Mamusie styczniowe 2020 - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-20, 10:12   #2221
miniminiv
Raczkowanie

Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja od dwóch tygodni się wybieram po fotelik i nie mogę się wybrać.
Ale trochę mnie ogranicza grafik TŻ. Mógłby jak normalny człowiek pracować po 8h dziennie i wolne popołudnia i weekendy, to łatwiej by było coś załatwić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 22:24   #2222
Marlena234
Rozeznanie

Umówione już wizyty usg 3 trymestru?. My dopiero w listopadzie. Jestem ciekawa ile dzieciaczek waży. Jak to jest u Was?. Myślę że już ponad kilo będzie. Mój lekarz nie ma sprzętu usg więc wykonuje je tylko wtedy kiedy muszę więc do tej pory 2 razy na genetycznych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 09:58   #2223
martuniaaa25
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Marlena234 Pokaż wiadomość
Umówione już wizyty usg 3 trymestru?. My dopiero w listopadzie. Jestem ciekawa ile dzieciaczek waży. Jak to jest u Was?. Myślę że już ponad kilo będzie. Mój lekarz nie ma sprzętu usg więc wykonuje je tylko wtedy kiedy muszę więc do tej pory 2 razy na genetycznych

Ja mam 19 listopada prenatalne ale wcześniej jeszcze wizyta u mojego lekarza. Dla mnie trzy tygodnie między USG to jest długo nie wytrzymałabym chyba chodzić jeszcze rzadziej ale ja z natury jestem panikara 😃 Myślę że moja teraz w 28 tygodniu będzie już ważyć kilo 😊
martuniaaa25 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 10:59   #2224
Inevera123
Raczkowanie

Ja mam USG III trymestru 7 listopada. Jeszcze teoretycznie 72 dni.

A zaraz się zbieram i jadę do diabetologa. Tak mi się nie chce

Inevera123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:05   #2225
miniminiv
Raczkowanie

Ja na usg idę 5.11

Stary 2019-10-21, 16:31   #2226
mamalinkaa
Raczkowanie

Ja idę 8 listopada. To będzie prawdopodobnie moja przedostatnia wizyta u mojego ginekologa prowadzącego, bo od 14 grudnia do 6 stycznia wyjeżdża za granicę i stwierdził sam ze raczej na porodów e się nie spotkamy.

mamalinkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 17:36   #2227
Marlena234
Rozeznanie

Inevera wizytujemy razem w tym samym dniu. Jakoś mam wrażenie że to zaraz że tak Mało zostalo. A w zasadzie to jeszcze kupa czasu matko..Jak dobrze ze czuje sie dobrze i jest to zima

Stary 2019-10-21, 18:57   #2228
Słodkaaa
Zakorzenienie

Ja jutro mam standardowa wizytę. Natomiast usg III trymestru mam umówione chyba na 19.11

Dzisiaj byłam oddać auto do serwisu o czekałam aż mi je zrobią wiec co robiłam ?? A no poszłam na zakupy i zaś pokupowalam pełno rzeczy mniej lub bardziej praktycznych

Słodkaaa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:37   #2229
CreamyMuffin
Raczkowanie

Witajcie po weekendzie

Ja mam jutro usg 4d. Licze na jakies ladne ujecia małego. Standardowa wizyta 8 listopada. Zostało 80 dni.

Mamalinkaa A co z dalszą opieką? Wybierzesz innego lekarza czy sam z automatu skieruje na zastępstwo do danego ginekologa?

Słodkaaa tak czasami bywa z zakupami 🤣

Stary 2019-10-21, 21:14   #2230
Słodkaaa
Zakorzenienie

Noooo nie mogę się powstrzymać. Są promocje i te ciuszki takie śliczne

Stary 2019-10-21, 21:24   #2231
Angelika1237
Raczkowanie

A my wczoraj kupiliśmy fotelik z bazą a dziś zamówiliśmy wózek została nam tylko dostawka do łóżka i rzeczy dla mnie do szpitala i chyba tyle u mnie jeszcze aż 96 dni

Angelika1237 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 22:28   #2232
CreamyMuffin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Noooo nie mogę się powstrzymać. Są promocje i te ciuszki takie śliczne

Oj tak ale ja tyle dostałam ubranek że już nie patrzę by właśnie niepotrzebnie nie kupować bo zbankrutuje 🤣🤣

Stary 2019-10-22, 08:11   #2233
mamalinkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Witajcie po weekendzie

Ja mam jutro usg 4d. Licze na jakies ladne ujecia małego. Standardowa wizyta 8 listopada. Zostało 80 dni.

Mamalinkaa A co z dalszą opieką? Wybierzesz innego lekarza czy sam z automatu skieruje na zastępstwo do danego ginekologa?

Słodkaaa tak czasami bywa z zakupami 🤣

Dał kontakt do lekarza który się ma mną zająć gdyby była taka potrzeba.
Chodzicie na jakieś warsztaty dla kobiet w ciąży? W moim mieście był już bezpieczny maluch (dużo fajnych próbek butelka 2 smoczki i wygrałam w losowaniu poduszkę klin dla dziecka.) wczoraj byłam na mamo to ja (tu duzo fajniejsze wykłady i wygrałam poduszkę do karmienia) 3 listopada będą jeszcze warsztaty mama wie z zawitkowskim (są płatne ale wydaje mi się że warte)

Stary 2019-10-22, 08:39   #2234
martuniaaa25
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mamalinkaa Pokaż wiadomość
Chodzicie na jakieś warsztaty dla kobiet w ciąży? W moim mieście był już bezpieczny maluch (dużo fajnych próbek butelka 2 smoczki i wygrałam w losowaniu poduszkę klin dla dziecka.) wczoraj byłam na mamo to ja (tu duzo fajniejsze wykłady i wygrałam poduszkę do karmienia) 3 listopada będą jeszcze warsztaty mama wie z zawitkowskim (są płatne ale wydaje mi się że warte)

Ja na nic nie chodzę,do tej pory jakoś mi tak zleciał czas głównie pewnie przez pracę że nawet nie myślałam ale chyba i teraz dam sobie spokój.
Stary 2019-10-22, 08:40   #2235
miniminiv
Raczkowanie

Cytat:

Ja odpuściłam Bezpiecznego Malucha, bo były na drugim końcu miasta i nie chciałoby mi się tyle czasu poświęcić na dojazd.
Na warsztaty Mamo to ja jestem zarejestrowana i właśnie się zastanawiam czy warto, bo część zagadnień mam w Szkole rodzenia. Ale może warto posłuchać też kogoś innego...

Stary 2019-10-22, 10:05   #2236
Angelika1237
Raczkowanie

Cytat:

Skąd jesteś ? Ja miałam wczoraj iść ale jednak zrezygnowałam

Stary 2019-10-22, 10:47   #2237
Feigned
Raczkowanie

My też usg III trymestru 7 listopada Moja doktor niestety rutynowo na wizytach nie robi usg, więc nie mogę się doczekać. Za 2 dni kończymy 29 tc :O
Feigned jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 11:26   #2238
mamalinkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Skąd jesteś ? Ja miałam wczoraj iść ale jednak zrezygnowałam

Z Radomia jak zrezygnowałas to szkoda bo po za 1 wykładem o homeopatii (ogólnie nie podobało mi się to ze gadała o, diecie matki karmiącej dla mnie nie ma czegoś takiego...) to uważam że wykłady bardzo przydatne. Ludzi było bardzo dużo przez co było bardzo duszno ale jak weszła położna z ostatnim wykładem to tak rozladowala atmosferę mowila głównie o kolce ale przemycila bardzo dużo ważnej wiedzy i podkreślała przede wszystkim to żeby słuchać siebie i swojej intuicji a nie ciotek i babć bo one miały swój czas na wychowywanie dzieci a teraz jest nasz czas i my my słuchać siebie i dziecka podkreślała że bardzo ważna jest bliskość i bliskość taty że dziecko będzie chciało być przy mamie a tata czasem ma na siłę je od mamy zabrać

Stary 2019-10-22, 12:47   #2239
Angelika1237
Raczkowanie

Cytat:
Z Radomia jak zrezygnowałas to szkoda bo po za 1 wykładem o homeopatii (ogólnie nie podobało mi się to ze gadała o, diecie matki karmiącej dla mnie nie ma czegoś takiego...) to uważam że wykłady bardzo przydatne. Ludzi było bardzo dużo przez co było bardzo duszno ale jak weszła położna z ostatnim wykładem to tak rozladowala atmosferę mowila głównie o kolce ale przemycila bardzo dużo ważnej wiedzy i podkreślała przede wszystkim to żeby słuchać siebie i swojej intuicji a nie ciotek i babć bo one miały swój czas na wychowywanie dzieci a teraz jest nasz czas i my my słuchać siebie i dziecka podkreślała że bardzo ważna jest bliskość i bliskość taty że dziecko będzie chciało być przy mamie a tata czasem ma na siłę je od mamy zabrać

No ja też z Radomia zrezygnowałam bo przyjechała moja siostra z Gdyni a ona jest położna wiec opowiada mi cały czas coś

Stary 2019-10-22, 15:53   #2240
Słodkaaa
Zakorzenienie

Nie jeżdżę na żadne spotkania. Tylko szkoła rodzenia.

Ja już po wizycie. Mała wazy już 1400 g, czyli jesteśmy ponad tydzień do przodu. Przypływy ok, szyja trzyma

Stary 2019-10-22, 16:19   #2241
Marlena234
Rozeznanie

Cytat:
Nie jeżdżę na żadne spotkania. Tylko szkoła rodzenia.

Ja już po wizycie. Mała wazy już 1400 g, czyli jesteśmy ponad tydzień do przodu. Przypływy ok, szyja trzyma

O piękna waga Wow ale duże już te Nasze dzieciaczki .

Stary 2019-10-22, 17:23   #2242
CreamyMuffin
Raczkowanie

Ja też nigdzie na żadne warsztaty nie jeżdżę

Eh usg 4d przełożone na za tydzień bo mały ułożony tak że nic by z tego ciekawego nie wyszło.. lekarz kazał mi iść się przejść, zjeść coś słodkiego i napić się. Potem spacer po schodach i nic. uparciuch mały.

Stary 2019-10-22, 20:23   #2243
Justi2019
Raczkowanie

Hej dziewczyny u mnie od wczoraj jakieś takie dni nastały że nic mi się nie chce i stać przy garach nie mogę za długo zaraz muszę usiąść a tu u mnie jeszcze 99 dni , ja to chyba będę zamykała nasz wątek :p piękna już waga dzidzi ale jestem ciekawa ile moja waży a tu czekać do 12.11 eh

Inevera jak wizyta u diabetologa?
Justi2019 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:45   #2244
Inevera123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny u mnie od wczoraj jakieś takie dni nastały że nic mi się nie chce i stać przy garach nie mogę za długo zaraz muszę usiąść a tu u mnie jeszcze 99 dni , ja to chyba będę zamykała nasz wątek piękna już waga dzidzi ale jestem ciekawa ile moja waży a tu czekać do 12.11 eh

Inevera jak wizyta u diabetologa?
Wizyta jak wizyta. Dostałam glukometr, książeczki, zalecenia i mam mierzyć. Jak będzie coś nie tak to pisać do babki to mnie wciśnie na jakąś wizytę szybko, jak dobrze to za miesiąc. Także od wczoraj bawię się w dietę. I jak po posiłkach cukry ok, to na czczo za wysokie

Dostałam właśnie od koleżanki siatkę ubranek. W piątek idę do innej też po ubranka. Muszę w tym tygodniu zrobić listę co trzeba kupić, ogarnąć to i mieć święty spokój.

Inevera123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:42   #2245
CreamyMuffin
Raczkowanie

Ja uzbieralam tyle ubranek że część oddam dla innej przyszlej mamy

Dziś była u mnie położna, papiery wypisane, dostałam listę co przygotować do szpitala dla siebie i dla dziecka. Plus podstawowa apteczka domowa na początek.

Okazało się że w naszym szpitalu muszę mieć swój rożek A w środku pierwsze ubranka dla małego zawinięte z pielychami itd. Także ona mi przygotuję taki rożek na następnej wizycie. Przed porodem wezmą go ode mnie żeby naswietlac cieplem dla małego.

Stary 2019-10-23, 14:51   #2246
Słodkaaa
Zakorzenienie

W szpitalu w którym planuje rodzic dają wlasne ubranka i rożki. Teoretycznie powinnam mieć pieluchy, krem do pupy i chusteczki.
Natomiast wiem ze czasami dzieci dostają różnych wysypek od takich ubranek z pralni, dlatego przygotowuje 3 pakiety ubranek (body,pajac i czapeczka) pakuje je do osobnych, zamykanych woreczków i zabieram ze sobą. Ubranka z F&F za łącznie jakieś 60 zł. Tak samo kupiłam jakiś rożek w Smyku z przeceny za 30 zł. Chce żeby Mała była w naszych ubrankach.

Rzeczy na wyjście Mąż dostarczy w dniu wypisu do szpitala.

Taki jestem frik

Stary 2019-10-23, 15:26   #2247
miniminiv
Raczkowanie

Ja też wezmę swoje ubranka do szpitala, mimo że zazwyczaj są szpitalne. Ale one wyglądają jak z głębokiego PRLu Poza tym wiem jak są prane, bo znam osobę, która trochę pracowała w szpitalnej pralni.
Nawet jak mam wyrzucić po wyjściu ze szpitala, to nie będzie mi szkoda, bo to używki

Stary 2019-10-23, 15:29   #2248
Słodkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja też wezmę swoje ubranka do szpitala, mimo że zazwyczaj są szpitalne. Ale one wyglądają jak z głębokiego PRLu Poza tym wiem jak są prane, bo znam osobę, która trochę pracowała w szpitalnej pralni.
Nawet jak mam wyrzucić po wyjściu ze szpitala, to nie będzie mi szkoda, bo to używki

Jak są prane? Mówisz ze dobrze robię biorąc swoje ?
Dlatego kupiłam tanie. Jakby miały „zniknąć” czy się zniszczyć to nie będę żałować. A wiem ze Mała będzie w czymś o co sama zadbałam.

Dziewczyny a co myślicie o wielopieluchowaniu? Na jakie pieluchy się nastawiacie - wielo, jednorazowe (jakie marki).

Stary 2019-10-23, 15:40   #2249
martuniaaa25
Rozeznanie

Cytat:
W szpitalu w którym planuje rodzic dają wlasne ubranka i rożki. Teoretycznie powinnam mieć pieluchy, krem do pupy i chusteczki.
Natomiast wiem ze czasami dzieci dostają różnych wysypek od takich ubranek z pralni, dlatego przygotowuje 3 pakiety ubranek (body,pajac i czapeczka) pakuje je do osobnych, zamykanych woreczków i zabieram ze sobą. Ubranka z F&F za łącznie jakieś 60 zł. Tak samo kupiłam jakiś rożek w Smyku z przeceny za 30 zł. Chce żeby Mała była w naszych ubrankach.

Rzeczy na wyjście Mąż dostarczy w dniu wypisu do szpitala.

Taki jestem frik

Gdzie planujesz rodzić jeżeli to nie tajemnica? Mieszkamy niedaleko od siebie stąd pytanie. Ja albo Bonifratrów albo Łubinowa.
Stary 2019-10-23, 15:43   #2250
miniminiv
Raczkowanie

No nie są to łagodne środki, tylko ostra, drażniąca chemia.
Poza tym ja bym chciała, żeby moje dziecko po prostu wyglądało ładnie w swoich ubrankach. Więc dla mnie to też wcale nic dziwnego, że zabierasz własne do szpitala. Wiele mam tak robi.

Ja w przyszłości chciałabym przejść na pieluchy wielorazowe, ale myślę że to na spokojnie, po kilku miesiącach, jak się siku i kupa unormują. Jeszcze za wiele nie czytałam.
A na początek pewnie spróbuję z jednorazowymi z Lidla, bo mam ten sklep pod nosem.

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (2 użytkowników i 1 gości)
miniminiv, paullcia89
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości