Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-10, 21:33   #691
Nelada
Raczkowanie

Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mi ostatnio się przesuwa co miesiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorzej :/ a też masz cienki? Na górze tego tak nie odczuwałam, na dole cienki drut to jest masakra. ciągle mi się wygina i rusza
Nelada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 22:11   #692
Misia452
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Najgorzej :/ a też masz cienki? Na górze tego tak nie odczuwałam, na dole cienki drut to jest masakra. ciągle mi się wygina i rusza
Chyba musi być bardzo cienki, wcześniej jak był grubszy to nie miałam problemów z wysuwaniem się a teraz wychodzi, że jesteś 2 razy w miesiącu u orto jestem

Stary 2019-10-12, 11:14   #693
Quadesha
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Plurebell Pokaż wiadomość
Hej Czy możecie polecić dobrych ortodontów z okolic Krakowa, Tarnowa? Czy jest tutaj ktoś kto ma lub miał retrogenię? Chciałabym w końcu zrobić coś z moją wadą, bo stanowi to dla mnie ogromny kompleks. Bardzo chciałabym poddać się operacji, ale strasznie się boję powrotu do zdrowia i krytyki bliskich.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja akurat mam progenie, ale również będę miała operacje. Mam nadzieję, że już niedługo bo aparat noszę już 2 lata... Polecam też udać się do chirurga. W Krakowie przyjmuje np. Doktor Dowgierd. Ma konsultacje raz w miesiącu, ale operuje w Olsztynie albo Białymstoku. Ja sama lecze się u niego i polecam

Quadesha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 15:42   #694
Nelada
Raczkowanie

Quadesha, kiedy mniej więcej będziesz mieć termin operacji? Dłuugo już czekasz...

A mi się dziś złamał drut na dole. Masakra! I do poniedziałku muszę chodzić z pękniętym drutem. Co za ustrojstwo.
Stary 2019-10-17, 18:18   #695
Misia452
Zakorzenienie

Cytat:
Quadesha, kiedy mniej więcej będziesz mieć termin operacji? Dłuugo już czekasz...

A mi się dziś złamał drut na dole. Masakra! I do poniedziałku muszę chodzić z pękniętym drutem. Co za ustrojstwo.
Brrr

Stary 2019-10-21, 22:25   #696
Quadesha
Zakorzenienie

Cytat:

U mnie niestety po dystrakcji były komplikacje i przez to wszystko tak długo Jestem już bliżej operacji niż dalej, nawet bardzo blisko. W przyszłym roku na pewno operacja tylko pytanie w której połowie... Wolałabym w tej pierwszej. Orto nawet coś mówiła o wyciskach żeby zobaczyć czy zgryz się składa.

Quadesha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 07:51   #697
pater86
Zadomowienie

Hej wczoraj założyłam aparat. Teraz górne trzonowce nie dociskają się z dolnymi przez dolne zamki, które nie pozwalają mi domknąć szczęki. Lekarz powiedział, że musi tak na razie być, bo zamki są w tych miejscach w których powinny, ale nie dopytałam jak długo będzie to trwało, bo nie jestem w stanie nic pogryźć, nawet płatki owsiane były ciężkie do zjedzenia... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Na razie bardzo się wstydzę tego, że mam aparat, nawet mówienie w pracy do ludzi sprawia mi trudność przez jakąś głupią blokadę w głowie...

Jeszcze jedno pytanie, czy zawsze przy aparacie są pierścienie na ostatnich zębach, bo ja na pewno ich nie mam, wątpię też że mam rurki, o których czytałam... Może ortodonta ma jakiś plan założenia ich później, ale martwię się czy nie wywalę kasy w błoto i stracę czas... W ogóle aparat mam do 5-tek...

Edytowane przez pater86
Czas edycji: 2019-11-05 o 09:29 Powód: Kolejne pytanie
pater86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:20   #698
otten
Przyczajenie

Dziewczyny, ale sie naczytałam tutaj o tych aparatach
Opowiem Wam moją historię.
Od małego miałam problemy z zębami (aktualnie mam 23 lata).
Ciężko mi nawet o tym pisać ale jakoś od 3 gimnazjum się przestałam uśmiechać przez kompleks zębów. Nie dlatego, że były krzywe tylko dlatego, że na jedynkach były widoczne plomby... i przez to, że uśmiechałam się z zamkniętymi ustami wypychałam jedynki i dwójki językiem do przodu. Teraz jest jeszcze gorzej, ponieważ zaczęłam się seplenić przez to, że tak wypchnęłam te jedynki.
Wydaje mi się, że złapałam przez to depresję. Wstydziłam i nadal wstydzę się rozmawiać z ludźmi. Przepłakałam wiele nocy. Nie raz traciłam ochotę do życia i chciałam się już nie obudzić.
Kiedyś chodziłam do dentysty na NFZ, ale później jak zaczęłam zarabiać to wybrałam się prywatnie i miałam jakieś 15 zębów do leczenia. I tak chodziłam sobie do dentysty raz/dwa razy w miesiącu i teraz po prawie dwóch latach został mi ostatni ząb do wyleczenia. Z moją dentystką ustaliłyśmy, że nałożymy na jedynki koronki a na dwójki licówki, ale lepiej założyć aparat przed tymi czynnościami, żeby później aparat nie zniszczył moich nowych, ładnych ząbków.
Bardzo wstydziłam się pójść do ortodonty...bałam się, że powie mi, że mam za słabe zęby na aparat. Najpierw wybrałam się do jednego, który powiedział, że wypycham zęby językiem przy połykaniu i muszę udać się do logopedy - tłumaczyłam mu, że to wina mojego wypychania zębów podczas uśmiechu, ale cóż. Druga ortodontka powiedziała, że musi mi usunąć dwie górne czwórki. Nie dałam się i szukałam dalej.
Wczoraj byłam u kolejnego ortodonty, który zdobył moje zaufanie i podjął się leczenia. Za dwa tygodnie mam zakładany aparat. Jeszcze przed założeniem moja dentystka trochę "ogarnie" mi te jedynki, żeby jakoś lepiej się prezentowały.
Nie wyobrażacie sobie co to dla mnie znaczy. Czuję, że dostałam nowe życie.
Od 7/8 lat męczyłam się psychicznie. Czułam, że tego nie wytrzymam i w pewnym momencie się poddam, ale wytrwałam. Nie mogę się doczekać tego wymarzonego dnia - przypada on 6 grudnia więc idealny prezent na mikołaja
Wybaczcie za taka długą wypowiedź, ale musiałam się z kimś podzielić radością, która mnie rozpiera.
Stary Wczoraj, 16:09   #699
Nelada
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Hej wczoraj założyłam aparat. Teraz górne trzonowce nie dociskają się z dolnymi przez dolne zamki, które nie pozwalają mi domknąć szczęki. Lekarz powiedział, że musi tak na razie być, bo zamki są w tych miejscach w których powinny, ale nie dopytałam jak długo będzie to trwało, bo nie jestem w stanie nic pogryźć, nawet płatki owsiane były ciężkie do zjedzenia... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Na razie bardzo się wstydzę tego, że mam aparat, nawet mówienie w pracy do ludzi sprawia mi trudność przez jakąś głupią blokadę w głowie...

Jeszcze jedno pytanie, czy zawsze przy aparacie są pierścienie na ostatnich zębach, bo ja na pewno ich nie mam, wątpię też że mam rurki, o których czytałam... Może ortodonta ma jakiś plan założenia ich później, ale martwię się czy nie wywalę kasy w błoto i stracę czas... W ogóle aparat mam do 5-tek...
A nie będziesz sobie przez to zgryzać zamków? Zęby uderzają Ci w zamki? Masz jakieś podwyższenie zgryzu?
Nie zawsze ma się pierścienie. Ja na górze mam pierścienie i rurki, a na dole na razie tylko rurki. Aparat na górze i na dole mam do siódemek, ale na początku na górze też miałam tak jak Ty tylko zamki. Potem dokleili mi pierścienie, a potem rurki. Na dole aparat mam od września, od razu miałam rurki, a w grudniu będę mieć doklejane dodatkowe elementy na siódemki, dopiero jak będzie trzecia wymiana drutu, podobno muszę mieć grubszy drut i jeden ząb odrotowany. Także to wszystko zależy od wady i planu leczenia. Jesteś dopiero na początku swojej drogi, nie u każdego da się wszystko dokleić od razu. Może zapytaj orto na następnej wizycie jakie jeszcze elementy będziesz mieć i kiedy.

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: Wczoraj o 16:10
Stary Wczoraj, 17:11   #700
CruelOrchid
Wtajemniczenie

Hej czy ma ktoś doświadczenie z aparatem lingwalnym?

Fragrantica - W "miałam" są próbki, którymi się chętnie wymienię
CruelOrchid jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości