dretwienie rak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-17, 00:48   #1
hanedi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 30

dretwienie rak


dziewczyny prosze Was o pomoc moze wiecie co to moze byc?Od miesiaca mam nocne mrowienie i dretwienie rak-nie lecze sie na nic i ostatnio nie zarzywalam zadnych lekow.Dzisiaj zauwazylam rowniez w ciagu dnia na krociutko mogla mi zdretwiec i mrowiec reka lub noga.Prosze piszcie
hanedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 07:42   #2
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Re: dretwienie rak

Witaj, przyczyną może być, (choć może leżeć ona takze gdzie indziej)- niedobór magnezu w organiźmie, towarzyszą mu bowiem bolesne skurcze mięśni,(zwłaszcza łydek), nieprzyjemne mrowienie, wykrzywianie chwilowe palców.Tak jest w przypadku mojej Siostry.

Magnez bierze udział w wielu procesach przemiany materii w organizmie. Dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi 300 mg u kobiet i 370 mg u mężczyzn. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta w stresie, nadmiernym wysiłku fizycznym, w ciąży i okresie karmienia piersią oraz podczas intensywnego wzrostu. Zawartość magnezu w pokarmach roślinnych zależy od rodzaju nawozów zastosowanych w ich uprawie.
Magnez znajduje się w:
owocach strączkowych
chlebie razowym, pełnoziarnistym
orzechach (zwłaszcza orzeszkach ziemnych)
kakao i czekoladzie
bananach
mleku.
Czasem niezbędne okazują się preparaty zawierające magnez, dostępne w aptece bez recepty.

Może tu tkwi przyczyna?
Życze zdrowia
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 09:54   #3
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: dretwienie rak

też to mialam spokojnie pewnie brak magnezu lub potasu..spróbuj może wypic sok pomidorowy
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 10:09   #4
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: dretwienie rak

A ja miałam kiedyś coś takiego,zdarzyło się to kilka razy-budziłam się w nocy i nie mogłam ruszać rękami nie nie,nie śniło mi się to powaga,przez parę minut nie mogłam ruszać ręką.Nie mam pojęcia co to było,teraz już raczej się nie przytrafia,ale pamiętam jak pierwszy raz mi się to zdarzyło to wpadłam w panikę i nie wiedziałam co robić <lol> ale po chwili przechodziło
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 10:14   #5
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: dretwienie rak

Przyczyn moze byc kilka ale sprobuj najpierw zazyc magnez, o czym napisala juz Anett i Nutka. Duze ilosci magnezu zawiera szpinak, banan i gorzka czekolada. Normalnie to organizm sam upomina sie o pierwiastek, ktorego mu brakuje, w moim przypadku przy braku magnezu zauwazylam, ze automatycznie siegam po czekolade, niekoniecznie ta gorzka
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 11:54   #6
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Re: dretwienie rak

Być może to brak magnezu - jak już dziewczyny pisały, ale u mnie ma to inne podłoże, bo i mi się zdażają drętwienia dłoni i przedramion.
U mnie przyczyna tkwi w odcinku szyjnym kręgosłupa, a właściwie w "spłyceniu lordozy w szyjnym odcinku kręgosłupa".
Tak właśnie mam napisane w wyniku rentgenowskim, które zleciła mi lekarka gdy poszłam do niej z tym problemem.
Więc, jeśli jest to dla Ciebie dokuczliwe - polecam wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam
__________________
Zrozumienie jest jak zimna woda na pustyni, ratuje życie ale może też zabić.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 20:12   #7
hanedi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 30
Re: dretwienie rak

dziewczyny dziekuje,bardzo mi pomoglyscie-pozdrawiam
hanedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-29, 16:41   #8
aldonka_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: Re: dretwienie rak

mnie też dotyka ta dolegliwość; u lekarza rzadnego jeszcZe z tym nie byłam ale sama sobie diagnozuję na podstawie moich dolegliwości(rr drętwięją podczas snu tylko w określonych pozycjach a mianowicie, gdy są ułożone "powyżej" tułowia), że to coś nie tak z krążeniem obwodowym! ale co to już nie wiem- i co Wy na to???
aldonka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 19:01   #9
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Dot.: dretwienie rak

witaminki i pierwiastki - owszem, ALE przyczyną najczęściej jest kręgosłup -z reguły odcinek szyjny. Nie wolno tego lekceważyć, zrób prześwietlenie, skonsultuj się z lekarzem. Powodzenia
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 19:34   #10
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez dormonka
witaminki i pierwiastki - owszem, ALE przyczyną najczęściej jest kręgosłup -z reguły odcinek szyjny. Nie wolno tego lekceważyć, zrób prześwietlenie, skonsultuj się z lekarzem. Powodzenia
Sztuką jest zdobyć skierowanie na prześwietlenie
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 12:27   #11
benia70
Raczkowanie
 
Avatar benia70
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 412
GG do benia70
Dot.: dretwienie rak

Zgadzam sie z dormonka ze absolutnie nie mozna lekceważyc tych dolegliwosci, oraz ze z duzym prawdopodobienstwem spowodowane sa one zmianami kregoslupa w odcinku szyjnym. Ja oprocz dretwienia rak mam bole glowy,zawroty,nieraz nawet zaburzenia widzenia i to wszystko wlasnie od kregoslupa. Dostalam leki, nakaz plywania, w ostrych stanach nosic kolnierz ortropedyczny itd.
Ale samemu nic nie mozna stwierdzic koniecznie trzeba isc do lekarza!!!!
Najpierw do pierwszego kontaktu on da skierowanie na przeswietlenie oraz do ortopedy.
Życze powodzenia i cieplo pozdrawiam
benia70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 06:22   #12
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez hanedi
dziewczyny prosze Was o pomoc moze wiecie co to moze byc?Od miesiaca mam nocne mrowienie i dretwienie rak-nie lecze sie na nic i ostatnio nie zarzywalam zadnych lekow.Dzisiaj zauwazylam rowniez w ciagu dnia na krociutko mogla mi zdretwiec i mrowiec reka lub noga.Prosze piszcie
Nie chcę cię straszyć, broń Boże, ale to może być cos poważniejszego niż brak magnezu (tym bardziej, że drętwieją ci również nogi) . Ja też mam takie problemy jak ty i radzę ci się wybrać do dobrego neurologa. Trop z kręgosłupem szyjnym też może być dobry. Zrób zdjęcie Rtg. Jeśli będzie dobre- to idź do neurologa, koniecznie.
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 08:44   #13
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: dretwienie rak

moim zdaniem to kregoslup na 100% nacisk kregow mialam to po 5 latach cwiczen na silowni w odcinku piersiowym, kregarz nastawil po kilku wizytach i problem zniknal ale niestety czasem sie pojawia bol dlatego przeszlam na bezpieczniejszy body ball
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:56   #14
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez fox
moim zdaniem to kregoslup na 100% nacisk kregow mialam to po 5 latach cwiczen na silowni w odcinku piersiowym, kregarz nastawil po kilku wizytach i problem zniknal ale niestety czasem sie pojawia bol dlatego przeszlam na bezpieczniejszy body ball
Niestety, drętwienia rąk nie pochodzą tylko od kręgosłupa. Owszem, często tak jest, że przyczyną są nieprawidłowości w odcinku szyjnym, ale nie jest to jedyny powód. Objaw drętwienia rąk, nóg, mrowienie w nich, uczucie jakby "nie swojej" ręki lub nogi to również pierwsze symptomy schorzeń o podłożu neurologicznym. Często poważnych. Tym bardziej, jeżeli do tego dochodzą problemy ze wzrokiem, np. podwójne widzenie, mroczki przed oczyma, ból przy poruszaniu gałką oczną, itp.
Dlatego żaden lekarz z prawdziwego zdarzenia nie powinien zlekceważyć pacjenta, który zgłasza się do niego z drętwiejącymi rękami. Zróbcie badanie rentegowskie, żeby wykluczyć objawy pochodzące od kręgosłupa, ale jeżeli nie stwierdzą żadnych patologii, powiem to jeszcze raz, idzcie do neurologa, który powinien wysłać was na szczegółowe badania, min. na rezonans magnetyczny. A to, że własnie "przeszło", nie oznacza, że nie wróci. Bo zwykle wraca (czasem po miesiącu, po dwóch, po roku...)- to perfidia chorób neurologicznych.
Przepraszam, jeżeli Wam się wyda, że się wymądrzam, ale przeszłam to na własnej skórze i też na początku udawałam, że to tylko "drętwienia rąk" i na pewno przejdzie, bo to od kręgosłupa. Teraz już wiem, że nie należało tego lekceważyć. Pozdrawiam i trzymajcie się cieplutko.
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:24   #15
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: dretwienie rak

a problemy neurologiczne glownie pochodza od kregoslupa chodzi o nacisk nerowo poprzez wybicie czy przesuniecie sie kregu
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:28   #16
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez fox
a problemy neurologiczne glownie pochodza od kregoslupa chodzi o nacisk nerowo poprzez wybicie czy przesuniecie sie kregu
Tak, tak zmiany demielinizacyjne rzeczywiście pochodzą od kregosłupa...
Wiesz co, myślę że nie można wszystkiego tak uogólniać.

Edytowane przez Edwina2111
Czas edycji: 2006-01-10 o 18:13
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:49   #17
moni115
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 117
Dot.: dretwienie rak

Hanedi-mi jak dretwiały ręce i nogi ciagle mi cierpły,w dodatku czułam kłucie w okolicach serca,to okazało sie ze mam za mało magnezu,potasu i żelaza w organiźmie,wysłuchałam z pokorą lekarza który poopwiadał mi o zawałach zatorach w żyłach i troszkę się przeraziłam zmieniłam dietę na taką aby jak najwiecej zawierała tych pierwiastków,a do tego poszłam do apteki i kupiłam tabletki po których w ciągu dwóch dni nastapiły zmiany na lepsze...pamietajmy o tym że nasz organizm wykanczają takie czynniki jak; uzywki(kawa, alkohol,papieroski)a przede wszystkim stres który jest w dzisiejszych czasach,jest nieodzownym naszym towarzyszem.pozdrawiam
moni115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:10   #18
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: dretwienie rak

witam
jesli wszystkie badania sa dobre!!! to ....dretwienie, mrowienie rak, nóg moze miec tło nerwicowe! wskazany magnez potas, kapsułki z wiesolka, tonik z melisy ....na poczatek
pozdrówka
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 18:37   #19
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez hanedi
dziewczyny prosze Was o pomoc moze wiecie co to moze byc?Od miesiaca mam nocne mrowienie i dretwienie rak-nie lecze sie na nic i ostatnio nie zarzywalam zadnych lekow.Dzisiaj zauwazylam rowniez w ciagu dnia na krociutko mogla mi zdretwiec i mrowiec reka lub noga.Prosze piszcie
wybierz się też na specjalistyczne badanie nerwu ręki (do chirurga miękkiego niech cie skieruje) - nie pamiętam jak sie to cholerstwo nazywa ale jest taka choroba własnie nerwu (w nadgarstku -a raczej ucisk na ten nerw), ktora objawia wlasnie drętwieniem reki - nie mozesz czegos np utrzymac w tym ręku, scisnąć itp, czasami tez boli. Leczy sie operacyjnie, ale pozniej jest dluga rehabilitacja.
Jeśli pracujesz na komputerze to masz wieksze predyspozycje.

no ale mam nadzieje ze sie myle i wszystko ok
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-27, 08:15   #20
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: dretwienie rak

faktycznie jest cos takiego "ciesnia nadgarstka"
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 17:50   #21
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez hanedi
dziewczyny prosze Was o pomoc moze wiecie co to moze byc?Od miesiaca mam nocne mrowienie i dretwienie rak-nie lecze sie na nic i ostatnio nie zarzywalam zadnych lekow.Dzisiaj zauwazylam rowniez w ciagu dnia na krociutko mogla mi zdretwiec i mrowiec reka lub noga.Prosze piszcie
Moim zdaniem najlepiej bedzie jak pojdzies do lekarza. Ja od 7 miesiecy juz choruje a zaczelo sie od niewinnego dretwienia w moim przypadku to byly palce, a dzisiaj jestem dwa tygodnie po operacji lokcia.
A pisze to tylko po to zeby nie lekcewazyc objawow(ja bylam tego przykladem) mowiac ze to minie tylko na wszelki wypadek pojsc do lekarza, ktory zleci badania albo da skierowanie do specjalisty.Moze to nic powaznego, ale lepiej to skontrolowac.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 17:52   #22
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez palomino
wybierz się też na specjalistyczne badanie nerwu ręki (do chirurga miękkiego niech cie skieruje) - nie pamiętam jak sie to cholerstwo nazywa ale jest taka choroba własnie nerwu (w nadgarstku -a raczej ucisk na ten nerw), ktora objawia wlasnie drętwieniem reki - nie mozesz czegos np utrzymac w tym ręku, scisnąć itp, czasami tez boli. Leczy sie operacyjnie, ale pozniej jest dluga rehabilitacja.
Jeśli pracujesz na komputerze to masz wieksze predyspozycje.

no ale mam nadzieje ze sie myle i wszystko ok
To badanie nazywa sie EMG .
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 00:08   #23
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez eweska
To badanie nazywa sie EMG .
A już nabrałam nadziei, że może to rozwiązanie moich problemów, tzn. że być może to zapalenie nerwów w ręce jest przyczyną moich drętwień. Ale kiedy podałaś nazwę badania, to już wiem, że to nie to, bo już mnie tak badali. BRRRRRR... Nie chciałabym przechodzić tego jeszcze raz. Okropne to było!
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 09:18   #24
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Edwina2111
A już nabrałam nadziei, że może to rozwiązanie moich problemów, tzn. że być może to zapalenie nerwów w ręce jest przyczyną moich drętwień. Ale kiedy podałaś nazwę badania, to już wiem, że to nie to, bo już mnie tak badali. BRRRRRR... Nie chciałabym przechodzić tego jeszcze raz. Okropne to było!
I jak wyszlo to badanie powiedzieli cos?
Ja mialam to badanie dwa razy(reki i splotu barkowego) ale to drugie bylo gorsze bo oprocz "kopania"pradem wbijali mi jakies igly,ale dalo sie przezyc
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 17:18   #25
Kate-cz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: dretwienie rak

witam,
miałam ten sam problem-przez lata zaden lekarz nie poznał się na mojej chorobie. Zarówno ortopeda, jak i nurolog zrzucali drętwienie rąk na karb krzywego kregosłupa. Dobrze pamiętam bol, który mnie budził w nocy i nie pozwalał zasnąć. Rano spuchnięte obolałe dłonie, ból promieniujący aż do łokcia. Charakterystyczne drętwienie ręki od łokcia oraz trzech palców: kciuka, wskazującego i środkowego.Niemożliwe było utrzymanie w rękach szczoteczki do zębow. Dopiero po ok 5 latach mojego cierpienia, doktor reumatolog wpadła na pomysł, że może to być zespół cieśni nadgarstka. Polega to na ucisku nerwu środkowego ręki, występuje głównie u kobiet starszych. Kiedy trafiłam do chirurga ręki, był zaskoczony, że tak młoda osoba może mieć tą dolegliwość. Skierował mnie na badanie EMG. Polega ono na badaniu przepływu impulsów w nerwach ręki. Jest ono dość nieprzyjemne (wbijają igłę w dłoń), ale to nic w porównaniu do bólu drętwienia rąk w nocy. Badanie wykazało zespół cieśni nadgarstka w obu rękach. Miałam dwie operacje (na każdą rękę osobno). Trwała ona ca 20 min, w znieczuleniu miejscowym. Potem ręka w opatrunku przez 10 dni. Po zdjęciu opatrunku reka jeszcze jest słaba przez parę tygodni, ale już można w nocy spokojnie spać!!! Efekt dobrze wykonanej operacji jest natychmiastowy! W Szczecinie polecono mi dr Prowansa, który przyjmuje w szpitalu na Unii Lubelskiej i to on mnie operował.
Koniecznie idź do chirurga ręi w Twoim mieście, on Ci pomoże. Samo nie przejdzie, będzie tylko gorzej! Jeżeli będziesz miała jakieś pytanie dot. tego tematu, to proszę pisz do mnie.
Pozdrawiam
PS. Mnie tez próbowano wmówić brak magnezu itp.
Kate-cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 20:28   #26
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez eweska
I jak wyszlo to badanie powiedzieli cos?
Ja mialam to badanie dwa razy(reki i splotu barkowego) ale to drugie bylo gorsze bo oprocz "kopania"pradem wbijali mi jakies igly,ale dalo sie przezyc
Tak powiedzieli: "Żadnych patologii nie stwierdza się"
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 20:48   #27
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Kate-cz
witam,
miałam ten sam problem-przez lata zaden lekarz nie poznał się na mojej chorobie. Zarówno ortopeda, jak i nurolog zrzucali drętwienie rąk na karb krzywego kregosłupa. Dobrze pamiętam bol, który mnie budził w nocy i nie pozwalał zasnąć. Rano spuchnięte obolałe dłonie, ból promieniujący aż do łokcia. Charakterystyczne drętwienie ręki od łokcia oraz trzech palców: kciuka, wskazującego i środkowego.Niemożliwe było utrzymanie w rękach szczoteczki do zębow. Dopiero po ok 5 latach mojego cierpienia, doktor reumatolog wpadła na pomysł, że może to być zespół cieśni nadgarstka. Polega to na ucisku nerwu środkowego ręki, występuje głównie u kobiet starszych. Kiedy trafiłam do chirurga ręki, był zaskoczony, że tak młoda osoba może mieć tą dolegliwość. Skierował mnie na badanie EMG. Polega ono na badaniu przepływu impulsów w nerwach ręki. Jest ono dość nieprzyjemne (wbijają igłę w dłoń), ale to nic w porównaniu do bólu drętwienia rąk w nocy. Badanie wykazało zespół cieśni nadgarstka w obu rękach. Miałam dwie operacje (na każdą rękę osobno). Trwała ona ca 20 min, w znieczuleniu miejscowym. Potem ręka w opatrunku przez 10 dni. Po zdjęciu opatrunku reka jeszcze jest słaba przez parę tygodni, ale już można w nocy spokojnie spać!!! Efekt dobrze wykonanej operacji jest natychmiastowy! W Szczecinie polecono mi dr Prowansa, który przyjmuje w szpitalu na Unii Lubelskiej i to on mnie operował.
Koniecznie idź do chirurga ręi w Twoim mieście, on Ci pomoże. Samo nie przejdzie, będzie tylko gorzej! Jeżeli będziesz miała jakieś pytanie dot. tego tematu, to proszę pisz do mnie.
Pozdrawiam
PS. Mnie tez próbowano wmówić brak magnezu itp.
Mnie własnie tak jak tobie drętwieje ręka, szczególnie lewa w nocy: mały palec, serdeczny i środkowy do łokcia. Budzi mnie to. Wtedy jak poruszam trochę palcami, to przechodzi.
Badanie EMG miałam, wyszło prawidłowo. Już miałam na to tyle badań, że już chyba się lekarzom pomysły skończyły.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 09:54   #28
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez Edwina2111
Tak powiedzieli: "Żadnych patologii nie stwierdza się"
No to tylko sie cieszycBo u mnie od razu powiedzieli ze nerw nie przewodzi impulsow prawidlowo, ze ruchomosc jest do niczego a poza tym nie dodalam ze ja mialam tez spore zaniki miesni juz po miesiacu od wystapienia pierwszych objawow.I tez na poczatku mowili ze to nie mozliwe ze jestem za mloda.Ale naszczescie jest juz po operacji czuje sie dobrze i zostala juz tylko rechabilitacja
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:24   #29
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: dretwienie rak

Cytat:
Napisane przez eweska
No to tylko sie cieszycBo u mnie od razu powiedzieli ze nerw nie przewodzi impulsow prawidlowo, ze ruchomosc jest do niczego a poza tym nie dodalam ze ja mialam tez spore zaniki miesni juz po miesiacu od wystapienia pierwszych objawow.I tez na poczatku mowili ze to nie mozliwe ze jestem za mloda.Ale naszczescie jest juz po operacji czuje sie dobrze i zostala juz tylko rechabilitacja
Tylko, że ja cały czas próbuję ustalić, co mi jest... Lekarzom powoli się kończą hipotezy.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:35   #30
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: dretwienie rak

A moze przydaloby sie zrobic tomografie lub rezonans? Moze to by cos wyjasnilo.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-13 20:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.