Jak mam zblednąć? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-14, 16:46   #1
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours

Jak mam zblednąć? :(


mam prawie czarne oczy i wlosy i ciemna karcnacje. ciesze sie z koloru oczu i wlosow ale chcialabym do tego byc blada. taki typ urody wydaje mi sie bardziej elegancki i duzo bardziej mi sie podoba.nie chodze na solarium staram sie tez nie opalac w lecie (przynajmniej nie lezec plackiem na plazy) ale nadal mam ciemny odcien skory ;( czy da sie coś z tym zrobić? chodzi mi glownie o krore na twarzy. blagam POMOCY!!!!!!!!!!!
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 17:22   #2
amor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 65
Re: Jak mam zblednąć? :(

Hej. Dla mnie to troszke dziwne ze chcesz być blada yle dziewczyn marzy o Twojej karnacji , uzywa samoopalaczy , chodzi na solarium a Ty chcesz być blada Ja kiedys też mialam ciemniejsza karnację i NIESTETY moja buzia jest już jasniutka , bo mialam przebarwienia i uzywalam kremów z kwasami wybielających i wybielily buzie... masc cynkowa rowniez wybiela.... ale naprawde dziwi mnie to ja bym znow chciala miec moją ciemną buzie
amor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 17:44   #3
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Re: Jak mam zblednąć? :(

<hahaha> ewidentny przykład na to jak tęsknimy za tym czego mieć nie możemy, a ja chcę mieć kręcone włosy bez trwałej
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 17:51   #4
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Jak mam zblednąć? :(

Hejka!
Też mnie interesuje ten temat Z opalenizną walczę u siebie już 3 lata - na razie udało mi się pozbyć przebarwień i nieco rozjaśnić twarz. Dorzucam kremy z wysokim filtrem UV (np. SVR albo Anthelios), maseczki owocowe (najlepsza truskawkowo-grejpfrutowa i ogórkowa) no i zabiegi w gabinecie kosmetycznym - kosmeti na pewno doradzi ci coś w sam raz dla twojej skóry
Powodzenia!
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 17:54   #5
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Re: Jak mam zblednąć? :(

nigdy mi sie nie podobala moja karnacja bo wszyscy mnie nazywali cyganka mam raczej skromny i elegancki styl ubierania sie a moja opalenizna kojarzy mi sie raczej wlasnie z blond wampami prosto z pieca (jak chyba kazdemu). zrobilam juz pierwszy krok- kupilam sobie jasniutki dobrze kryjacy podklad loreala ale wygladam jak bym sie slabo czula. a co sadzicie o takich kremach ktore wybielaja sloneczne przebarwienia? czy gdybym sie takim kremem posmarowala to zbielalabym troche?
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 17:57   #6
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Re: Jak mam zblednąć? :(

Nati a u kosmetyczki moglabym wybielic tylkko twarz czy reszte ciala tez?
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 18:10   #7
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Jak mam zblednąć? :(

Hmm, nie wiem. Myślę że tutaj to kwestia nie tylko ceny (ile preparatu zostanie zużyte + praca kosmetyczki) ale też JAKIEGO preparatu użyć - skóra na twarzy jest inna (=delikatniejsza) niż na reszcie ciała. Myślę że nie zaszkodzi zapytać
Na pewno zabiegi likwidujące przebarwienia robią w łódzkim CTLD prz Politechnice ale nie wiem czy robią też rozjaśnianie - zadzwonie w poniedziałek i się dowiem , zapytam też w Yves Rocher jak z tym wybielaniem reszty ciałka.
Mnie akurat ciałko zbielało szybko - szczególnie nogi, które i tak się zawsze kiepsko opalały - zostały jeszcze przedramiona i kark
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-14, 20:25   #8
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Re: Jak mam zblednąć? :(

masc cynkowa? uzywam masci cynkowej ale tylko na pojedyncze pryszczyki jak mi wyskocza znienadzka. a czy moge sobie nia posmarowac cala buzie bp na noc i rano zmyc? myslicz ze po kilku takich sesjach nastapi poprawa?
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 13:17   #9
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Re: Jak mam zblednąć? :(

Nie rozumiem co jest takiego dziwnego zdaniem amor, ze dziewczyna chce mieć bladą cerę. Ja też mam ciemne włosy i staram sie używać podkładu i pudru, który dodatkowo razjaśnia moją twarz, chociaż ciemnej karnacji nie mam. Opalenizna jest taka oklepana, wszystkie dziewczyny chodza do solarium i potem wyglądają jak straszydła z pomarańczowymi twarzami, bo zazwyczaj przesadzają z tą sztuczną i tak opalenizną. Blada cera jest raczej czymś wyrózniającym, mnie sie to bardzo podoba, zwłaszcza w zestawieniu z ciemnymi włosami i oczami Nigdy w życiu nie chciałabym mieć opalenizny [zarówno naturalnej jak i sztucznej... brrrr] houseofcolours - pozdrawiam!
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 19:04   #10
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Re: Jak mam zblednąć? :(

pare lat temu, pewien kolega powiedzial mi, ze podziwia moja blada skore...bo jest taka "krolewska", hihi. Od tej pory juz nie narzekam, ze sie nie opalam chociaz czasem chcialabym byc chociaz troche opalona ale cuz porcelanowy kolor skory i twarzy rowniez moze byc atutem czytajac Wasze posty jeszcze bardziej sie podbudowalam

podobno kiedys kibietki staraly sie wybielac sokiem z cytryny, ale nie wydaje mi sie to dobrym sposobem!
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 20:00   #11
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Jak mam zblednąć? :(

Hejka!
Przypomniało mi się że kiedyś już próbowałam "domowych sposobów" na wybielanie i znalazłam tę stronę
http://www.geocities.com/RainForest/...wthpallor.html
z przepisami na domowe mikstury wybielające i likwidujące przebarwienia/piegi.
Wypróbowałam Pomade de Seville - nie zadziałało wogóle ale za to podziałał wybielacz (skin bleach):
1 łyżeczka soku z cytryny,
1 łyżeczka wody utlenionej,
1 łyżeczka gliceryny
(wymieszać razem i przecierać twarz kilka razy dziennie - uwaga na włosy i ew. podrażnienia na skórze)
spróbowałabym wody Weneckiej (Venetian water) ale nie jestem przekonana czy można od tak sobie stosować boraks na twarz. Natomiast większość maseczek wyadje się bezpieczna. Np:
2 łyżeczki glinki kaolinowej
1 łyżeczka oczaru wirginijskiego (kora drzewa/krzewu)
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka mielonych goździków
Może znajdziecie coś dla siebie.
Generalnie nie namawiam do paćkania buzi czym popadnie - a już na pewno nie podejrzanymi miksturami Za bezpieczne składniki uważam np. glinke kaolinową, sok z cytryny, glicerynę, owoce i przyprawy (takie jak np. goździki) - ale myślę że każdy ma własny rozum i pomyśli dwa razy (przynajmniej) zanim się wysmaruje. Nie chcę żeby ktoś miał potem do mnie pretensje. Poza tym sporo można uzyskać kremami z kwasami i peelingami ale trzeba się smarować kremami z filtrem (i to jak najwyższym - SPF100 i podobne).
Zdam relację z wywiadu u kosmetyczki
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-16, 09:59   #12
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Re: Jak mam zblednąć? :(

wczoraj wieczor byl moj pierwszy eksperyment : posmarowalam cale rece mascia cynkowa (dobrze ze jest taka tania bo cala zuzylam) i nalozylam na to rajstope zeby sie posciel nie ubrudzila no i zeby masc wytrzymala cala noc. poszlam spac a dzis rano wzielam prysznic, wysmarowalam cale rcke sokiem z cytryny (marushka- jednak sprobowalam) i splukalam. zauwalazylam poprawe skory na lokciach niby niewiele a jednak cos w poniedzialek robie mikstury natalii bo musze gliceryne kupic

pozdrawiami dziekuje za pomysly
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 10:19   #13
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Re: Jak mam zblednąć? :(

to ja sie przyznam, ze tym sokiem z cytryny probowalam kiedys piegi wybielic ale mam sucha cere i to tylko mi ja jeszcze bardziej wysuszylo. hihi, bylam wtedy w podstawowce
trzymam kciuki za wybielanie powodzenia

przypomnialo mi sie, ze gdzies w domu mam ksiazke o domowych maseczkach, tonikach itp z warzyw. zajrze, moze cos tak jest o wybielaniu!
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 12:32   #14
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Jak mam zblednąć? :(

Ok wywiad zrobiony!
CTLD
robią głównie złuszczanie ale i tak trzeba się umówić na wizytę do dermati (cena ok 50 zł) żeby określił co i jak - chodzi o przeciwwskazania, dobór preparatów i ilość zabiegów. Generalnie nie robią złuszczania od tak bo ktoś ma fantazję się wybielić... ech...
Yves Rocher
też robią złuszczanie - jak wyżej - trzeba się umówić z kosmeti. Standardowo (jeśli dobrze zrozumiałam) robią złuszczanie twarzy i szyi+dekolt w cenie ok 95 zł za zabieg, potrzeba ok 3 żeby wyraźnie pojaśnić skórę. Co do pleców i karku (ew. innych części ciała) trzeba negocjować indywidualnie - i tu cena może być różna (jak się już wcześniej domyślałam zależy to od rodzaju, ilości preparatu i liczby zabiegów). Ceny w gabinecie są umowne ale za to można zrealizować własne fanaberie kosmetyczne (albo przynajmniej próbować).
Oba źródła zgodnie twierdzą że wszystko zależy od skóry i jak ona zareaguje na złuszczanie. Poza tym jest masa kosmetyków itd itd.... czyli można wydać mnóstwo kasy ale nie ma gwarancji rezultatów. Niestety.
Już wcześniej wybielałam kwasami bliznę po oparzeniu na udzie ale rezultaty były marne - nadal mam ślad.
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 12:58   #15
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Re: Jak mam zblednąć? :(

Znalazlam kiedyś chyba w "Twoim stylu" taki artykuł o kosmetykach wybielających i tam było napisane o całej serii Guerlain "Whitening Process" - mleczko kosmetyczne, krem do twarzy itp, oraz Siseido - Intensive Clarifying Essence. Ale myśle, że cena takich specyfików jest dość wysoka..
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 14:04   #16
luthlien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Jak mam zblednąć? :(

Hejka! Mam pytanie. Bardzo zainteresował mnie Twój przepis na skin bleach. Zaczęłam go nawet stosować. Kiedy będą zauważalne efekty?

Pozdrawiam
luthlien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 19:15   #17
MorticiaAdams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 350
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

z domowych sposobów, to polecam unikac marchewek, ogólnie produktów zawierających betakaroten i niektórzy przecierają twarz rozcieńczonym sokiem z cytryny, bo ma właściwosci wybielające...
MorticiaAdams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 19:18   #18
JedynyTakiNick
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dom ;D
Wiadomości: 154
GG do JedynyTakiNick Send a message via Skype™ to JedynyTakiNick
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

ja bym chciala miec ciemna karnacje
wedlug mnie nie bd wygladalo fajnie ciemne wlosy i blada twarz. ale kazdy ma swoj gust
ponoc ogorki wybielaja :P
__________________


JedynyTakiNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 20:01   #19
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

jakies owoce maja wlasciwosci wybielajace ale nie pamietam dokladnie jakie trzeba w google poszukac...szczerze to ja tez zateskinilam do jasnej skory i czekam az zbledne
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-15, 21:27   #20
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
jakies owoce maja wlasciwosci wybielajace ale nie pamietam dokladnie jakie trzeba w google poszukac...szczerze to ja tez zateskinilam do jasnej skory i czekam az zbledne
Cytryna i ogórek podobno rozjaśniają skórę
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 22:00   #21
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

Cytat:
Napisane przez Kicia_Wampirzyca Pokaż wiadomość
Cytryna i ogórek podobno rozjaśniają skórę
wlasnie kojarzylam ze cos z cytrusow wole jednak ogorka trzeba bedzie sie wybielac!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 13:25   #22
dulcynea01
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 254
GG do dulcynea01
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

Też się kiedyś o to pytałam, wizażanki poleciły mi takie kropelki z witaminą C dla niemowląt, Juvit, do smarowania twarzy, dłoni czy dekoltu. Spróbowałam parę razy i dałam sobie spokój, bo przyklejałam się absolutnie do wszystkiego, ale na dłuższą metę podobno daje efekty
dulcynea01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 13:29   #23
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mam zblednąć? :(

Cytat:
Napisane przez dulcynea01 Pokaż wiadomość
Też się kiedyś o to pytałam, wizażanki poleciły mi takie kropelki z witaminą C dla niemowląt, Juvit, do smarowania twarzy, dłoni czy dekoltu. Spróbowałam parę razy i dałam sobie spokój, bo przyklejałam się absolutnie do wszystkiego, ale na dłuższą metę podobno daje efekty
heh no ale ja bym tez nie wytrzymala jakbym sie miala tak kleic do wszystkiego
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.