Niedziela bez zakupów - cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-06, 07:17   #31
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:43
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 07:20   #32
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dobre
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 07:55   #33
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wspaniała puenta

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 12:14   #34
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dziś mój chłop po kilku tygodniach mojego nudzenia zabrał się za naprawę spłuczki. Dobrze, że nie spieprzył jeszcze bardziej bo przez dwa dni nie dałoby się kupić nowego kibla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie kiedyś mąż w niedzielę rano obudził stwierdzeniem: "Spi*doliłem dokumentnie". Poprzedniego wieczora zabrał się za naprawę kranu w łazience. Rozmontował wszystko tak, że ostatecznie musiał zakręcić zawór w łazience.
Na szczęście to były jeszcze piękne czasy handlowych niedziel, więc pojechał do sklepu i kupił co trzeba. Wieczorem była już woda w łazience.
Teraz to moglibyśmy co najwyżej w rodzinnym gronie pomodlić się o to, aby kran sam się naprawił.
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 12:37   #35
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Nam zawory zakamieniały więc jedyna opcja przy awarii to zamknięcie zaworu głównego i weekend w hotelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:00   #36
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Najgorsze 2 dni bez zakupów. Nie dowierzałam, że wczorajsza niedziela może być niehandlowa. Mam tak bardzo dość sterowania moim życiem i tym kiedy robię zakupy przez państwo. Poza tym nie ogarniam, po co kasjerkom wolne niedziele? Mając taką możliwość, o wiele bardziej wolałabym mieć wolny np. wtorek, aby spokojnie załatwić sprawy urzędowe albo umówić się do kosmetyczki. Znajdźcie fryzjerkę, kosmetyczkę z terminem na późne popołudnie albo weekend To chyba z rezerwacją pół roku do przodu...
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:29   #37
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Najgorsze 2 dni bez zakupów. Nie dowierzałam, że wczorajsza niedziela może być niehandlowa. Mam tak bardzo dość sterowania moim życiem i tym kiedy robię zakupy przez państwo. Poza tym nie ogarniam, po co kasjerkom wolne niedziele? Mając taką możliwość, o wiele bardziej wolałabym mieć wolny np. wtorek, aby spokojnie załatwić sprawy urzędowe albo umówić się do kosmetyczki. Znajdźcie fryzjerkę, kosmetyczkę z terminem na późne popołudnie albo weekend To chyba z rezerwacją pół roku do przodu...
Pragnę zaznaczyć że są otwarte salony w niedzielę fryzjerki i kosmetyczki nie mają rodzin więc jak szef mówi że trzeba w niedzielę to trzeba. Choć są też takie mądre fryzjerki i kosmetyczki ze jak im nie pasuje praca w takim miejscu to szukają pracy w salonach zamkniętych w niedzielę...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-06, 13:33   #38
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:43
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:43   #39
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Pragnę zaznaczyć że są otwarte salony w niedzielę fryzjerki i kosmetyczki nie mają rodzin więc jak szef mówi że trzeba w niedzielę to trzeba. Choć są też takie mądre fryzjerki i kosmetyczki ze jak im nie pasuje praca w takim miejscu to szukają pracy w salonach zamkniętych w niedzielę...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


Niby są otwarte, ale umówić się i tak ciężko, bo takie terminy są rozchwytywane jako pierwsze. Najlepszy termin to wtorek 10 rano Bo wtedy mało która klientka ma czas się pojawić, a salony chciałyby działać. Szczerze mówiąc sama o wiele bardziej wolałabym pracować w niedzielę i zamiast tego mieć jeden dzień "roboczy" wolny aby iść do urzędu czy właśnie do kosmetyczki od rana, kiedy nie ma tłumów. Co to za deal być kasjerką i mieć wolną niedzielę jak wszyscy i siedzieć w chałupie nudzić się, aha no tak kościół. Co i tak jest bez sensu bo msze są codziennie wieczorami w kościele, a w niedziele wieczorem są msze i od rana więc każdy ma szansę się załapać.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 18:45   #40
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87474782]Pewnie mój problem znowu zostanie zakwalifikowany jako z dupy, ale z faktu, że musiałam zrobić zakupy na tyle dni, to zapomniałam kupić dziecku płatków do mleka Jak wizaż wie, moje dziecko nie jada szerokiej gamy produktów, więc mam problem. Pójdę chyba zasilić kasę właściciela Żabki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mnie olśniło w samą wigilię, że nie mam gorzkiej czekolady do posypania tortu, więc musiałam udać się w pośpiechu do Żabki po cokolwiek, byle gorzka, licząc, że nie pocałuję klamki.
"Cokolwiek" kosztowało 6 zł, bo nic innego nie było, a jak chowałam swój zakup, to odnalazłam czekoladę kupioną wcześniej.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 19:38   #41
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mnie olśniło w samą wigilię, że nie mam gorzkiej czekolady do posypania tortu, więc musiałam udać się w pośpiechu do Żabki po cokolwiek, byle gorzka, licząc, że nie pocałuję klamki.
"Cokolwiek" kosztowało 6 zł, bo nic innego nie było, a jak chowałam swój zakup, to odnalazłam czekoladę kupioną wcześniej.
Ja w końcu kupiłam te płatki na stacji..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-06, 20:18   #42
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Ja wczoraj przejeżdżałam obok dużego Orlenu i aż mi się wierzyć nie chciało że upchnęli w nim tak duży supermarket. Od dawna tankujemy z TŻ na malutkiej stacji obok domu, więc w zasadzie nie zauważyłam wielkiej różnicy po wprowadzeniu zakazu handlu (tej stacji po prostu nie ma jak rozbudować). Za to ta którą wczoraj mijaliśmy jest teraz dwa razy większa niż kiedyś. Aż żałuję że nie zatrzymaliśmy się żeby sprawdzić asortyment, pewnie nawet świeże mięso mieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 21:25   #43
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość


Co to za deal być kasjerką i mieć wolną niedzielę jak wszyscy i siedzieć w chałupie nudzić się, aha no tak kościół. Co i tak jest bez sensu bo msze są codziennie wieczorami w kościele, a w niedziele wieczorem są msze i od rana więc każdy ma szansę się załapać.
Sojusz kościoła z tronem po prostu się przeliczył. Bo prawdopodobnie liczył, że w niedziele ludzie z nudów pójdą do kościoła i przy okazji rzucą na tacę. A tu taka niespodzianka! Ludzie wolą spać, albo czytać, ewentualnie nudzić się bo frekwencja w kościołach jakoś się nie podniosła (niestety, nie pamietam źródła).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 21:30   #44
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 21:31   #45
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Sojusz kościoła z tronem po prostu się przeliczył. Bo prawdopodobnie liczył, że w niedziele ludzie z nudów pójdą do kościoła i przy okazji rzucą na tacę. A tu taka niespodzianka! Ludzie wolą spać, albo czytać, ewentualnie nudzić się bo frekwencja w kościołach jakoś się nie podniosła (niestety, nie pamietam źródła).
Szkoda, że kler nie pomyślał, że dla chcącego nic trudnego i dało się upchnąć w niedzielę i kościół, i zakupy. To nie jest tak, że ludzie siedzieli w galeriach od 9 do 22 i bardzo chcieli iść na mszę, ale zakupy tak ich wciągnęły, że no nie dali rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 21:35   #46
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Sojusz kościoła z tronem po prostu się przeliczył. Bo prawdopodobnie liczył, że w niedziele ludzie z nudów pójdą do kościoła i przy okazji rzucą na tacę. A tu taka niespodzianka! Ludzie wolą spać, albo czytać, ewentualnie nudzić się bo frekwencja w kościołach jakoś się nie podniosła (niestety, nie pamietam źródła).
Spadła.

Po okazało się, że ludzie chodzili do sklepu i przy okazji do kościoła, a nie odwrotnie.

Jak nie ma sklepu, to im się nie chce ruszać tyłków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 21:59   #47
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Szkoda, że kler nie pomyślał, że dla chcącego nic trudnego i dało się upchnąć w niedzielę i kościół, i zakupy. To nie jest tak, że ludzie siedzieli w galeriach od 9 do 22 i bardzo chcieli iść na mszę, ale zakupy tak ich wciągnęły, że no nie dali rady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nawet nie było tak, że ludzie co niedziela ganiali na te zakupy po galeriach Podejrzewam, że znakomita większość ganiała po galeriach w niedzielę tylko wtedy, jeśli mieli konkretną potrzebę zakupu konkretnej rzeczy. Lub na większe zakupy spożywcze, których nie mieli (z różnychwzględów) czasu zrobić w tygodniu. Większość wielkich galerii handlowych/ meblowych usytuowana jest na obrzeżach miast, więc wątpię, czy tak bardzo opłacało się ludziom wypalać benzynę tylko po to, by sobie po galerii połazić bez celu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 22:12   #48
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To nawet nie było tak, że ludzie co niedziela ganiali na te zakupy po galeriach Podejrzewam, że znakomita większość ganiała po galeriach w niedzielę tylko wtedy, jeśli mieli konkretną potrzebę zakupu konkretnej rzeczy. Lub na większe zakupy spożywcze, których nie mieli (z różnychwzględów) czasu zrobić w tygodniu. Większość wielkich galerii handlowych/ meblowych usytuowana jest na obrzeżach miast, więc wątpię, czy tak bardzo opłacało się ludziom wypalać benzynę tylko po to, by sobie po galerii połazić bez celu.
Ale w sumie nawet jeśli ganiali, to co komu szkodziło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 22:19   #49
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Spadła.

Po okazało się, że ludzie chodzili do sklepu i przy okazji do kościoła, a nie odwrotnie.

Jak nie ma sklepu, to im się nie chce ruszać tyłków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mów hop, jestem niewierząca a czasem z tej desperacji mam ochotę pójść do kościoła w niedzielę, przynajmniej jest to wydarzenie bezpłatne i jakoś zajmuje czas Dobrze, że są sklepy online. Wyobrażacie sobie, jakby rząd zakazał sklepów online i jak w Chinach strony by były zablokowane na 24 godziny.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-06, 22:35   #50
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale w sumie nawet jeśli ganiali, to co komu szkodziło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic.
Jak ktoś lubi ganiać po galeriach bez celu- jego rzecz, jego hobby. Jeden lubi znaczki, drugi klej do znaczkow, jak mawia mój kolega.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 22:50   #51
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Galerie już dawno przestały być miejscami tylko ze sklepami. Restauracje, kawiarnie, kina, sale zabaw dla dzieci. W Galerii Katowickiej jest nawet teatr.
I oni wszyscy stracą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 22:57   #52
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nic.
Jak ktoś lubi ganiać po galeriach bez celu- jego rzecz, jego hobby. Jeden lubi znaczki, drugi klej do znaczkow, jak mawia mój kolega.
To moje hobby, proszę nie obrażać mojego hobby W życiu trzeba mieć przynajmniej jedną, prawdziwą pasję - ja mam
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 23:17   #53
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
To moje hobby, proszę nie obrażać mojego hobby W życiu trzeba mieć przynajmniej jedną, prawdziwą pasję - ja mam
W życiu nie obrażam!
Każdy musi mieć hobby
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 23:29   #54
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Nie mów hop, jestem niewierząca a czasem z tej desperacji mam ochotę pójść do kościoła w niedzielę, przynajmniej jest to wydarzenie bezpłatne i jakoś zajmuje czas Dobrze, że są sklepy online. Wyobrażacie sobie, jakby rząd zakazał sklepów online i jak w Chinach strony by były zablokowane na 24 godziny.

Nie wzięłam tego z butów.


Nawet Kościół katolicki traci na zakazie handlu w niedzielę! Część ludzi łączyła niedzielną mszę z zakupami, a teraz po prostu zostaje w domu. Wiem, że w mojej okolicy, na Podlasiu, wpływy z tacy zmalały średnio o 20 proc.
https://innpoland.pl/148385,koscioly...niej-pieniedzy


Zakaz handlu w niedzielę, co ciekawe, miał również zmniejszyć wpływy Kościoła z tacy. W wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak przekonuje, że wierni zostawiają w kościołach o ok. 20% mniej pieniędzy. Właściwie wydaje się to być logiczną konsekwencją wprowadzenia ograniczeń. Do tej pory Polacy często najpierw szli do kościoła a potem na zakupy, albo na odwrót. Teraz, skoro w niedzielę zakupów nie zrobią, zdarzyć się może, że w ogóle nie odczują potrzeby wyjścia z domu w ten dzień.
https://bezprawnik.pl/zakaz-handlu-w...a-male-sklepy/


https://bezprawnik.pl/zakaz-handlu-w...a-male-sklepy/
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 05:24   #55
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

U mnie w mieście jest Biedronka kilka kroków od kościoła, a za płotem drugiego kościoła Lidl, pięknie było widać w niedzielę ten tłum uderzający z mszy na zakupy.
W tę niedzielę zaszłam do Biedronki na Centralnym w Wawie, kolejki wiły się i zakręcały mocno w głąb sklepu, każdy z koszykiem, nie z pojedyńczą rzeczą.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 06:48   #56
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Niedziela bez zakupów - cz. 3

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87479853]Galerie już dawno przestały być miejscami tylko ze sklepami. Restauracje, kawiarnie, kina, sale zabaw dla dzieci. W Galerii Katowickiej jest nawet teatr.
I oni wszyscy stracą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]



Na fb ostatnio jakiś pan się pultał, że te place zabaw i inne szajsy w galeriach powinny kosztować po 100 zł a godzinę, to by wtedy ludzie przestali tam chodzić i zaczęli spędzać czas KREATYWNIE i na powietrzu bo przecież lepszy plac zabaw na podwórku zahukanym od smogu.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2020-01-07 o 06:50
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 06:50   #57
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wzięłam tego z butów.


Nawet Kościół katolicki traci na zakazie handlu w niedzielę! Część ludzi łączyła niedzielną mszę z zakupami, a teraz po prostu zostaje w domu. Wiem, że w mojej okolicy, na Podlasiu, wpływy z tacy zmalały średnio o 20 proc.
https://innpoland.pl/148385,koscioly...niej-pieniedzy


Zakaz handlu w niedzielę, co ciekawe, miał również zmniejszyć wpływy Kościoła z tacy. W wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak przekonuje, że wierni zostawiają w kościołach o ok. 20% mniej pieniędzy. Właściwie wydaje się to być logiczną konsekwencją wprowadzenia ograniczeń. Do tej pory Polacy często najpierw szli do kościoła a potem na zakupy, albo na odwrót. Teraz, skoro w niedzielę zakupów nie zrobią, zdarzyć się może, że w ogóle nie odczują potrzeby wyjścia z domu w ten dzień.
https://bezprawnik.pl/zakaz-handlu-w...a-male-sklepy/


https://bezprawnik.pl/zakaz-handlu-w...a-male-sklepy/


Jest też taka możliwość, że ludzie idą do kościoła, ale wiedząc, że nie będzie potem sklepu, nie biorą portfela. I ksiadz stratny
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 07:46   #58
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wzięłam tego z butów.


Nawet Kościół katolicki traci na zakazie handlu w niedzielę! Część ludzi łączyła niedzielną mszę z zakupami, a teraz po prostu zostaje w domu. Wiem, że w mojej okolicy, na Podlasiu, wpływy z tacy zmalały średnio o 20 proc.
https://innpoland.pl/148385,koscioly...niej-pieniedzy


Zakaz handlu w niedzielę, co ciekawe, miał również zmniejszyć wpływy Kościoła z tacy. W wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak przekonuje, że wierni zostawiają w kościołach o ok. 20% mniej pieniędzy. Właściwie wydaje się to być logiczną konsekwencją wprowadzenia ograniczeń. Do tej pory Polacy często najpierw szli do kościoła a potem na zakupy, albo na odwrót. Teraz, skoro w niedzielę zakupów nie zrobią, zdarzyć się może, że w ogóle nie odczują potrzeby wyjścia z domu w ten dzień.
https://bezprawnik.pl/zakaz-handlu-w...a-male-sklepy/


https://bezprawnik.pl/zakaz-handlu-w...a-male-sklepy/
Oj, jak bardzo mnie to cieszy. I oby frekwencja spadała im dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 17:02   #59
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Na fb ostatnio jakiś pan się pultał, że te place zabaw i inne szajsy w galeriach powinny kosztować po 100 zł a godzinę, to by wtedy ludzie przestali tam chodzić i zaczęli spędzać czas KREATYWNIE i na powietrzu bo przecież lepszy plac zabaw na podwórku zahukanym od smogu.
No, zwłaszcza teraz, jak na dworze nie ma ani ciepło ani czysto ani śniegu. Dziecko mi usiądzie na zjeżdżalni i musimy od razu lecieć do domu, bo ma mokry tyłek.
Ale spędziło czas kreatywnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 15:06   #60
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz. 3

Dobrze, że ten sklep dba o rodziny kasjerów i nie zatrudnia ich w ogóle. Niech dalej się kłócą o wolne niedzielę, a obudzą się z wolnym całym tygodniem.

https://warszawa.naszemiasto.pl/take...akego-warszawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:07:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.