Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 15:24   #1
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190

Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?


Cześć dziewczyny Mam dosyć nietypowy problem, mianowicie jestem posiadaczką dosyć suchej skóry lekko przetłuszczającej się pod koniec dnia na przedniej części policzków i to tej okolicy dotyczy mój problem, pomimo iż używam bazy pod makijaż (Obecnie silikonowa Soraya), trwałego podkładu (Colorstay obecnie chociaż ma to miejsce przy każdym podkładzie) i utrwalam wszystko pudrem(nakładam puder puszkiem) to już przy nakładaniu podkładu widzę że w tym miejscu jakby nie trzyma się on skóry, ześlizguje sie z niej i osadza gdzieś obok. Próbowałam podkład wsmarowywać, wklepywać, nakładać pędzlem ale za każdym razem jest to samo. Nie wiem może robię coś nie tak i któraś z was podsunie mi rozwiązanie? Może powinnam tą okolicę traktować inaczej jeśli chodzi o pielęgnację?

Nie wiem czy to może być powód ale w tej okolicy tak jakby nie mam tego drobnego meszku który jest na całej reszcie twarzy.

Dodam też że na reszcie twarzy wszystko jest ok, podkład dobrze trzyma sie skóry przez cały dzień.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 16:04   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Nie uzywaj bazy. Przy nadmiarze silikonow tak sie moze dziac. Podklad Ci sie po silikonie slizga.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 17:17   #3
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Zanim zaczelam jej uzywac bylo podobnie ale sprobuje jutro nalozyc podklad bez bazy. Dziekuje za odpowiedz
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 17:47   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Daj znac czy pomoglo

Jesli nie, bedziemy myslec nad inna przyczyna
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:50   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Zanim zaczelam jej uzywac bylo podobnie ale sprobuje jutro nalozyc podklad bez bazy. Dziekuje za odpowiedz
Sprobuj bez bazy z paroma roznymi podkladami. Jak dalej bedzie nie tak to jest to wina tego, co nakladasz pod (krem, serum). Innej opcji nie ma .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 08:33   #6
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Wlasnie zrobilam makijaz, dzis umylam tylko twarz i nalozylam krem na czolo i brode, baze calkowicie pominelam. Mam wrazenie ze podklad troche lepiej sie trzyma ale nie jest to dla mnie calkowicie zadowalajace. Na pewno baza pogarszala sytuacje ale to nie ona byla powodem dla ktorego podklad nie chce mi sie trzymac skory.

Pomyslalam ze moze sa jakies inne bazy czy fixery ktore moglyby pomoc
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 10:09   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Wlasnie zrobilam makijaz, dzis umylam tylko twarz i nalozylam krem na czolo i brode, baze calkowicie pominelam. Mam wrazenie ze podklad troche lepiej sie trzyma ale nie jest to dla mnie calkowicie zadowalajace. Na pewno baza pogarszala sytuacje ale to nie ona byla powodem dla ktorego podklad nie chce mi sie trzymac skory.

Pomyslalam ze moze sa jakies inne bazy czy fixery ktore moglyby pomoc
A może za szybko nakładasz podkład? Krem powinien dobrze wsiąknąć w skórę, zanim rozpocznie się wykonywanie makijażu. A może sam krem masz za tłusty?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 10:24   #8
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Dzisiaj nie nalozylam kremu na policzki wiec to raczej nie to
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 00:43   #9
ja_anna
Przyczajenie
 
Avatar ja_anna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 21
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

A jak oczyszczasz twarz?
Problem może być z kilku powodów. Po pierwsze - brak złuszczania, peelingu. Niewłaściwe oczyszczanie.
Po drugie - słabe nawilżanie (nie mylić z natłuszczaniem).
Po trzecie - spływają z twarzy te podkłady, które są robione na bazie tłuszczów. Natomiast te beztłuszczowe trzymają się lepiej. Szczególnie z dodatkiem silikonów.
Ale, jak napisała wyżej już jedna osoba - na silikonowej bazie podkład na bazie tłuszczów będzie spływał, nawet szybciej.
ja_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 11:33   #10
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Wieczorem zmywam podkład olejami, potem myję twarz żelem micelarnym z biedronki, potem tonik, krem pod oczy i krem do twarzy, rano zmywam buzię tym samym żelem i nakładam żel hialuronowy (+/- co 2-3 dzień) i krem nivea z różową zakrętką.

Peeling robie 2 razy w tygodniu, czasem cukrowy z miodem i oliwą z oliwem czasem z korundu kiedy widzę że mam dużo suchych skórek, po peelingu używam maseczek Ziaja albo regenerująca albo nawilżająca.

Ogólnie stan swojej skóry oceniam na bardzo dobry, mimo AZS i jednocześnie bardzo dużych tendencji do zapychania wyszłam na prostą.

ja_anna - tak jak napisałam wcześniej nie ma znaczenia jakiego podkładu użyję Na codzień używam Colorstay, w weekendy z reguły MaxFactor Whipped Cream, Bourjois HMS, lub L'Oreal True Match i zawsze jest to samo, mam też kilka innych podkładów i niestety nie znalazłam takiego który trzymałby się dobrze.

Dzisiaj też nie nałozyłam ani żelu hialuronowego ani kremu ani bazy a podkład i tak uciekł mi na nos i pod oczy. Mam wrażenie że skóra w tym miejscu jest strasznie gładka i pozbawiona jakiejkolwiek faktury.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:25   #11
ja_anna
Przyczajenie
 
Avatar ja_anna
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 21
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Moja złota rada: wyrzuć ten mix jaki masz, i kup sobie wszystko z jednej, wybranej firmy.
Kolejna złota rada: wywal oleje, bo one zapychają pory. Nie baw się kuchenną kosmetyką, zaufaj konkretnej firmie i weź wszystko z jednej: mycie, tonizowanie, złuszczanie, nawilżanie, itd.
I ostatnia: poszukaj podkładu beztłuszczowego. Nie spłynie.
A skóra ma fakturę, uwierz. Tylko za dużo tych tłuszczów. To i spływa.
To tak na szybko.
ja_anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 00:36   #12
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Cytat:
Napisane przez ja_anna Pokaż wiadomość
Moja złota rada: wyrzuć ten mix jaki masz, i kup sobie wszystko z jednej, wybranej firmy.
Kolejna złota rada: wywal oleje, bo one zapychają pory. Nie baw się kuchenną kosmetyką, zaufaj konkretnej firmie i weź wszystko z jednej: mycie, tonizowanie, złuszczanie, nawilżanie, itd.
Dlaczego? Jedna marka nie musi (a większości przypadków po prostu nie ma) wszystkich produktów dostosowanych do potrzeb konkretnej skóry...

A co do olei to chyba trochę przesadzasz. Nie każdy olej zapycha. I nie każdego. Kuchenna kosmetyka jest zła jeśli służy skórze? Od kiedy...


Autorko, spróbuj odczekać 10 minut od nałożenia kremu na skórę z makijażem. Podkład wklepuj koniecznie (palcami, gąbeczką) a nie wcieraj.
Spróbuj zmienić krem na który nakładasz makijaż.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 10:32   #13
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Dziękuję wam bardzo za rady ale akurat oczyszczanie olejami wyjątkowo mi służy - jakakolwiek inna metoda demakijażu powoduje u mnie bardzo szybki wysyp zaskórników zamkniętych których pozbywam sie tygodniami.

Co do kremu - naprawdę wątpię żeby akurat on był winowajcą bo dziś jest 3 dzień kiedy przed nałożeniem makijażu nie używam niczego poza żelem do mycia twarzy (2 dni temu nałożyłam trochę na czoło i brodę) i nadal nie jest dobrze, ale jeśli znacie krem dobrze nadający sie pod makijaż to chętnie spróbuję (akurat ten mam na wykończeniu) i zacznę wklepywać zamiast wcierać

Podkładów używałam już bardzo wielu - jeśli mówiąc beztłuszczowy chodzi o taki bez oleju mineralnego to o ile się nie mylę Colorstay właśnie taki jest. I faktycznie na całej mojej twarzy trzyma się doskonale - chodzi tylko o sam przód policzków. Jeśli macie jakieś propozycje podkładów również skorzystam bo już nie mam czego się chwycić.

Edytowane przez Kaoru22
Czas edycji: 2014-01-26 o 10:39
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:41   #14
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Podbijam temat bo nadal nie znalazłam rozwiązania
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 18:24   #15
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Skoro przyjrzalas sie wszystkim zaproponowanym rozwiazaniom to, moim zdaniem, nie ma innego wyjscia niz zmiana sposobu nakladania podkladu. Musisz robic to zbyt agesywnie skoro podklad zlazi. Innej mozliwosci nie widze.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 08:34   #16
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Tylko wtedy pojawia się pytanie dlaczego na całej reszcie twarzy podkład trzyma się super. Na przodzie policzków staram się delikatnie wklepywać podkład cieniutką warstwą a i tak nic to nie zmienia. Może w takim razie powinnam spróbować czegoś jak Beauty Blender?
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:57   #17
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Tylko wtedy pojawia się pytanie dlaczego na całej reszcie twarzy podkład trzyma się super. Na przodzie policzków staram się delikatnie wklepywać podkład cieniutką warstwą a i tak nic to nie zmienia. Może w takim razie powinnam spróbować czegoś jak Beauty Blender?
a czym wklepujesz? pisałam o gąbeczce. może być i BB
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:11   #18
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Wklepuję palcami, gąbeczek nie używałam - niestety większość jest wykonana z lateksu na który jestem silnie uczulona Zainteresuję się BB, ostatnio Inglot wypuścił podobną gąbeczkę ale słyszałam opinie że bardziej przypomina inne podróbki niż oryginał.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 17:41   #19
karolina92k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Podkład nie "przykleja" się do mojej skóry, co zrobić?

Hej miałam ten sam problem. Zakup sobie krem Siarkowa Moc matujący( nie pamiętam dokładnie wszystkiego z etykietki, a niestety nie mam go obecnie "pod ręką" ) - świetnie nadaje się pod makijaż. Ja znalazłam go w Rossmanie, nie jest drogi. Jest całą seria tych kosmetyków, ale nie polecam nadużywać ponieważ bardzo wysuszają skórę. Chyba, że ktoś ma problem z przetłuszczeniem
karolina92k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 17:41:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.