej udostepniasz/umozliwiasz wybranie tej formy zaplaty kupujacemu, nie blokujesz mu dostepu do niej. A to ze zastrzegasz sobie prawo do wyslania dopiero gdy kasa bedzie juz na TWOIM koncie to juz jest, ze tak powiem Twoja zasada (warunek, ktorzy moga lub nie zaakceptowac kupujacy). Najlepiej dodac to w opisie "o mnie".
Skoro inni pisza, ze wysylka towaru np do 5 dni, to Ty mozesz napisac to samo

W koncu kiedy wyslesz towar to juz Twoja sprawa.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Tu jest graficznie przedstawione jak to wyglada - to PzA.
Na samym koncu pisze Sprzedajacy (wysylka). No, czyli jak kasiora dojdzie to wysylasz
Poza tym, jesli np nie ufam PayU, to chyba mam prawo wyslac towar wtedy kiedy bede miala kase u siebie na koncie...i nikomu nic do tego!
Dzięki . No też tak mi się wydawało , że mogę tak napisać, natomiast chcę to dopisać do wiadomości, którą kupujący otrzymuje automatycznie po wygraniu aukcji, wbrew pozorom "stronę o mnie" mało kto czyta" .

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tak samo to rozumiem, jak Zania.

Po namyśle - nie przeszkadza mi to coś (jak długo jest bezpłatne...). W sumie może nawet to i owo przyspieszyć - w końcu wpłata na PzA powinna dojść w kilka minut, teoretycznie już wtedy mogę wysyłać....Siarko, ta cała sprawa nie powinno opóźniać Cię ani o dzień - o ile oczywiście zlecisz wypłatę na konto bezpośrednio po jej otrzymaniu na PzA.

Świetny przykład - sprzedałam coś kilka minut temu, wpłata jest już na koncie PzA i mogę lecieć na pocztę

Że wpłata szła z MBanku, po 17-tej, w tradycyjnym systemie kasę otrzymałabym dopiero jutro. Owszem, tak czy tak na koncie będzie dopiero jutro, ale już wiem, że siedzi tam dla mnie, zagwarantowana
No tak, ja na koncie PzA też ją mam, ale dla mnie jakoś to nie wystarcza, ja będę czekała, aż będę miała na swoim koncie .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:35   #813
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tak samo to rozumiem, jak Zania.

Po namyśle - nie przeszkadza mi to coś (jak długo jest bezpłatne...). W sumie może nawet to i owo przyspieszyć - w końcu wpłata na PzA powinna dojść w kilka minut, teoretycznie już wtedy mogę wysyłać....Siarko, ta cała sprawa nie powinno opóźniać Cię ani o dzień - o ile oczywiście zlecisz wypłatę na konto bezpośrednio po jej otrzymaniu na PzA.

Świetny przykład - sprzedałam coś kilka minut temu, wpłata jest już na koncie PzA i mogę lecieć na pocztę

Że wpłata szła z MBanku, po 17-tej, w tradycyjnym systemie kasę otrzymałabym dopiero jutro. Owszem, tak czy tak na koncie będzie dopiero jutro, ale już wiem, że siedzi tam dla mnie, zagwarantowana
O, to slowo mnie najbardziej interesuje czy na 100% zagwarantowana? Bo ja troche taka nie ufna jestem, jesli ktos gdzies przetrzymuje moje pieniazki, nawet 2 h

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Dzięki . No też tak mi się wydawało , że mogę tak napisać, natomiast chcę to dopisać do wiadomości, którą kupujący otrzymuje automatycznie po wygraniu aukcji, wbrew pozorom "stronę o mnie" mało kto czyta" .
.
A wtedy nie bedzie za pozno? Bo np kupujacy moze sie na to nie zgodzic, w sensie ze bedzie stroil fochy, bo on np chcial od razu miec towar wyslany jak wplaci przez PzA, a tymczasem wysylka bedzie dopiero jak otrzymasz kase.
To juz lepiej chyba napisac to na dole strony w danej aukcji.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:37   #814
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość

A wtedy nie bedzie za pozno? Bo np kupujacy moze sie na to nie zgodzic, w sensie ze bedzie stroil fochy, bo on np chcial od razu miec towar wyslany jak wplaci przez PzA, a tymczasem wysylka bedzie dopiero jak otrzymasz kase.
To juz lepiej chyba napisac to na dole strony w danej aukcji.
No tak, masz rację . Sama nawet o tym już pisałam, rzeczywiście tak trzeba będzie zrobić .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:39   #815
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
O, to slowo mnie najbardziej interesuje czy na 100% zagwarantowana? Bo ja troche taka nie ufna jestem, jesli ktos gdzies przetrzymuje moje pieniazki, nawet 2 h
Z tego co rozumiem i jak działają tego typu systemy - tak.

Anulowana może być tylko, dopóki system PzA nie uzna jej za zakończoną - to jednak zajmuje kilka minut (płatność PzA nie od razu ma ten status)

Kwestia późniejszego przelewu to tylko sprawa techniczna.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 18:52   #816
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Dzięki . No też tak mi się wydawało , że mogę tak napisać, natomiast chcę to dopisać do wiadomości, którą kupujący otrzymuje automatycznie po wygraniu aukcji, wbrew pozorom "stronę o mnie" mało kto czyta" .
Możesz przedłużyć czas w którym wysyłasz, ale co do zapisu , że w przypadku kiedy płatność jest przez PzA przedłużasz to już miałabym wątpliowści.
Punkt , który dodali do regulaminu brzmi:
Cytat:
21.Zabronione jest umieszczanie przez Sprzedającego w opisie Aukcji informacji, które w jakikolwiek sposób różnicują sytuację Kupujących w zakresie korzystania z usługi "Płacę z Allegro za zakupy".
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 18:59   #817
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Możesz przedłużyć czas w którym wysyłasz, ale co do zapisu , że w przypadku kiedy płatność jest przez PzA przedłużasz to już miałabym wątpliowści.
Punkt , który dodali do regulaminu brzmi:
A to s...y . Więc jednak dokładnie wszystko dyktują . Sprzedawcy nie mają nic do gadania... wkurzające to strasznie.
Napiszę po prostu, że wysyłam towar jak pieniądze wpłyną na moje konto i tyle.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 19:37   #818
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A to s...y . Więc jednak dokładnie wszystko dyktują . Sprzedawcy nie mają nic do gadania... wkurzające to strasznie.
Napiszę po prostu, że wysyłam towar jak pieniądze wpłyną na moje konto i tyle.
Napisz po prostu, że wysyłasz po zaksięgowaniu na koncie bankowym - jak sugerujesz. Naprawdę, nie będzie źle.

I, for one, welcome our new PzA overlords
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 15:45   #819
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

W PzA moja wypłata ma już status "zakończona" a pieniędzy na koncie nadal niet .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 16:07   #820
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
W PzA moja wypłata ma już status "zakończona" a pieniędzy na koncie nadal niet .
U mnie toże samo....Mam nadzieję, że dzisiaj dopłynie, bo inaczej cofnę swoje poparcie dla PzA
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 16:09   #821
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
W PzA moja wypłata ma już status "zakończona" a pieniędzy na koncie nadal niet .
U mnie t0 samo - strasznie długo to wszystko trwa
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 16:12   #822
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Też powoli tracę cierpliwość.
Sprzedawcy korzystający z PzA muszą mieć żelazne nerwy, ja nie mogę się do tego przekonać - wysyłam coś, za co ktoś już teoretycznie zapłacił, ale pieniędzy tak naprawdę nie mam i nie wiadomo, kiedy do mnie dotrą. Nie podoba mi się to.

Tak oto kończą się tłuste dni bezstresowego wietrzenia kolekcji na Allegro
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 16:13   #823
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Pisałam posta wczoraj, ale mi go wcięło ???
Widziałam na caffe, że jakieś dwa banki mają składać protest na ten system jako działania monopolizujące - bo w końcu ten bank z którym all ma umowę ma zwiększony przepływ pieniędzy.

I u mnie też oczywiście na koncie brak pieniędzy....

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2010-03-30 o 16:34
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 16:24   #824
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Też powoli tracę cierpliwość.
Sprzedawcy korzystający z PzA muszą mieć żelazne nerwy, ja nie mogę się do tego przekonać - wysyłam coś, za co ktoś już teoretycznie zapłacił, ale pieniędzy tak naprawdę nie mam i nie wiadomo, kiedy do mnie dotrą. Nie podoba mi się to.

Tak oto kończą się tłuste dni bezstresowego wietrzenia kolekcji na Allegro

Myślę, że nie masz obowiązku wysyłać, dopóki nie ujrzysz pieniążków u siebie na koncie.

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
U mnie t0 samo - strasznie długo to wszystko trwa

Ostatnio było szybciej....oczywiście może być i tak, że teraz zaczęli z tego korzystać wszyscy no i system się dławi
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 18:32   #825
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
1. Myślę, że nie masz obowiązku wysyłać, dopóki nie ujrzysz pieniążków u siebie na koncie.


2. Ostatnio było szybciej....oczywiście może być i tak, że teraz zaczęli z tego korzystać wszyscy no i system się dławi
1. No to teraz kupujący będą wkurzeni długim oczekiwaniem na przesyłkę i posypią się niezasłużone neutrale... Ja nie zamierzam wysyłać niczego zanim kasa nie będzie na koncie . Zamierzałam taki dopisek dać w wiadomości automat. ale looknęłam, że miałam zapisane, że towar wysyłam w ciągu 2 dni roboczych od momentu wpłynięcia pieniędzy na konto, także nic nie zmieniam .
2. I właśnie mnie mnie to wkurza, że nagle tyle kupujących lawinowo wybiera ten rodzaj płatności , chociaż wiedzą, że to dłużej trwa. Do tej pory też to było dostępne i jakoś 99% wybierało tradycyjną wpłatę na konto.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 18:39   #826
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cóż, wcześniej musieli prosić o udostępnienie, narażając się na opóźnienie / odmowę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że system sprytaśnie przenosi kupujących do tej opcji zaraz po zakupie....

Ja nadal płacę tradycyjnie, 99 gr mnie nie zbawi i nie wzbogaci, a jak pomyślę o opóźnieniach / bałaganie...ech.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 20:08   #827
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Myślę, że nie masz obowiązku wysyłać, dopóki nie ujrzysz pieniążków u siebie na koncie.

Ostatnio było szybciej....oczywiście może być i tak, że teraz zaczęli z tego korzystać wszyscy no i system się dławi
Anno, no i ja wlasnie sie tego balam
miejmy nadzieje, ze opanuja te sytuacje i system bedzie dzialal szybciej...

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
1. No to teraz kupujący będą wkurzeni długim oczekiwaniem na przesyłkę i posypią się niezasłużone neutrale...
o

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Zamierzałam taki dopisek dać w wiadomości automat. ale looknęłam, że miałam zapisane, że towar wysyłam w ciągu 2 dni roboczych od momentu wpłynięcia pieniędzy na konto, także nic nie zmieniam .
2. I właśnie mnie mnie to wkurza, że nagle tyle kupujących lawinowo wybiera ten rodzaj płatności , chociaż wiedzą, że to dłużej trwa. Do tej pory też to było dostępne i jakoś 99% wybierało tradycyjną wpłatę na konto.
Asiu, nie wiem czy to jest w koncu dozwolone, czy nie, ale jesli mozna, to ja bym jakimis wielkimi zgloskami wyhaftowala w takim mejlu, ze owszem, wysylka w ciagu 2 dni roboczych, lecz w sytuacji skorzystania z PzA, kupujacy musi miec na wzgledzie ewentualne opoznienia.
choc tak sobie teraz mysle, ze co z tego, ze po fakcie uswiadomisz kupujacego, skoro on pewnie i tak nie bedzie o tym pamietal, a jedyne, co wylowi, to to, ze przesylka dziwnie dlugo szla...

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ja nadal płacę tradycyjnie, 99 gr mnie nie zbawi i nie wzbogaci, a jak pomyślę o opóźnieniach / bałaganie...ech.
tez place tradycyjnie i nie widze poki co, powodu, aby to zmieniac. powtorze - po raz enty - zalezy mi na czasie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 15:57   #828
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

a ja mam problem, bo , nie wiem czy zle zrozumialam, ale jesli pierwszy raz ktos mi dokonal wpłaty, i ja chce wypłacic kase, to aby ją dosta cna onto musze wysłac wypelninoy formularz i kopie dowodu i jakiegos rachunku- i wtedy mog epieniadze meic dostarczone na konto bankowe. ale jako że nie mialam mozliwosci ani czasu wysylac listy, zaznaczylam wyplate na adres domowy, no i pisalo ze w ostatni dzien miesiaca wyplacają. Dzis jest ostatni dzien a nic nie dostałam. Nie wiem ile taki przekaz idzie, wczoraj wyslalam paczkę dla kupujacego, bo wiem że pieniadze są na koncie allegro, zawsze cos. An teraz chcac sie zalogowac na saldo, wypłaty srodkow, konfiguracje konta itp to strona allegro dziwnie sie łąduje i nie może się załądowac po czym wyskakuje błąd. Nie rozumiem tego, nie wiem gdzie moge napsiac do pomocy jakiejs zeby pokierowali co mam zrobic, czy czekac na ten przekaz czy co? 75 zł powinnam otrzymac
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 16:14   #829
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Akrolinka, weszłaś w złą zakładkę

To, co piszesz, stosuje się do Płatności Allegro (chyba już zdyskontynuowane?). Wejdź w Placę z Allegro, nie trzeba żadnych dowodów wysyłać, tylko ustawić nr konta w ustawieniach PzA. Zatem zmień ustawienia z nieszczęsnych przekazów pocztowych na wypłatę na konto, a co do przekazu samego, może iść i tydzień. Złóż na karb doświadczenia
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 20:40   #830
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

tak, tylko ze tam trza podac kod ostatniej wyplaty - a ja takowej jeszcze nie miałam . i jak klikam: nie mam kodu ostatniej wyplaty to przenosi mnie do formularza ktory trzeba wyslac zwyklym listem... to jest potrzebne zebym wpisala tam numer konta ktore jest pod tym 'kodem do wpisania'. jest sposob wyplaty- wybieram bank, wpisuje nr mego konta ale kodu nie bo nie mam, i nie zatwierdz ami
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 20:42   #831
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Jesteś pewna, że sprawdzasz zakładkę Płacę z Allegro / Saldo i wypłata środków lub Konfiguracja ??? Kurczątko, u mnie niczego takiego nie było ...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 20:54   #832
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wiecie co, wczoraj czytałam coś na temat na cafe allegro, tak niektórzy mają właśnie, nie wiem czy to tak nie jest jak ktoś wcześniej korzystał z Płatności allegro i teraz chce zmienić dane np. bank...
akrolinka, poczytaj może na allegro społeczność ==> cafe ==> pomoc, tam jest mnóstwo zapytań o PzA i wyjaśnień.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:39   #833
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

ja nie korzystalam z platnosci allegro <bezradny>. wchodze na moja sprzedaż: Płace z Allegro - i u gory na zielono

"Nie możesz wypłacić środków z konta Płacę z Allegro.
Przejdź do zakładki Konfiguracja konta i podaj niezbędne dane."

pod tym
Dla wpłat realizowanych przekazem pocztowym lub na konta zagraniczne, zlecenie przekazania środków następuje automatycznie:
15 dnia miesiąca, o ile wartość zgromadzonych środków przekroczy 100 zł,
ostatniego dnia miesiąca, niezależnie od kwoty, całość zgromadzonych środków.
okej, pod tym jest suma 75 zł, i "Dane do wypłaty:
Wypłata realizowana przekazem pocztowym na adres: i tu podan ymoj adres.

daje na konfiguracje konta - rachunek bankowy- zmieniam z przekazu pocztowego na bank polski i pod tym trzeba podac kod z ostatniej wyplaty i numer konta. no i tu jest problem bo nie mam tego kodu;/.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:40   #834
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

a nie chodzi przypadkiem o ustawienie wypłaty na codziennie czy na żądanie?
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:44   #835
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

nie mam tam takiej opcji

dalam zatwierdz regulamin allegro i przysłać mi maja na maila jakis link aktywujacy coś;|
__________________
bum szakalaka

Edytowane przez akrolinka
Czas edycji: 2010-03-31 o 21:47
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:46   #836
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

jest jest dobrze poszukaj,wejdź w ustawienia konta...i tam z prawej się ustawia wypłaty
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 22:23   #837
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że sprawdzasz zakładkę Płacę z Allegro / Saldo i wypłata środków lub Konfiguracja ??? Kurczątko, u mnie niczego takiego nie było ...
Aniu bo nigdy wcześniej widocznie nic tam nie konfigurowałaś i dlatego.
Jak ktoś już tam wcześniej wpisywał nr konta itd. to teraz żeby pozmieniać ustawienia trzeba podać jakiś kod
czytałam tam na forum co i jak ale już nie pamiętam skąd ten kod wziąć
na pewno na forum tam pisze w temacie: Nowości i komunikaty czy jakoś tak
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 06:29   #838
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie jako kupującej Płacę z Allegro podoba się bardzo - mogę płacić kredytówką i jest cacy.
Ale jako sprzedającej podoba mi się dużo mniej Na razie jeszcze tego cuda nie skonfigurowałam, bo na szczęście ludzie wybierają zwykły przelew, ale cały czas się zastanawiam, co będzie, jak ktoś o to poprosi.
W każdym razie na pewno wyślę dopiero, jak kasę będę mieć fizycznie na swoim koncie w banku, a nie tylko na allegrowym, bo inaczej to bym się bała.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:11   #839
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

dzisiaj jest czwartek, moja znajoma czeka na kasę z "PzA" od piątku ponad 1700zł Allegro przetrzymuje na swoim koncie i w ten sposób zarabia miliony albo i jeszcze więcej oczywiście kupujący są wnerwieni, że do tej pory nie wysyłała im paczek, także oczekuje neutrali (dzięki złodziejom All) Oczywiście na stronie "o mnie", oraz przy każdej aukcji ma napisane, że płacac poprzez PzA muszą liczyć się z tym, iż paczki zostaną wysłane dopiero jak będą pieniądze na jej koncie, a nie na All. Normalnie ręce i nogi opadają
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 09:27   #840
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
dzisiaj jest czwartek, moja znajoma czeka na kasę z "PzA" od piątku ponad 1700zł Allegro przetrzymuje na swoim koncie i w ten sposób zarabia miliony albo i jeszcze więcej oczywiście kupujący są wnerwieni, że do tej pory nie wysyłała im paczek, także oczekuje neutrali (dzięki złodziejom All) Oczywiście na stronie "o mnie", oraz przy każdej aukcji ma napisane, że płacac poprzez PzA muszą liczyć się z tym, iż paczki zostaną wysłane dopiero jak będą pieniądze na jej koncie, a nie na All. Normalnie ręce i nogi opadają
Pewnie to głupie pytanie, ale czy znajoma ma skonfigurowane konto? Może ma ustawioną wypłatę na żądanie, a nie automatyczną i w takiej sytuacji może czekać do św. Nigdy. Ja tak miałam i dziwiłam się dlaczego kasę mam na koncie allegrowym a nic do mnie nie spływa. Po skonfigurowaniu i zleceniu przelewu na moje prywatne konto dostałam kasę na drugi dzień
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.