Ból nóg /stóp/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-10, 15:13   #1
AnonimowaDama
Przyczajenie
 
Avatar AnonimowaDama
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 7

Ból nóg /stóp/


Witam.
Mam problem z nogami... Podczas kiedy biorę ciepłą kąpiel, czy leżę pod kołdrą, a ostatnio nawet zimowe buty sprawiają, że nie mogę w nich wytrzymać z bolu... Kiedy "rozgrzewam się" zaczynają piekielnie boleć mnie stopy, często drętwieją nogi i zawsze mi zimno (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Może to być spowodowane tym, że od dzieciaka lubiłam kąpać się w gorącej wodzie, zrozumiałam za późno, że robiłam źle i mam... Spacery dla mnie to istny koszmar, nogi odmawiają mi posłuszeństwa, drętwieją i bardzo bolą każdego dnia, ostatnio nawet w ciągu dnia kiedy jestem bez ruchu. Chodzenie nawet w płaskich butach sprawia mi ból, nie wspominając o szpilkach. Unikam wychodzenia z domu z tego powodu.
Robiłam badanie dopplera, Pani doktor nic nie widzi złego, pomijając to, że mimo iż jestem drobna, mam bardzo szerokie żyły.
Moje pytanie jest następujące: Czy jest jakaś szansa żeby "naprawić" moje nogi i gdzie się z tym udać? Byłam już u paru lekarzy, ale kończyło się na "Jest wszystko w porządku"... tylko, że nadal boli i jest coraz gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnonimowaDama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 09:53   #2
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ból nóg /stóp/

Cukier masz w porządku?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 23:26   #3
AnonimowaDama
Przyczajenie
 
Avatar AnonimowaDama
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 7
Dot.: Ból nóg /stóp/


Edytowane przez AnonimowaDama
Czas edycji: 2021-11-12 o 10:24
AnonimowaDama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 10:23   #4
AnonimowaDama
Przyczajenie
 
Avatar AnonimowaDama
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 7
Dot.: Ból nóg /stóp/

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Cukier masz w porządku?
Dobre pytanie. Muszę to sprawdzić, już dawno nie sprawdzałam jaki mam cukier... A czy to może być tym spowodowane ?🤷🏻

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnonimowaDama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 13:04   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Ból nóg /stóp/

Drętwienia i piekące bóle, często nasilajace się w mogą sugerować polineuropatię (uszkodzenie nerwów). Jak najbardziej może to być spowodowane niepraeidłowymi wartościami cukrów, za wysokie uszkadzają nerwy. Oczywiście przyczyn może byc więcej. Myśle, że warto skonsultować to u neurologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 23:27   #6
AnonimowaDama
Przyczajenie
 
Avatar AnonimowaDama
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 7
Dot.: Ból nóg /stóp/

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Drętwienia i piekące bóle, często nasilajace się w mogą sugerować polineuropatię (uszkodzenie nerwów). Jak najbardziej może to być spowodowane niepraeidłowymi wartościami cukrów, za wysokie uszkadzają nerwy. Oczywiście przyczyn może byc więcej. Myśle, że warto skonsultować to u neurologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bardzo za podpowiedzi, na pewno będę musiała się wybrać do lekarza bo nie mogę tak funkcjonować do końca życia, tym bardziej, że jestem dość młodą osobą. Martwię się tylko czy lekarz faktycznie będzie mi wstanie pomóc, czy zrobilam sobie krzywdę swoją głupotą do końca życia.
Tak naprawdę to bardzo dziwne uczucie, nie pieczenie tylko jakby żyły się "zamrażaly i drętwiały w jednym" w całym ciele, a w środku stopy po prostu ból niesamowity... Ciężko mi określić rodzaj bólu, ale momentami jest nie do zniesienia, po prostu lecą łzy i nie potrafię sobie pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnonimowaDama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-06, 10:31   #7
aaneciaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 36
Dot.: Ból nóg /stóp/

Czy robiła Pani badania na boleriozę ??? Jeśli nie to proszę zrobić i przy okazji na Chlamydia pneumoniane !!! Mam potworny ból nóg ,kolan stóp wyszła Chlamydia pneumoniane .Zaatakowało mi stawy leczę się antybiotykami .Proszę nie bagatelizować objawów.

Edytowane przez aaneciaap
Czas edycji: 2021-12-06 o 10:54
aaneciaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-06 11:31:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.