Przeboje z inpostem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-06, 13:59   #1
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624

Przeboje z inpostem


Proszę o nie przenoszenie na moda- wiem że jest tutaj sporo wizazanek ktore maja smarta, i takich ktore tez sprzedaja na alledrogo i wysylaja paczkomatem. Mam nadzieję, że jakos pomogą w tym cyrku.

Robiłam wysyłki allegrowych paczek przez inpost.
Zawsze dokładnie sprawdzam gabaryt paczki.
Czyli ksiazka mala A, coś większego odpowiednio większy gabaryt.
Np wysyłka wiekszej rzeczy otworzyl sie duzy box.

Dziś doładowałam konto na paczkomacie na 2 paczki bo tyle chciałam wysłać i widze ze na koncie mam nedzne grosze ktore nie starcza nawet na jedna paczke.

Sprawdzam w opcjach oplaty= a tam

oplaty za ponadgabarytowe paczki!

wtf


Jakieś pomysły?
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 15:38   #2
Zwichrowana
Raczkowanie
 
Avatar Zwichrowana
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 422
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez umman Pokaż wiadomość
Proszę o nie przenoszenie na moda- wiem że jest tutaj sporo wizazanek ktore maja smarta, i takich ktore tez sprzedaja na alledrogo i wysylaja paczkomatem. Mam nadzieję, że jakos pomogą w tym cyrku.

Robiłam wysyłki allegrowych paczek przez inpost.
Zawsze dokładnie sprawdzam gabaryt paczki.
Czyli ksiazka mala A, coś większego odpowiednio większy gabaryt.
Np wysyłka wiekszej rzeczy otworzyl sie duzy box.

Dziś doładowałam konto na paczkomacie na 2 paczki bo tyle chciałam wysłać i widze ze na koncie mam nedzne grosze ktore nie starcza nawet na jedna paczke.

Sprawdzam w opcjach oplaty= a tam

oplaty za ponadgabarytowe paczki!

wtf


Jakieś pomysły?
Najlepiej do nich napisać i spróbować to wyjaśnić. Od niedawna z tego co wiem liczą też sobie za zaklepanie większej skrytki niż to konieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zwichrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:05   #3
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Przeboje z inpostem

Czytałam dziś artykuł o awarii systemu rozliczeń In Post.
Wszystko, co wzięli za dużo, mają zwrócić.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:18   #4
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Zwichrowana Pokaż wiadomość
Najlepiej do nich napisać i spróbować to wyjaśnić. Od niedawna z tego co wiem liczą też sobie za zaklepanie większej skrytki niż to konieczne.
pogrubione, oja, nie mialam pojecia
Zwichrowana czy masz potwierdzone info?

to co piszesz to zakrawa na absurd, bo w ktorym momencie wiadomo ze zaklepalo sie wieksza skrytke niz konieczne? ze jest luz i mozna wlozyc karton nie na wcisk?

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Czytałam dziś artykuł o awarii systemu rozliczeń In Post.
Wszystko, co wzięli za dużo, mają zwrócić.
nie widziałam że to grubsza awaria, dzieki zza ainfo
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:30   #5
Zwichrowana
Raczkowanie
 
Avatar Zwichrowana
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 422
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez umman Pokaż wiadomość
pogrubione, oja, nie mialam pojecia
Zwichrowana czy masz potwierdzone info?

to co piszesz to zakrawa na absurd, bo w ktorym momencie wiadomo ze zaklepalo sie wieksza skrytke niz konieczne? ze jest luz i mozna wlozyc karton nie na wcisk?

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------



nie widziałam że to grubsza awaria, dzieki zza ainfo
Tak, to potwierdzone info. Chodzi o to, że każda skrytka ma określone wymiary. Jeśli Twoja paczka kwalifikuje się do innej skrytki niż ta która opłaciłaś to będą dodatkowe oplaty. np jeśli masz mała paczke o gabarycie A a włożysz ją do B albo C

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zwichrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:38   #6
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

No dobra, czyli zaptaszkowalam gabaryt C, a okazuje sie ze ich weryfikacja uznaje ze ten karton wcisnie sie do b?

to ja dostane po kieszeni?
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 20:15   #7
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Zwichrowana Pokaż wiadomość
Najlepiej do nich napisać i spróbować to wyjaśnić. Od niedawna z tego co wiem liczą też sobie za zaklepanie większej skrytki niż to konieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jest gdzieś informacja na ten temat?

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez umman Pokaż wiadomość
No dobra, czyli zaptaszkowalam gabaryt C, a okazuje sie ze ich weryfikacja uznaje ze ten karton wcisnie sie do b?

to ja dostane po kieszeni?
Gabaryt to nie tylko wysokość, tylko wszystkie rozmiary przesyłki. Tzn różnią się wysokością (A - 8 cm, B - 16 cm, C - 41 cm) ale pozostałe są takie same - 38 cm i 64 cm. Więc nawet jak wysokość jest ok, ale pudełko jest za długie albo za szerokie to już przekracza wymiary
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2018-12-06 o 19:59
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 20:29   #8
Zwichrowana
Raczkowanie
 
Avatar Zwichrowana
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 422
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
jest gdzieś informacja na ten temat?

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------


Gabaryt to nie tylko wysokość, tylko wszystkie rozmiary przesyłki. Tzn różnią się wysokością (A - 8 cm, B - 16 cm, C - 41 cm) ale pozostałe są takie same - 38 cm i 64 cm. Więc nawet jak wysokość jest ok, ale pudełko jest za długie albo za szerokie to już przekracza wymiary
Ostatnio ta informacja wyświetlala się po zalogowaniu na konto. Wstawilabym zdjęcie ale z apki się nie da ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Zwichrowana
Czas edycji: 2018-12-06 o 20:30
Zwichrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 20:33   #9
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Zwichrowana Pokaż wiadomość
Ostatnio ta informacja wyświetlala się po zalogowaniu na konto. Wstawilabym zdjęcie ale z apki się nie da ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nic dziwnego, że nie widziałam. Wchodzę bezpośrednio z Allegro
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 07:23   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez umman Pokaż wiadomość
No dobra, czyli zaptaszkowalam gabaryt C, a okazuje sie ze ich weryfikacja uznaje ze ten karton wcisnie sie do b?

to ja dostane po kieszeni?
Podwojnie... bo przecież wiekszy gabaryt wiecej kosztuje. Janusze byznesu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 16:22   #11
wordila
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 784
Dot.: Przeboje z inpostem

może mówicie o zwykłych przesyłkach paczkoamtowych?
bo te "allegro paczkomat" czy jak to sie nazywa, kosztuja zawsze 8,99 niezaleznie od gabarytu
wordila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-07, 23:10   #12
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez wordila Pokaż wiadomość
może mówicie o zwykłych przesyłkach paczkoamtowych?
bo te "allegro paczkomat" czy jak to sie nazywa, kosztuja zawsze 8,99 niezaleznie od gabarytu
Mam doliczone opłatę właśnie do przesyłki Allegro.
Może jednak moje pudło było za duże- skupiała się zawsze na wysokości a szerokości i długości nie sprawdzałam (największe dopuszczalne są takie same we wszystkich gabarytach)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 20:45   #13
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

Hosenka, i jak, skladalas moze reklamacje? bo mi odpisali o paragrafach prawo przewozowe itp sciemy, bo GDZIE jest informacja o doplacie, ze cos nie trybi, skoro doliczone mam do paczek wyslanych miesiac wczesniej
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 20:51   #14
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

reklamacji nie, ale pisałam do nich. Coś tam odpisali, ale machnęłam ręką.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 16:45   #15
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

no ja tez machnelam reka

no szkoda, że obie mamy tak samo

No ale na przyszlosc, to mam nadzieje ze wiecej takich niespodzianek mi nie przysolą
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 19:34   #16
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Nie mogłam za bardzo nic więcej zrobić, bo wysyłam tyle paczek, że nie mam pojęcia w jakim pudełku wysyłałam akurat tę jedną. Całkiem możliwe, że wybrałam gabaryt B gdy paczka kwalifikowała się jeszcze do A , albo na odwrót (najczęściej wybierałam B gdy nie byłam pewno w co zapakuję a lepiej włożyć mniejszą paczkę w większą skrytkę niż większą w mniejszą ). Nie sądziłam, że skoro dla Allegro Inpost cena i tak jest jedna to może mieć jakieś znaczenie. Widocznie akurat wtedy wprowadzili te zmiany i ta jedna nieszczęsna była "na oko" pakowana. Od tamtej pory najpierw sprawdzam wysokość pudełka (pozostałe gdy pudełko wydaje mi się większe niż te w które zazwyczaj pakuję), pakuję a potem drukuję etykiety i nie mam nowych opłat.


Nie odpuściłam natomiast ostatnio, gdy Inpost zgubił paczkę. Pech chciał, że kupującej bardzo zależało na szybkiej wysyłce, bo wyjeżdżała, więc się "poświęciłam" i wysłałam od razu, po 22. Po kilku dniach status paczki się nie zmieniał na inny niż "przyjęta w oddziale" (czy jakoś tak). Proces reklamacyjny trwał strasznie długo, chcieli przeróżne print screeny (z potwierdzeniem, że ta osoba coś kupiła ode mnie, że aukcja zakończona, że wpłaciła) i przyznali mi tylko pojedynczą wartość przedmiotu i koszt przesyłki.
Napisałam im, że się nie zgadzam, bo kwotę tę oddałam kupującej a ja zostałam bez "towaru" (który mogłabym sobie zostawić, czy sprzedać innej osobie) i bez pieniędzy, że straciłam przez niesumienność pracowników ileś tam zł. I znowu czekałam kilka dni, ale wyegzekwowałam tę kwotę - odszkodowanie dostałam od Generali, ich ubezpieczyciela, później wysłali jeszcze pismo w tej sprawie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2019-01-18 o 19:35
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 11:23   #17
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

Brawo!! Bardzo dobrze ze im nie odpuscilas. Jeszcze powinni zaplacic odszkodowanie za stracony czas.
Po tej ich akcji rzadko wysyłam inpostem, a raczej staram sie nie wysylac.

Niby jest podglad co sie z paczka dzieje, ale wtedy w ciaggu tygodnia od nadania, nigdzie nie bylo SŁOWA, ze coś im nie pasi.
Słowem nie było wskazania przez nich, GDZIE ZMIERZONO TE PACZKE, kto na jakim punkcie weryfikowal, niby jest podgląd to mogli tak zrobic,

a nie ze te dopłaty puścili jednego dnia, za paczki wyslane sprzed miesiąca, albo i lepiej, to jakaś hucpa.

Ja widze ze wiekszosc paczkomatow obok mnie jest przeładowane i wpuszczają paczki do kiosku czynnego w określonych godzinach. Ostatnio jak odbierałam w tym kiosku, to przy mnie nie mogla kobieta znaleźć butów narciarskich opłaconych za jakies miliony monet, i chłop (odbiorca)się gotował czy to ten punkt, czy inny, czy już wydali czy nie, bo kobieta w punkcie była zawalona paczkami i powiedziała że nie ma kurierów i oni wszystko zrzucają do niej
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 12:16   #18
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Mi jest najlepiej wysyłać/odbierać przez paczkomat ze względu na cenę wysyłki (czasem sklepy mają jeszcze tańszą wysyłkę do kiosku, to wtedy korzystam) i wygodę bo paczkomat mam niedaleko bloku. Na pocztę nie zawsze mam możliwość iść.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 12:22   #19
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

Jak masz czynny paczkomat to ok, gorzej gdy trzeba grzać do punktu ktory pracuje podobnie jak ja...
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-20, 16:56   #20
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Z punktem do faktycznie lipa. U mnie czynny do 17, a nieraz przed 17 dopiero wychodzę z pracy. Dlatego wszelkich kurierów (też z inpostu) jak juz to zamawiam do pracy. Tak to paczkomaty są super, czesto nawet po 22 odbieram
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:20   #21
amorito
Amorito
 
Avatar amorito
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 382
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Nie mogłam za bardzo nic więcej zrobić, bo wysyłam tyle paczek, że nie mam pojęcia w jakim pudełku wysyłałam akurat tę jedną. Całkiem możliwe, że wybrałam gabaryt B gdy paczka kwalifikowała się jeszcze do A , albo na odwrót (najczęściej wybierałam B gdy nie byłam pewno w co zapakuję a lepiej włożyć mniejszą paczkę w większą skrytkę niż większą w mniejszą ). Nie sądziłam, że skoro dla Allegro Inpost cena i tak jest jedna to może mieć jakieś znaczenie. Widocznie akurat wtedy wprowadzili te zmiany i ta jedna nieszczęsna była "na oko" pakowana. Od tamtej pory najpierw sprawdzam wysokość pudełka (pozostałe gdy pudełko wydaje mi się większe niż te w które zazwyczaj pakuję), pakuję a potem drukuję etykiety i nie mam nowych opłat.


Nie odpuściłam natomiast ostatnio, gdy Inpost zgubił paczkę. Pech chciał, że kupującej bardzo zależało na szybkiej wysyłce, bo wyjeżdżała, więc się "poświęciłam" i wysłałam od razu, po 22. Po kilku dniach status paczki się nie zmieniał na inny niż "przyjęta w oddziale" (czy jakoś tak). Proces reklamacyjny trwał strasznie długo, chcieli przeróżne print screeny (z potwierdzeniem, że ta osoba coś kupiła ode mnie, że aukcja zakończona, że wpłaciła) i przyznali mi tylko pojedynczą wartość przedmiotu i koszt przesyłki.
Napisałam im, że się nie zgadzam, bo kwotę tę oddałam kupującej a ja zostałam bez "towaru" (który mogłabym sobie zostawić, czy sprzedać innej osobie) i bez pieniędzy, że straciłam przez niesumienność pracowników ileś tam zł. I znowu czekałam kilka dni, ale wyegzekwowałam tę kwotę - odszkodowanie dostałam od Generali, ich ubezpieczyciela, później wysłali jeszcze pismo w tej sprawie.
a miałaś pisemne potwierdzenie kupującej że przenosi na Ciebie prawo do reklamacji, bo ode mnie przy zgubieniu paczki, żądali przenoszenia praw
amorito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 19:52   #22
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez amorito Pokaż wiadomość
a miałaś pisemne potwierdzenie kupującej że przenosi na Ciebie prawo do reklamacji, bo ode mnie przy zgubieniu paczki, żądali przenoszenia praw
Nic takiego sobie nie przypominam. Zglaszalam reklamację jako sprzedająca najpierw dopytując o status paczki, bo od kilku dni "przyjęta w oddziale".
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 22:18   #23
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Przeboje z inpostem

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Z punktem do faktycznie lipa. U mnie czynny do 17, a nieraz przed 17 dopiero wychodzę z pracy. Dlatego wszelkich kurierów (też z inpostu) jak juz to zamawiam do pracy. Tak to paczkomaty są super, czesto nawet po 22 odbieram
no wlasnie nie po to zamawiamy do paczkomatu, by byc ograniczonym godzinami otwarcia punktu
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 12:23   #24
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Dziewczyny nie chcę zakładać nowego wątku, a mam problem tylko, że z Inpost. Zamówiłam 2 tygodnie temu na allegro towar. Sprzedawca (przedsiębiorca) prawdopodobnie pomylił się i nakleił złą etykietę (sprzedawca twierdzi, że to wina inpostu). Paczka się zagubiła, potem się okazało, że została odebrana przez jakiegoś czlowieka na 2 końcu Polski, który był na tyle uczciwy, że skontaktował się ze sprzedawcą. Sprzedawca na swój koszt zaproponował przesyłkę kurierem Inpost. Do tej pory starałam się być wyrozumiała. Inpost oczywiście po raz 2 gdzieś zawieruszył paczkę. Ja w poniedziałek wyjeżdżam na 2 tygodnie, nie mogę odebrać paczki, więc odstąpiłam od umowy poprzez allegro. Sprzedawca odpisał, że on mi nie odda całości pieniędzy, potrąci mi za kuriera. Dodatkowo napisał "To ze ma pani pecha jakiego nik to już nie moja sprawa . Nigdy się nie zdażyło tak by zaginęły 2 paczki . Inpost ma 30 dni na reklamacje " (pisownia oryginalna ). Dodatkowo napisał mi smsa o treści "Tak pogrywasz to zobaczysz". Miałyście już takie doświadczenie? Wiem, że to przedsiębiorca odpowiada w takich sytuacjach w sporze z konsumentem. O pomoc allegro mogę poprosić dopiero w poniedziałek. Orientujecie się czy allegro pomaga w takich sytuacjach?
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 12:51   #25
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chcę zakładać nowego wątku, a mam problem tylko, że z Inpost. Zamówiłam 2 tygodnie temu na allegro towar. Sprzedawca (przedsiębiorca) prawdopodobnie pomylił się i nakleił złą etykietę (sprzedawca twierdzi, że to wina inpostu). Paczka się zagubiła, potem się okazało, że została odebrana przez jakiegoś czlowieka na 2 końcu Polski, który był na tyle uczciwy, że skontaktował się ze sprzedawcą. Sprzedawca na swój koszt zaproponował przesyłkę kurierem Inpost. Do tej pory starałam się być wyrozumiała. Inpost oczywiście po raz 2 gdzieś zawieruszył paczkę. Ja w poniedziałek wyjeżdżam na 2 tygodnie, nie mogę odebrać paczki, więc odstąpiłam od umowy poprzez allegro. Sprzedawca odpisał, że on mi nie odda całości pieniędzy, potrąci mi za kuriera. Dodatkowo napisał "To ze ma pani pecha jakiego nik to już nie moja sprawa . Nigdy się nie zdażyło tak by zaginęły 2 paczki . Inpost ma 30 dni na reklamacje " (pisownia oryginalna ). Dodatkowo napisał mi smsa o treści "Tak pogrywasz to zobaczysz". Miałyście już takie doświadczenie? Wiem, że to przedsiębiorca odpowiada w takich sytuacjach w sporze z konsumentem. O pomoc allegro mogę poprosić dopiero w poniedziałek. Orientujecie się czy allegro pomaga w takich sytuacjach?
Jak to dopiero w poniedziałek? Od razu. Z takim w ogóle nie ma co próbować dyskutować, tylko przez Allegro. Należy Ci się zwrot wszystkich kosztów.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 13:25   #26
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chcę zakładać nowego wątku, a mam problem tylko, że z Inpost. Zamówiłam 2 tygodnie temu na allegro towar. Sprzedawca (przedsiębiorca) prawdopodobnie pomylił się i nakleił złą etykietę (sprzedawca twierdzi, że to wina inpostu). Paczka się zagubiła, potem się okazało, że została odebrana przez jakiegoś czlowieka na 2 końcu Polski, który był na tyle uczciwy, że skontaktował się ze sprzedawcą. Sprzedawca na swój koszt zaproponował przesyłkę kurierem Inpost. Do tej pory starałam się być wyrozumiała. Inpost oczywiście po raz 2 gdzieś zawieruszył paczkę. Ja w poniedziałek wyjeżdżam na 2 tygodnie, nie mogę odebrać paczki, więc odstąpiłam od umowy poprzez allegro. Sprzedawca odpisał, że on mi nie odda całości pieniędzy, potrąci mi za kuriera. Dodatkowo napisał "To ze ma pani pecha jakiego nik to już nie moja sprawa . Nigdy się nie zdażyło tak by zaginęły 2 paczki . Inpost ma 30 dni na reklamacje " (pisownia oryginalna ). Dodatkowo napisał mi smsa o treści "Tak pogrywasz to zobaczysz". Miałyście już takie doświadczenie? Wiem, że to przedsiębiorca odpowiada w takich sytuacjach w sporze z konsumentem. O pomoc allegro mogę poprosić dopiero w poniedziałek. Orientujecie się czy allegro pomaga w takich sytuacjach?

Zgłoś Allegro, a jemu bym napisała, że będzie miał pecha, jeżeli złożę zawiadomienie na policji o podejrzeniu oszustwa. Niech Ci oddaję całą kwotę tu i teraz. Nie cackaj się z tym panem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 13:40   #27
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
"Tak pogrywasz to zobaczysz".
Że też dorośli ludzie ('przedsiębiorcy' !) potrafią takie szopki odpierniczać Tym bardziej, że janusz sam przyznał, że to wyjątkowa sytuacja.

Pewnie, że zgłoś sprawę do Allegro od razu, nie ma na co czekać.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-02-22 o 13:41
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 14:56   #28
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Raz tak miałam. Sprzedawczyni twierdziła, że towar wysłała, ale nie doszedł, więc obiecywała, że wyśle ponownie w piątek, potem, że w poniedziałek, potem, że jutro itd., aż kontakt się urwał i towaru nie dostałam. Zgłosiłam więc sprawę na policję i kilka dni później miałam już całą kwotę z powrotem na koncie. Nie zgłaszałam tego allegro, w sumie nie wiem czemu, chyba nie chciało mi się cackać z babą Policja najlepszy windykator.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 07:56   #29
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 130
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

Od razu się nie da. Spór na Allegro można rozpocząć dopiero po określonym czasie- chociaż tutaj już chyba ten czas minął, skoro dziewczyna tyle na paczki czekała.

ze sporu na All korzystałam dwa razy, ze skutkiem pozytywnym.

Ja bym zaczęła od sporu na All. Jeśli to nie pomoże, to rzecznik praw konsumenta.
c794f3216fa96d344d93a9c8b507d0f47f8f8180_61da25c290477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 08:17   #30
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: DHL zgubił moją paczkę?

To trzeba się skontaktować z Allegro przez Centrum Pomocy.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-21 14:30:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.