Przebranżowienie ? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-06, 09:39   #301
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Przebranżowienie czyli totalnie nowy początek

Pauza wywolana pandemia sklonila mnie do roznych refleksji na temat pracy i tego, czym bym chciala (jak rowniez nie chciala) sie zajmowac w przyszlosci. W efekcie zmienilam calkowicie branze i jestem bardzo zadowolona. Finansowo wychodze mniej wiecej tak samo, ale chodzilo mi bardziej o poprawe work-life balance, wiecej czasu dla siebie dzieki mozliwosci pracy z domu i wiecej sciezek awansu.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-06, 11:27   #302
AgaLk
Raczkowanie
 
Avatar AgaLk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 232
Dot.: Przebranżowienie czyli totalnie nowy początek

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Tak, dokonalam, kilkukrotnie.

Zaczynalam od pracy przy badaniach klinicznych, pozniej call center (jako konsultant i kierownik), potem doradca finansowy, a obecnie IT. Jednak nie byly to zmiany, do ktorych jakos szczegolnie sie przygotowywalam, po prostu plynnie to przechodzilo.

Zmian nie zaluje, ale przyznam, ze chcialabym kiedys wrocic znowu do sprzedazy. Obecnie nie moge ze wzgledu na firme, ktora pozera sporo czasu, jednak za kilka lat... kto wie. Zwlaszcza, ze moj partner namawia mnie do przyjscia do jego firmy.

Wiesz juz czym chcialabys sie zajmowac?
Ja mam chęć na odwrotną zmianę jak u Ciebie. Obecnie pracuje w sprzedaży od 15 lat i jestem tym już mocno zmęczona. Ciągle kombinowanie z utrzymaniem klienta, pozyskiwanie nowego, targety, spadki i wzrosty, stres, ludzie walczący o klientów... ciągła presja i oczekiwania.
Będę próbowała wejść w IT. Niemniej doświadczenia z komputerami nie mam poza obsługa taka standardową. Interesuje mnie obecnie temat Agile i Scrum czyli zwinne metody zarządzania lub tematy chmurowe tylko to jeszcze nie wiem jak ugryźć.
Chciałabym coś bardziej rozwojowego, pewnego i perspektywicznego.
Widzę, że przebranżowienie jest ostatnio bardzo na czasie i chyba podejmę próbę i zobaczę czy drzwi w IT uda mi się otworzyć



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pauza wywolana pandemia sklonila mnie do roznych refleksji na temat pracy i tego, czym bym chciala (jak rowniez nie chciala) sie zajmowac w przyszlosci. W efekcie zmienilam calkowicie branze i jestem bardzo zadowolona. Finansowo wychodze mniej wiecej tak samo, ale chodzilo mi bardziej o poprawe work-life balance, wiecej czasu dla siebie dzieki mozliwosci pracy z domu i wiecej sciezek awansu.
Super, chyba pandemia wiele osób skłoniła do refleksji nad przyszłością. Mnie chyba też. Dziękuję za opinię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgaLk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 08:38   #303
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Zmiana pracy ???

Przebranżowiłam się zupełnie w wieku 33 lat i poszło super, bardzo odnalazłam się w nowej pracy. W mojej firmie jest więcej takich osób, które przyszly na juniora po 30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 11:39   #304
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Zmiana pracy ???

Jeśli interesuje Was przebranżowienie na IT, bardzo polecam profil Dare IT, na różnych portalach społecznościowych. Dziewczyny robią super robotę dla kobiet, które chcą wejść do branży IT, często właśnie podczas przebranżowienia. Wspierają we wszystkich problemach związanych ze zmianą, mają nawet webinary z poradami, jak radzić sobie psychicznie ze zmianą i niepewnością. Branża IT jest nie tylko dla osób technicznych, jest sporo ról, które można znaleźć, które nie wymagają programowania.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 10:12   #305
An_StGone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 1
Dot.: Przebranżowienie ?

Hej ja się przebranżowiłam, nawet trzy razy (a do tego nigdy nie pracowałam w swoim wyuczonym zawodzie) ;-)

Studia skończyłam na wydziale filologicznym plus mam uprawnienia nauczycielskie
Przez pierwszy okres życia pracowałam w administracji w ochronie zdrowia, w Pl i za granicą.
Potem kilkanaście lat w potężnej amerykańskiej korporacji finansowej (dzięki znajomości angielskiego, nie finansów).
W międzyczasie zrobiłam zaoczne studia z dietetyki i planowania żywienia, a potem podyplomowe z psychodietetyki - i otworzyłam na kilka lat swój gabinet (własna DG).
A na koniec poszłam za głosem serca i mając ponad 40tkę jestem od roku w branży edukacyjnej, w niepublicznej szkole, pracując zdalnie za mniejszą kasę niż w korpo czy na DG, ale szczęśliwa, spokojna, z cudownymi ludźmi, w pracy dającej niesamowite możliwości rozwoju, pełnej wyzwań i niespodzianek

Moim zdaniem warto szukać swojego wymarzonego miejsca pracy niezależnie od wieku i warto ryzykować!

Jak patrzę wstecz - to czasem zastanawiam się, skąd brałam na to odwagę przy 4 dzieci i 2 kredytach hipotecznych, ale szłam do przodu choćby nie wiem co i jakoś przeżyłam
An_StGone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-11, 11:18   #306
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Przebranżowienie ?

Cytat:
Napisane przez An_StGone Pokaż wiadomość
Hej ja się przebranżowiłam, nawet trzy razy (a do tego nigdy nie pracowałam w swoim wyuczonym zawodzie) ;-)

Studia skończyłam na wydziale filologicznym plus mam uprawnienia nauczycielskie
Przez pierwszy okres życia pracowałam w administracji w ochronie zdrowia, w Pl i za granicą.
Potem kilkanaście lat w potężnej amerykańskiej korporacji finansowej (dzięki znajomości angielskiego, nie finansów).
W międzyczasie zrobiłam zaoczne studia z dietetyki i planowania żywienia, a potem podyplomowe z psychodietetyki - i otworzyłam na kilka lat swój gabinet (własna DG).
A na koniec poszłam za głosem serca i mając ponad 40tkę jestem od roku w branży edukacyjnej, w niepublicznej szkole, pracując zdalnie za mniejszą kasę niż w korpo czy na DG, ale szczęśliwa, spokojna, z cudownymi ludźmi, w pracy dającej niesamowite możliwości rozwoju, pełnej wyzwań i niespodzianek

Moim zdaniem warto szukać swojego wymarzonego miejsca pracy niezależnie od wieku i warto ryzykować!

Jak patrzę wstecz - to czasem zastanawiam się, skąd brałam na to odwagę przy 4 dzieci i 2 kredytach hipotecznych, ale szłam do przodu choćby nie wiem co i jakoś przeżyłam
klask i:
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 08:42   #307
AgaLk
Raczkowanie
 
Avatar AgaLk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 232
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez Nebtu Pokaż wiadomość
Jeśli interesuje Was przebranżowienie na IT, bardzo polecam profil Dare IT, na różnych portalach społecznościowych. Dziewczyny robią super robotę dla kobiet, które chcą wejść do branży IT, często właśnie podczas przebranżowienia. Wspierają we wszystkich problemach związanych ze zmianą, mają nawet webinary z poradami, jak radzić sobie psychicznie ze zmianą i niepewnością. Branża IT jest nie tylko dla osób technicznych, jest sporo ról, które można znaleźć, które nie wymagają programowania.
Oooo brzmi dobrze, lecę chłonąć wiedzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez An_StGone Pokaż wiadomość
Hej ja się przebranżowiłam, nawet trzy razy (a do tego nigdy nie pracowałam w swoim wyuczonym zawodzie) ;-)

Studia skończyłam na wydziale filologicznym plus mam uprawnienia nauczycielskie
Przez pierwszy okres życia pracowałam w administracji w ochronie zdrowia, w Pl i za granicą.
Potem kilkanaście lat w potężnej amerykańskiej korporacji finansowej (dzięki znajomości angielskiego, nie finansów).
W międzyczasie zrobiłam zaoczne studia z dietetyki i planowania żywienia, a potem podyplomowe z psychodietetyki - i otworzyłam na kilka lat swój gabinet (własna DG).
A na koniec poszłam za głosem serca i mając ponad 40tkę jestem od roku w branży edukacyjnej, w niepublicznej szkole, pracując zdalnie za mniejszą kasę niż w korpo czy na DG, ale szczęśliwa, spokojna, z cudownymi ludźmi, w pracy dającej niesamowite możliwości rozwoju, pełnej wyzwań i niespodzianek

Moim zdaniem warto szukać swojego wymarzonego miejsca pracy niezależnie od wieku i warto ryzykować!

Jak patrzę wstecz - to czasem zastanawiam się, skąd brałam na to odwagę przy 4 dzieci i 2 kredytach hipotecznych, ale szłam do przodu choćby nie wiem co i jakoś przeżyłam
Wow podziwiam odwagę i owocne próby. Twoja wypowiedź daje dużo nadziei na to, że warto próbować i nie warto się bać. Podziwiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgaLk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 09:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.