Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-29, 11:33   #3181
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Jak to jest z tą położoną? Z synem zapisałam się do szkoły rodzenia i z tamtąd miałam położną. A jak nie pójdę do szkoły rodzenia to jak to jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Mój nie był aż tak silny, choć raz była sytuacja ze mnie kopnął prosto w pęcherz i popuscilam całe szczęście że to było pod koniec i nosiłam wtedy podpaski to nie było awarii na zewnątrz.
Teraz mi się zdazylo parę razy że jak leżałam to się poqypinalo tak że się kulka na brzuchu zrobiła, też z prawej, czułam wyraźnie ręką, a potem się rozluźniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej sie dogadac z jakas polozna, ktora prowadzi wizyty patronazowe. Mozna zapytac w przychodni o taka "rejonowa".
Sasiadki byly zadowolone z tej naszej lokalnej, planuje wziac namiar i zadzwonic. Ale to jeszcze nie teraz, mysle ze po nowym roku sie tym zajme.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 11:35   #3182
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Tak wcześnie? To już trzeba położna znaleźć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można ale nie trzeba. Gin mi mówił że najlepiej jak do połowy ciąży będę miała wybraną.
Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Jak to jest z tą położoną? Z synem zapisałam się do szkoły rodzenia i z tamtąd miałam położną. A jak nie pójdę do szkoły rodzenia to jak to jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Mój nie był aż tak silny, choć raz była sytuacja ze mnie kopnął prosto w pęcherz i popuscilam 🤣 całe szczęście że to było pod koniec i nosiłam wtedy podpaski to nie było awarii na zewnątrz.
Teraz mi się zdazylo parę razy że jak leżałam to się poqypinalo tak że się kulka na brzuchu zrobiła, też z prawej, czułam wyraźnie ręką, a potem się rozluźniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się że jak kiedyś już zapisałaś się do położnej to dalej jesteś do niej zapisana. Wydaje mi się to jest jak z lekarzem POZ że masz go dopóki nie będziesz chciała zmienić. Możesz się do niej odezwać żebyś mogła sie jej zapytać o coś jak będziesz miała jakieś wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 12:05   #3183
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej byłam dziś na kontrolnej wizycie w lux medzie. Wszystko okej. Doktor sprawdziła serduszko maluszka i pięknie bije ️ jutro badania krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 12:38   #3184
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Jak to jest z tą położoną? Z synem zapisałam się do szkoły rodzenia i z tamtąd miałam położną. A jak nie pójdę do szkoły rodzenia to jak to jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Mój nie był aż tak silny, choć raz była sytuacja ze mnie kopnął prosto w pęcherz i popuscilam 🤣 całe szczęście że to było pod koniec i nosiłam wtedy podpaski to nie było awarii na zewnątrz.
Teraz mi się zdazylo parę razy że jak leżałam to się poqypinalo tak że się kulka na brzuchu zrobiła, też z prawej, czułam wyraźnie ręką, a potem się rozluźniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój syn jeszcze jakby tych kopniaków w zebra było mało, to dosłownie od 7 miesiąca napierał głową w szyjkę. Na USG było dokładnie widać zero przerwy i ciągle "uderzał" głową i się pchał bardzo to było dziwne uczucie takie rozpieranie od środka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Hek dziewczyny ja mam dziś wizyte u mojego gina, 5 dzień po amniopunkcji i mam nadzieję że wszystko ok.
Właśnie nażarłam się śledzi i odpoczywam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:00   #3185
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny! Poczułam w dole brzucha w jednym miejscu takie wypychanie od środka i w tym miejscu było takie twarde, po chwili przestało i zmiękło, za chwilkę się powtórzyło i narazie nic. Czy to mogły być ruchy? Nie mam pojęcia czy to takie pierwsze bezsprzeczne uczucie czy jednak to nie to, w końcu pierwszy raz tak daleko w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Angel7891
Czas edycji: 2019-10-29 o 14:09
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:04   #3186
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
Hej byłam dziś na kontrolnej wizycie w lux medzie. Wszystko okej. Doktor sprawdziła serduszko maluszka i pięknie bije ️ jutro badania krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, ja idę jutro do lux-Medu na wizytę po skierowanie na badania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:05   #3187
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Poczułam w dole rzucha w jednym miejscu takie wypychanie od środka i w tym miejscu było takie twarde, po chwili przestało i zmiękło, za chwilkę się powtórzyło i narazie nic. Czy to mogły być ruchy? Nie mam pojęcia czy to takie pierwsze bezsprzeczne uczucie czy jednak to nie to, w końcu pierwszy raz tak daleko w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja dzisiaj czuje co jakiś czas bulgotki i przelewanie w brzuchu, nie wiem czy to ludzik ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 14:14   #3188
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Hek dziewczyny ja mam dziś wizyte u mojego gina, 5 dzień po amniopunkcji i mam nadzieję że wszystko ok.
Właśnie nażarłam się śledzi i odpoczywam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno będzie ok. Ja też mam chęć na śledzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Poczułam w dole rzucha w jednym miejscu takie wypychanie od środka i w tym miejscu było takie twarde, po chwili przestało i zmiękło, za chwilkę się powtórzyło i narazie nic. Czy to mogły być ruchy? Nie mam pojęcia czy to takie pierwsze bezsprzeczne uczucie czy jednak to nie to, w końcu pierwszy raz tak daleko w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężko powiedzieć. Ja tak miałam podobnie i to były tylko silne wzdęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:14   #3189
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Można ale nie trzeba. Gin mi mówił że najlepiej jak do połowy ciąży będę miała wybraną. Wydaje mi się że jak kiedyś już zapisałaś się do położnej to dalej jesteś do niej zapisana. Wydaje mi się to jest jak z lekarzem POZ że masz go dopóki nie będziesz chciała zmienić. Możesz się do niej odezwać żebyś mogła sie jej zapytać o coś jak będziesz miała jakieś wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam chyba jej numeru. Przepisać można się w każdej chwili, na pewno będzie potrzebna do zdjęcia szwów po porodzie, tak to bym chyba olala temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:16   #3190
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Super, ja idę jutro do lux-Medu na wizytę po skierowanie na badania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chodzę tylko po skierowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:17   #3191
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Na pewno będzie ok. Ja też mam chęć na śledzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Ciężko powiedzieć. Ja tak miałam podobnie i to były tylko silne wzdęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziś wzdęta nie jestem.. Hmm czyli może miał nisko głowę, może się obrócił muszę obserwować czy się powtarza
Sylwia może, jak czytam to często piszą, że bulgotki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 14:49   #3192
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Poczułam w dole brzucha w jednym miejscu takie wypychanie od środka i w tym miejscu było takie twarde, po chwili przestało i zmiękło, za chwilkę się powtórzyło i narazie nic. Czy to mogły być ruchy? Nie mam pojęcia czy to takie pierwsze bezsprzeczne uczucie czy jednak to nie to, w końcu pierwszy raz tak daleko w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że tak w późniejszym etapie to się potrafi pół brzucha tak obrócić tzn pewnie nie u każdej, bo jak łożysko na przedniej scianie to pewnie pracuje inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Można ale nie trzeba. Gin mi mówił że najlepiej jak do połowy ciąży będę miała wybraną. Wydaje mi się że jak kiedyś już zapisałaś się do położnej to dalej jesteś do niej zapisana. Wydaje mi się to jest jak z lekarzem POZ że masz go dopóki nie będziesz chciała zmienić. Możesz się do niej odezwać żebyś mogła sie jej zapytać o coś jak będziesz miała jakieś wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chociaż chyba lepiej nie olewac, trochę się zmieniło a w sumie to mi sporo pomogła jak syn był noworodkiem i zaczął mi się trądzik niemowlęcy, i jeszcze parę drobny h spraw, mogłam jej MMS wysłać i mi doradzała.
Chyba napisze do tej szkoły rodzenia, może mi dadzą dane do tej położnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:52   #3193
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Nie mam chyba jej numeru. Przepisać można się w każdej chwili, na pewno będzie potrzebna do zdjęcia szwów po porodzie, tak to bym chyba olala temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się wydaje że z tą położna to jest obowiązek żeby przychodziła po porodzie. Nie wiem jak jest teraz czy się zmieniło ale wcześniej nie musiała być wybrana przed porodem. Ale już po porodzie tak do tego niektóre szpitale podobno żądały potwierdzenia że dziecko jest zgłoszone do przychodni i dopiero wtedy można było z dzieckiem wyjść do domu. Tak miała moja koleżanka , mąż musiał zgłosić i przynieść kartke do szpitala. U mnie tak nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:55   #3194
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Mój syn jeszcze jakby tych kopniaków w zebra było mało, to dosłownie od 7 miesiąca napierał głową w szyjkę. Na USG było dokładnie widać zero przerwy i ciągle "uderzał" głową i się pchał bardzo to było dziwne uczucie takie rozpieranie od środka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Będzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, pewnie tak jakby chciał wreszcie weźć
Przypomniało mi się jeszcze jak raz się zaparł, chyba stopą, o brzeg mojego biodra i ta stopa mu zjechala- chyba się mocno wystraszyl bo zaraz taki popłoch w brzuchu był teraz się śmieje ale wtedy aż mnie serce zabolało że moje maleństwo się boi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 14:55   #3195
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

No i po porodzie są obowiązkowe chyba 3 albo 4 wizyty położnej w domu. Cały wywiad i oczywiście oglądanie maluszka. Ja miałam super położna będę mieć tą samą. Dużo mi pomogła na początku do tego po prostu super babka. Ja całe zestresowana tym wszystkim a ona stwierdziła że jestem taka spokojna, wyluzowana i małego "obrabiam" jakby to było moje któreś dziecko z kolei. Generalnie to dało mi to dużo pozytywnej energii i wiary że jakoś sobie poradzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 15:06   #3196
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie położna była tylko raz i od razu z góry wzięła podpisy za wszystkie obowiązkowe wizyty ale była tak beznadziejna, że w sumie było mi to na rękę.
Wydaje mi się, że ciężarna na prawo do wizyt położnej przed porodem, ale nie jest to żaden obowiązek. A jak się nie wybierze, to po prostu przydzielą położną z POZu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 15:20   #3197
country1112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Nie mam chyba jej numeru. Przepisać można się w każdej chwili, na pewno będzie potrzebna do zdjęcia szwów po porodzie, tak to bym chyba olala temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi nie chciala sciagac szwów. Usialam jechac do szitala gdzie rodzilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
country1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 15:55   #3198
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez country1112 Pokaż wiadomość
Mi nie chciala sciagac szwów. Usialam jechac do szitala gdzie rodzilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po CC na naturalnym? Mi położna mówiła że może zdjąć a jak nie to same wypadną do kilku dni. No i same wypadly. Miałam aż dwa po naturalnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 16:37   #3199
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że z tą położna to jest obowiązek żeby przychodziła po porodzie. Nie wiem jak jest teraz czy się zmieniło ale wcześniej nie musiała być wybrana przed porodem. Ale już po porodzie tak do tego niektóre szpitale podobno żądały potwierdzenia że dziecko jest zgłoszone do przychodni i dopiero wtedy można było z dzieckiem wyjść do domu. Tak miała moja koleżanka , mąż musiał zgłosić i przynieść kartke do szpitala. U mnie tak nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żaden obowiązek tylko nasze prawo. Możemy skorzystać lub nie. Wiecie jak my nie chcemy to one czasem same się pchają i chcą dać chociaż 3 kwitki do podpisu bo dla nich to kasa. Ja w pierwszej ciąży korzystałam z położnej z Poz tragedia. W drugiej ciąży wiedziałam, że nie wpuszcze baby do domu bo gada bzdury i jest beznadziejna i pogadałam z poloznymi już po porodzie. Dwie mialy działalność na NFZ i dla nich dojazd do mnie 20 km to żaden problem. Ta z mojej Poz chciała by ją do nas przywozic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 17:12   #3200
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Mnie tez sie wydaje ze od jakochs 2 dni cos mnie od czasu do czasu puknie w brzuchu tez mi sie wydaje ze to maluszek, chociaz reki sobie nie dam uciac

Zimno sie zrobilo, wskoczylam dzisiaj w zimowa kurtke i... ledwo sie zapielam. Musze kupic jakas ciazowa. Macie jakies pomysly gdzie sa fajne??? W czyms trzeba bedzie chodzic przez kolejne 5 miesiecy...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 18:13   #3201
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
Hej byłam dziś na kontrolnej wizycie w lux medzie. Wszystko okej. Doktor sprawdziła serduszko maluszka i pięknie bije ️ jutro badania krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 18:16   #3202
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Mnie tez sie wydaje ze od jakochs 2 dni cos mnie od czasu do czasu puknie w brzuchu tez mi sie wydaje ze to maluszek, chociaz reki sobie nie dam uciac

Zimno sie zrobilo, wskoczylam dzisiaj w zimowa kurtke i... ledwo sie zapielam. Musze kupic jakas ciazowa. Macie jakies pomysly gdzie sa fajne??? W czyms trzeba bedzie chodzic przez kolejne 5 miesiecy...
Właśnie też się nad tym zastanawiałam. Ja mam na koniec kwietnia wiec jeszcze spokojnie się mieszcze. Obawiam się że pod koniec miesiąca może być ciężko bo okropnie bolą mnie pachwiny czyli rośniemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 18:17   #3203
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że z tą położna to jest obowiązek żeby przychodziła po porodzie. Nie wiem jak jest teraz czy się zmieniło ale wcześniej nie musiała być wybrana przed porodem. Ale już po porodzie tak do tego niektóre szpitale podobno żądały potwierdzenia że dziecko jest zgłoszone do przychodni i dopiero wtedy można było z dzieckiem wyjść do domu. Tak miała moja koleżanka , mąż musiał zgłosić i przynieść kartke do szpitala. U mnie tak nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak właśnie było. Że po porodzie musiał tz zarejestrować dziecko w przychodni i wybrać położna ale to z przychodni dziecięcej i to tak jakby do dziecka a nie do mamy a wy piszecie o innej wiec nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 18:28   #3204
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
U mnie tak właśnie było. Że po porodzie musiał tz zarejestrować dziecko w przychodni i wybrać położna ale to z przychodni dziecięcej i to tak jakby do dziecka a nie do mamy a wy piszecie o innej wiec nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie była jedna położna. Przychodziła i do mnie i do dziecka a u ciebie jak to było? Jak TŻ wybrał przychodnie i położna to była to inna położna niż ta co przychodziła do domu po porodzie? Czy wg nie przychodziła. Czy jedna do ciebie inna do dziecka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Żaden obowiązek tylko nasze prawo. Możemy skorzystać lub nie. Wiecie jak my nie chcemy to one czasem same się pchają i chcą dać chociaż 3 kwitki do podpisu bo dla nich to kasa. Ja w pierwszej ciąży korzystałam z położnej z Poz tragedia. W drugiej ciąży wiedziałam, że nie wpuszcze baby do domu bo gada bzdury i jest beznadziejna i pogadałam z poloznymi już po porodzie. Dwie mialy działalność na NFZ i dla nich dojazd do mnie 20 km to żaden problem. Ta z mojej Poz chciała by ją do nas przywozic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, masz rację to nie jest obowiązek. W praktyce często brak położnej po porodzie z tego co czytałam kończy się opieka społeczną na głowie. Lepiej już się z taką położna umówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 18:44   #3205
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
U mnie tak właśnie było. Że po porodzie musiał tz zarejestrować dziecko w przychodni i wybrać położna ale to z przychodni dziecięcej i to tak jakby do dziecka a nie do mamy a wy piszecie o innej wiec nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest jeszcze pielegniarka srodowiskowa. Moze to o to chodzi? Nie mam pojecia co ona niby robi, ale nam w przychodni kazali tez do niej papierek podpisac. Ale na oczy kobiety nie widzialam.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 18:52   #3206
damcilapke
Rozeznanie
 
Avatar damcilapke
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 541
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny podczytuje was bo ja z majowek ja nie zglaszalam po porodzie aby ktos przychodzil. Nie chcialam zadnej baby w domu ogarnelismy wszystko sami. Przy kontroli czy szczepieniu syna zostalam tylko zapytana dlaczego nie ma wypelnionej karty od poloznej. Powiedzialam ze nie zglaszalam, odpowiedzialam na pytania o dom, prace itd i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damcilapke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 19:13   #3207
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez damcilapke Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytuje was bo ja z majowek ja nie zglaszalam po porodzie aby ktos przychodzil. Nie chcialam zadnej baby w domu ogarnelismy wszystko sami. Przy kontroli czy szczepieniu syna zostalam tylko zapytana dlaczego nie ma wypelnionej karty od poloznej. Powiedzialam ze nie zglaszalam, odpowiedzialam na pytania o dom, prace itd i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie polozna byla akurat bardzo pomocna. przede wszystkim kontrola wagi maluszka i sciagniecie szwow bez konieczonosci jezdzenia gdziekolwiek. Moj maluch dostal tez zoltaczki juz po wyjsciu ze szpitala, pokierowala nas na co zwrocic uwage i czy trzeba do pediatry. Po trzech dniach przyjechala ponownie by ocenic sytuacje. Ja generalnie polecam, ale oczywiscie trzeba dobrze trafic.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 19:34   #3208
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
To u mnie była jedna położna. Przychodziła i do mnie i do dziecka a u ciebie jak to było? Jak TŻ wybrał przychodnie i położna to była to inna położna niż ta co przychodziła do domu po porodzie? Czy wg nie przychodziła. Czy jedna do ciebie inna do dziecka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Tak, masz rację to nie jest obowiązek. W praktyce często brak położnej po porodzie z tego co czytałam kończy się opieka społeczną na głowie. Lepiej już się z taką położna umówić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wybrał przychodnie dziecięca, położna i ona przychodzila po porodzie ale tak jakby do dziecka. Chociaż mi też z blizna pomogła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 19:40   #3209
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Dla mnie polozna byla akurat bardzo pomocna. przede wszystkim kontrola wagi maluszka i sciagniecie szwow bez konieczonosci jezdzenia gdziekolwiek. Moj maluch dostal tez zoltaczki juz po wyjsciu ze szpitala, pokierowala nas na co zwrocic uwage i czy trzeba do pediatry. Po trzech dniach przyjechala ponownie by ocenic sytuacje. Ja generalnie polecam, ale oczywiscie trzeba dobrze trafic.

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
To ja mam takie same odczucia. Ale też dobrze trafiłam więc pewnie dlatego. Kontrola wagi byla dla mnie istotna bo karmiłam tylko piersią i nie chcialam dokarmiać. Chociaż wiem że nie wszystkie położnej przychodzą z wagą. Pokazała jak czyścić nosek metoda "na skręta" i jeszcze kilka fajnych rad. Pokazała dokladnie jak pielęgnować pępek bo w szpitalu to nic nie pokazali. Niby szkoła rodzenia dużo dała ale jednak pewnie rzeczy lepiej jest pokazać już na dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-29, 19:43   #3210
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

A mi się podoba to że można już teraz sobie wybrać położną żeby potem nie mówić że obca baba mi do domu przychodzi i głupoty gada. Najpierw byłam u położnej środowiskowej w przychodni do której chodzę do gina ale to 20km odemnie i tam poleciła mi żeby znaleźć sobie kogoś bliżej domu, kogo będę miała pod ręką jakbym potrzebowała pomocy. Poszłam do przychodni gdzie będę chciała zapisać dziecko i tam położne okazały się być bardzo miłe i zaangażowane w swoją pracę. Jak byłam u niej to odbierała telefon i odpowiadała na pytania młodej mamy. Ja też dostałam wizytówkę i mam dzwonić jak będę mieć taką potrzebę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.