Kapsułki do prania- co sądzicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 20:22   #31
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ja mogę powiedziec, ze prowadziłam niedawno akcje promocyjną Ariel, tych nowych kapsułek 3w1. Akcja wyglądała tak:

- pogrzewałam wodę w mieszadle magnetycznym, takim wirującym do 40 stopni, pokazywałam termometrem,
- blendowałam sok z czarnej porzeczki, wodę, borówki amerykańskie,
- kapsułkę wrzucałam do mieszadła dwa kawałki ręcznika frotte do soku,
- potem jedną wyciągałam, drugą wrzucałam na parę sekund do mieszadła z tabletką, wyciągałam, była bielutka, aż z niebieskim połyskiem, i pokazywałam obie.

I tak... Początkowo każdy był zachwycony, ja też dośc zdziwiona. Potem podeszła starsza kobieta, która pomyślała i mówi: przecież w tym czymś jest o wiele większe stężenie niż w pralce.

Zatkało mnie. Taki oto myk reklamowy. Wg mnie same kapsułki są dobre, ale nie opłacalne. I nie poratują, jeżeli muszę uprac ręcznie. Na razie mówię pas, może jak będą tańsze.

Ale za to mogę polecic płyn Fairy, Koleżanka obok miała jego promocję, wlewała tłuszcz do wody, zanurzała jeden talerz w innym płynie, drugi w Fairy, zanurzała i tłuszcz uciekał od Fairy, leciał do drugiego Jak w tv.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 08:09   #32
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ostatnio miałam możliwość wypróbowania kapsułek do prania Ariel i co? W kilku praniach nie rozpuściły się do końca
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:22   #33
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ostatnio miałam możliwość wypróbowania kapsułek do prania Ariel i co? W kilku praniach nie rozpuściły się do końca
tego sie obawiam troche. Przede mna pierwsze pranie z kapsulkami i wlasnie zastanawiam sie czy aby sie rozpuszcza

W sumie u nikogo nie slyszalam, aby sie nie rozpuscily, ale jak widac jednak sie zdarza i moje obawy ponownie sie wlaczyly;]
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 10:00   #34
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
tego sie obawiam troche. Przede mna pierwsze pranie z kapsulkami i wlasnie zastanawiam sie czy aby sie rozpuszcza

W sumie u nikogo nie slyszalam, aby sie nie rozpuscily, ale jak widac jednak sie zdarza i moje obawy ponownie sie wlaczyly;]
Moja kileżanka powiedziała, że jej się nie rozpuściłą kapsułka Vizira, ale przy 30 st. Ja zazwyczaj piorę na 40 st. i na 60 st. i kapsułkę zawsze wrzucam jako pierwszą do bębna i nie zauważyłam nigdy, żeby się nie rozpuściła.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:01   #35
Klementyna12
Zadomowienie
 
Avatar Klementyna12
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

U mnie w drogerii sprzedają takie kapsułki na sztuki (różnych firm), zawsze można kupić jedną (1,20 zł - 1,50 zł) i wypróbować
Klementyna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:03   #36
dziewczyna__Bonda
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna__Bonda
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 246
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Moja kileżanka powiedziała, że jej się nie rozpuściłą kapsułka Vizira, ale przy 30 st. Ja zazwyczaj piorę na 40 st. i na 60 st. i kapsułkę zawsze wrzucam jako pierwszą do bębna i nie zauważyłam nigdy, żeby się nie rozpuściła.
nie wyobrażam sobie tego żeby się nie rozpuściła, naprawdę...

jest napisane żeby trzymać w suchym miejscu, z dala od wilgoci i to prawda, kiedyś leżały w łazience w woreczku, na wierzchu i się rozpuściły, łazienka zaparowana od gorącej wody, więc nie wyobrażam sobie by się nie rozpuściły w wodzie...
__________________
"Już wiele razy słyszałam, że nic nie trwa wiecznie. Ponoć gdy czujemy się naprawdę szczęśliwi, to coś musi, za przeproszeniem, je*nąć, aby człowiekowi nie było za dobrze."
dziewczyna__Bonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 19:05   #37
m79onia
Raczkowanie
 
Avatar m79onia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 60
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Witajcie.Dostałam kiedys do wypróbowania kapsułki Ariel.Pranie cudowne pachnace,mieciutkie,czyst e,pachniało długo,długo po praniu nawet w szafie Zachęcona zakupiłam promocyjne opakowanie(w Rossmanie 32 szt. za 20 kilka złotych-dzis)wyprałam i co? Nie pachnie ,twarde , sztywne, i wogole porazkaMam dosc naprawde robienia Nas w b...a
__________________
To Ja
m79onia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 19:44   #38
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez m79onia Pokaż wiadomość
Witajcie.Dostałam kiedys do wypróbowania kapsułki Ariel.Pranie cudowne pachnace,mieciutkie,czyst e,pachniało długo,długo po praniu nawet w szafie Zachęcona zakupiłam promocyjne opakowanie(w Rossmanie 32 szt. za 20 kilka złotych-dzis)wyprałam i co? Nie pachnie ,twarde , sztywne, i wogole porazkaMam dosc naprawde robienia Nas w b...a
Dlatego też ja już lekko zrażona polską chemią zamówiłam sobie żel do prania Persil prosto z Niemiec- wtedy mam pewność, że jest to jakość. Już nie mogę się doczekać aż dojedzie
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 22:19   #39
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Kiedyś rozdawali w Galerii Bałtyckiej kapsułki do prania firmy Perlux, były dwie w paczuszce. Zrobiłam z nimi dwa razy pranie i spoko, nie dodawałam płynu do płukania, rzeczy były miękkie i dosyć ładnie pachniały. Ale nie kupowałam ich, bo są dosyć drogie. Ogólnie używam proszków, raz, że z przyzwyczajenia, a dwa: kapsułki jednak wychodzą drożej.
O tym Perluxie w necie poczytałam i piszą ludzie, że nie rozpuszczają się w 30 stopniach i mają dziwny zapach. Mi się podobały, ale jak pisałam, za drogie są.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 06:16   #40
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ja wolę płyn do prania.Kapsułki doprowadzają mnie do szału.Raz zdarzyło się, że się nie rozpuściła. Kapsułki wkładam między pranie, ale dwa razy jakimś cudem wpadły do kołnierza bębna i wyprało w samej wodzie. Byłoby ekologicznie,gdyby nie to,że musiałam prać drugi raz
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 08:45   #41
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

hej ostatnio zakupiłam w promocji z Vizira i jestem zachwycona
Super piorą i nawet zapach pozostaje na ubraniach.
Widzę, że jest teraz promocja ale na Ariela
http://www.rossnet.pl/Produkt/Persil...ia,118416,1632
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 09:01   #42
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Kapsułki Vizir- co sądzicie?

Hej, dla mnie kapsułki Vizir nie są godne polecenia.
U mnie taka ilość płynu jaka jest zamknięta w tym woreczku (kapsułce) jest za mała na pranie.

Natomiast od ok 4 lat używam wyłącznie płynów do prania - Perwoll, a teraz z braku tego płynu kupiłam Woolie Perła.
Przyczyn jest kilka, dlaczego uzywam ich, a nie proszku.
Po pierwsze zauważyłam, że proszek spiera kolor, jaki by nie był, jednak jest agresywny. Ubrania w płynie zachowują piękne kolory bardzo długo jeśli piorę w płynie, on jest dużo bardziej delikatny.

Po drugie pranie cudownie pachnie i jest miękkie, nie elektryzuje się i nie potrzebuję już płynu do płukania jak przy proszku (mniejszy wydatek)

Cena jest o wiele niższa, bo wcześniej za Vizir / Ariel (innych nie używałam, być może, to przez reklamy) płaciłam ok 60-70 zł bez promocji - to starczało na ok 60 prań, a teraz płacę za Woolite Perła (akurat kupowałam trzy dni temu ) 30 zł za 5 litrów i to starcza na ok 80 prań.

Także dla mnie wszystko przemawia za płynami!
Dodam jeszcze, że zawsze braliśmy Perwoll ale właśnie ostatnio Woolite Perła i ona ma cudowny zapach (dużo lepszy niż Perwoll, pachnie cała łazienka i ubrania)
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 12:37   #43
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez amg88 Pokaż wiadomość
hej ostatnio zakupiłam w promocji z Vizira i jestem zachwycona
Super piorą i nawet zapach pozostaje na ubraniach.
podobnie jak ja
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 12:45   #44
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kapsułki Vizir- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
30 zł za 5 litrów i to starcza na ok 80 prań.
To ile wlewasz do jednego prania, 60 ml płynu? Ja właśnie nigdy nie kupowałam płynu do prania, bo wydawało mi się, że jest mało wydajny...
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:02   #45
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kapsułki Vizir- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Hej, dla mnie kapsułki Vizir nie są godne polecenia.
U mnie taka ilość płynu jaka jest zamknięta w tym woreczku (kapsułce) jest za mała na pranie.

Natomiast od ok 4 lat używam wyłącznie płynów do prania - Perwoll, a teraz z braku tego płynu kupiłam Woolie Perła.
Przyczyn jest kilka, dlaczego uzywam ich, a nie proszku.
Po pierwsze zauważyłam, że proszek spiera kolor, jaki by nie był, jednak jest agresywny. Ubrania w płynie zachowują piękne kolory bardzo długo jeśli piorę w płynie, on jest dużo bardziej delikatny.

Po drugie pranie cudownie pachnie i jest miękkie, nie elektryzuje się i nie potrzebuję już płynu do płukania jak przy proszku (mniejszy wydatek)

Cena jest o wiele niższa, bo wcześniej za Vizir / Ariel (innych nie używałam, być może, to przez reklamy) płaciłam ok 60-70 zł bez promocji - to starczało na ok 60 prań, a teraz płacę za Woolite Perła (akurat kupowałam trzy dni temu ) 30 zł za 5 litrów i to starcza na ok 80 prań.

Także dla mnie wszystko przemawia za płynami!
Dodam jeszcze, że zawsze braliśmy Perwoll ale właśnie ostatnio Woolite Perła i ona ma cudowny zapach (dużo lepszy niż Perwoll, pachnie cała łazienka i ubrania)
A ja właśnie kiedyś kupiłam ten płyn i był okropny- nie dość, że nie dopierał to jeszcze słabo pachniał i bez płynu do płukania się nie obyło. Natomiast jakiś czas temu miałam Persil lawendowy- cudowny! I tak jak wspomniałam zamówiłam sobie dlatego oryginalny z Niemiec, bo miałam okazję.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 17:30   #46
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

A miałaś któraś z Was kapsułki Perlux? na stoiskach na wyspach w hipermarketach można kupić?

Miałam Ariel i byłam zadowolona nie używałam płynu do płukania już.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 17:30   #47
m79onia
Raczkowanie
 
Avatar m79onia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 60
Dot.: Kapsułki Vizir- co sądzicie?

Tez miałam Vizira kiedys, prał ok, pachniało tez niezle ale mysłałam ze Ariel da mu rade (zachecona darmowa próbką),niestety myliłam się...
__________________
To Ja
m79onia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:50   #48
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Kapsułki Vizir- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
To ile wlewasz do jednego prania, 60 ml płynu? Ja właśnie nigdy nie kupowałam płynu do prania, bo wydawało mi się, że jest mało wydajny...
Tak, ok 60 ml A jak więcej prania to 100 ml.
Mi też się kiedyś wydawało, że to starcza na mało prań, ale to nie prawda, ja polecam wszystkim.

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A ja właśnie kiedyś kupiłam ten płyn i był okropny- nie dość, że nie dopierał to jeszcze słabo pachniał i bez płynu do płukania się nie obyło. Natomiast jakiś czas temu miałam Persil lawendowy- cudowny! I tak jak wspomniałam zamówiłam sobie dlatego oryginalny z Niemiec, bo miałam okazję.
Wiesz co, dlatego napisałam, że zawsze używałam Perwoll i teraz "z braku laku" kupiłam Woolite Perła Kiedyś, raz, jakieś 4 lata temu kupiłam Woolite Perła i zdziwiłam się, że taki ten płyn słaby (początki mojego prania w płynach ) nie pienił się, pranie nie pachniało. Zaczęłam kupować Perwoll i byłam zachwycona. Teraz, 3 dni temu nie było Perwollu i przyznam, że z niechęcią wzięłam Woolite, jak się okazało jest cudowny i musieli zmienić formułę, bo nigdy tak nie pachniał. Teraz przysięgam, cała łazienka i całe pranie jest jakby je ktoś trzymał w ogrodzie <3 (kupiłam czerwony)
Co do plam to się nie wypowiem, bo nas jest dwoje i na razie bez dziecka, także pierzemy tylko dla odświeżenia, nie mamy plam.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:06   #49
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
A miałaś któraś z Was kapsułki Perlux? na stoiskach na wyspach w hipermarketach można kupić?

Miałam Ariel i byłam zadowolona nie używałam płynu do płukania już.
Pisałam o nich wyżej, rozdawali je w galerii jak dopiero wchodziły. Dla mnie ok, ale za drogie.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 20:11   #50
m79onia
Raczkowanie
 
Avatar m79onia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 60
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Wlasnie wysmarowalam maila do Ariela Napisalam co mi lezalo na watrobie.Ja naprawde juz dawno tak sie nie wkurzylam na swoj zakup, mowie Wam
__________________
To Ja
m79onia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 12:04   #51
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Wracając do tematu żelu Persil. Otóż mam ten żel lawendowy przywieziony z Niemiec i .... cholernie jestem zdziwiona. Otóż mam wrażenie, że ten z Rossmanna był gęstszy i mocnej pachniał... Już kompletnie zdurniałam. Czyżby jakość niemieckiej chemii powoli stawała się mitem???
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:07   #52
hugo43
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

uzywalam chyba wiekszosci kapsulek dostepnych na naszym rynku.
persil-lubie te do koloru z silanem,jak dla mnie calkiem ok.
vizir-najbardziej odpowiadaja mi te pomaranczowe,ciemne troche gorszy maja dla mnie zapach.sa jeszcze takie jasnozeielone,tych nie uzywalam
ariel-podobne do vizira,ale moim zdaniem gorsze zapachowo
biedronka-totalna porazka,pranie smierdzialo stechlizna,co zdarza mi sie takze przy praniu w biedronkowym klebuszku
perlux-kilka razy mialam promocyjne opakowania,ktore rozdawali w galerii handlowej.bardzo porzadne,ale drogie sa.gdyby byly w promocji jak innych firm tj.1 kasulka ok 1pln,to bym sie pewnie skusila

widzialam,ze domol tez ma kapsulki 20sz-20pln,czekam na opinie innych o nich

kilka razy kapsulka nie rozpuscila sie do konca,tj.zostal taki zelatynowy glut,ale tylko przy krotkim programie 30min.przy normalnym praniu zawsze jest ok.

Edytowane przez hugo43
Czas edycji: 2014-05-25 o 09:13 Powód: dopisek
hugo43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:49   #53
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez JohnLena Pokaż wiadomość
Używam biedronkowych i są w porządku.
Również używam kapsułek do prania z Biedronki. Na razie mam do kolorów i sprawują się bez zarzutu. Kiedyś wypróbuję te do białego. Dodaje płyn do płukania.
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:16   #54
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ja uzywam kapsulek Ariela do bialego prania i jasnego i Persila do ciemnego.
Najbardziej mi odpowiadaja. Nie dodaje juz plynu do plukania.
Piore w 30-40st. Kapsulki zawsze sie rozpuszczaja, a parnie jest miekkie.
Reczniki i posciel piore w proszku w 90st.
Do czarnego uzywam Perwollu.
Ubrania sa w duzo lepszym stanie niz po praniu w proszku.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:02   #55
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Testuję kapsułki Vizir do prania białego i kolorów. I tak- do kolorów sprawdzają się super, natomiast do białego czasami jedna kapsułka to mało, bo nie dopiera. Zapach jest super, ale trzeba dodawać płyn zmiękczający, bo pranie jest szorstkie. A jakie są Wasze odczucia? Miał ktoś może inne kapsułki Vizira oprócz tych pomarańczowych? Są skuteczne?
Hmm no nie używałam tych kapsułek jak spróbuję to napiszę. Nie wiem czy mogę się podzielić moimi doświadczeniami ze środkami ekologicznymi nieuczulającymi- otóż używałam już np magicznej plastikowej kuli piorącej z granulkami które ponoć zmniejszają napięcie powierzchniowe wody - kula rozpadła się po kilku praniach a granulki się rozsypały i nie wiem czy działała czy prała sama woda. Orzechy piorące naturalne hinduskie działały sale dużo z nimi zachodu. Teraz używam własnej mikstury - szare mydło rozpuszczam w butli ciepłej wody, do tego olejek lawendowy kilka kropli albo jaśminowy. Jeśli nie mam czasu to kupuję płyn do prania "biały jeleń"
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:19   #56
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez Zelda87 Pokaż wiadomość
Hmm no nie używałam tych kapsułek jak spróbuję to napiszę. Nie wiem czy mogę się podzielić moimi doświadczeniami ze środkami ekologicznymi nieuczulającymi- otóż używałam już np magicznej plastikowej kuli piorącej z granulkami które ponoć zmniejszają napięcie powierzchniowe wody - kula rozpadła się po kilku praniach a granulki się rozsypały i nie wiem czy działała czy prała sama woda. Orzechy piorące naturalne hinduskie działały sale dużo z nimi zachodu. Teraz używam własnej mikstury - szare mydło rozpuszczam w butli ciepłej wody, do tego olejek lawendowy kilka kropli albo jaśminowy. Jeśli nie mam czasu to kupuję płyn do prania "biały jeleń"
O, to bardzo ciekawe spostrzeżenia, bo nigdy nie miałam z takimi "wynalazkami" do czynienia, chociaż o nich słyszałam. A czemu szare mydło? Lepiej dopiera od proszku?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 14:11   #57
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ja miałam Persila a teraz Ariela w kapsułkach. No co mam powiedzieć- pranie, jak pranie. Dopierały dobrze (oczywiście plamy trzeba potraktować odplamiaczem). Dolewam płynu do płukania bo lubię miękkość i zapach czystego prania. Kapsułki nie zostawiają plam, jak proszek czasem potrafi.

Niestety, w Persilu zaczęły grzebać moje koty i część kapsułek się wylała a te, co były na dnie rozmiękły,bo kapsułki trzeba chronić przed wilgocią i wodą. Nawet nie polecam sięgać po kapsułkę mokrą dłonią.

Do czarnych i ciemnych rzeczy używam Perwoll w płynie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-08-08 o 14:14
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 20:09   #58
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
O, to bardzo ciekawe spostrzeżenia, bo nigdy nie miałam z takimi "wynalazkami" do czynienia, chociaż o nich słyszałam. A czemu szare mydło? Lepiej dopiera od proszku?
No ja zauważyłam że szare mydło jest o wiele zdrowsze dla mojej skóry - proszki zawierają azotany a te wnikają przez skórę i nas trują. Poza tym czasem miałam taką maleńką wysypkę jak nie wypłukało się dokładnie po proszku, a po mydle nie mam. Nie p;achnie jakoś wcale ale dodaję olejków. Dopiera jeśli nie lepiej od proszku to na p;ewno porównywalnie i na 100% nie gorzej. Do białego np do firanek dodaję odrobinę sody oczyszczonej. Jeśli chcesz wzmocnić działanie proszku czy mydła zastosuj dodatkowo filtr zmiękczający wodę - podłącza się np do zaworu pobierającego wodę do pralki- doskonale zastępuje środki powierzchniowo czynne zawarte w proszku. Ale te kapsułki o które pytałaś i tak wypróbuję, tylko najpierw sprawdzę skład.
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:01   #59
malimaa
Przyczajenie
 
Avatar malimaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ja tez niedawno zaczęłam korzystać z kapsułek do prania i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona . Dawniej korzystałam wyłącznie z proszków, ale od kiedy popsuła się moja stara pralka i zdecydowałam się na zakup nowej pralki [/tak bardzo ukryty URL - ciach], to zmieniłam nawyki i naprawdę polubiłam kapsułki. To bardzo wygodne i HIGIENICZNE, w porównaniu do proszku, rozwiązanie Pozdrawiam

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2014-08-18 o 09:50
malimaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:04   #60
rapunzel72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 86
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Ja mam kapsułki do prania OXO, dostałam jako gratis przy zakupie nowej pralki. Wg mnie szału nie ma, choć zastrzeżeń też nie mam. Główna zaleta to pełen zakres temperatur przy środku do kolorów. Nie spotkałam się z tym w większości środków do prania. W sumie na pewno ma to Ariel w proszku i w płynie. Inne detergenty do kolorów mają zakres do 60 stopni, natomiast detergenty do gotowania zawierają wybielacz.
Dlatego trzymam te kapsułki na okoliczność, gdybym chciała lub musiała wygotować kolorowe ręczniki lub pościel, np przy jelitówce.
rapunzel72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-30 07:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.