Zagroda babuszki cz.2 - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-12-03, 10:26   #1681
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 633
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

hejka
Ja przelotem, bo mam sprzątam, póki zapał jest
Tyle co rzucilam okiem, czytać dokładniej będę później.
U mnie też sypie drobny śnieg.
Annorl Ja trzymam w domu, w pokoju te dojrzewające warzywka. Szkoda było mi ich i po prostu zgarnęłam do domu. I tam biedne zipią bo malo słońca mają, ale owoce dojrzewają. Muszę rozsadzić poziomki,
Ja też nie interesuję się koszykówką ani żadnym sportem z piłką. Więc ta postać również mi nic nie mówi.
Anita Wydaje mi się, że można się czymś tam nie interesować, ale jak jest się na jakimś stanowisku i zarządza się czymś to w tej dziedzinie powinno się nie tylko interesować ale i śmigać biegle w tej tematyce. Koniecznie napisz czego się dowiedziałaś



Na razie spadam. Ściskam Was wszystkie, ale z tego pośpiechu palce mi się plączą
potem, potem zajrzę

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Amita Tak mi się przypomniało, w którymś momencie napisałaś o termometrze, który masz i on zapisuje temperatury jakie były. Jeśli dobrze zrozumiałam. Co to za termometr? Jak już pisałaś, to sory ale widziałam albo zapomniałam
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 11:21   #1682
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Lenifko, wszystko jest tak drogie, bo wzrosły koszty wytworzenia i transportu. Piekarnia płaci np 3 lub 4 razy więcej za gaz lub prąd. A młyn ziarna też nie miele za pomocą rąk i żaren. Więc mąka droższa. Rolnik ziarna nie pozbierał kombajnem na paliwo za 5 zeta tylko za 8. Nawozy zdrożały kilkakrotnie. I tak się wszystko podraża. Tylko pewnych produktów nie można trzymać na półce w nieskończoność, to przeceniają, bo choć trochę odzyskają pieniędzy.
Emmi, ja mam zwykły, ale chcę sobie kupić taki z zapisem. Jak coś mi wpadnie w oko to dam znać.
Co ja mam ugotować???
Weszło nowe finansowanie fv, nie trzeba brać kredytu jak przy premii termomodernizacyjnej. I weszło pojęcie prosumenta zbiorowego czyli teraz fotovoltaika wejdzie do budynków wielolokalowych. Teraz około 11% całej energii elektrycznej produkuje fotovoltaika a trzeba dużo więcej.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 11:50   #1683
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Ugotowalam spaghetti. Posprzatalam jeszcze pranie i wyskakuje do kina z kolezankami. W zeszłym tygodniu juz wyslalam kartki świąteczne i upominki. Wyslalam wcześniej by dotarly na czas. Raz wyslalam tydzień przed świętami i po świętach dotarly.. a Wy wysylacie kartki i listy na święta?
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 12:11   #1684
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 096
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

O mące to mi się nawet pisać nie chce. Bo już czesto o tym pisałam. Nie jadam, ale gorzej, że na liście jest ryż... I się szykuje do wyklucznia go i się zastanawiam co ja w ogóle będę jadła...

Może gdybym wiedziała, że mąka z pola jako dawniej nie zesypanego nawozami sztucznymi i mielona żarnami i nie dostała chrztu chemicznego, to może bym się odwazyła. Co z tego, że wiecej jest jedzonka jak ono już nie jest jedzonkiem.

Wróce do tego piekielnego Stanu Wojennego. Wtedy ludzie przeżyli i poradzili sobie. Jeździło się na wieś i przywoziło jajeczka, mięsko, kiełbaskę , mąke i serki czy śmietanę. Teraz już tak dobrze nie ma... Co widać gołym okiem.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 15:04   #1685
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Położyłam się i odpoczywam. Plecy mnie rozbolały przy tym krojeniu mięsa. Bo jeszcze dzisiaj musiałam dalej ogarnąć. Jeszcze mam do pokrojenia słoninkę na smalec.

W czasie stanu wojennego to my nie mieliśmy jeszcze samochodu.więc wyjazdy w teren żeby coś przywieźć ze wsi nie wchodziły w grę. Potem jak już zamieszkała w domku na prowincji ,sąsiedzi chodowali owce, i kupowaliśmy baraninkę, Najlepsze mięsko. młode baranki szły do uboju, więc mięso było dobre.

Cicha, ja ostatnio nie wysyłam kartek na święta. Takie lenistwo . może powinnam. Zawsze to jakiś kontakt z rodzina.

Emmi ,to fajnie te warzywa, ale ja nic nie miałam w donicach więc nie miałam co przenieść. Pomidory rosły sobie przy ścianie w kąciku, ale zmarzły.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Wiem kto to jest Marcin Gortat. U mnie w domu kibice wszelkiego sportu.

Syn kibic koszykówki . mąż najbardziej siatkówkę . ja przy nich jestem dość obeznana w temacie sportu i gwiazd sportowych.

Zresztą dosyć szeroko pokazywano jak Gortat propaguje koszykówkę w szkołach. Przyjeżdża wtedy do szkół i są takie warsztaty gry w koszykówkę. To jest super dla dzieciaków.spotkać się jeszcze z takim zawodnikiem .

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Acha, jeszcze coś o kinie. Lubię tą serię Listy do M. Takie sympatyczne świąteczne.

Jaki numer ma ten tegoroczny film? 4 lub 5?

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Ann ,pewnie że przypomnę o żywokoście, dzięki.

Ciekawam jakie wrażenia będą po tym treningu z Marcinem Gortatem

Gryzeldo napis z potem jak było.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 15:29   #1686
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatko napiszę, pewnie że tak w tym roku Listy nr 5 też je lubię

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 18:24   #1687
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 633
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Pytam MM czy zna tego Marcina?
Odpowiada, że pewnie, wszyscy go znają.
Odparłam, że ja nie znam.
MM się poprawił, że prawie wszyscy go znają
Annorl Nie wydałam Cię, że jest nas dwie

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Mecz był, teraz powtórki, ja do MM, że co, znów od nowa dają ? Normalnie przyrósł do tego fotela przed telewizorem i dostać się do tv nie mogę, normalnie jakby mi tlenu brakowało
A tak to śledzie, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony kupione i coś jeszcze na święta ale już zapomniałam. Kompot w tym roku robimy ze swojego. MM zrobi rybkę w galarecie. Starszy stwierdził, że paluszki rybne kupić i starczy.
Rany... on od nowa ogląda

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Doliczony czas... Zaczęłam się dziwić, że kłóci się z powtórką...

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Amita10 Pokaż wiadomość
Emmi, ja mam zwykły, ale chcę sobie kupić taki z zapisem. Jak coś mi wpadnie w oko to dam znać.
Co ja mam ugotować???
Amita koniecznie. Ja miałam dzisiaj zupę z kapusty białej, z koncentratem pomidorowym. Weszła

Widzę, że jesienią i zimą oraz wczesną wiosną to zupa nam nawet pasuje i się ją zjada. Potem to już niekoniecznie. A za zupami owocowymi nie przepadam.

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Lenifo Coś jest na rzeczy z produktami. Przecież kilka sklepów sieciowych zmówiło się i wstrzymali cukier i coś tam jeszcze aby wywołać panikę. Obecnie zaginął olej słonecznikowy a jak jest to okropna cena. Wszędzie rzepakowy. Ja go nie trawię, jestem wręcz po nim chora. Pieniądz rządzi... i wszystko w temacie. Co tu dużo mówić, przecież znasz przyszłość z NT, idziemy ku temu

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-12-03 o 18:02
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-03, 19:10   #1688
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 096
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi ja lubię ser gryficki. Właściwie to często go kupowałam, bo nie miałam po nim żadnych akcji a po innych tak. No i przychodzę do sklepu bo ja wiem jakiś miesiąc temu, a pani co sprzedaje wie, że ja jestem główna klientka na on ser, bo kupowałam go systematycznie. I zanim go podała mówi: A pani wie co się stało z ceną? Mówię że nie wiem. Okazało się że poszedł w górę o prawie 20 zł. Tzn jak kosztował coś koło 30 to teraz 50. No i dla mnie stał się niedostępny, bo na najniższej memeryturce nie poszalejesz. Troche bolał ten fakt, bo jak niewiele możesz kupić jadalnych dla siebie rzeczy w sklepie, jak ci odpada podstawa jedzonka to katastrofa.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2022-12-03 o 19:54
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 20:07   #1689
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

O jej, Emmi . piłka nożna zawładnęła telewizorem.

Może drugi mały sobie sprawisz? Dla siebie?.

Ja mam dwa, ale ten drugi nie podłączony, mam jeszcze telewizję w smartfonie, awaryjnie jak bym chciała coś obejrzeć ,a mąż mecz ogląda lub historyczny program.

Tylko mały ekran i słabo się ogląda. Ale zawsze coś tam mam. Rzadko korzystam ze smartfonowej TV. Więc dużego nieczynnego też nie uruchamiam.

Olej używam tylko rzepakowy. Słoneczników ego nie bo mi czymś zalatuje.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-03, 21:47   #1690
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Z tego co wiem ,olej słonecznikowy wytłaczany był z ziaren pochodzących w większości z Ukrainy. Oni byli wiodącym producentem słoneczników na oleje. No i wiadomo dlaczego są braki .dla urozmaicenia wklejam moje imbryczki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20221203_125048_EDIT_1.jpg (63,6 KB, 12 załadowań)
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 09:11   #1691
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Dzień dobry Herbatko jakie piekne imbryczki. Piję kawę. Za oknem szaro buro. Ale chyba bez mrozu. Trochę mgliscie. Też lubię ta serie Listy do M. Dzis sobie chcę cos poczytac bo stos książek czeka. Ale najpierw gotowanie dziś rosolek tradycyjny niedzielny obiad u nas. A ba drugie filet z rosolu ziemniaki i brokuły. Dzis Barbórka. Wszystkiego najlepszego Basiom i szczęść Boże gornikom. Miłej niedzieli
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-04, 09:46   #1692
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 633
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cicha witaj. Co lubisz czytać?
Rzeczywiście dziś Barbary, wydaje mi się, że to imię poszło w zapomnienie. Pracowałam w wielu placówkach i nie spotkałam dziecka o tym imieniu. A Wy?

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Herbatko Śliczne te imbryczki, one są metalowe? Gdybym spotkała je w sklepie stojące tak właśnie na półeczce, to miałabym ogromny problem ze zdecydowaniem się na jeden.

Dzisiaj nam się pospało, a w sumie to jeszcze śpią. Ale bardzo późno poszliśmy spać. W tygodniu junior stęskniony za bratem to nadrabiają w weekend. A ja zabalowałam przed telewizorem z MM.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-12-04 o 09:53
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 09:47   #1693
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Dzień dobry Dziś bez mgły, chyba będzie ładny dzień. Coś sobie zrobiłam z paskiem zadań i teraz nie wyświetla mi się temperatura.
Okazało się, że Ukraina była producentem wielu produktów. M.inn. właśnie słonecznika. Kabli energetycznych np. też.
Lenifko, jeśli koszt wytworzenia produktu początkowego wzrasta kilkukrotnie to i wszystko co z niego zrobione będzie droższe. Dla gospodarstw domowych zrobili jakieś tarcze ochronne, ale ktoś za podwyżki musi zapłacić. Tak się morduje gospodarkę i przedsiębiorców. To, że rząd hojną ręką rzuca emerytom którąś tam emeryturę to myślisz, że skąd bierze kasę? Z twojej emeryckiej kieszeni. Chciałoby się mieć lokalnych producentów, ale trzeba im stworzyć warunki a nie podnosić ceny mediów. I tak po kolei firmy się zamykają. Kumpel kupił wytłaczarkę do olejów. Fajna sprawa, bo jest producentem rzepaku eko. I co się okazało? Że koszt butelek wzrósł 3krotnie w ciągu 4 miesięcy. Połowa ceny to opakowanie. To myślisz, że ile ten olej będzie kosztował? Nadal 25 zł?
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 09:56   #1694
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 633
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cytat:
Napisane przez annorl1 Pokaż wiadomość
Emmi, to nie pierwszy raz jak się nad tym zastanawiasz, dlaczego nie masz córki
Emmi, rzodkiew? Którą sadziłaś? Białą? Czy czarną? Uwielbiam obie.
Annorl siałam białą, poszukam czarnej i też wsieję, bo nawet nie wiedziałam, że taka jest. Bardzo chciałam mieć parkę jak chodzi o dzieci. Nieważna kolejność ale żeby była parka. Jak bym miała same dziewczynki to bym analogicznie ubolewała, że nie ma chłopca. Tak po prostu chciałam mieć.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 10:04   #1695
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi lubię czytać powieści obyczajowe i kryminały. Teraz czytam powiesc z bookcrossingu z naszej szkoły. Bibliotekarka zrobiła taka akcję. A Ty Emmi co lubisz czytać? I Wy Zagrodzianki?
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 10:05   #1696
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Ta książka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20221204_100012.jpg (63,9 KB, 11 załadowań)
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 10:08   #1697
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Ja tez nie znam małej Basi. Mam koleżankę w moim wieku Basie i ciotke.
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 12:07   #1698
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 096
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Ja mam 4 Basie w rodzinie. Ale to prawda jest z tą moda na imiona wedle czasu i pokoleń. I to się zmienia. Dość, że w latach 70-tych imiona które teraz są modne uchodziły za staromodne i śmieszne. Nobilitację imionom, że są modne nadają ludzie, którzy je noszą i są w jakiś sposób ważni i lubiani. Może czasem brzmienie onych ma znaczenie. Nie znam się na tym, ale tak myślę. W każdym razie lubię swoje, chociaż nie myślę aby stalo się modne jeszcze z kilkadziesiąt lat. Chyba, że film Crohn to odmieni
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 13:09   #1699
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 633
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cicha Od wielu lat rzadko czytam coś co nie jest tematyką mojego zawodu. Kiedyś czytałam bardzo dużo, dziś książkę zastępują mi ulubione blogi o tematyce mi bliskiej. Przerzuciłam się też telewizję i oglądanie a raczej słuchanie programów podróżniczych i o eko. Być może powodem jest to, że mocno poleciały mi oczy. Jestem dalekowidzem i komp mogę sobie ustawić dalej, czy siąść dalej przed telewizorem i nie muszę zakładać okularów, które mnie szybko męczą.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Tak jak teraz oglądam o Alpach, miasteczkach, jezuiorach, ludziach... pieczone kasztany, wędzone sardynki. Zwiedzam a nigdzie nie muszę się ruszać. Właśnie mówili o odczuwaniu zmiany klimatu, bo pojawia się rok z nieurodzajem oliwek. ,,80 letni ojciec nie pamięta takiego roku". Na tyle jest mało oliwek nie starcza niektórym plantatorom na wyprodukowanie oliwy do sprzedania. Mnie to ciekawi... O las gnomów.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-12-04 o 13:14
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-04, 14:31   #1700
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 710
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cytat:
Napisane przez herbatka99 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem ,olej słonecznikowy wytłaczany był z ziaren pochodzących w większości z Ukrainy. Oni byli wiodącym producentem słoneczników na oleje. No i wiadomo dlaczego są braki .dla urozmaicenia wklejam moje imbryczki.
Fajne te imbryczki, a masz do nich osłonki? od razu przed oczami mam angielskie filmy czy seriale które opowiadają o czasach przed wojennych i właśnie tam było imbryczki w szydełkowych osłonkach
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 18:18   #1701
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 118
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Katte, imbryczki są emaliowane, stare. W środku mają osady których już nie da się wyczyścić, chociaż czyściłam preparatami na kamień i rdzę.

Są tylko do ozdoby. Żeby przechować pamięć o tych naczyniach których używały nasze mamy i babcie.Szczególnie na wsi. Jeden był własnością mojej teściowej. Dzisiaj już nie maluje się kwiatków na emalii taką starą technologią. Teraz nakleja się kalkomanię

Lubię starocie i staram się coś zachować na pamiątkę.

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Osłonek nie mam. Szydełkowe ubranka na imbryki do herbaty używano bardziej do porcelanowych naczyń.

Cicha, co ja czytam?.ostatnio nie tak dużo.

Bardzo ciekawa była książka o Grzegorzu Ciechowskim i Małgorzacie Potockiej. Muzyk i aktorka gdyby ktoś pytał.

Lubię biografie i książki wspomnieniowe.

Dawniej czytałam romanse, trochę kryminały.

Jakieś wiersze troszkę też

Za czasów komuny przeczytałam większość książek Wańkowicza.

Tolkiena nie czytałam, trochę jest mi obcy ten gatunek. Ale słuchałam audio booka i fajne było.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-04, 18:32   #1702
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 096
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatko: a próbowałaś octem? Ja jak mam jakiś taki problem z doczyszczeniem czegoś, nalewam octu i zostawiam na noc. Póki co mi się ładnie sprawdza. ja juzoctu używam prawie do wszystkiego, przy sprzątaniu. Ale są wyjątki. Czasem może coś zniszczyć więc trzeba uważać. Miałam raz problem z jedną baterią co raczej ją zniszczyłam. Ona była z coś miedziane, mosiądz czy coś, już nie pamiętam. Nie mniej nie do wszystkiego się nadaje, ale u mnie w tej chwili w domu to do wszystkiego. Podstawowy środek czyszczący. Innych nie używam. Zapach jest moment, potem szybko się ulatnia. Jest świetny do osadów kamiennych.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 09:30   #1703
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 856
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatko, lubię książki. Obyczajowe, reportaze, historyczne. Lubie tez wiersze. Sanah teraz ładnie śpiewa poezję, mlodzi się wzięli za poezję, to znaczy, że nie zginie

Aktualnie mam otwartego,,Doriana "

I Leśmiana.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 13:33   #1704
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Hej Pochmurnej aury ciąg dalszy. Bardzo przytłaczająca pogoda. Sprzątam chatę. Jestem zaspana, bo do 2 w nocy oglądałam Dark na netfliksie. Kiedyś pochłaniałam książki, teraz bardziej filmiki na yt. Idę z duchem czasu, ale czy to dobry duch to nie wiem. Gotuję kapuśniak. Wczoraj były schabowe, w sobotę tez i mnóstwo jedzenia na imprezie. Więc dziś zupka. Żeby była lekka to niekoniecznie, ale mokra jest Lecę odkurzyć podłogi.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 18:32   #1705
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 633
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Wróciłam od dentysty, więc mogę bajdurzyć, bo na znieczuleniu lecę . Przyszły rok zapowiada się pod znakiem stomatologicznym.

Dzisiaj bardzo zimno. Niby było -1 ale odczuwalne dużo więcej na minusie. MM mówi, że to przez wiatr i wilgotność powietrza. Mnie się zdawało, że z -8 było jak nie lepiej. Wywiesiłam jakiś czas temu słoninkę i mam nadzieję, że się przyda. Jakaś sikorka już korzystała.

U mnie też pochmurno. Taka bryndza, nic się nie chce.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cześć Amita

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-12-05 o 18:31
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 19:42   #1706
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 096
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Nomen omen przerabiam bakteryje zębowe. Zwłaszcza jedna mnie mocno zainteresowała, a ma ją coś koło 90 procent ludzia, czyli praktycznie wszyscy. Zeby to jeszcze ten pjeron siedział tylko w ząbkach, ale to wlezie wszędzie. A ja siedzę w zeszytach i lada moment się w tym zagubię. Potrzebny jest dobry informatyk co się nudzi. A co by zrobił odpowiedni program do tego ustrojstwa. Tak z nudów bo ja nie mam kasy haha. Ale informatyk z otwartym umysłem, wychodzącym poza to co się wyuczył. Siakiś Kopernik informatyki by się zdał, co to dla niego nie ma slowa "Nie da się". Bo ja już rozmawiałam z kilkoma i oni mi powiedzieli, że się nie da. A nie da się to tylko wcisnąć słonia do butelki. Chociaż bo ja wiem, jakby zrobił butelke wielkości słonia? Tylko komu na co słoń w butelce
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 19:55   #1707
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Strasznie chce mi się dzisiaj spać. Rekolekcje u nas byliśmy na 17 w kościele. Czytam kryminał. Było dzis 3,5 stopnia i troszkę słońca szok bo juz zapomniałam jak slonce wygląda. Pozdrawiam Was

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Emmi ja 5 lat temu naprawilam wszystkie zęby i mam spokoj. Teraz chodze co pol roku na kontrolę.

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Wozna czestowala dzis ciastem marchewkowym. Muszę takie upiec.
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 21:46   #1708
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 103
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Witam
Wczoraj byłam zalatana, dzisiaj byłam zalatana, jutro tez będę zalata i tak do soboty Mało mnie może być.
U nas dzisiaj niby słoneczko sie pokazało, ale przez mroźny wiatr było bardzo zimno. Temperatura odczuwalna była o wiele niższa, niz ta na termometrze.
Kupiliśmy juz dzisiaj choinkę. Początek miesiaca, to wybór ogromny. Rok temu pojechaliśmy późno, bo blisko świąt i juz wszystko było przebrane.
Kapuśniak, robiłam tez jakiś czas temu. I teraz zjadam niemal codziennie z zapasów słoikowych. Już dzisiaj kupiłam żeberka surowe, a jutro jadę po wędzone i będę robić więcej, bo ogromnie mi smakuje ostatnio.
Emmi, u nas też zupy lepiej wchodzą w zimne miesiace. W lecie to głównie ja bym jadła.
Książki? Oj...opuściłam sie mocno. Jak mam czas, wolę posiedzieć przed tv, czy kompem. A jeśli już po coś sięgam, to coś kobiecego, lekkiego.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-05, 22:05   #1709
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 096
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Mnie też może nie być jakiś tydzień.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-06, 08:23   #1710
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cześć Rozpadało się. Ciemno, zimno, buro i ponuro.
Był u was Mikołaj? Bo o mnie chyba zapomniał, choć kiecki opłacić małżonek więc może moją jakiś układ?
No i bioodpadki pójdą do śmietnika, bo nie ma jak iść na działkę. Pewnie tam błoto po kolana. Muszę sobie jakieś gustowne kaloszki kupić.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-21 18:53:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.