Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-29, 08:56   #31
karola991
Zakorzenienie

Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

a dziewczyny bierzecie jakies osłonowe leki razem z daylette? czy nie ma sensu?
Stary 2012-06-29, 09:25   #32
Arya90
Zakorzenienie

ja nie biorę.

6cs
Arya90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:57   #33
karola991
Zakorzenienie

ja po yasminelle sie czułam znakomicie duzo energi, zero plamien zero powikłan anwet troszkę schudłam, wyrownały mi okres i mam nadzieję, ze z tymi bedzie podobnie one maja podobny skład?
Stary 2012-06-29, 10:37   #34
Frutti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karola991 Pokaż wiadomość
a dziewczyny bierzecie jakies osłonowe leki razem z daylette? czy nie ma sensu?
Nie ma sensu, to zwykłe ziołowe suplementy które nie działają, lepiej kupić cukierki lub zachować pieniadze za to dla siebie, bo np. 2 asequrelle=opakowanie tabletek.

Cytat:
ja po yasminelle sie czułam znakomicie duzo energi, zero plamien zero powikłan anwet troszkę schudłam, wyrownały mi okres i mam nadzieję, ze z tymi bedzie podobnie one maja podobny skład?
Mają identyczny skład tylko dawkowanie jest inne.
Stary 2012-06-29, 10:59   #35
karola991
Zakorzenienie

aha o frutti super, dzięki bo tylko o to zapomniałam zapytać lekarza.
Stary 2012-06-29, 13:32   #36
myboyismine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
czy któraś z was przy braniu D. intensywnie się opalała i pojawiły się jakieś plamy ? lub jakieś inne skutki uboczne ??

tak, kwestia indywidualna...ale u mnie np bez skutków i plam

biorę 6 opakowanie Daylette... 8 tabletki nie miałam możliwości wziąć, bo miałam nagły wyjazd i zapomniałam (pierwszy raz mi się zdarzyło, skleroza ;/ ), ale na drugi dzień wzięłam odrazu dwie tak jak jest w ulotce... i za swoją sklerozę mam nauczkę- plamienia;/
myboyismine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 20:19   #37
201606242139
Konto usunięte

Mam takie pytanko (troszkę schizowe, ale nie do końca). Przy 1 opakowaniu dostałam krwawienia już pod koniec dnia 1 tabletki placebo, a teraz jestem już po 3 a krwawienia (ani nawet objawów, które były miesiąc temu) brak.
Dodam, że ze 3 razy nie wzięłam tabletki w dokładnej godzinie, lecz w tym samym dniu w przeciągu 3-4 godzin od "terminu", więc nie powinno to mieć zbytnio wpływu na jej działanie, prawda?
Czy może być tak, że dostanę je nawet przy ostatniej placebo albo w ogóle w dniu 1 nowego opakowania, czy to się powinno uregulować już dawno i mogę zacząć odkładać na pampersy ?

Nie pytałabym, gdyby nie to, że nie nie wzięłam kilku tych tabletek na czas, bo mi telefon szwankował i powyłączały się budziki -,-
201606242139 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 20:25   #38
Lea_ny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko (troszkę schizowe, ale nie do końca). Przy 1 opakowaniu dostałam krwawienia już pod koniec dnia 1 tabletki placebo, a teraz jestem już po 3 a krwawienia (ani nawet objawów, które były miesiąc temu) brak.
Dodam, że ze 3 razy nie wzięłam tabletki w dokładnej godzinie, lecz w tym samym dniu w przeciągu 3-4 godzin od "terminu", więc nie powinno to mieć zbytnio wpływu na jej działanie, prawda?
Czy może być tak, że dostanę je nawet przy ostatniej placebo albo w ogóle w dniu 1 nowego opakowania, czy to się powinno uregulować już dawno i mogę zacząć odkładać na pampersy ?

Nie pytałabym, gdyby nie to, że nie nie wzięłam kilku tych tabletek na czas, bo mi telefon szwankował i powyłączały się budziki -,-
Ja przez parę pierwszych miesięcy dostawałam krwawienia w różne dni (czasem pierwsza placebo, a czasem nawet pierwsza różowa z nowego opakowania) - dopiero po jakimś czasie unormowało się i teraz zawsze dostaję na trzeciej placebo. Tak więc jeśli to twoje pierwsze opakowanie, to nie schizowałabym No chyba, że w ogóle nie dostaniesz krwawienia w ciągu najbliższych dni - wtedy pewnie zaczęłabym się zastanawiać jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy.
Stary 2012-06-29, 20:41   #39
201606242139
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja przez parę pierwszych miesięcy dostawałam krwawienia w różne dni (czasem pierwsza placebo, a czasem nawet pierwsza różowa z nowego opakowania) - dopiero po jakimś czasie unormowało się i teraz zawsze dostaję na trzeciej placebo. Tak więc jeśli to twoje pierwsze opakowanie, to nie schizowałabym No chyba, że w ogóle nie dostaniesz krwawienia w ciągu najbliższych dni - wtedy pewnie zaczęłabym się zastanawiać jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy.
Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź
Po prostu z góry założyłam, że jak hormonki to już powinno się samo ogarnąć na tip top, ale wciąż wierzyłam, że jeszcze dam czas...
Nie, nie pierwsze, no ale lada chwila zaczynam 3 opakowanie wiele czasu też nie minęło
201606242139 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 07:35   #40
karola991
Zakorzenienie

ale jak weźmiesz tabletkę to różnica może być do 12 godzin to się nie liczy jako jakieś nieregularne branie, wiec 3-4 godziny opóźnienia to nie ma żadnego wpływu. Zresztą po to bierzesz tabsy aby się nie schizować;-) a sama się nakręcasz
Stary 2012-06-30, 07:41   #41
Frutti
Zakorzenienie

Cytat:
ale jak weźmiesz tabletkę to różnica może być do 12 godzin to się nie liczy jako jakieś nieregularne branie, wiec 3-4 godziny opóźnienia to nie ma żadnego wpływu. Zresztą po to bierzesz tabsy aby się nie schizować;-) a sama się nakręcasz
Dokladnie
Stary 2012-06-30, 10:43   #42
myboyismine
Zakorzenienie

mam nadzieję, że te plamienia przejdą, bo w przyszłym tygodniu wyjeżdżam a tu takie coś... ;/
Stary 2012-06-30, 12:26   #43
Frutti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że te plamienia przejdą, bo w przyszłym tygodniu wyjeżdżam a tu takie coś... ;/
No niestety nie ma na to reguły, może przejdą, może nie. To nie koniec świata z pewnością.
Stary 2012-07-01, 17:38   #44
martini.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ja płacę za Daylette 30 zł, za Yaz różnie sobie wołają, zależy od apteki oczywiście.
Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja ostatnio za Yaz placilam 49zł...
a w zeszłym roku bywał po 37zl...
Cytat:
Może i ja się powinnam zastanowić, skoro taka różnica w cenie? Ja za Yaz płaciłam 44,50zł, ale to i tak miałabym o połowę taniej na te 3 miesiące opakowania...
Dziwna ta rozbieżność, ja kupowałam tabsy w różnych aptekach, w 3 czy 4 w sumie (przeprowadzałam się) i nie zapłaciłam nigdy więcej niż 39 zł. Dodam od razu, że nazwisko lekarza nic tutaj nie ma do rzeczy, bo kupuję i mieszkam i w innym mieście, niż chodzę do lekarza (a idę o zakład, że nazwisko wielkiej sławy nie ma ).

Cytat:
Napisane przez tusiax55 Pokaż wiadomość
czy któraś z was przy braniu D. intensywnie się opalała i pojawiły się jakieś plamy ? lub jakieś inne skutki uboczne ??
Ja się właśnie tego trochę boję, bo mam duże skłonności do przebarwień i po każdym antybiotyku miałam pamiątki. Ale odkąd biorę tablety nie zauważyłam pogorszenia jakiegoś. Zobaczymy i tak od jesieni będę się złuszczać

Cytat:

Mi się bardzo często zdarza wziąć właśnie z takim opóźnieniem ostatnio, 2-3 godziny. Biorę wieczorem i po prostu zazwyczaj przesypiam porę Krwawienia zawsze mam na ostatniej białej. I zawsze, mimo tych "spóźnień" przychodziło
martini. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:34   #45
myboyismine
Zakorzenienie

Dziewczyny, moze sie schizuje, ale przez ta 8tabletke ktora wzielam na drugi dzien mialam plamienia- no to jeszcze normalne, ale teraz przerodzilo mi sie to w 'okres', przynajmniej to wyglada tak i jest nawet silniejsze niz jak mam to krwawienie przy zielonych. To tez jest normalne czy juz powinnam skontaktowac sie z gin?
Stary 2012-07-02, 12:27   #46
Frutti
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, moze sie schizuje, ale przez ta 8tabletke ktora wzielam na drugi dzien mialam plamienia- no to jeszcze normalne, ale teraz przerodzilo mi sie to w 'okres', przynajmniej to wyglada tak i jest nawet silniejsze niz jak mam to krwawienie przy zielonych. To tez jest normalne czy juz powinnam skontaktowac sie z gin?
Normalne, ale poczekaj do kolejnego opakowania. Jesli bedziesz krwawic/plamic przed placebo, to znaczy ze masz za slabe tabletki i nie trzymaja ci cyklu, trzeba zmienic na mocniejsze antykoncepcja jest oczywiscie zachowana i nie panikuj, bo w ciaze na pewno nie zaszłaś i nie zajdziesz
Stary 2012-07-02, 13:09   #47
myboyismine
Zakorzenienie

Dzieki za odp

o ciazy nie myslalam, ale jak pomysle ze tak jeszcze conajmniej przez 2 tygodnie bedzie sie bardzo ze mnie 'lac' to az mi sie wszystkiego odechciewa...
Stary 2012-07-02, 13:28   #48
xjustyniaaax
Zakorzenienie

Dziewczyny od 4 miesięcy biore Daylette. Biore teraz antybiotyki. Wczoraj wzielam 12 tabletke z blistra. Dzisiaj zauwazyłam plamienie.
Moze miec na to wpływ osłabienie organizmu?
Stary 2012-07-02, 13:53   #49
Frutti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Dziewczyny od 4 miesięcy biore Daylette. Biore teraz antybiotyki. Wczoraj wzielam 12 tabletke z blistra. Dzisiaj zauwazyłam plamienie.
Moze miec na to wpływ osłabienie organizmu?
Jak najbardziej tak
Stary 2012-07-04, 10:42   #50
szczurodziub
Raczkowanie

Właśnie jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Mi gin powiedziała, że to wcale nie oznacza, że trzeba zmieniać tabletki na mocniejsze, bo bardzo duzy wplyw na to mają czynniki zewnętrzne. W sierpniu minie mi 2 lata jak biorę YAZ i przez dużą część tego czasu miałam plamienia tydzień przed planowanym krwawieniem z odstawienia, które zawsze było wtedy, gdy mialo być. I nagle w lutym tego roku jak ręką odjął nie mam żadnych plamień. Gin powiedziała mi, że w końcu mi sie wszystko w organizmie uregulowało. Bo matura, studia, nowe miasto.
Więc nie wiem w końcu jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Raz mialam plamienia, potem nie, potem znowu pare miesięcy. I teraz nic
szczurodziub jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 12:38   #51
Arya90
Zakorzenienie

Wiesz nikt Ci nie każe zmieniać tabletek, gdy plamisz, ale to jest po prostu męczące.
Nie znam się za bardzo na tym, ale skoro po np. 3 latach brania tabletki nagle przestają służyć organizmowi i zaczynają się plamienia, to pewnie równie dobrze mogą takie plamienia ustać.
No, ale męczyć się po to by się przekonać, czy ustaną, to chyba jednak mija się z celem

6cs
Stary 2012-07-04, 12:44   #52
Frutti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
Właśnie jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Mi gin powiedziała, że to wcale nie oznacza, że trzeba zmieniać tabletki na mocniejsze, bo bardzo duzy wplyw na to mają czynniki zewnętrzne. W sierpniu minie mi 2 lata jak biorę YAZ i przez dużą część tego czasu miałam plamienia tydzień przed planowanym krwawieniem z odstawienia, które zawsze było wtedy, gdy mialo być. I nagle w lutym tego roku jak ręką odjął nie mam żadnych plamień. Gin powiedziała mi, że w końcu mi sie wszystko w organizmie uregulowało. Bo matura, studia, nowe miasto.
Więc nie wiem w końcu jak to jest z tym nietrzymaniem cyklu. Raz mialam plamienia, potem nie, potem znowu pare miesięcy. I teraz nic
Nikt nie mówi, że trzeba, ale po co się tyle męczyć z plamieniami?
Stary 2012-07-04, 20:37   #53
szczurodziub
Raczkowanie

Myślałam o zmianie, ale długo długo, bo mimo wszystko oprócz tych plamień nie było żadnych innych skutków ubocznych. Wszystko się poprawilo, lepiej się czulam. No i ustały, więc chyba jednak mam szczęście, że jednak czekałam
Zazwyczaj codziennie i tak chodzilam z wkładkami bo tak mi było wygodniej.
Dzięki za odp
szczurodziub jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 10:51   #54
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Wróciłam!
Po 1,5 opakowaniu wciąż plamię... Jak to Arya90 napisała to jest męczące, a nawet baaaardzo ;/
Jadę teraz do Turcji na wakacje no i...
Co mam robic?! Przecież będę na plaży w majteczkach a plamienie pewnie wciąż będzie...
Zastanawiałam się, żeby odstawić je na dwa tygodnie ( na tyle jadę) i potem jak zacznie się okres to od początku...
Plamienie jest niewyobrażalnie wku***ające - wybaczcie, ale mam tego dość już ;/

Pójdę w przyszłym tygodniu do ginekologa to może coś mi powie mądrego

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:08   #55
Arya90
Zakorzenienie

Takie odstawianie na 2 tyg to najgorsze co możesz zrobić. Chyba niestety nie pozostaje Ci nic innego jak się jeszcze przemęczyć i dopiero jak przy kolejnym opakowaniu nie minie to zmiana. Tak myślę.
Mi na szczęście plamienia ustały wraz z początkiem drugiego opakowania

6cs
Stary 2012-07-06, 12:59   #56
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Pewnie i masz rację ;x
no ale jak to ma wyglądać?!
z wkładkami i w stroju kąpielowym?
A może tampon i po każdej wizycie w wodzie zmieniać go?
a może nic i majty brudne i jak się wejdzie do wody, to woda zacznie być kolorowa :d
Achh te moje wielkie problemy :d
No dobra, ale dzięki za pomoc i zazdroszczę krótkiego krwawienia,
i zdumiewa mnie Twoja fascynacja do książek

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:19   #57
_Marta_M_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość

Moja przyjaciółka miała identycznie, brała ok 3 lata. Mniej więcej po roku brania pojawiły się plamienia, trwały jakiś czas, znikały, znowu się pojawiały,w końcu dała sobie spokój i lekarz jej zmienił na tabletki z systemu 21+7. Problem znikł

Ja z kolei biorę YAZ już 4 lata i też miałam jakiś rok temu przygodę z plamieniami, ale na szczęście przeszło na kolejnych opakowaniach. Zestresowałam się że to może ciąża i organizm tak reaguje pół nocy nie przespałam i z rana zadzwoniłam do lekarza, żeby mnie uspokoił

_Marta_M_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:10   #58
myboyismine
Zakorzenienie

Dziewczyny, w których aptekach kupujecie tak tanio Daylette? ja płacę ponad 37 zł... pytałam w kilku aptekach i wszedzie cena ok 40 zł ;/
Stary 2012-07-09, 10:48   #59
P-o-n-y
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, w których aptekach kupujecie tak tanio Daylette? ja płacę ponad 37 zł... pytałam w kilku aptekach i wszedzie cena ok 40 zł ;/
apteka DOZ, 31zł z groszem.
P-o-n-y jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:48   #60
Ladzia_15
Wtajemniczenie

GG do Ladzia_15

Witam.
Pisze z takim malym pytaniem.
Biorę YAZ i zapomniałam 18 tabletki (tzn wzielam ja ok 13-14 godzin pozniej niz normalnie), zgodnie z ulotka planowalam skonczyc rozowe tabletki i zaczac nowe opakowanie (bez przerwy). Jednak mam mała watpliwosc - tak sie robi w przypadku gdy sie wspolzyje caly czas bez zabezpieczenia, a mi to narazie nie grozi (tz wyjechal ) wiec czy moge zrobic sobie normalnie te przerwe, czy jednak lepiej z niej zrezygnowac i zaczac nowe opakowanie?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
alkohol, antykoncepcja, cera, daylette, miesiączka, obawy, placebo, tabletka antykoncepcyjna, tabletki antykoncepcyje, tabletki antykoncepcyjne, tabletkiantykoncepcyjne, yaz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości