Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-12, 11:24   #2611
Eloyolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 135
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

No dobra, przejezdzilam caly ostatni tydzien i bylo ok. Trasa ktora musialam pokonac jest niby latwa, bo nie ma tu skomplikowanych rond skrzyzowac itp ale nie jest zbyt relaksujaca, bo waskie uliczki, mosty, zwierzeta, ludzie spaceruja, slepe punkty, ciagle trzeba sie zatrzymywac cofac wymijac. Ale dalam rade i nic sie nie stalo i bardzo jestem z tego powodu dumna i zadowolona z siebie, bo jeszcze jakis czas temu nie dalabym tego rady zrobic, no po prostu bym chyba zemdlala i nie pojechala. Teraz obiecalam sobie ze conajmniej co drugi dzien musze gdzies sama podjechac, zeby nie wypasc z tej lekkiej wprawy ktora nabralam. A w srode kolejna lekcja i pojedziemy do wiekszego miasta- trzymajcie kciuki. Co prawda prawko zdalam w moim rodzinnym miescie ktoro jest jedno z wiekszych w Polsce ale kompletnie zapomnialam jak sie tam jezdzi wiec troche jest stres.
Eloyolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-14, 14:47   #2612
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Dobrze Ci idzie, trzymam kciuki za wielkie miasto.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 10:16   #2613
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Jeżdżę już troszkę, parę miesięcy. Czy to naturalne, że czuję jakiś niepokój gdy wsiadam za kółko?
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 17:17   #2614
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ile to jest troszkę i jaki rodzaj/częstotliwość tego niepokoju?
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-15, 21:47   #2615
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

W zasadzie poruszam się jedną trasą, kilka km do i z pracy. Bez udziwnień, z punktu A do punktu B. Średnio raz, dwa razy w miesiącu jadę w trasę i jadę wtedy łącznie 100 km. Obawiam się precyzyjnej jazdy, tj. mijania się w ciasnych uliczkach, parkowania, boję się, że uderzę w przeszkodę. Zdarza się właśnie taki niepokój, że coś może wydarzyć się na drodze i czegoś nie zauważę.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 17:43   #2616
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

A masz możliwość, czas i chęć pojeździć trochę dodatkowo, innymi trasami niż stała droga do pracy i z powrotem lub wspomniane dłuższe trasy? Tu nie ma innej rady niż praktyka i doświadczenie. Może na początek w godzinach mniejszego natężenia ruchu, tak żeby sie stopniowo oswajać? I sama.
Trzymam kciuki. Pójdzie dobrze, Ty już jeździsz i już sporo potrafisz. Teraz tylko szlifowanie.

Wiem, co mówię, been there, done that, kiedyś z niepokojem za pan brat. A obecnie kocham jazde samochodem nad życie i pojadę, wyjadę i zaparkuje wszędzie.

Powodzenia, pisz jak Ci idzie
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-07, 22:59   #2617
lauto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 1
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Najlepszym sposobem , aby nie bać się jeździć to jeszcze więcej praktyki. Jeśli sama się boisz to może wróć do szkoły jazdy. Większość szkół prowadzi jazdy doszkalające dla osób z prawem jazdy. xxx

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Automat lub nauka jazdy ruszania. Dużo osób nauczyło się ruszać na sprzęgle bez gazu. Musimy dodawać gazu przed puszczeniem sprzęgła. Dla lepszego zrozumienia swojego auta można w bezpiecznym miejscu spróbować ruszać z dwójki. Jest to trudniejsze od ruszania z jedynki ale jak nam zacznie wychodzić to ruszanie z pierwszego biegu zacznie być dużo łatwiejsze. xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-03-08 o 07:40 Powód: reklama
lauto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-07 23:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.