Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-11, 08:05   #391
malootka
Zakorzenienie

Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Sprawdź czy interakcja występuje na stronie ktomalek.pl
malootka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 12:58   #392
Adrianna_8
Moderator

Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez malwinazja Pokaż wiadomość
Jedak stosowanie antybiotyku nie osłabia antykoncepcji całkowicie... Gdzieś czytałam, że istnieje zaledwie 5% szans na zapłodnienie. Więc czy stosunek przerywany nie zwiększa szans zabezpieczenia w tym wypadku?

A co jeśli w ulotce moich tabletek nie ma słowa o interakcji z danym antybiotykiem ani z grupą tych substancji? Z kolei w ulotce antybiotyku jest mowa o poinformowaniu lekarza o stosowaniu antykoncepcji. Jak to czytać? Której ulotce zaufać? Czy to czasem nie na wyrost?
Możesz postępować jak chcesz. Natomiast jeśli zależy Ci na uniknięciu ciąży, to lepiej stosować się nad wyrost.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 752 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 21:34   #393
Mt1177
Przyczajenie

Pytanie o placebo w tabletkach antykoncepcyjnych

Witam was. Chciałabym o coś zapytać. Otóż biorę w tym momencie 1 raz w życiu tabletki antykoncepcyjne vibin mini, na ten moment kończę swój 1szy blister i biorę 5 tabletkę placebo.

Pytanie jest dosyć proste, a odp sama nie mogę znaleźć.

Czy gdy biorę placebo to czy nadal jestem chroniona? Czy chłopak może bez problemu mieć orgazm we mnie?

Pytam z dwóch powodów :

1. Jest to mój 1szy blister, a placebo jak wiemy nie mają hormonów

2. Na ulotkach jest jasno napisane że gdy się zapomni tabletki z hormonami do 12h to jeszcze ok, ale dłużej niż 12h+ to już wielce trzeba się zabezpieczać, to przy placebo w takim razie też?
Mt1177 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 23:32   #394
Adrianna_8
Moderator

Dot.: Pytanie o placebo w tabletkach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Mt1177 Pokaż wiadomość
Witam was. Chciałabym o coś zapytać. Otóż biorę w tym momencie 1 raz w życiu tabletki antykoncepcyjne vibin mini, na ten moment kończę swój 1szy blister i biorę 5 tabletkę placebo.

Pytanie jest dosyć proste, a odp sama nie mogę znaleźć.

Czy gdy biorę placebo to czy nadal jestem chroniona? Czy chłopak może bez problemu mieć orgazm we mnie?

Pytam z dwóch powodów :

1. Jest to mój 1szy blister, a placebo jak wiemy nie mają hormonów

2. Na ulotkach jest jasno napisane że gdy się zapomni tabletki z hormonami do 12h to jeszcze ok, ale dłużej niż 12h+ to już wielce trzeba się zabezpieczać, to przy placebo w takim razie też?
W ulotce musi być również napisane, że jesteś chroniona w czasie tabletek placebo. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 752 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2019-10-26, 09:10   #395
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Dot.: Pytanie o placebo w tabletkach antykoncepcyjnych

Z ulotki Vibin mini:
"Jeśli pacjentka stosuje lek Vibin mini w powyższy sposób, jest chroniona przed ciążą także w ciągu 7 dni, w których przyjmuje tabletki placebo."
elvegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 14:53   #396
blekitna laguna
Raczkowanie

zmiana z tabletek jednoskl. na dwuskl. i plamienie

Dziewczyny help, bo ja juz nie mam sil. Po porodzie zaczelam brac limetic (karmilam), ale przestalam karmic, zaczelam plamic. Plamilam 2 tygodnie, szlag mnie trafial, poszlam do gin i mi zapisala vibin mini. Przeszlam na ten vibin i plamie nadal, minal tydzien od zmiany i te cholerne plamienia sa nadal . Nie mam czasu co chwile latac do gina (male dziecko) i zastanawiam sie czy rzucic te tabletki, bo teraz przez swoje dzialanie maja 100% dzialanie antykoncepcyjne.... czy moze ktoras z was tak miala i to plamienie przejdzie? Dodatkowo mnie stresuje fakt, ze w polowie grudnia mam miec robiona kolposkopie i nie moge wtedy krwawic, bo mi przepadnie termin badania, na ktore czekam 2 miesiace. Jak odstawie teraz to nie wiadomo kiedy bedzie okres, bo mam nieregularne. Bralam kiedys Yaz to zero problemow bylo patrzylam w internecie i maja taki sam sklad.
blekitna laguna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 22:53   #397
Adrianna_8
Moderator

Dot.: zmiana z tabletek jednoskl. na dwuskl. i plamienie

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Dziewczyny help, bo ja juz nie mam sil. Po porodzie zaczelam brac limetic (karmilam), ale przestalam karmic, zaczelam plamic. Plamilam 2 tygodnie, szlag mnie trafial, poszlam do gin i mi zapisala vibin mini. Przeszlam na ten vibin i plamie nadal, minal tydzien od zmiany i te cholerne plamienia sa nadal . Nie mam czasu co chwile latac do gina (male dziecko) i zastanawiam sie czy rzucic te tabletki, bo teraz przez swoje dzialanie maja 100% dzialanie antykoncepcyjne.... czy moze ktoras z was tak miala i to plamienie przejdzie? Dodatkowo mnie stresuje fakt, ze w polowie grudnia mam miec robiona kolposkopie i nie moge wtedy krwawic, bo mi przepadnie termin badania, na ktore czekam 2 miesiace. Jak odstawie teraz to nie wiadomo kiedy bedzie okres, bo mam nieregularne. Bralam kiedys Yaz to zero problemow bylo patrzylam w internecie i maja taki sam sklad.
Krwawienia to czesty skutek uboczny antykoncepcji, szczególnie w pierwszych kilku cyklach. Przy tabletkach jednoskladnikowych chyba w ogóle często się to zdarza.

Niestety nie powiem Ci, kiedy plamienia miną...

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Odpowiedz

Tagi
antykoncepcja, bóle menstruacyjne, ciąża, cyprest, diane-35, harmonet, hormony, krwawienie, naraya, novynette, okres, przerwa w braniu tabletek, skutki uboczne, tabletka antykoncepcyjna, tabletki antykocepcyjne, tabletki antykoncepcyjne, tycie, wymioty

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości