Jaki kolor szminki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 21:19   #1
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Exclamation

Jaki kolor szminki?


Hej, jeżeli nie jest to odpowiednie pytanie w tym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie go do innego działu.
Mam 23 lata, ale mówią, że wyglądam na 18-19 lat, mam jasną karnację (chwilami bladą), piwne oczy i brązowe włosy. Jestem osobą spokojną, która nie lubi się rzucać w oczy w każdej sferze życia, że tak powiem, ani makijażem, sposobem bycia czy strojem.
Nie maluję się nałogowo, ale są takie sytuacje, gdy chciałabym mieć lekki makijaż. Z racji, że noszę okulary, mój makijaż oczu nie może być mocny i musi być perfekcyjny, ale nie o to mi chodzi...

Jakbym się nie wymalowała to mam wrażenie, że wyglądam śmiesznie, tak jakbym mamie podkradła kosmetyki.

Coś mnie ostatnio naszło na kupno szminki, ale nie wiem jakie kolory byłyby dla mnie odpowiednie. Muszą pasować i do dnia i do nocy, nie mogą się rzucać w oczy zbytnio i nie mogą być jedno sezonowe, ponieważ nie zużywam szybko kosmetyków kolorowych.

Pomożecie? Wskażecie jakieś kolory, firmy, numerki, nazwy? Wiem, że to strasznie pogmatwałam i w ogóle... Na ekspedientki w drogeriach nie ma co liczyć, już się o tym przekonałam. Zamiast one mi coś od siebie doradzić, to kręciły nosem i to ja miałam być ekspertką, nie one.
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 12:00   #2
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Jaki kolor szminki?

Ja zazwyczaj bardzo mocno maluję usta, ale ostatnio wzięło mnie na bardziej stonowany kolor i kupiłam błyszczyk nude color gloss coralline
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 16:43   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jaki kolor szminki?

Cytat:
Napisane przez Kreciola Pokaż wiadomość
mam jasną karnację (chwilami bladą), piwne oczy i brązowe włosy
Wnioskuję, że masz raczej chłodny typ urody - unikaj więc ciepłych odcieni szminek typu koral, pomarańcz itp. Kup sobie na początek jakiś delikatny, chłodny róż i pędzelek do ust (włosie syntetyczne). Pomadka nakładana pędzelkiem a nie bezpośredni ze sztyftu będzie delikatniejsza i bardziej trwała, efekt jest też bardziej precyzyjny.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 17:35   #4
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki kolor szminki?

Chłodny róż...lub róż z czerwienią. Polecam zacząć od czegoś o słabszej pigmentacji. Będzie łatwiej się przyzwyknąć.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:13   #5
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Jaki kolor szminki?

Czerwień perłowa może, która bardzo nie rzuca się w oczy. Firma Miss Sporty ma w swoim pakiecie takie dziewczęce kolory
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 18:42   #6
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jaki kolor szminki?

Polecam Lovely szminkę w płynie (nie mam jej przy sobie nie podpowiem nazwą, wygląda jak błyszczyk zachowuje się jak szminka) w najjaśniejszym odcieniu. Na ustach wypada bardzo naturalnie i ładnie podbija naturalny kolor ust. Ma kolor zgaszonego neutralnego różu
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:06   #7
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Jaki kolor szminki?

Rimmel Airy Fairy Bardzo popularna szminka w odcieniu zgaszonego różu
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-20 00:06:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.