presja skończenia studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-02, 23:02   #1
eleeni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1

presja skończenia studiów


Hej, więc moja sytuacja wygląda tak, że poszłam rok temu na "niewłaściwy kierunek". Okazało się, że nie był dla mnie. Popełniłam błąd przy wyborze tego kierunku. Potem po utraceniu tego i lekkim podłamaniu, stwierdziłam, że spróbuję jeszcze raz. Wzięłam się w garść, przyłożyłam do nauki, napisałam przedmiot, który był potrzebny do dostania się na obecny kierunek, przejrzałam dokładnie syllabus, porozmawiałam z chłopakiem z 2 roku i ogólnie obadałam sytuację, wydawało się okej.

Ale najgorsze jest to, że czuję teraz taka ogromną presję. Sporo się od matki nasłuchałam, że powinien to być mój "ostatni" kierunek i w ogóle czułam się jak porażka życiowa. Czuję że musi to być teraz to i nie mogę tego zwalić. Sytuacji nie poprawia fakt, że moim rodzicom też się nie udało skończyć studiów i nie chcę powielić ich błędów. Moja sytuacja finansowa niestety też nie jest cudowna, więc bez studiów prawdopodobnie nie skończę zbyt dobrze. Nawet od znajomego usłyszałam, że pewnie za 3 miesiące to zawalę i mi się nie uda. Czuję się naprawdę podłamana tym wszystkim w środku. Tak bardzo chcę spróbować, ale boję się panicznie, że mi znowu nie wyjdzie i będę czuła się jeszcze gorzej ze sobą. Mam wrażenie, że słowa innych ludzi tylko mnie nakręcają w tę spiralę. Czuję dzisiaj, że mam tak skręcony żołądek i nie mogę się na niczym skupić. Nie chcę być wieczną studentką. Czasami żałuję, że studiowanie za granicą jest takie drogie, bo słyszałam, że tam pewne rzeczy są bardziej do obejścia i chyba studiowanie nie jest aż tak wymagające jak w Polsce. Tutaj jest ogólnie mega duża presja na skończenie studiów jak najszybciej (nawet robienie gap year jest mocno krytykowane że to marnowanie czasu) Może ktoś tutaj był w podobnej sytuacji co ja i mnie podniesie na duchu, albo opowie swoją historię która mnie trochę uspokoi.
eleeni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-03, 11:45   #2
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: presja skończenia studiów

Jeżeli takim problemem jest dla ciebie to, że studia są wymagające (no bo jakie niby mają być?), to może zwyczajnie to w ogóle nie jest droga dla ciebie? Przecież nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie i też nie każdy ma predyspozycje do tego, żeby studiować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-03 12:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.