Skutki uboczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-19, 23:26   #1
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10

Skutki uboczne


Ogólnie mam problem z okresem i pani ginekolog przepisała mi tabletki Cyclo-Progynova. Miałam brać je przez 3 tygodnie, brałam przez 2 i zauważyłam że coś jest nie tak. Na początku zaokrągliło mi się podbrzusze, a potem zauważyłam obrzęk na jednej z łydek. Bardzo mnie to zmartwiło, bowiem na ulotce było napisane że taki obrzęk może świadczyć o zakrzepicy. Poinformowałam o tym panią ginekolog i powiedziała żebym przestała brać tabletki i okres się pojawi. Dokonałam również badań, które wykluczyły zakrzepicę. Więc mam pytanie, czy ktoś ma podobne doświadczenia i co mnie najbardziej martwi- czy zaokrąglone podbrzusze i obrzęk łydki znikną. Jeśli tak to czy mam powziąć jakieś kroki, czy czekać, może na okres.
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 12:04   #2
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez Makotek Pokaż wiadomość
Ogólnie mam problem z okresem i pani ginekolog przepisała mi tabletki Cyclo-Progynova. Miałam brać je przez 3 tygodnie, brałam przez 2 i zauważyłam że coś jest nie tak. Na początku zaokrągliło mi się podbrzusze, a potem zauważyłam obrzęk na jednej z łydek. Bardzo mnie to zmartwiło, bowiem na ulotce było napisane że taki obrzęk może świadczyć o zakrzepicy. Poinformowałam o tym panią ginekolog i powiedziała żebym przestała brać tabletki i okres się pojawi. Dokonałam również badań, które wykluczyły zakrzepicę. Więc mam pytanie, czy ktoś ma podobne doświadczenia i co mnie najbardziej martwi- czy zaokrąglone podbrzusze i obrzęk łydki znikną. Jeśli tak to czy mam powziąć jakieś kroki, czy czekać, może na okres.
Skoro to nie zakrzepica to pewnie tabletki spowodowały zatrzymanie wody w organizmie i stąd obrzęk. Tak czy owak jeśli chcesz stosować antykoncepcje hormonalną to i tak musisz poczekać na okres. Najlepiej jak skonsultujesz się z ginekologiem w kwestii tego czy w ogóle możesz stosować taką metodę antykoncepcji.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 21:59   #3
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Skutki uboczne

Jeszcze pytanie, czy po odstawieniu tych tabletek mogę przybrać na wadze?
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 22:24   #4
Enchantress_
Przyczajenie
 
Avatar Enchantress_
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 21
Dot.: Skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez Makotek Pokaż wiadomość
Jeszcze pytanie, czy po odstawieniu tych tabletek mogę przybrać na wadze?
Ja przytylam nieznacznie

Edytowane przez Enchantress_
Czas edycji: 2017-01-20 o 22:25
Enchantress_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 18:45   #5
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Skutki uboczne

Ogólnie bardzo się martwię tym obrzękiem łydki, głównie dlatego że możliwe że za późno to zauważyłam i boję się że już nigdy nie zniknie. W górnej, wewnętrznej części łydki jest takie powiększenie i czasem pojawiają się na nim żyły, ale nie jest to bulwa. Obwód tej łydki jest większy o 1 cm od tej normalnej i wygląda to naprawdę dziwnie. Idę na USG tej nogi, ale czy to zniknie i jak myślicie czy to może być coś groźnego, czy te tabletki mogłyby wywołać trwałą zmianę w moim ciele (w sensie że mi już tak zostanie)?
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 19:21   #6
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Skutki uboczne

Lekarzem to ja nie jestem więc Ci nie wywróżę, ale powinno zniknąć. Swoją drogą to chyba musiałaś nieźle się obserwować skoro zauważyłaś tak mały obrzęk.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 19:43   #7
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Skutki uboczne

Oj nie on nie jest mały, mam krótkie łydki więc naprawdę widać tę asymetrię. Jeszcze jedno obrzęk jest większy wieczorem. Bardzo dziwnie wygląda moja noga, jak takie udko z kurczaka (świetne porównanie)
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 16:24   #8
Makotek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Skutki uboczne

Mały update. Byłam na USG i lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Niestety wygląd mojej nogi się nie zmienia. Mam teraz stosować maść na obrzęki. Dziwię się skoro nic nie wykryto, to czy to znaczy że już zawsze moja łydka tak będzie wyglądać. Czy może potrzeba czasu by obrzęk zniknął, a może wykonywać jakieś ćwiczenia, co myślicie?
Makotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-24 17:24:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.