Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 18:28   #61
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

A ja siedzę właśnie z Pillarboxem na łowie, a na to czapka rasta mojego faceta:P Aha, ja nie czeszę włosów przy tonerowaniu - to by mogło boleć Ostatnio znowu ktoś mnie zaczepił hasłem "hej ruda" i zmotywował tym samym do działania. Wrrrr, nienawidzę jak ktoś nie odróżnia czerwonego od rudego.
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:38   #62
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez falka_19 Pokaż wiadomość
A ja siedzę właśnie z Pillarboxem na łowie, a na to czapka rasta mojego faceta:P Aha, ja nie czeszę włosów przy tonerowaniu - to by mogło boleć Ostatnio znowu ktoś mnie zaczepił hasłem "hej ruda" i zmotywował tym samym do działania. Wrrrr, nienawidzę jak ktoś nie odróżnia czerwonego od rudego.
Ja ciągle słyszę "ruda" eh, daltoniści
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:39   #63
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez falka_19 Pokaż wiadomość
A ja siedzę właśnie z Pillarboxem na łowie, a na to czapka rasta mojego faceta:P Aha, ja nie czeszę włosów przy tonerowaniu - to by mogło boleć Ostatnio znowu ktoś mnie zaczepił hasłem "hej ruda" i zmotywował tym samym do działania. Wrrrr, nienawidzę jak ktoś nie odróżnia czerwonego od rudego.
+1, też nie znoszę :P
To jak nakładałaś w takim razie? Jakie proporcje?
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:48   #64
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

ahh ja tez nienawidze " ruda" albo "marchewa" wrr az sie gotuje
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 19:59   #65
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Ja z tym nie mam problemu bo ciągle słyszę 'różowa' nie wiadomo czy się śmiać czy płakać już
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:14   #66
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez dudzia Pokaż wiadomość
Ja z tym nie mam problemu bo ciągle słyszę 'różowa' nie wiadomo czy się śmiać czy płakać już
noo dokladnie
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:35   #67
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
To jak nakładałaś w takim razie? Jakie proporcje?
Do szerokiego kubka 2 razy na pędzelek do nakładania farby maseczki i 2 razy toneru (wyjdzie może po 2 łyżki). Mieszam i nakładam rękawiczkami. Później masuję, żeby się dobrze rozeszło. Ktoś tam wcześniej pytał czy toner brudzi skórę - ja się upaprałam po czole i zafarbowało skórę. Teraz patrzę i mam na linii włosów czerwono. Ale z czoła pięknie zeszło bo zaraz po nałożeniu tonera i czapki zmyłam to.
Jak uda się jakoś kolor uchwycić na focie to wrzucę. Mój kolor jest stosunkowo ciemny, z tego co ostatnio zaobserwowałam, ale nie chcę już męczyć włosów bardziej i rozjaśniać ich.
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 11:08   #68
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez falka_19 Pokaż wiadomość
Do szerokiego kubka 2 razy na pędzelek do nakładania farby maseczki i 2 razy toneru (wyjdzie może po 2 łyżki). Mieszam i nakładam rękawiczkami. Później masuję, żeby się dobrze rozeszło. Ktoś tam wcześniej pytał czy toner brudzi skórę - ja się upaprałam po czole i zafarbowało skórę. Teraz patrzę i mam na linii włosów czerwono. Ale z czoła pięknie zeszło bo zaraz po nałożeniu tonera i czapki zmyłam to.
Jak uda się jakoś kolor uchwycić na focie to wrzucę. Mój kolor jest stosunkowo ciemny, z tego co ostatnio zaobserwowałam, ale nie chcę już męczyć włosów bardziej i rozjaśniać ich.
noo i fajnie! czekamy na efekty
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:08   #69
Diableria
Raczkowanie
 
Avatar Diableria
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 106
GG do Diableria
Post Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Witajcie Dziewczyny
Przez kilka lat farbowałam włosy na czerwono, ale przyszedł czas na zmiany. Kolor widoczny na zdjęciach uzyskałam za pomocą profesjonalnej farby Wella Koleston Perfect Vibrant Reds 66/46 Rajska Czerwień. Mój wyjściowy kolor włosów to jasny brąz/ciemny blond (taki "polski" ). Załączam kilka zdjęć mojego obecnego koloru z nadzieją, że komuś się spodoba, ponieważ mam jeszcze trzy tubki tej farby i chciałabym je odsprzedać, za 15 zł sztukę. Farba jest oczywiście oryginalna

Jeśli ktoś jest zainteresowany jej odkupieniem to proszę o PW
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Koleston Perfect.jpg (31,0 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg KOleston Perfect 3.jpg (26,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Koleston Perfect 2.jpg (36,0 KB, 54 załadowań)
__________________
Wymienię / sprzedam tanio trzy tubki Rajskiej Czerwieni Koleston Perfect Vibrant Reds Welli
Sczegóły i zdjęcia w tym poście: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=824
Diableria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:11   #70
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Diableria Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Przez kilka lat farbowałam włosy na czerwono, ale przyszedł czas na zmiany. Kolor widoczny na zdjęciach uzyskałam za pomocą profesjonalnej farby Wella Koleston Perfect Vibrant Reds 66/46 Rajska Czerwień. Mój wyjściowy kolor włosów to jasny brąz/ciemny blond (taki "polski" ). Załączam kilka zdjęć mojego obecnego koloru z nadzieją, że komuś się spodoba, ponieważ mam jeszcze trzy tubki tej farby i chciałabym je odsprzedać, za 15 zł sztukę. Farba jest oczywiście oryginalna

Jeśli ktoś jest zainteresowany jej odkupieniem to proszę o PW
Pozdrawiam!
My tutaj preferujemy odważniejsze kolorki
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:44   #71
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Hmm ale kompiel rozjasniająca na same koncowki ?

Bo wydaje mi się, ze mało rozjasni moje czarne klaczęta
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 20:20   #72
besso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

z Wami dziewczyny to człowiek nie zginie a pieniędzy w błoto nie wyrzuci na darmo hehe wiedza tajemna się tu znajduje

mam wielki dylemat
tak jak Nedera mi napisała, żadna farba nie będzie się trzymać na moich zniszczonych trwałą włosach i w zasadzie mam dwukolorowe włosy z 5 cm od skóry zaczyna się równa linia z rudym
miałam jeszcze drugie pół Majicontrast to po malowaniu zakryła te rudzielce ale już po pierwszym myciu całkiem zeszła od tej linii
stwierdziłam, że dam chwilę włosom odsapnąc i kupiłam piankę venita nr 33 (bo 34 u mnie w okolicy nie ma) i ku mojemu zdziwieniu trzymała się jakieś 3-4 mycia efekt w załączeniu bodajże po jednym myciu
sorry ale nie mam innego zdjęcia
i tak sobie odświeżałam ten kolor co tydzień do póki mi się pianka nie skończyła i nie wiem co mam zrobić...
żeby mieć ładną czerwień muszę ściąć te zniszczone włosy a to potrwa przynajmniej z rok a szkoda bo dobrze się w nim czuję (ale czy pasuje?)
co tydzień też nie mogę smarować się pianką, raz, że włosom to raczej nie pomaga a po drugie to nie za bardzo mi się chce
nie wiem jak teraz pomalować te kudły... wrócic do fioletu? też mi się pewnie nie będzie trzymał a jaśniejszych to nigdy nie miałam
już znowu mi wylazły te rude i muszę coś z nimi zrobić i marudzę wszystkim dookoła Wam też
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg red.jpg (66,5 KB, 101 załadowań)
besso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 20:42   #73
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez besso Pokaż wiadomość
z Wami dziewczyny to człowiek nie zginie a pieniędzy w błoto nie wyrzuci na darmo hehe wiedza tajemna się tu znajduje

mam wielki dylemat
tak jak Nedera mi napisała, żadna farba nie będzie się trzymać na moich zniszczonych trwałą włosach i w zasadzie mam dwukolorowe włosy z 5 cm od skóry zaczyna się równa linia z rudym
miałam jeszcze drugie pół Majicontrast to po malowaniu zakryła te rudzielce ale już po pierwszym myciu całkiem zeszła od tej linii
stwierdziłam, że dam chwilę włosom odsapnąc i kupiłam piankę venita nr 33 (bo 34 u mnie w okolicy nie ma) i ku mojemu zdziwieniu trzymała się jakieś 3-4 mycia efekt w załączeniu bodajże po jednym myciu
sorry ale nie mam innego zdjęcia
i tak sobie odświeżałam ten kolor co tydzień do póki mi się pianka nie skończyła i nie wiem co mam zrobić...
żeby mieć ładną czerwień muszę ściąć te zniszczone włosy a to potrwa przynajmniej z rok a szkoda bo dobrze się w nim czuję (ale czy pasuje?)
co tydzień też nie mogę smarować się pianką, raz, że włosom to raczej nie pomaga a po drugie to nie za bardzo mi się chce
nie wiem jak teraz pomalować te kudły... wrócic do fioletu? też mi się pewnie nie będzie trzymał a jaśniejszych to nigdy nie miałam
już znowu mi wylazły te rude i muszę coś z nimi zrobić i marudzę wszystkim dookoła Wam też
Daj im dychnąć, a niech sobie pobędą troche rude..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 21:07   #74
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Daj im dychnąć, a niech sobie pobędą troche rude..
hah łatwo powiedzieć

Ja za każdym razem gdy już powoli mam różową masakrę na włosach i spojrzę na zdjęcia po farbowaniu/piankowaniu, to nabieram nieziemskiej mocy i lecę odświeżyć kolor
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 21:13   #75
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

A ja dzisiaj dostałam pillarboxa (szok, jakie tempo) i nie wytrzymałam, i już w pracy maznęłam sobie jedno pasemko. Możecie sobie wyobrazić firmową łazienkę i mnie, moczącą kudły pod kranem, a tu wchodzi prezes... nie no, żartowałam. Znaczy nie wszedł ;p a pasemko tylko jedno było wilgotne i zaraz wysuszyłam pod suszarką do rąk
Do rzeczy: trzymałam chyba krócej niż przepisowe 15 minut, ale różnica między górną partią włosa, a dolną - maźniętą - była: kolor odżył, nie był ciemny (o co się bałam), a włos... cholerka, gładszy jakby? Błyszczący.
Poczekam do weekendu i spróbuję na całość z maseczką, znajomi twierdzą, że włosów mam jeszcze dużo, znaczy mogą wypadać do woli, nie będzie widać^^
Kolor w opakowaniu to mocne bordo, więc miałam niezłego stracha, bo akurat w tym kierunku to ja niekoniecznie; jednak na włosach wyszło całkiem inaczej i mi się podoba.

Kiedy zarzucę całość, to wkleję zdjęcia ;>

@besso - bo, widzisz... czerwień jest wymagająca i trzeba się koło niej nachodzić ;p To opcje masz dwie: albo chodzisz koło niej i rozpieszczasz tonerami pomiędzy nakładaniem farby, albo lecisz w brąz i masz z głowy ;>

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-08-23 o 21:14
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 22:01   #76
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj dostałam pillarboxa (szok, jakie tempo) i nie wytrzymałam, i już w pracy maznęłam sobie jedno pasemko. Możecie sobie wyobrazić firmową łazienkę i mnie, moczącą kudły pod kranem, a tu wchodzi prezes... nie no, żartowałam. Znaczy nie wszedł ;p a pasemko tylko jedno było wilgotne i zaraz wysuszyłam pod suszarką do rąk
Do rzeczy: trzymałam chyba krócej niż przepisowe 15 minut, ale różnica między górną partią włosa, a dolną - maźniętą - była: kolor odżył, nie był ciemny (o co się bałam), a włos... cholerka, gładszy jakby? Błyszczący.
Poczekam do weekendu i spróbuję na całość z maseczką, znajomi twierdzą, że włosów mam jeszcze dużo, znaczy mogą wypadać do woli, nie będzie widać^^
Kolor w opakowaniu to mocne bordo, więc miałam niezłego stracha, bo akurat w tym kierunku to ja niekoniecznie; jednak na włosach wyszło całkiem inaczej i mi się podoba.

Kiedy zarzucę całość, to wkleję zdjęcia ;>

@besso - bo, widzisz... czerwień jest wymagająca i trzeba się koło niej nachodzić ;p To opcje masz dwie: albo chodzisz koło niej i rozpieszczasz tonerami pomiędzy nakładaniem farby, albo lecisz w brąz i masz z głowy ;>
Aaaaaa! Jak ja Was nienawidzę Chyba też sobie skombinuję ten toner
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 07:34   #77
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj dostałam pillarboxa (szok, jakie tempo) i nie wytrzymałam, i już w pracy maznęłam sobie jedno pasemko. Możecie sobie wyobrazić firmową łazienkę i mnie, moczącą kudły pod kranem, a tu wchodzi prezes... nie no, żartowałam. Znaczy nie wszedł ;p a pasemko tylko jedno było wilgotne i zaraz wysuszyłam pod suszarką do rąk
Do rzeczy: trzymałam chyba krócej niż przepisowe 15 minut, ale różnica między górną partią włosa, a dolną - maźniętą - była: kolor odżył, nie był ciemny (o co się bałam), a włos... cholerka, gładszy jakby? Błyszczący.
Poczekam do weekendu i spróbuję na całość z maseczką, znajomi twierdzą, że włosów mam jeszcze dużo, znaczy mogą wypadać do woli, nie będzie widać^^
Kolor w opakowaniu to mocne bordo, więc miałam niezłego stracha, bo akurat w tym kierunku to ja niekoniecznie; jednak na włosach wyszło całkiem inaczej i mi się podoba.

Kiedy zarzucę całość, to wkleję zdjęcia ;>

@besso - bo, widzisz... czerwień jest wymagająca i trzeba się koło niej nachodzić ;p To opcje masz dwie: albo chodzisz koło niej i rozpieszczasz tonerami pomiędzy nakładaniem farby, albo lecisz w brąz i masz z głowy ;>
Ty robiłaś na razie jedno pasemko z obawą, że będą ciemne, a ja od razu na całe włosy dałam
Bałam się jak diabli, że będę miała ni to wiśnię ni to fiolet
Ale wyszło meeega nawet znajoma fryzjerka mnie pochwaliła i powiedziała, że mam ładny kolorek, taki żywy...
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...

Edytowane przez DoDoo
Czas edycji: 2012-08-24 o 09:19
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:00   #78
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Ty robiłam na razie jedno pasemko z obawą, że będą ciemne, a ja od razu na całe włosy dałam
Bałam się jak diabli, że będę miała ni to wiśnię ni to fiolet
Ale wyszło meeega nawet znajoma fryzjerka mnie pochwaliła i powiedziała, że mam ładny kolorek, taki żywy...
Wiesz co, moje włosy po Venicie się zrobiły masakryczne. Niestety. Jeden puch. Więc autentycznie bałam się nakładać coś nowego na całość skatowanych kędziorów bez przetestowania najpierw ;p

A w ogóle to postanowiłam oddać się w ręce fachowców: na wtorek umówiłam się z zaprzyjaźnioną fryzjerką na ampułki i nawilżanie, a po powrocie do domu walnę sobie jeszcze maskę z tym tonerem (ewentualnie następnego dnia) i mam nadzieję, że przywróci to nieco równowagi zmaltretowanym łuskom włosa.
8 września natomiast mój ulubiony artysta-kolorysta kładzie mi farbę, taki był w każdym razie plan (odrost od początku lipca, możecie sobie wyobrazić!); dobrze zrobiona koloryzacja - jak przeczytałam w artykule na wizażu, sesese - jest w stanie nawet lekko odżywić włos.
Zobaczymy.
Jeśli to nie pomoże, a mój głównodowodzący czerwienią specjalista orzeknie, że kondycja kłaczków jest zła, to... no, cóż. Chyba na jakiś czas dam im odpocząć. Nie dlatego, że mi się kolor znudził, never-ever!... i w dodatku jest mi w nim tak dobrze!... ale z czystego rozsądku.
Albo to, albo fryzura na zapałkę.

Inna rzecz, że kudły mam kręcone i to mocno - taki rodzaj włosa puszy się i plącze praktycznie zawsze, chyba, że jest się benkiem :P; niestety, prawdopodobnie robię błąd za błędem w pielęgnacji. Może powinnam myć włosy co 2, 3 dni i nie rzadziej? I odżywiać regularnie, a obficie?
Tylko, że ja nie mam czasu tak koło tego chodzić, to cała celebra, te wszystkie paćkania, spłukiwania, ugniatania i wolne suszenie... ledwo znajduję chwilę w weekend, zwłaszcza, że włosy schną kilka godzin.

Ech.

Tak się Wam oto pożaliłam, nie zwracajcie uwagi.

edit: dobra, jeszcze inaczej. Dzisiaj mam luźniejsze popołudnie/wieczór, to po powrocie z pracy od razu nałożę olej na godzinę, a potem zmyję oczyszczającym szamponem ze dwa razy i wrzucę Glorię z tonerem, potrzymam 20 minut w folii, i zostawię do powolnego schnięcia. I zobaczę, co wyszło. Kolor w tym momencie jest sprawą drugorządną, dużo bardziej mnie interesuje kondyncja włosa po takiej sesji - oraz następnego dnia.
Jeżeli będzie ok - to poczuję się uratowana. Jeśli nie, to jw., poczekam na efekty ampułek i werdykt kolegi od matrixa.
Trzymajcie kciuki, kochane, bo tu się waży być albo nie być mojej ukochanej czerwieni...

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-08-24 o 09:09
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:17   #79
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość

Inna rzecz, że kudły mam kręcone i to mocno - taki rodzaj włosa puszy się i plącze praktycznie zawsze, chyba, że jest się benkiem :P; niestety, prawdopodobnie robię błąd za błędem w pielęgnacji. Może powinnam myć włosy co 2, 3 dni i nie rzadziej? I odżywiać regularnie, a obficie?
Tylko, że ja nie mam czasu tak koło tego chodzić, to cała celebra, te wszystkie paćkania, spłukiwania, ugniatania i wolne suszenie... ledwo znajduję chwilę w weekend, zwłaszcza, że włosy schną kilka godzin.

Ej... ale u mnie to się samo nie robi Pisałam Wam kiedyś ile mam zabawy z włosami, aby doprowadzić ich do takiego wyglądu. Chcesz, to Ci coś sprzedam - i innym zainteresowanym. Słyszałyście może o laminowaniu włosów? Jestem właśnie po pierwszym takim... domowym zabiegu. Przepis: duża łyżka żelatyny, 3 łyżki gorącej wody (wrzątku). Rozpuścić dokładnie żelatynę, potem odcedzić jeszcze przez sitko. Pomieszać z ulubioną maską do włosów (tak, żeby starczyło na pokrycie całych włosów). Nałożyć na włosy, na to folię i na to jeszcze ręcznik. Pół godziny potrzymać, spłukać. Dalej pielęgnacja jak zazwyczaj lubicie - odżywki bez spłukiwania, pianka, żel itp...
Jak to dziś spłukiwałam, to stwierdziłam, że moje włosy nigdy nie były tak miękkie i gładkie! (mokre) teraz schną Przed tym zabiegiem oczywiście umyłam włosy szamponem, bo zazwyczaj do odżywką myję.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 09:21   #80
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

sonea8, ja też mam wrażenie, że po venicie mam włosy przesuszone
Na początku było super po venicie, włoski jakby odżywione ale ostatnio nie było z nimi najlepiej, końcówki suuuuche... i ogólnie klops, a po tonerze z maską są ok

I 3mam kciuki za Twoją czerwoną łepetynę
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:23   #81
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

@Benek - Właśnie wiem, że samo Ci się nie robi i podziwiam Twoją cierpliwość oraz zazdroszczę dobrej organizacji czasu :P
O laminowaniu przed momentem czytałam na wątku dla kręconych (jak również o, jak to było, harmonijkowaniu? Czy coś. Również nie wiem, co to) - i miałam na twarzy -> o.O <- takie coś. Ja dotąd włosy po prostu, yyy, no, myłam

Dziś robię dzień gospodarczy w takim razie. Tyle, że raz na ruski rok mi sie trafia okazja.
Albo może pora zacząć zarządzać czasem, jak mnie na studiach ostatnio uczyli

@DoDoo - dzięki, Słońce. Też trzymam, to już razem cztery kciuki, musi zadziałać! ;p

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-08-24 o 09:27
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:26   #82
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Ej... ale u mnie to się samo nie robi Pisałam Wam kiedyś ile mam zabawy z włosami, aby doprowadzić ich do takiego wyglądu. Chcesz, to Ci coś sprzedam - i innym zainteresowanym. Słyszałyście może o laminowaniu włosów? Jestem właśnie po pierwszym takim... domowym zabiegu. Przepis: duża łyżka żelatyny, 3 łyżki gorącej wody (wrzątku). Rozpuścić dokładnie żelatynę, potem odcedzić jeszcze przez sitko. Pomieszać z ulubioną maską do włosów (tak, żeby starczyło na pokrycie całych włosów). Nałożyć na włosy, na to folię i na to jeszcze ręcznik. Pół godziny potrzymać, spłukać. Dalej pielęgnacja jak zazwyczaj lubicie - odżywki bez spłukiwania, pianka, żel itp...
Jak to dziś spłukiwałam, to stwierdziłam, że moje włosy nigdy nie były tak miękkie i gładkie! (mokre) teraz schną Przed tym zabiegiem oczywiście umyłam włosy szamponem, bo zazwyczaj do odżywką myję.
Właśnie wczoraj natknęłam się na ten wątek ale niestety odradzają tam laminowanie na przesuszonych włosach..

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
@benek - Właśnie wiem, że samo Ci się nie robi i podziwiam Twoją cierpliwość oraz zazdroszczę dobrej organizacji czasu :P
O laminowaniu przed momentem czytałam na wątku dla kręconych (jak również o, jak to było, harmonijkowaniu? Czy coś. Również nie wiem, co to) - i miałam na twarzy -> o.O <- takie coś. Ja dotąd włosy po prostu, yyy, no, myłam

Dziś robię dzień gospodarczy w takim razie. Tyle, że raz na ruski rok mi sie trafia okazja.
Albo może pora zacząć zarządzać czasem, jak mnie na studiach ostatnio uczyli

@DoDoo - dzięki, Słońce. Też trzymam, to już razem cztery kciuki, musi zadziałać! ;p
Ja dodatkowo te od stópek też trzymam
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:30   #83
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
@benek - Właśnie wiem, że samo Ci się nie robi i podziwiam Twoją cierpliwość oraz zazdroszczę dobrej organizacji czasu :P
O laminowaniu przed momentem czytałam na wątku dla kręconych (jak również o, jak to było, harmonijkowaniu? Czy coś. Również nie wiem, co to) - i miałam na twarzy -> o.O <- takie coś. Ja dotąd włosy po prostu, yyy, no, myłam

Dziś robię dzień gospodarczy w takim razie. Tyle, że raz na ruski rok mi sie trafia okazja.
Albo może pora zacząć zarządzać czasem, jak mnie na studiach ostatnio uczyli

@DoDoo - dzięki, Słońce. Też trzymam, to już razem cztery kciuki, musi zadziałać! ;p
Harmonijkowanie - włosy mokre, głowa w dół, i ugniatasz loki (przygniatasz) do skóry głowy ale otwartą ręką. Ugniatanie - tak samo, tylko na koniec zaciskasz je garścią. Laminowanie też z wątku loczkowego wzięłam
No właśnie loki takie są, że nie wystarczy tylko myć, żeby ładnie wyglądały.
Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Właśnie wczoraj natknęłam się na ten wątek ale niestety odradzają tam laminowanie na przesuszonych włosach..[COLOR="Silver"]
O... dziwne Ja mam suche włosy - wiadomo, loki i jeszcze na dodatek farbowane. No nic. Muszę poczekać aż wyschną, żeby coś więcej powiedzieć o tej metodzie.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:31   #84
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Harmonijkowanie - włosy mokre, głowa w dół, i ugniatasz loki (przygniatasz) do skóry głowy ale otwartą ręką. Ugniatanie - tak samo, tylko na koniec zaciskasz je garścią. Laminowanie też z wątku loczkowego wzięłam
No właśnie loki takie są, że nie wystarczy tylko myć, żeby ładnie wyglądały.


O... dziwne Ja mam suche włosy - wiadomo, loki i jeszcze na dodatek farbowane. No nic. Muszę poczekać aż wyschną, żeby coś więcej powiedzieć o tej metodzie.
Jak włoski Ci wyschną to szybko opisz efekty, bo tak się napaliłam na to laminowanie, że zaraz lecę po żelatynę
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:37   #85
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Jak włoski Ci wyschną to szybko opisz efekty, bo tak się napaliłam na to laminowanie, że zaraz lecę po żelatynę
Tiaaa... dobrze będzie jak doschną do 15:00
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:40   #86
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Tiaaa... dobrze będzie jak doschną do 15:00
o... to ja chyba sobie wcześniej strzelę laminat
a z resztą co mi tam, lecę po żelatynę
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:44   #87
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
o... to ja chyba sobie wcześniej strzelę laminat
a z resztą co mi tam, lecę po żelatynę
Hahahahaha OK
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:58   #88
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Nic nie chce mówić, ale sama bym pognała w tym dole psychicznym, w jakim się obecnie znajduję
Ale poczekam, aż Benkowi wyschną, bo ma kręcone loki jak ja. Tylko, obawiam się, stan dużo lepszy, mimo wszystko.

W ogóle Was nie lubię, nakręcacie mnie okrutnie ;p

@Benek - a słuchaj, laminowanie łączy się z maską, a potem już tylko stylizacja... czyli olej jeszcze przed? Pogrzebałam w wątku i wychodzi, że w zasadzie mozna wszystko naraz dać, ale chyba jednak podziękuję ;p

@DoDoo - doczytałam o stópkach, hyyyyy

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-08-24 o 10:03
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 10:05   #89
thedarksideoflight
Raczkowanie
 
Avatar thedarksideoflight
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 182
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Ja laminowałam włoski już 2 razy i efekt u mnie był niesamowity: włosy puszyste, gładkie, uniesione od nasady i błyszczące jeszcze bardziej niż zwykle, do tego mogłam spokojnie myć co dwa dni zamiast codziennie, bo nie były tak przyklapnięte drugiego dnia. Jedyny minus jaki znalazłam, to że dość mocno wypłukuje kolor - wiadomo, trzyma się 45min w ciepłym, łuski się rozchylają i kolor ucieka :/ Na suche włosy raczej nie polecam, bo łatwo o przeproteinowanie, no chyba, że wersja z olejami i półproduktami dodatkowo. U mnie Od nasady były cudne, ale na 3-4cm suchych końców efekt był raczej średni
__________________
Dbam o włosy:
12.11
- olejowanie
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 10:07   #90
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Wlasnie wrocilam ze sklepu, mowie "poprosze, zelatyne taka zwykla", babka dala mi jakas, a ja mowie "o a tamta to czym sie rozni" bo byla tansza , a babka "a do czego ty to chcesz?" nic jej nie odpowiedzialam, ze do wlosow bo chyba by mnie wysmiala tam na amen
zelatyna juz gotowa, teraz sie studzi jeju jakies czary mary nad nia wypowiem i mam nadzieje, ze mi wlosy nie stana deba po tym zabiegu.
dodam troszke olejku rycynowego i nie wiem czy mieszac z maska, czy maske dac pozniej
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-03 16:06:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.