Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-21, 15:35   #1
Skunksik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 11

Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie


Witajcie, szukam porady. Zaraz po miesiączce, która miałam 3-7 października poszłam do ginekologa na kontrolę zaniepokojona plamieniami w połowie cyklu. Pani ginekolog mnie zbadała i stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Brak jakichkolwiek niepokojących zmian. Problem pojawił się ponownie z tym że dostałam okres już w 17 dniu cyklu. O 10 dni za wcześnie. Nigdy tak nie miałam. Zawsze miałam bolesne i obfite miesiączki, ale tak bardzo jak teraz to mnie jeszcze nie bolało. Ból jest nie do zniesienia i nie pomagają żadne tabletki. Idę do ginekologa znowu po miesiączce zapytać czym jest to spowodowane. Ale może któraś z Was miała taki przypadek? Bardzo się niepokoje bo nigdy nie miałam takiej sytuacji. Mam 25 lat i nie biorę tabletek anty od 3 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skunksik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:24   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie

Cytat:
Napisane przez Skunksik93 Pokaż wiadomość
Witajcie, szukam porady. Zaraz po miesiączce, która miałam 3-7 października poszłam do ginekologa na kontrolę zaniepokojona plamieniami w połowie cyklu. Pani ginekolog mnie zbadała i stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Brak jakichkolwiek niepokojących zmian. Problem pojawił się ponownie z tym że dostałam okres już w 17 dniu cyklu. O 10 dni za wcześnie. Nigdy tak nie miałam. Zawsze miałam bolesne i obfite miesiączki, ale tak bardzo jak teraz to mnie jeszcze nie bolało. Ból jest nie do zniesienia i nie pomagają żadne tabletki. Idę do ginekologa znowu po miesiączce zapytać czym jest to spowodowane. Ale może któraś z Was miała taki przypadek? Bardzo się niepokoje bo nigdy nie miałam takiej sytuacji. Mam 25 lat i nie biorę tabletek anty od 3 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej,

Zapytaj ginekologa, czy nie powinnaś zrobić jakiś badań hormonalnych. Zawsze możesz udać się do innego ginekologa i zobaczyć czy diagnoza będzie inna.

Bolące miesiączki to może być endometrioza, ale potrzeba szczegółowa diagnostyka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 07:58   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie

Nie powinnaś czekać do końca krwawienia, bo w ogóle nie wiadomo czy to miesiączka i kiedy się skończy.
Zapisz się do lekarza jak najszybciej.

Czy miałaś w trakcie tamtej wizyty robione USG?
Takie nieregularne , obfite i bolesne krwawienia mogą być objawem utworzenia się cysty na jajniku, lub mięśniaków macicy.

Nie panikuj bo to nie jest nic tragicznego, no ale trzeba zdiagnozować i wyleczyć.
Często leczy się to po prostu farmakologicznie, podając tylko tabletki hormonalne.

Ale idź do lekarza. Mógł lekarz nie zauważyć , mogło się powiększyć, może być to coś innego, ale nie czekaj i nie wstydź się krwawienia, bo ginekolodzy często badają pacjentki w trakcie krwawienia, czy zakładają wtedy spirale i dla nich to żadno dziwo, nieuprzejmość pacjentki czy jakikolwiek problem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 08:17   #4
Skunksik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie

Miałam robione usg. Wszystko było w porządku. Żadnych niepokojących zman. Pytałam o endometrioze bo siostra na nią cierpi i wiem że wtedy prawdopodobieństwo jest wyższe. Powiedziała że gdybym miała to widziałaby na usg ciemniejsze zmiany, plany. A tego nie było. Z drugiej strony przecież tak ciężko ją wykryć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skunksik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 18:19   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie

Ja bym się skonsultowała z jakimś innym lekarzem.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 14:03   #6
Skunksik93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 11
Dot.: Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie

Dzisiaj dzwoniła pielęgniarka z kliniki. Mają już wyniki cytologii. Mam się zgłosić po receptę (???)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skunksik93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 12:55   #7
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Bardzo bolesna miesiączka 10 dni za wcześnie

No pewnie. Jeżeli przyszły badania to może już lekarz je ogarnął i zapisał ci leki. Jeżeli się niepokoisz to może umów sie jeszcze dodatkowo do lekarza z pytaniem czy wszystko w porządku, co wyszło z badań, jakie dawkowanie. Trzeba ich cisnąć by mówili wszystko od A do Z.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-28 12:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.