Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗 - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-20, 19:00   #3301
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

zaliczylismy dzisiaj taka histerie z Zosia w rosmanie, wyniosłam ja na rękach, rzucała się, kopała. O dziwo pełen spokój, przy wyjsciu z usmiechem mowie do widzenia, a jedna klientka mowi do mnie że bardzo dobrze robie i że w przyszlosci to zaowocuje ❤
oczywiscie Zosia po wsadzeniu jej zaraz w fotelik przeprosila i powiedziała ze mnie kocha 💕
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 19:14   #3302
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Marta ojej, Maja miała takie akcje.

Urodziny Jasia zapamiętam na długo. Po obiedzie i torcie poszłam zrobić kawę i herbatę. Zalalam wrzątkiem, mama wzięła 2 herbaty aby już zanieść na stół. Na rogu wpadka na nią Maja. Wrzątek z herbaty wylał jej się na ramię. Jaki to był krzyk. Pierwsze co, zdarłam z niej bluzkę i pod prysznic. Potem okłady i mąż poleciał do apteki po coś na oparzenia. Burchli nie było, za to ramię całe bordowe i pewnie skóra jej zejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-21, 21:40   #3303
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Madzialenka, wspolczuje, ja juz bym pewnie z nerwow na pogotowiu byla :|
Moje dziecko oduczylo sie zasypiac samo. Moze nowy pokoj sie jej nie podoba. To nie jest dzieciecy pokoj, ma teraz taka zwykla sypialnie, na srodku podwojne lozko (niestety musi tam zostac, wlasciciel nie chcial wyniesc), a w rogu jej lozeczko. Jesli macie sugestie jak przerobic dorosla sypialnie na dzieciecy pokoik NIE wynoszac lozka- beda wdzieczna.
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 09:16   #3304
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

madzialenka - mam nadzieje ze juz lepiej z Mają, bardzo współczuję.

Agnieszka ale jak ja uśpicie to spi juz sama?

u nas jest w nocy tragedia a ja codziennie mysle ile jeszcze zniose. Zosia czasami przesypia cale noce, ale z reguly budzi sie raz czy dwa na mleko, ale najgorsze są jej nocne histerie. Zaczyna płakac przez sen, kopać sie, a co mnie najbardziej drażni pomlaskuje przez sen, psychicznie wprawia mnie tym w furie. Z tylko nią mam jakieś 4 takie pobudki w nocy. Do tego A. budzacy się ostatnio co pół h. Jednego jesten pewna w przypadku A. to minie, a gdybum przeszla na mm to podejrzewam ze minęło by juz zaraz. On tylko sie budzi zeby podjesc i zebym go utuliła.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 09:17   #3305
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Hej!

Madzialenka, współczuję sytuacji oby szybko się zagoiło Majce No i wszystkiego najlepszego dla Jasia

Marta, współczuję sytuacji, ale dobrze robisz. Pewnie bym tak samo zrobiła.

U nas urodziny Emilki miały być tydzień temu, ale przełożone, bo się rozchorowała. W tę niedzielę babcia męża trafiła do szpitala i od tamtej pory mąż jest u niej codziennie. Teraz to już agonia. Pierwsze kilka dni jeszcze reagowała na osoby i bodźce, teraz, tylko leży i nie ma z nią kontaktu. Od 3 dni ciśnienie ok. 70/40, a raz było nawet 50/20. Oczywiście urodziny odwołałam. Nie zdążyłam jedynie tortu odwołać. Niech chociaż taką pamiątkę będzie miała z najsmutniejszych urodzinek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 09:55   #3306
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Madzialenka jak Maja?
Wszystkiego najlepszego dla małych solenizantów.

Ja dzisiaj po raz pierwszy uslyszałam od Miłosza: "mama, kocham".

Marta współczuję, trudny czas, musisz być wykończona.

Odkąd odstawiłam Miłosza od piersi rzadko budzi się w nocy, czasem poplacze, bierzemy do naszego łóżka, przytulimy i śpi dalej. Zasypia w różnych miejscach, u siebie w łóżku najrzadziej tylko, że nam to wszystko jedno, i gdzie zasypia i czy w nocy śpi sam czy z nami.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Aniołek, trzymaj się.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-22, 10:17   #3307
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

generalnie jak wstanę i wypije kawe to zmęczenie mija, ale pp cichu marze o jednej calkowicie przespanej nocy i nie byciu pokopaną no i bardzo bym chciala zeby Zosia spala juz sama, przynajnniej na tą chwile tak czuje, ale jeszcze nie mamy takiej mozliwosci mieszkaniowej, chociaz wydaje mi sie ze gdybg miala swoje lozko i na nim bym ja uspala to spokojnie by spala sama. Ona ma faze na slowo kocham Cie, wiec za dnia naprawdę jest cudowna, sto razy dziennie przychodzi i mowi mama kocham cie i mnie całuje, bywają ciezkie momenty z jej charakterem, ale gubi się to za pozytywami, poza tym może to jakies samochwalne ale wydaje mi się ze dobrze ja wychowuje i wbrew pozorom jest bardzo grzeczna w zyciu codziennym. Probuje bunty, ale wie kiedy czas odpuscic albo moze to kwestia tego ze rozroznia na tyle moje tony glosu ze zazwyczaj wie że czas sie wycofac.
No i mnie takie histerie w sklepie nie ruszają za bardzo, uważam to za normalny etap w zasadzie i się nie stresuje ze ludzie patrza itp. za to mój mąż az przesadnie patrzy pod tym kątem.

aniołek - bardzo mi przykro, trzymajcie się
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 20:26   #3308
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Eliza spi sama w lozku, jasne, my z nia nigdy nie spalismy (no, ze 2 razy na wyjezdzie). W Holandii tak zalecali (znam matki, ktore spia z dzieckiem, i lokalne lekarki im opowiadaly o wszystkich mozliwych zagrozeniach zeby zniechecic, a panie zlobkowe blagaly o nauczenie zasypiania w lozeczku).

Tylko wczesniej dawalismy mleko, wychodzilismy, ona cos tam sobie gadala, ze 2 czy 3 razy do niej zagladalismy poglaskac i spala. "Usypiania" nie bylo. A teraz sprobuj wyjsc z pokoju, histeria, rzucanie smoczkiem na odleglosc, rzucanie sie na sciane... W nocy czasem sie budzi i krzyczy, chce isc do salonu, chce mlako, nie chce mleka, chce do krzeselka do karmienia, chce do wozka, ryk ryk ryk. To kilka razy sie zdazylo, moj maz do niej wstaje wtedy.
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 10:02   #3309
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Je je je! W koncu lubi nowy zlobek! Nawet bardzo, bardziej niz stary. Tylko obiadow nie chce tam jesc.
Moje dziecko jest jednak sprytne, rano wyciaga pojemnik na jedzenie, pakuje tam bulke ze sniadania i wsadza do wozka, bo wie ze wtedy dostanie te bulke jak ja odbierzemy, w drodze do domu.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 23:50   #3310
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Dziewczyny co u was? Cisza tu ostatnio.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 07:40   #3311
Neocleo
♡ + ♡ = ♡♡♡♡
 
Avatar Neocleo
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Domek ;-)
Wiadomości: 3 449
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cześć

Gratuluję zmiany pracy męża Juka
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci obchodzących 2 urodzinki

U nas obie panny zasmarkane. Starsza przyniosła z przedszkola i podała dalej zaraziła też młodą
Chciałam zauważyć, że młodsza, mimo że wcześniak (urodzona 6 tyg. przed terminem), dużo więcej i lepiej mówi w porównaniu do starszej w tym samym wieku Bardzo ładnie mówi "cz", "rz", "sz" itp. W niedzielę rano np. powiedziała do męża: "Czytaj mi tato!" Oprócz tego często nas przegania i mówi "Idź stąd!" Jest przeurocza, zwłaszcza gdy naśladuje starszą siostrę we wszystkim Nie brakuje tez spięć między nimi, w końcu dzieli je tylko 16 m-cy.

P.S.
Mam pytanie/ prośbę do Marty, Madzialenki oraz Ani_Małej... czy wstawiłybyście link do swoich domów / projektów.

Jesteśmy na etapie warunków zabudowy i w przyszłym roku chcielibyśmy ruszyć z kopyta. Działkę mamy na wsi od moich rodziców, z tym że jest wąska a długa.

Wstępnie do warunków zabudowy z gminy wybraliśmy projekt domu z Archonu o nazwie "Zdrojówki 2" - parterowy, z poddaszem użytkowym. Zależało nam też na jednym dodatkowym pokoju na dole - dla teścia.
Teraz zbieramy kasę, chcielibyśmy budować bez kredytu, tzw. systemem gospodarczym.
Neocleo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 08:19   #3312
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

https://www.extradom.pl/projekt-domu...iant-2-JGC1132
to nasz generalnie tez nam zależało na pokoju na dole, ma być pokojem gościnnym z przeznaczeniem w przyszlosci jesli zajdzie potrzeba dla moich rodzicow
ewentualnie na starosc dla nas jak schody okaza się wyzwaniem
generalnie ta powierzchnia uzytkowa to liczona jest wlasnie gora, ale bez skosow. Ze skosami mamy jakos 120m2 plus garaz i taras.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 08:45   #3313
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

ps. moim ulubionym elementem domu jest kominek (który poczatkowo chcialam wyeliminowac przez koszty, dobrze ze maz byl uparty) nie moge sie doczekac już mieszkania tam ❤
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20190829-WA0000.jpg (57,7 KB, 36 załadowań)
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 10:02   #3314
Neocleo
♡ + ♡ = ♡♡♡♡
 
Avatar Neocleo
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Domek ;-)
Wiadomości: 3 449
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Marta, dziękuję

Piękny dom a kominek marzenie My też chcemy
W salonie macie płytki imitujące drewno, czy to deska rzeczywiście? Wygląda interesująco
Neocleo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 11:02   #3315
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez Neocleo Pokaż wiadomość
Marta, dziękuję

Piękny dom a kominek marzenie My też chcemy
W salonie macie płytki imitujące drewno, czy to deska rzeczywiście? Wygląda interesująco
cały dół (salon,kuchnia, jadalnia, przedpokój) to są płytki deske mamy jedynie w pokoju goscinnym. Poczatkowo mialy byc zwykle panele, ale jak przyszło do wyboru to deska nas zbyt urzekla(a efekt na zywo jest wart) , wiec gore tez planujemy w desce
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:53   #3316
Lucia23
Raczkowanie
 
Avatar Lucia23
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Marta bardzo ładnie prezentuje się wasz domek (zazdroszczę ). Nam może też uda się coś ruszyć w przyszłym roku, bo teraz zyjemy jak cygany Tyle ze nasz dom będzie nieco większy przez co przerażają mnie koszty jakie będziemy musieli ponieść. Boję się że nie podolamy.
Lucia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:20   #3317
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Powiem Wam że koszty sa kosmiczne - naprawdę myślałam ze wyjdzie to wszystko mniej. Generalnie oprócz kredytu kosmicznej kwoty, to od poczatku roku juz tylko z gotowki wlozylismy około 100tys gotowki, a nadal jak sie wprowadzimy będzie masa rzeczy. A jak zaczynaliśmy to bylam pewna ze jak dolozymy taka ilsoc gotowki to juz bedzie wszystko idealnie wykonczone, lacznie z ogrodzeniem
juz jestem trochę zmęczona tym i miewam momenty że myślę sobie ze czemu nie kupilismy mieszkania, no ale wystarczy że tam pojadę, zobaczę i przechodzi.
Tylko fakt jest taki że mamy dośc drogi gust z mężem i na wielu, wielu rzeczach moglismy oszczedzac, ale albo nam sie nie podobało albo jednak stawialismy na lepsza jakość itp.
same kafle w łazience (ktore powalily mnie na lopatki, a potem i mego meza) to byl koszt 240zl za m2. Tyle dobrze ze robilismy lazienke z dwoch rodzai kafli i te drugie byly juz tansze
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤

Edytowane przez marttb
Czas edycji: 2019-09-27 o 14:21
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 17:31   #3318
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

My myslimy, czy w przyszlosci nie kupic domku letniskowego, letniego (bez ogrzewania). Nie nadajemy sie do budowy, wylacznie gotowe.
No i widze, ze dzialek z nowymi domkami nie ma, po prostu nie ma, nisza na rynku. Albo ktos sprzedaje stare rudery, ktore nadaja sie tylko do rozbiorki, albo sama dzialke (bez mediow).
Zazdroszcze tym, ktorzy budowe maja na ukonczeniu. A ze to kosztuje... no coz, wszystko kosztuje.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-28, 18:03   #3319
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez agnieszka_kak Pokaż wiadomość
My myslimy, czy w przyszlosci nie kupic domku letniskowego, letniego (bez ogrzewania). Nie nadajemy sie do budowy, wylacznie gotowe.
No i widze, ze dzialek z nowymi domkami nie ma, po prostu nie ma, nisza na rynku. Albo ktos sprzedaje stare rudery, ktore nadaja sie tylko do rozbiorki, albo sama dzialke (bez mediow).
Zazdroszcze tym, ktorzy budowe maja na ukonczeniu. A ze to kosztuje... no coz, wszystko kosztuje.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
to u nas są domki, mało ofert ale zdarzaja się, czesciej sa po prostu domki ala blizniaki, tylko ze z 10 w rzedzie, polaczone i kazde przed i za ma swoja działkie.
fakt, tym bardziej że gdyby zaczac patrzec na ceny mieszkan Warszawa, Kraków to nagle koszt budowy domu może wyjsc mniejszy.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-29, 12:38   #3320
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

I to sa letniskowe domki? Domek letniskowy wyobrazalam sobie jako chatke w lesie, gdzie do sasiadow jest dalej niz w bloku, nie szeregowki.
Bo takie normalne caloroczne domy oczywiscie sa w ofercie, ale nie planujemy takiego. Koszt jest bardzo duzy, a my sie co 2-3 lata przeprowadzamy, wiec sensu nie ma.
Domek letniskowy moglibysmy kupic na maly kredyt w przyszlym roku (mala pojdzie pewnie do panstwowego przedszkola, wiec odpadnie niebotycznie dro zlobek).

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 13:28   #3321
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez agnieszka_kak Pokaż wiadomość
I to sa letniskowe domki? Domek letniskowy wyobrazalam sobie jako chatke w lesie, gdzie do sasiadow jest dalej niz w bloku, nie szeregowki.
Bo takie normalne caloroczne domy oczywiscie sa w ofercie, ale nie planujemy takiego. Koszt jest bardzo duzy, a my sie co 2-3 lata przeprowadzamy, wiec sensu nie ma.
Domek letniskowy moglibysmy kupic na maly kredyt w przyszlym roku (mala pojdzie pewnie do panstwowego przedszkola, wiec odpadnie niebotycznie dro zlobek).

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
a to nie zwykle szeregowki (wczoraj brakowalo mi slowa). Takie letniskowe to sie kompletnie nie spotkalam, zeby ktos sprzedawał juz wybudowany. Ja akurat mam w rejonach bardzo bliskich żwirownie i nawet tam ludzie budują domy całoroczne już.
a
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 21:20   #3322
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Hej

Ale ten czas szybko leci.

Mai oparzenie ładnie się goi. Mam nadzieję, że śladu nie będzie . Wrzucę na FB wam zdjęcie.

Marta śliczny kominek. My też mamy w planach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-29, 21:44   #3323
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Hej. My mamy dom z projektu Z174. z niewielkimi poprawkami. Zdjęcie mogę wstawić na FB, bo tu z tel. nie umiem budowa wyniosła nas ok. 300tys. już z wykończeniem+ cena dzialki ok. 100tys. Ale wykończenie zajęło nam kilka lat w sumie i baaaardzo dużo robiliśmy sami. Meble poza kuchnia były albo z drugiej ręki (odnowione)albo robił je mąż. Uwielbiam te nasze 100m ^2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 09:53   #3324
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 - część 6

Cześć dziewczyny! Dawno nie pisałam, jakoś tak weny nie mam... Ale zaglądam co jakiś czas. U nas wszystko dobrze, Jurek rośnie i jest absolutnie cudowny i uroczy i raczej bezproblemowy. Jedyny problem mam ostatnio z tym, że bardzo późno chodzi spać, nie za bardzo wiem, jak to zmienić No ale ja ciągle nie pracuję, więc powiedzmy, że nie jest to aż tak bardzo uciążliwe. No a śpimy potem do 9 za to
W sobotę świętowaliśmy urodziny, chrzestny zaszalał i aktualnie w niedużym mieszkaniu (bo jesteśmy na Śląsku) stoi nam piękny czerwony mercedes na akumulator! W ogóle się nie spodziewaliśmy takiego prezentu! Ciekawe tylko, kto go zniesie z czwartego piętra...

Temat domów i mieszkań przewija się i u nas - ale zgodnie stwierdziliśmy, że dom to nie dla nas - za duży obowiązek a blok to dla mnie duuuża wygoda. Tylko chcemy trochę większe (niż obecnie Grzesiek ma) mieszkanie, z jakimś fajnym balkonem, tarasem, ewentualnie z kawałkiem trawy - to by było super! No i chyba stanie na Śląsku, bo tu jednak odrobinę taniej niż w Krakowie. Na mojej ulicy, obrzeża Krakowa, nie jakieś centrum, aktualnie są budowane kolejne nowe bloki. Mieszkanie 38 metrów kosztuje 320tys. (stan deweloperski)! Więc jak czytam, że dom można wybudować za 300 to kurde...
Ogólnie ciężki temat. Ale trzeba coś postanowić do marca - bo wtedy rekrutacja do przedszkoli Póki co ciągle żyjemy na dwa domy, dwa województwa (co ma swoje plusy: latem Jurek szalał w ogródku, zimę spędzimy w bloku - i żadnego odśnieżania! ).

Dziś siedzimy w domu bo wieeeeeeje, testujemy prezenty urodzinowe Pozdrawiamy wszystkie wrześniowe dzieci i mamy, buziaki!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168

Edytowane przez madzieeek
Czas edycji: 2019-09-30 o 10:46
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 10:17   #3325
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

To u nas bez działki pękło juz 400tys, a 100tys jeszcze spokojnie przed nami, także podziwiam za te 300! Chociaz duże znaczenie ma też region - w kwestii cen fachowców. No i ceny idą z roku na rok kosmicznie w gorę. Także to nie do konca jest tak że budowa powoli za gotówke, gospodarczo wyjdzie taniej. Trwa to dużej, a ceny rosna. U nas znaleźlismy na naszym terenie może 2 firmy do ocieplenia domu za 60zl za m2, to Ci co kończyli u nas za taką cenę, już po nas zaczęli wołać 80zł za m2 bo mieli takie zainteresowanie.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 16:13   #3326
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Tak, my się budowaliśmy jednak kilka lata temu. Działki obok nas w tym czasie podrożały o 100%!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 16:31   #3327
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Mamy skierownie do logopedy z Monika. Jak to ćwiczyć bo zanim poszukam i się dostaniemy to można coś poćwiczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 17:03   #3328
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Hej. Dawno nie pisałam. Mąż na urlopie więc rozumiecie🤩Co do cen. Nasze mieszkanie kupiliśmy 3 lata temu za 150 tys, teraz warte jest ok 300. Przeszło nam przez myśl sprzedać i wybudowac dom. Jednak wtedy musielibyśmy spłacić kredyt w max 10 lat co chyba jest niewkonalne. Także temat zamknięty. Kupimy działkę letniskowa z domkiem i też bedzie fajnie😁U nas wszystko ok. Mała to słodycz do schrupania. Każdego dnia zadziwia nas swoją inteligencja. Prawie każde słowo potrafi powtórzyć, buzia jej się nie zamyka🤣. Co do urodzin, o naszym dziecku pamiętali tylko moi rodzice i chrzestna... Przykro ale chyba już się przyzwyczaiłam do takiego stanu rzeczy..
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 17:14   #3329
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Hej. Dawno nie pisałam. Mąż na urlopie więc rozumiecie🤩Co do cen. Nasze mieszkanie kupiliśmy 3 lata temu za 150 tys, teraz warte jest ok 300. Przeszło nam przez myśl sprzedać i wybudowac dom. Jednak wtedy musielibyśmy spłacić kredyt w max 10 lat co chyba jest niewkonalne. Także temat zamknięty. Kupimy działkę letniskowa z domkiem i też bedzie fajnie😁U nas wszystko ok. Mała to słodycz do schrupania. Każdego dnia zadziwia nas swoją inteligencja. Prawie każde słowo potrafi powtórzyć, buzia jej się nie zamyka🤣. Co do urodzin, o naszym dziecku pamiętali tylko moi rodzice i chrzestna... Przykro ale chyba już się przyzwyczaiłam do takiego stanu rzeczy..
heh, spoko o Zosi moi rodzice i moja siostra znaczy sie chrzestna Zosi pamietala (zaprosilam ich na chrzicny A. to napisala ze pamieta, ale prezent da na chrzcinach A.) no i na chrzcinach juz chyba zapomniała
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-30, 17:29   #3330
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 - 💗 część 6 💗

Marta poważnie? 🤔
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-23 11:00:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.