w jakim wieku ciąża? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-20, 13:17   #61
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Ja osobiście chciałabym urodzić pierwsze dziecko do 25 roku życia, ale to tylko chciałabym, Jedno wiem na pewno, że dla mnie kariera nie bedzie ważniejsza od rodziny, taka juz jestem, że ważniejsie dla mnie są moi bliscy, rodzina moje i ich uczucia niż ja sama. Zawsze najpierw myśle o kimś potem o sobie i dlatego wiem ze nigdy moja praca nie będzie ważniejsza od rodziny. Gdybym teraz była w stanie poświecić dziecku wystarczająco dużo czasu i była po ślubie to chyba bym sie nad tym nie zastanawiała. Moja mama urodziła mnie majac 23 lata, jeszcze studiowała, ale powiedziała mi, że nie żałuje tej decyzji. Moja siostra urodziła sie jak mama miała 29 lat
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 15:09   #62
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: w jakim wieku ciąża?

Duzo rozmawiam z moim partnerem na temat ciązy, przyszłego macierzyństwa i zawsze jak wchodzimy na ten temat mamy radosne minki ...oboje doszlismy do wniosku, że najlepiej by było jak bym skonczyła studia i "złapała sie " pracy na stałe.Wiadomo dzieciaczek to nie tylko słodkie maleństwo ale i wydatek, na który trzeba byc finansowo przygotowanym.To jest nasze teoretyczne podejscie, ale w zyciu bywa róznie i trzeba byc na wszystko przygotowanym.Gdyby maleństwo pojawiło sie wcześniej...tez bylibysmy szczęsliwi. Teraz moja siostra (27 lat) wychowuje 3 miesiecznego bobaska, boze ile z nim radochy.Czasem jak na niego patrze w głowie tworze sobie mysli, w ktorych wybrazam sobie jakby to było, gdyby to było nasze dziecko i momentalnie czuje w żółądku takie niesamowite uczucie, taką wew radość no niewiem jak to nazwać hehe.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:07   #63
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: w jakim wieku ciąża?

A ja zostanę mamą w styczniu, będę miała wtedy 33 lata. Za mąż wyszłam rok temu. Wszystko planowane, wcześniej nie było ochoty ani możliwości. Starania zajęły nam trzy miesiące, czuję się świetnie i zasilam niniejszym totalną mniejszość mam po 30-tce na tym wątku.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:02   #64
kama98
Zadomowienie
 
Avatar kama98
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 356
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Ja w tym roku skończe 21 lat i strasznie chciałabym mieć dzidziusia. Opiekuję sie dzidziusiem mojej siostry i jak patrze na nią to stwierdzam, że dzieci to najwiekszy skarb i najwieksza wartość. Ślub mam zaplanowany na kwiecień przyszłego roku. I napewno poślubie bede sie starała zajść w ciąże. Oczywiście mamy duże wątpliwości czy poradzimy sobie pod względem finansowym (studiuje dziennie, ale mój narzeczony ma stała prace), ale napewno jakoś bedzie A może przed ślubem sie postaramy.............

I faktycznie jak mówie moim znajomym, że biore ślub i chcę mieć dzidziusia, wszyscy sie pukaja w głowe, i mówią: "Kamila Ty jesteś za młoda". Tylko, że karzdy ma inne uczucia, dla mnie najważniejsza jest rodzina, a potem dopiero kariera itp.
__________________
kama98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:54   #65
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Zanim się pobraliśmy z TŻ to znaliśmy się prawie 6 lat! Taka szczenięca miłość! Kochałam maluchy, wszystkie chciałam brać na ręce i bawić i ustalilismy z TŻ, że zaraz po ślubie sobie takiego zmajstrujemy. Miałam stałą dobrą pracę więc kiedy 2 dni po ślubie mój do tej pory idealny szef przestał być dla mnie miły było to dla mnie dziwne...po tygodniu zostałam zwolniona - zrobił wszystko abym popełniła jakikolwiek błąd no i zrobiłam - w piśmie procesowym zamiast ą to a!Karygodne! Był to taki BOOm w pracy na młode mężatki i z koleżanką "poleciałyśmy". nie było wtedy mowy o natychmiastowym zajściuw ciążę - plany nam się poprzestawiały. Całe szczęście 3 miesiące później już pracowałam a jak tylko po następnych 3 miesiącach dostałam umowę na stałe to zmajstrowaliśm! Chcieliśmy mieć dwójkę dzieci tak z 2 lenim odstępem. Życie znów napisało inny scenariusz. Raz stracił pracę mąż prawie rok dorabiał na czarno. W międzyczasie ja też tułałam się po wielu firmach. W końcu rzutem na taśmę po ponad 5 latach zmajstrowaliśmy drugie (urodzi się w grudni). Uważam więc, że nie ma dobrego wieku na ciążę. Wiąże się to z naszym życiem zawodowym, finansowym, zdrowiem. Wiem jedno - nigdy nie zdecydowałabym się na urodzenie dziecka po 40! Uważam to za zbyt ryzykowne. Tak samo uważam nie potępiając nikogo, że rodzenie dzieci przed 18 też u mnie nie wchodziłoby w rachubę.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:36   #66
Monikita
Raczkowanie
 
Avatar Monikita
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 464
GG do Monikita
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Nie jestem mama i jak narazie dzieci nie planuje.Ale chcialam cos napisac.Duzo dziewczyn w tym watku jest ledwo po 20 i juz sa zonami i matkami.Mi sie wydaje ze rodzenie dzieci w tym wieku a juz w szczegolnosci przed 20 to za wczesnie.Nie potepiam takich osob oczywiscie bo kazdy do takich spraw dojzewa inaczej.Ja widocznie jeszzcze nie dojzalam,ale jak by tak ogarnac to w calosc to nigdy nie ma dobrego wieku na zajscie w ciaze bo dla wielu ludzi wazna jest najpierw kariera i stabilizacja finansowa.I ja sie raczej do takich osob zaliczam.Najpierw chcialabym zaspokoic swoje potrzeby czyli rzeczy materialne.Wiem wiem powiecie ze jestem egoistka,ale ja na prawde chce zrealizowac moje cele.Ja mam 24 lata moja kolezanka w moim wieku w grudniu zostanie mama 3 maluszka.Dla mnie to jest nie pojete zebyw tym wieu miec juz 3 dzieci.Ona tylko siedzi w domu i zajmuje sie maluchami i domem.Mieszka jeszzcze na wsi ma z mezem gospodarke i mnostwo zajec i prawie czasu dla siebie.Mimo tego wszystkiego jest szczesliwa,ja nieiwem czy bym potrafila to wszystko robic co ona.Ale sie rozpisalam troche nie na temat,ale niewiedzialam gdzie to napisac.Tylko na mnie nie krzyczcie
Monikita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:39   #67
nelka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 40
GG do nelka26
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Ja zostałam mamą po raz pierwszy w wieku 20 lat. Była to wpadka, na początku byliśmy załamani, nie wiedzieliśmy jak damy sobie radę. Były problemy finansowe, mieszkaniowe, nie poszłam przez to na studia. Teraz córcia ma 6 lat, jest i druga 4 letnia, dziewczyny chodzą do przedszkola, ja pracuję i studiuję (lepiej późno niż wcale) i bardzo się cieszę że mam już takie duże i odchowane dziewczynki. Może przez wczesną ciążę nie wyszalałam się w młodości, ale właściwie niczego nie żałuję i jestem dumna z moich kochanych córeczek.
nelka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 17:14   #68
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Cytat:
Napisane przez *misia*
Ciekawa jestem w jakim wieku zdecydowałyście się na zajście w ciążę i czy była to Wasza świadoma i przemyślana decyzja czy spowodowana np chwilą jednakże której do dziś nie żałujecie W jakim wieku czułyście się gotowe do bycia mamusią?
Ps. wiem że jest wątek o ślubie i ciąży, ale mi chodzi konkretnie o wiek
Ja zaszłam w ciąze mając 22 lata mimo tego ze była to niezaplanowana ciąza bardzo się cieszyłam Urodziłam zdrową,śliczną córeczke i nie wyobrażam sobie życia bez niej,zresztą ja nawet nie pamiętam czasów kiedy jej nie było,wydaje mi sie że była ze mną zawsze
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 11:20   #69
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Ja mam 22 lata i roczek stażu małżeńskiego za sobą nio i teraz zaczeliśmy starać się o naszą dzidzie ....
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 17:36   #70
izomax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Cytat:
Napisane przez *misia*
Ciekawa jestem w jakim wieku zdecydowałyście się na zajście w ciążę i czy była to Wasza świadoma i przemyślana decyzja czy spowodowana np chwilą jednakże której do dziś nie żałujecie W jakim wieku czułyście się gotowe do bycia mamusią?
Ps. wiem że jest wątek o ślubie i ciąży, ale mi chodzi konkretnie o wiek
Zaszłam w ciąże w wieku 21lat. Bardzo chciałam oj najbardziej na świecie- tatuś tez. Z drugim była "wpadka" w wieku 24lat Teraz mam 26lat.Przez cały czas opiekuje sie moimi dzieciczkami . A do bycia matką dojrzewam cały czas.... mysle ze jes to nieustający proces... Tak żartobliwie ale prawdziwie to " Dziecia to kupa szcześcia z przewaga kupy"
izomax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:23   #71
magdzina5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: w jakim wieku ciąża?

a ja mam 33 lata tzn skończę w grudniu, nie mam dzieci i niestety boję się, że coś jest ze mną nie tak staramy się z moim TŻ od kilku miesięcy i nic nie wiem czy już na mnie za późno. Tak to jest jak się tak ważną rzecz odkłada w czasie, a teraz ak bardzo bym chciała i nic nie wiem co robić. Poradźcie coś proszę !
magdzina5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 11:47   #72
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: w jakim wieku ciąża?

magdzina5 a obserwujesz swoj cykl? pomiary tempertury , testy owulacyjne , obserwacje szyjki sluzu? tez mi trudno bylo sie wstrzelic zrobilam badanie hormonow niby ok zaczelam obserwowac cykle i okazalo sie ze owulacje mam 29-30dzien cyklu!! a cykle 40-24 dni a wczesniej myslalam ze owulka przypada na 17-20dc mam 32 lata i tez sie staram ale teraz przynajmniej wiem ze mam pozne owulacje
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:08   #73
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: w jakim wieku ciąża?

magdzina powinnas porobic sobie na poczatek badania hormonalne bo bez tego ani rusz na tej podatswie bedziesz wiedzial jaki masz poziom hormonow- moze masz za maly albo za duzy i tzreba bedzie stosowac suplementacje oraz kiedy Ci sie zaczyna cykl a kiedy konczysz oraz oczywiscie idz do ginekologa i niech Ci zrobi usg narzadow rodnych - wtedy bedziesz wiedzial czy cos jest z Toba nie tak wbrew pozorom zrobienie dziecka nie jest takie proste - niektorzy tylko maja przy tym iwecej szczeescia
jezeli chodzi o posiadanie dziecke to dwa miesiace temu urodzilam moja pierwsza coreczke mam 29 lat i czasmi mam wrazenie ze chyba za wczesnie nie jestem chyba gotowa na posiadanie dziecka moze to i zabrzmi dziwnie ale wydaje mi sie ze chyba nie bede dobra matka nie dam jej tego wszytkiego co dzieci potzrebuja nie potrafie sobie czasmai pordzic sama ze soba i boje sie ze nie bede umiec pomoc wlasnemu dziecku juz teraz mam wyrzuty sumienia ze nie daje jej wszytkiego nie wiem jak spojrzec na to z innej strony moze powinnam ja oddac na wychowanie do mojej mamy a nie siedziec z nia sama i dolowac sie (:
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 19:44   #74
hakabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Mam 29 lat. Jestem w 4 tyg. ciąży. Ciąża nie była planowana, ale się przydarzyła. Jestem trochę oszołomiona. Teraz wiem, że muszę zmienić tryb życia, zacząć o siebie dbać, ale przychodzi mi to mechanicznie, bez ekstazy i radości. Pewnie wiele z Was zacznie mnie krytykować. Jak można nie cieszyć się z tego, że się będzie mamą. Myślę, że to przyjdzie później. Teraz przyzwyczajam się do tej myśli. Ciąża nie jest dla mnie tragedią. Nie rozpaczam, bo nie mam powodu. Mam cudownego chłopaka, mam gdzie mieszkać i mam pracę. No i są dziadkowie, którzy wiadomość o ciąży przyjęli ze spokojem i zagwarantowali swoją pomoc. Nic, tylko się cieszyć. Podziwiam dziewczyny 20 - letnie, które z takim entuzjazmem mówią o macierzyństwie. Mam nadzieję, że też bedę takim optymizmem tryskać za jakiś czas. Pozdrawiam!
hakabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 12:07   #75
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Cytat:
Napisane przez Tomy
Ja urodziłam syna jak mialam 32 lata I czuję się swietnie..fat zmeczona bywam, ale nie wiem czy to zalezy od wieku.
Zawsze chcialam miec dziecko tak okolo 20 do 25 lat...nie chcialam zeby byla miedzy mna i dzieckiem zbyt duza roznica wieku.
stalo sie inaczej, za maz wyszlam w wieku 30 i potem za 2 lata nasz syn juz byl na swiecie...Na drugie sie nie zdecydujemy. Ja mam 34 teraz, nie jestem jeszcze gotowa do nastepnego bobasa..ledwo z naszym malym urwisem wytrzymujemy. Jest wyjatkowo ruchliwy i gadula z niego okropna...tak wiec na razie padamy po calym dniu i mamy wieeelie zmeczenie
Zazwyczaj wtedy mysle sobie o mojej kolezacne, ktora urodzila blizniaki)
Maz natomiast twierdzi, ze by sie cieszyl z drugiego...no ale on jest młodszy)
Moj przypadek jest bardzo podobny do Twojego. Dopiero co wyszłam za mąż mam 30 lat,zawsze chciałam mieć dziecko w wieku 20-25 ale jakoś nie wyszło. A teraz boję się...choć już niedługo zaczniemy się starać to też nie wiadomo czy uda nam sie odrazu. A ja chciałabym przynajmniej 2 dzieci.
Mąż jest młodszy o 4 lata, więc jemu troszku łatwiej-choć ciągle mnie wspiera to ja ciągle się martwię czy zdążę urodzić 2 dzieci.
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 19:21   #76
dziunia3105
Raczkowanie
 
Avatar dziunia3105
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Krosno:-)
Wiadomości: 342
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Ja mam 27 lat, rok temu wyszłam za mąż, od naszej nocy poślubnej staraliśmy się o dzidziusia udało się po 8 miesiącach. Ciąża była jak najbardziej planowana i wyczekiwana. Teraz jestem w siódmym miesiącu ciąży i nie mogę doczekać sie jak w listopadzie nasze Maleństwo przyjdzie na świat
dziunia3105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 12:00   #77
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Jestem trochę zdziwiona wypowiedziami w tym wątku, bo ja mając dwadzieścia lat wcale nie myślałam o macierzyństwie co innego zajrzeć komuś w wózek, ponosić chwilę dzidziusia koleżanki na rączkach , a co innego wziąć odpowiedzialność za dziecko.
Nie uważam się za egoistkę czy materialistkę, ale naturalne dla mnie było, że najpierw skończę studia, a potem w moim zawodzie, żeby spokojnie myśleć o pracy to po studiach jeszcze aplikacja (4 lata) i wtedy będzie czas na dziecko....tak też sie stało , przed 30 stką wszystko było "wykonane zgodnie z planem" i poczułam że chcę być mamą.
Udało mi się szybko i zostaliśmy rodzicami ....i kiedy przyszły nieprzespane noce , córcia miała kolki przez prawie 5 miesięcy a ja słaniałam się na nogach ze zmęczenia to myślałam sobie, że jeszcze nie dorosłam do roli matki wtedy młodsza koleżanka powiedziała mi , że każda kobieta ma chwile zwątpienia czy dorosła czy nie i to bez względu na wiek, bo nikt nas nie nauczy bycia matką dopóki na świecie nie pojawi się maleństwo i nas nie "przeszkoli"

i Moje Drogie nie czuję się staro, jeszcze chwila i będę miała 34 lata i może za jakiś czas (2-3 lata) zdecyduje sie jeszcze na drugie dziecko
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 20:42   #78
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Też jestem zdziwiona, że tyle tu młodych matek, ledwo po dwudziestce. Wsród moich przyjaciół porody zaczęły się mniej więcej w wieku 27-28 lat. Sama właśnie za miesiąc kończe 27 lat i jestem w 4 tygodniu ciązy, ale nie była to ciąza planowana, co nie znaczy że obydwoje nie chcemy tego dziecka. Zapewne gdyby nie wpadka, dziecko urodziłoby się po mojej 30tce.

Wieku 20-25 lat w ogóle nie myślałam o macierzyństwie, studiowałam, bawiłam się kilka razy w tygodniu, w głowie miałam tylko ciuchy i imprezy. Może Szczecin taki jakis dziwny?
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 18:10   #79
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: w jakim wieku ciąża?

JA planuje dziecko za 2.3 lata tj. kolo 20.21 lat.Tzn.po skonczeniu obecnego technikum,zamieszkam z mezem kupie sobie wymarzonego pieska(w awatarze).Odchowam maluszka wezme sie za szkoly policealne (kosmetyczne dzieki wizazowi )i poszukam pracy.Chce miec 40 lat i 20 letnia corke(lub syna) z ktora/ktorym bede mogla plotkowac.Wiem ze opieka nad dziecmi jest trudna i trzeba byc bardzo odpowiedzialbym, wiem bo duzo zajmuje sie siostrzenica.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-24, 18:29   #80
olkao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Dziuniu - ja identycznie jak ty mam 27 lat rok temu brałam ślub, tyle ze dzidzius przyjdzie na swiat w lutym. Ciąża po ślubie była wyczekiwana 8 mcy.
Ale to i tak cud bo mialam wcale nie miec dzieci. Jednak moje 10 letnie leczenie dało piękny efekt i zaskoczyło najbardziej mojego lekarza . Tym bardziej że zajście w ciąze po 25 roku życia miało być coraz trudniejsze dla mnie, no ale wtedy życie rózny pisało scenariusz i akurat wiatropylna nie byłam. i dobrze bo teraz mam męża który wiem że będzie wspaniałym tatusiem
olkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 10:44   #81
kindzia1984
Wtajemniczenie
 
Avatar kindzia1984
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: blisko gór
Wiadomości: 2 017
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Ja mam 22 lata i 13 miesięczny staz małżeński. zawsze "kochałam się" w dzieciach i moim największym marzenie była (i nadal jest) praca z dzieciaczkami (teraz opiekuję się 15-miesięczną dziewczynką). O swoim jakos tak nie myslałam do pewnego momentu. Teraz z mężem staramy się o własne dzieciątko od pół roku. Mam nadzieję, że niedługo zmienię wątek na objawy ciążowe, gdzie rodzić, itp.

Uważam, że każdy wiek jest dobry na ciąże jeżeli jest ona przemyślana a decyzja o niej jest dojrzała w przypadku pary.
__________________



Nowosądeczanki
Nasze pragnienia zawsze się modlą,
choćby wargi milczały.

[Augustyn z Hippony]
kindzia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 11:34   #82
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Dzieci nigdy nie robiły na mnie "wrażenia", nie czuję chęci ich posiadania. mam 24 lata i uwazam, że jestem za młoda. W życiu sa rózne etapy, każdy ma swoje prawa a przeskakiwanie z "jestem nastolatką" automatycznie do "jestem matką" jest dla mnie okradaniem się z młodości. a gdzie etap: jestem egoistką, jestem niezalezna, studiuję, pracuję, poznaje świat i siebie?
Moje kolezanki ze studiów, owszem, wpadają - potem nie chce im się studiować, o prace ciężko, bo co zrobic z dzieckiem? Moja 21letnia kuzynka niedawno urodziła "wpadkowe" dziecko - jest wrakiem dziewczyny, zagubiona, smutna, wrecz zdołowana. Przykro na to patrzeć.
O dziecku będę mysleć w okolicach 30tki, to najlepszy moment moim zdaniem.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 23:35   #83
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Dzieci nigdy nie robiły na mnie "wrażenia", nie czuję chęci ich posiadania. mam 24 lata i uwazam, że jestem za młoda. W życiu sa rózne etapy, każdy ma swoje prawa a przeskakiwanie z "jestem nastolatką" automatycznie do "jestem matką" jest dla mnie okradaniem się z młodości. a gdzie etap: jestem egoistką, jestem niezalezna, studiuję, pracuję, poznaje świat i siebie?
Moje kolezanki ze studiów, owszem, wpadają - potem nie chce im się studiować, o prace ciężko, bo co zrobic z dzieckiem? Moja 21letnia kuzynka niedawno urodziła "wpadkowe" dziecko - jest wrakiem dziewczyny, zagubiona, smutna, wrecz zdołowana. Przykro na to patrzeć.
O dziecku będę mysleć w okolicach 30tki, to najlepszy moment moim zdaniem.
na mnie też
teraz mam swoich troje, pierwsze urodziłam w wieku 23 lat, nigdy nie myślałam, że zostanę z nim w domu, ale dzięki temu, że tak się stało mój TŻ mógł osiągnąć swoją pozycję zawodową, ja pracowałam pomiędzy ciążami, ale moja praca była dość specyficzna, jak mam ochotę i czas, to pracowałam , teraz zamierzam zacząć pracować na serio, mój TŻ jest przyzwyczajony do opieki nad dziećmi i nie jest to dla niego problem, rozumie moją chęć powrotu do pracy i mnie wspiera
tak serio, to ta stabilizacja jest lekko przereklamowana, dziecko, to nie jest inwestycja, poza tym nigdy nie możemy być pewni, co nas w życiu spotka, co zrobi nasza "połówka", bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że kogoś nie stać na drugie dziecko, co wcale tak często nie jest prawdą, dziecko potrzebuje tak naprawdę przede wszystkim miłości rodziców i zaspokojenia podstawowych potrzeb, a nie willi z basenem, prywatnej szkoły, osobistego trenera i nianii, niektórzy po prostu zapominają o co w tym wszystkim chodzi, dla dziecka po prostu trzeba się poświęcić i przestać być "pępkiem świata" (choć bez przesady), a teraz poświęcanie się i myślenie o innych nie jest w modzie, dlatego najlepiej wyśmiać tych, co się poświęcają, nie daj Boże jeszcze w młodym wieku, jednakże wcale nie zamierzam potępiać tych, co nie zamierzają mieć dzieci, jeżeli chcą żyć na "emocjonalnej pustyni", to przecież ich sprawa
dodam gwoli ścisłości, że nas akutat (w tym momencie, odpukać) stać na troje dzieci i nie wspomaga nas państwo
pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 14:18   #84
mimi1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 7
Dot.: w jakim wieku ciąża?

ja miałam 31 lat i była to calkowicie przemyślana decyzja, zdążyłam się już "wyszaleć" i w pełni dojrzałam do bycia mamą
mimi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:57   #85
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka
Jestem trochę zdziwiona wypowiedziami w tym wątku, bo ja mając dwadzieścia lat wcale nie myślałam o macierzyństwie (...) Nie uważam się za egoistkę czy materialistkę, ale naturalne dla mnie było, że najpierw skończę studia, a potem w moim zawodzie, żeby spokojnie myśleć o pracy to po studiach jeszcze aplikacja (4 lata) i wtedy będzie czas na dziecko...
Cytat:
Napisane przez gosik79
Też jestem zdziwiona, że tyle tu młodych matek, ledwo po dwudziestce.(...) Wieku 20-25 lat w ogóle nie myślałam o macierzyństwie, studiowałam, bawiłam się
I ja dołączam się do dziwiących się, tyle że już jakiś czas temu to zaobserwowałam, że 20-letnie i młodsze dziewczyny bardzo chcą zostać mamami. I tak się zastanawiam, nie chcę nikogo urazić i nie mówię tego do nikogo personalnie, skąd takie młode osoby, myślę tu zarówno o dzieczynach, jak i ich facetach (którzy równie często mają po 20 lat) mają pieniadze na - krótko mówiąc - to wszystko? Zewsząd słyszę jak to w Polsce nie ma pieniędzy, a nagle się okazuje, że tacy młodzi ludzie kupują mieszkanie i samochód, a jeszcze mogą pozwolić sobie na dziecko. Pomijając kwestie materialne. Z przykrością stwierdzam, że wszystkie młode osoby z dzieckiem jakie znam i o których słyszałam, są po prostu na utrzymaniu rodziców i "siedzą im na głowie". Żeby mi się od razu na głowę nie posypały gromy, uprzedzam (choć już pisałam na początku wypowiedzi - nic personalnie), że nie u każdego tak jest. Opadają mi po prostu ręce kiedy słyszę z ust młodej osoby rozbrajająco niefrasobliwe stwierdzenie, że "się w żaden sposób nie zabezpieczamy". Czy osoba tak nierozważnie podchodząca do sprawy może być już rodzicem? Nie według mnie. Na wszystko jest czas i to niekoniecznie jest czas kiedy się ma 20 lat.
Cytat:
Napisane przez Jula
mam 24 lata i uwazam, że jestem za młoda. W życiu sa rózne etapy, każdy ma swoje prawa a przeskakiwanie z "jestem nastolatką" automatycznie do "jestem matką" jest dla mnie okradaniem się z młodości. a gdzie etap: jestem egoistką, jestem niezalezna, studiuję, pracuję, poznaje świat i siebie? (...) O dziecku będę mysleć w okolicach 30tki, to najlepszy moment moim zdaniem.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 16:01   #86
Lex
Raczkowanie
 
Avatar Lex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 184
Dot.: w jakim wieku ciąża?

ja planuje zajscie w ciaze w wieku 22 lat czyli za 3 lata
Lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 19:55   #87
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Gdybym była wstanie w tym momencie zapewnić mojemu dziecku odpowiedznie warunki materialne (czyt. nie mieszkałabym z rodzicami i mialabym prace) to pewnie bym sie na nie zdecydowała. Ale najpierw musze skończyć studia. Potem ślub (mam nadzieje) i dopiero bejbik. Ale psychicznie wiem, że jestem na nie gotowa
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 20:31   #88
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Rzecz w tym (nie mam zamiaru obrażać wszystkich młodych matek na tym forum), że wszystkie dziewczyny jakie znam z widzenia i osobiście, które urodziły w tak młodym wieku nie miały ani pracy, ani własnego mieszkania. Absolutnie nie piję do żadnej z was, bo was nie znam i nie posądzam o takie rzeczy.

Tak naprawdę na moim osiedlu sporo 18tek i trochę starszych dziewczyn które urodziły, no cóż, najmądrzejsze to one nie były. Rodziły bo wpadały, na gumki nie starczało. Smieszyło mnie jak paradowały z petem w zębach przy piaskownicy w swoich tlenionych włosach i ryczały na te biedne maluchy.

Ja postanowiłam, że zajdę w ciążę kiedy już się obronię, będę mieć stałą pracę, mieszkanie i chłopa (no i wszystko to jest). Wpadłam z własnej winy, ale nie dlatego, że nie zdawałam sobie sprawy że mogę wpaść, ot po prostu wyszło tak jak jest i bardzo sie z tego cieszę. Tym bardziej z moimi problemami "macicznymi" będę szczęsliwa jak donoszę młodą/młodego bez komplikacji.

Z moich znajomych, równolatków, znam tylko 2 pary które zdecydowały się już na dziecko, cała reszta pracuje nad karierą i rozwijaniem się. Wszyscy byli srogo zdziwieni, że teraz zaszłam w ciążę, przeciez tyle jest przede mną do osiągnięcia. Mam nadzieję na realizację moich planów także z potomkiem u boku, przeciez dziecko to nie koniec świata. Prawda?
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 10:36   #89
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: w jakim wieku ciąża?

raczej niczego nam nie brakuje, mieszkamy daleko od rodziców, a karierę planuję zrobić teraz, bo dzieci już w miarę samodzielne
a tacy co nie mają ani pracy, ani mieszkania, to są w każdym wieku, nie tylko 20-letnim
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 10:51   #90
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: w jakim wieku ciąża?

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
a tacy co nie mają ani pracy, ani mieszkania, to są w każdym wieku, nie tylko 20-letnim
Oczywiście, że tak, dlatego nie ma mowy o żadnym dziecku. Natomiast często u młodych ludzi jest tak, że oni się orientują, że nie mają pracy, ani mieszkania dopiero jak już jest dziecko. Nie wcześniej.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.