Studia magisterskie / Zarządzanie? Lingwistyka? Marketing? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-29, 19:01   #1
Wellie
Raczkowanie
 
Avatar Wellie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 136

Studia magisterskie / Zarządzanie? Lingwistyka? Marketing?


Hej wszystkim. Piszę do Was bo mam spory problem... Na szczęście do rekrutacji pozostało jeszcze kilka miesięcy. Zastanawiam się, co robić po licencjacie. Studiuję obecnie filologię angielską z niemieckim. Jestem na 3 roku, piszę pracę dyplomową i tak mnie jakoś naszło na rozkminy. I stwierdziłam, że nie chce już dalej studiować filologii. Jestem na specjalności dwujęzycznej tłumaczeniowej. Szczerze nie widzę siebie zakładającej firmy i robiącej tłumaczenia w przyszłości.

Czy jest tu ktoś na studiach mgr, najlepiej z Krakowa, i mógłby się wypowiedzieć jak trudno dostać się na marketing na UEK, media społecznościowe w marketingu na UJ, lingwistykę na UJ, dziennikarstwo i kom.społ., zarządzanie mediami i reklamą na UJ, osobom spoza uczelni? Czytałam wszystkie kryteria, jakie mi wpadły w ręce, ale nie daje mi to poglądu na to jak trudno jest się dostać po prostu... A chce koniecznie inny kierunek. Myślałam w ostateczności o Lingwistyce na UJ, ale pewnie też będzie ciężko się dostać. Nie ma znowu tak dużo miejsc tam.

Zależy mi na dziennych studiach, ale w ostateczności pójdę na zaoczne.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam❤️
__________________
never look her in the eyes
never tell the truth
if she knows you're paper
you know she'll have to burn you
Wellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 11:34   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia magisterskie / Zarządzanie? Lingwistyka? Marketing?

Może zacznij od początku, a nie od tyłka strony, czyli od tego, w jakim zawodzie się widzisz.

Nie chcesz tłumaczyć? Ok, to dziś rzeczywiście najczęściej wiąże się z własną działalnością, szukaniem klientów i nienormowanymi godzinami pracy. To normalne, że nie każdy ma na to ochotę. Ale pójście na lingwistykę będzie w tym momencie bez sensu, bo to studia bardzo nastawione na przekład.

Co chcesz zrobić z tymi innymi kierunkami? Masz jakiś pomysł? Jakie zawody Cię interesują? Dziennikarstwo to studia całkowicie bez sensu i o niczym, w mediach można pracować bez tego. Zarządzanie mediami to taka narośl na dziennikarstwie, żeby złapać na to samo więcej studentów. W marketingu i mediach społecznościowych ludzie pracują po wszystkich kierunkach świata.

Jak chcesz iść do jakiegoś korpo z językami, których w Krakowie jest od groma, do jakiegoś front office albo back office to możesz tam iść po licencjacie. Magister Ci do tego potrzebny jak trzecia noga. W ogóle do większości prac na rynku magister nie jest potrzebny.

Dlatego pomyśl po prostu, co chcesz robić zawodowo, a nie strzelaj w dowolne studia "bo na magistra trzeba iść".
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 12:34:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.