Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 12:06   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?


Czytam o opoźnianiu / przypieszaniu okresu, ale nie jest wspomniane przy pigułkach.
Np ten wątek: Jak przyśpieszyć/opóźnić miesiączkę

Mam 28.09 wylot do Grecji i akurat idealnie w czwartek 29.09 dostanę rano okres. Biorę pigułki od 3 lat.

Jak mogę opóźnić / przyspieszyć okres?
W ten piątek ide do gienkologa ale to może warto bym już zaczęła cos brac? A nie ma problemu bym dostała receptę.

Kiedyś przed operacją brałam luteinę (ale nie brałam wtedy pigułek jeszcze) i wiem że mi przesunęła.. Ale nie pamiętam na ile.

Ratunku
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 12:21   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Możesz połączyć dwa opakowania, tzn. nie robić przerwy po skonczeniu opakowania tylko od razu zacząć brac następne.
Fakt, że niekiedy dziewczyny skarżą się, że przy łączeniu opakowań dostają plamień lub krwawień, dlatego nie wiadomo jak bedzie u Ciebie i czy faktycznie unikniesz w ten sposób okresu, ale jest to jeden ze sposobów.

Możesz też skonczyć opakowanie pare dni wcześniej tzn. aby antykoncepcja była zachowana trzeba wziąć minimum 18 tabletek, więc możesz zrobić przerwę po wzięci 18stej tabletki, wtedy okres dostaniesz pare dni wcześniej.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:05   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Albo możesz wziąć kilka tabletek więcej, chociaż tu lepiej połączyć opakowanie. Ja bym sugerowała wziąć mniej tabletek, no i przemęczyć się z końcówką krwawienia. O takich rzeczach najlepiej myśleć miesiąc naprzód, kiedy można przesuwać dwa miesiące pod rząd.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:06   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

co za bzura z tymi 18 tabletkami. zabezpiecza juz 14 wzietych tabletek. poniewaz 15 tab to 3 tydz a omijajac tab z 3 tygodnia mozna zrobic przedwczesna przerwe. czyt ulotki ze zrozumieniem sie klania.
ja wielokrotnie pomijalam 7 tab i mialam o tydzien wczesniej okres
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:00   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

To sobie poczytaj na forach wypowiedzi lekarzy, bo wielu ginekologów sugeruje łyknąć co najmniej 18 tabletek, żeby zachować antykoncepcję. Ulotkę czytałam, ale zaintrygowana tymi wypowiedziami wolę być pewna, że nie zajdę w ciążę. Ale to już decyzja indywidualna każdej kobiety - mi ciąża w rachubę obecnie nie wchodzi.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 15:07   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

ja czytam ulotke bo wielu ginekologow opowiada bzdury. gdyby moja teoria sie nie sprawdzila to latalabym z brzuchem. bo chyba 3 razy przerywalam tab, normalnie wspolzylam. poza tym 3 tydzien to tab 15-21/24 a jesli sie pominie tabletke z przedzialu 3 tygi czyli wlasnie 15-21/24 to albo sie laczy op (w tym wypadku wystarczy 7 tab wzietych) albo robi przerwe. tu juz czytanie ze zrozumieniem sie przydaje
a nie pseudo rady ginow. nie ma zadnych bzdur o min ilosci tabletek. 3 tydzien to zarowno 15 jak i 21/24 tabletka.

18 tabletek to guzik daje bo i tak zachaczy sie o okres


co do ciazy to tez mi nie spieszno i nie ryzykowalabym glupimi nie sprawdzonymi praktykami. a w domu mam zwykle leki o mozliwym dzialaniu poronnym czyli slow na wiatr nie rzucam i nie sieje plotek rodem z bravo
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 15:42   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

A w innym wątku pisałaś, że czytasz rady lekarzy i innych kobiet i bierzesz je pod uwagę, jeśli przeważająca większość się z czymś zgadza. To, że tobie udało się nie zaciążyć, nie znaczy, że komuś innemu się uda. Przykładu nie muszę chyba nadmieniać? I nie powtarzaj ciągle o czytaniu ze zrozumieniem, ulotkę chyba każda z nas czytała wiele razy, gdy miała problem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 16:16   #8
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

po 1 przeczytalam ulotke i wyciagnelam wnioski. nie wszystko wiem od wpisow na forum. zanim mialam neta, dostalam tabsy i czytalam ulotke az ja zrozumialam. a dzisiaj gadaja bzdury o jakis cudnych ciazach i innych cudawiankow jak np zabezpieczac sie przez cale opakowanie bo lekarz tak powiedzial
po 2 pokaz podstawe co do stwierdzenia ze akurat 18 tab zabezpiecza

bo ja mam dowod. a ty siejesz plotke od pseudo lekarza ktoremu jak sie da 100 zl to powie co mu sie zywnie podoba
kto jest madrzejszy lekarz czy producent. skoro producent opowiada bzdury to lekarz zarabia na nas wciskajac nam bzdurny produkt



21/3 to 7
I tydz to 1,2,3,4,5,6,7
II tydz 8(1),9(2),10(3),11(4),12( 5),13(6),14(7)
III tydz 15(1),16(2),17(3),18(4),1 9(5),20(6),21(7)/22,23,24 (yaz)

pominiecie tab w 3 tyg.
nalezy przyjac tabletke jak najszybciej to mozliwe, nawet jesli oznacza to wziecie 2 tab naraz. polaczyc opakowanie czyli nie robic 7 dniowej przerwy
lub
zrobic 7 dniowa przerwe, wyrzucic tabletki, przerwe uwzglednic z lacznie z dniem pominiecia tabletki
(obie metody nie wymagaja dodatkowego zabezpieczenia)
czyli pomijam 15 tabletke to jest I dzien przerwy.

i nie gadaj ze cudem nie zaszlam bo cudow na tabsach nie ma
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 16:24   #9
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Nie mam dowodu, że akurat 18 tabletek zapewnia minimalną ochronę. Trzymam się tej wersji po zasięgnięciu wiedzy na dziesiątkach for, kiedy to sama chciałam przesunąć krwawienie. Nie sieję plotek od lekarzy, wypraszam sobie takie przyrównania.

I cuda przy tabletkach się zdarzają - na Wizażu już dwie kobiety zaszły nie uważając. Raz pijąc regularnie sok ze świeżych cytrusów. Dwa - ryzykując kochaniem się przez miesiąc rozpoczynając tabletki od 4 dnia cyklu. Posty nie wyglądały na prowokacje i nie pisały ich kobiety z nowym kontem.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:55   #10
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
I cuda przy tabletkach się zdarzają - na Wizażu już dwie kobiety zaszły nie uważając. Raz pijąc regularnie sok ze świeżych cytrusów. Dwa - ryzykując kochaniem się przez miesiąc rozpoczynając tabletki od 4 dnia cyklu. Posty nie wyglądały na prowokacje i nie pisały ich kobiety z nowym kontem.
Ja słyszałam z kolei, że sok z cytrusów(i ogólnie witamina C) zwiększa ochronę przed niepożądaną ciążą.
Co do wizażankek ze starym kontem. Tak naprawdę nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie. Znasz zapewne przypadek wizażanki Agi 693
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:33   #11
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

cos za duzo tu przypadkow. tu jedna zaszla tu druga. robi sie 50 kobiet. i co? odsetek robi sie wiekszy niz przy stosunku przerywanego alb przy braku kondona?

to po co brac hormony skoro to takie zawodne sa?

cytujesz przypadek "zaszly nie uwazajac" nie pigulki zawiodly a one. nie uwazaly. chyba ze chodzi o "dmuchanie na zimne" no to juz inna historia ale jesli zaczely na 4 dniu to ochrona jest po 7 dniach

a serio.
1) mam wlasne 4 litery o ktore musze dbac, nie interesuje mnie ktora na czym zaszla. zadna nie pokryje ksztow wychowania dziecka wiec kazda sie powinna soba interesowac i przeczytac czym jest antykoncepcja i jak dziala i nalezy sie poradzic lekarza
2) nie siedze w jej glowie ani w jej sypialni? moze celowo zaszla? chciala sobie chlopa usidlic?
nie wiem tego.

przez 6 lat stosowalam na zmiane gumki i pigulki. w miedzy czasie przez prawie 3 lata mialam spirale. dzieci brak. na poczatku testowalam gumki- czasem pekaly (moze za hojnie obdazony?) jakos cudem nie zaszlam, a mialam stracha :P
luty-grudzien 2005 - pigulki.zdarzylo sie ze przedluzylam przerwe a wspolzylam i pani dr powiedziala ze nic sie nie stanie.
spadlo mi libido i uzywalam gumek znow pare miesiecy ktore j/w czasem mi pekaly i stosowalam niepoprawne metody yuzpe(nie tymi pigulkami) bo nie stac mnie bylo na postinor.

zalozylam spirale na lipiec 2006 r - marzec 2009(wspolzylam normalnie, czasem z gumkami przy braku stalych partnerow),
potem marzec-czerwiec byly ok 3 op tabletek (odstawilam, zle sie czulam),
czerwiec 2009 pol roku gumek, bez niczego, jak facet chcial to z finiszem.
styczen 2010-jesien - pigulki
jesien 2010- maj 2011 gumki (ok 9 m-cy; 2 razy pekly, raz poszlam po escapelle)
od maja tego roku 2011- pigulki

jakos nie latam z brzuchem. jak facet chcial to finiszowal. nie moja rybka bo nie moj orgazm

bardzo dziwny przypadek. ze mimo antykoncepcji nie zaszlam w ciaze
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 19:52   #12
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Na razie znam tylko dwa wiarygodne przypadki na Wizażu i wymieniłam je wyżej. Ochrona po 7 dniach nie zaskoczyła i przynajmniej ja wierzę tej dziewczynie. Pigułki zawiodły, TAK ZAWIODŁY, bo w ulotce nie ma zdania o tym, że nadmiar witaminy C może zaburzyć ich wchłanianie po nagłym jej odstawieniu (tak jak grejpfrut), chociaż są o tym artykuły - nie opieram się tylko na straszeniu lekarzy.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 20:15   #13
ola787love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

J równierz bym chciała przyspieszyc okres bo mam w ta niedziele wyjazd do pannamy i chyba bedzie do dupy bo wychodzi mi ze dostane w pon
ola787love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 23:54   #14
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Dziewczyny.. że tak powiem: wtrącę się w Waszą dyskusję
czyli jak - mam skończyć swój blister i wziąć kolejnego dnia już następną pigułkę z kolejnego blistra? I nie będzie okresu?
Ale sztuczka.

Ale to nie narozrabiam w organizmie? Nie będę miała np 2 tygodnie plamienia przez to alboco?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 00:03   #15
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Friese, a skąd mamy to wiedzieć. Wróżkami nie jesteśmy. Bierzesz opakowanie bez przerwy na własne ryzyko. Mogą być plamienia zamiast krwawienia, może nic Ci nie być. Licz się też z tym, że krwawienie po 2 miesiącach może być bardziej intensywniejsze i boleśniejsze.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 09:57   #16
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny.. że tak powiem: wtrącę się w Waszą dyskusję
czyli jak - mam skończyć swój blister i wziąć kolejnego dnia już następną pigułkę z kolejnego blistra? I nie będzie okresu?
Ale sztuczka.

Ale to nie narozrabiam w organizmie? Nie będę miała np 2 tygodnie plamienia przez to alboco?
W pierwszym poście moim właśnie napisałam, że może sie tak zdarzyć, że dostaniesz jakichś plamień w trakcie drugiego opakowania, sama jak tak robiłam to nie miałam żadnych tego typu problemów, ale wiem że inne dziewczyny sie na to czasem skarżą. Także nie powiemy Ci na pewno jak będzie u Ciebie. Dlatego myślę, że chyba lepszym będzie rozwiązaniem jeśli weźmiesz kilka tabletek mniej, wcześniej skonczysz opakowanie i okres po prostu będzie wcześniej, jak będziesz wyjeżdżać to się skonczy już.

Zresztą - zajrzyj do ulotki od tabletek, nawet tej uniwersalnej na naszym forum, jest tam wytłumaczone jak ominąć lub przesunąć krwawienie.

Edytowane przez kluska0
Czas edycji: 2011-09-21 o 10:33
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:25   #17
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

bez przesady z ta witamina c. ja mam infekcje pecherza i biore na raz 4 tabletki witaminy c. jakos dziecka nie mam i nie zwracam uwagi na to co o ktorej jem, pije itp.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:31   #18
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
bez przesady z ta witamina c. ja mam infekcje pecherza i biore na raz 4 tabletki witaminy c. jakos dziecka nie mam i nie zwracam uwagi na to co o ktorej jem, pije itp.
Ja jem mnóstwo cytrusów, na raz moge zjeść kilo mandarynek i zapić to sokiem z pomarańczy. Uwielbiam kwaszoną kapuste Póki co nie mam żadnych dzieci i jak to wytłumaczyć?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 18:28   #19
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Diablica, agusia. Tu chodzi nie o obniżone działanie tabletek przez samą witaminę C. Podam przykład. Ktoś pije dwa miesiące dzień w dzień po kilka szklanek soków z cytrusów, świeżych. Wyższy poziom witaminy C dostarczanej do organizmu skutkuje wzrostem poziomu hormonów. Nagle soczki ktoś odstawia. Poziom estrogenów gwałtownie się obniża, co zaburza cykl tabletkowy. W ten sposób można wpaść. Piszą o tym nie tylko na forach.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 08:01   #20
alex0605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Hej Dziewczyny,

Jestem w 3 rzędzie opakowania - zjadłam 18 tabletek, zostało mi 6 różowych i 4 białe. Okres przypada mi na sylwestra, dlatego chcę go przyspieszyć. Stąd moje pytanie - czy od dzisiaj mogę brać tabletki placebo i dostanę okres w czwartek ? Nie chcę przechodzić do kolejnergo opakowania i pomijać całkowicie okresu, wolę go dostać.

Z góry dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam
alex0605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 11:54   #21
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Cytat:
Napisane przez alex0605 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

Jestem w 3 rzędzie opakowania - zjadłam 18 tabletek, zostało mi 6 różowych i 4 białe. Okres przypada mi na sylwestra, dlatego chcę go przyspieszyć. Stąd moje pytanie - czy od dzisiaj mogę brać tabletki placebo i dostanę okres w czwartek ? Nie chcę przechodzić do kolejnergo opakowania i pomijać całkowicie okresu, wolę go dostać.

Z góry dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam
Możes przejść do placebo, ale nie jest pewne, że dokładnie w czwartek dostaniesz krwawienia.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 20:13   #22
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak przyspieszyć / opóźnić okres PRZY PIGUŁKACH?

Nie chciałam zakładać nowego wątku więc sie podpinam.Zaznaczę:NIE zależy mi na antykoncepcji.Kiedyś brałam wiele lat Mercilon. Teraz od 6lat nie biorę regularnie.Dwa lata temu musiałam zmienić termin miesiączki aż w dwóch miesiącach z ważnych powodów i ginekolog polecił mi zastosowanie tych samych co kiedyś(Mercilon). Dał mi 3 opakowania do zastosowania bez robienia przerw . W połowie 3 opakowania miałam lekkie plamienia i nie było to super, ale wiedziałam że tak może być...W to lato też mam pewien wyjazd gdzie nie mam szans na właściwą higienę i poszłam ponownie.Wiem że aby przyspieszyć termin(akurat na tym mi zależy) powinnam wziąć 2 opakowania pod rząd.Ale zapytałam tak z ciekawości czy nie ma innej metody przyspieszenia terminu (o tydzień) aby nie brać aż dwóch opakowań.Na to gin. że owszem, można wziąć 15 do 18 i przerwać opakowanie(przyspieszenie ) lub wziąć jedno opakowanie i kilka więcej z drugiego(opóźnienie). Wyliczyłam że najlepiej jakbym wzięła 16-17 tabletek(pierwsze dwa tygodnie). ZApytał mnie czy po tych 3 opak. co brałam poprzednio wrócił cykl normalnie(a wrócił regularnie) i jesli tak to mogę bez problemu wziąć tylko część opakowania.Potem poczytałam w necie i nigdzie takiej metody nie znalazłam.Czy któraś z Was może stosowała taka metodę(tzn. jednorazowe zastosowanie tylko 15-18 tabletek)?Kurczę jakieś wątpliwości mnie ogarnęły.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-03 20:13:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.