Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-11, 17:28   #1
Andziaaa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 1
Unhappy

Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :(


Hej,
Od niedawna zaczęłam prace w salonie kosmetycznym i zajmujemy się tam metoda manicure tytanowego. Po szybkim kursie i załapaniu o co chodzi zaczęłam wykonywać powoli Tytany, niestety wystąpiło u mnie uczulenie i stąd moje pytanie czy ktoś pracował na preparatach Marki SNS badź Lart i udało się zmienić na inne które nie uczulają? Sporo czytam o Elisium Diamond lecz nie chce w ciemno próbować z inną marką. Uczulenie objawiało się u mnie ostrym atakiem duszności, zatoki zawalone i oczy a bardziej powieki podpuchnięte.
Zgłosiłam się na Sor i tam też usłyszałam, że z racji pylenia mogę być uczulona też na coś innego a głównie preparaty mogą podrażniać. Testu antyalergicznego nie mogę teraz zrobić ponieważ mam leki zapisane i jest lepiej lecz zanim zaczęłam prace w salonie nie miałam nigdy problemu z alergią. Czy ktoś miał podobny przypadek i jak sobie z tym poradził nie skreślając manicure tytanowego.
Pozdrawiam! <3
Andziaaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-30, 19:28   #2
Noilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 16
Dot.: Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :(

Cześć,

Mam uczulenie na lakier hybrydowy - objawia się wysypką skórną. Przez parę lat używałam jedynie zwykły lakier np. Vinylux.
Dwa miesiące temu odkryłam lakier tytanowy i byłam zachwycona, bo znowu miałam piękne, silne paznokcie. Po każdej wizycie na manicure miałam lekkie przeziębienie - ból gardła, kichanie i dosłownie woda z nosa. Przechodziło po paru dniach, jednak każdy kolejny atak był silniejszy. Myślałam, że to taki okres w roku, kiedy wirusy atakują. Po kolejnej wizycie (tj. po dwóch miesiącach od kiedy zaczęłam nosić lakier tytanowy non stop) objawy były już tak uciążliwe, że poszłam do lekarza. Doktor powiedział, że to nie jest przeziębienie tylko ostry objaw alergiczny. Miał rację. Leki na alergię od razu pomogły.
To była moja pierwsza alergia wziewna w życiu, a spowodował ją manicure tytanowy.
Miałam robione paznokcie różnymi markami, ale myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ w każdym salonie jest parę marek. Puder z lakieru tytanowego jest w powietrzu, więc marki mieszają się ze sobą.
To mit, że lakier tytanowy w ogóle nie uczula.
Noilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-24, 20:25   #3
Klodo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :(

Mam niestety ten sam problem gdy robię tytany . Jak potoczyła się Twoja historia czy znalazłaś złoty środek na pracę z tytanem ?? Ja już myślę o całkowitym zaprzestaniu wykonywania manicure tytanowego .

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Hej dostaje silnej alergii od manicure tytanowego opuchnięcie powiek nie chce zejść do końca , czy zdradzisz jakie leki przeciwalergiczne stosowałaś ?
Klodo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-01, 02:12   #4
Marlena_Marleen
🌟
 
Avatar Marlena_Marleen
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Thumbs up Dot.: Manicure tytanowy SNS\LART Uczulenie :(

W kwestii alergii, ważne jest, aby zasięgnąć porady medycznej. Lekarz może przepisać odpowiednie leki przeciwalergiczne, które będą dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Samodzielne eksperymentowanie z lekami bez konsultacji z lekarzem nie jest zalecane ponieważ nie ma cudownej tabletki która będzie działać na wysypkę i inne objawy tak samo, wpisz w google leki przeciwhistaminowe ale przede wszystkim do lekarza, rodzinny da skierowanie do alergologa i zapisze pewnie coś silniejszego niż te bez recepty
__________________
Oblicze staje się swego rodzaju wizytówką, odzwierciedlającą tożsamość naszej duszy. Choć mowa pozostaje subtelnie ukryta za maską milczenia.
Marlena_Marleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 03:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.