Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-16, 10:47   #121
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Ten filmik powinien obowiązkowo obejrzeć każdy obywatel. Pytanie o dzieci to jest chyba standard wszelkich rodzinnych spotkań, mimo że nic ciotce do tego, czy dzieci planujecie i się o nie staracie. A jeśli ktoś ich mieć nie chce albo co gorsza chce i mieć nie może, to naprawdę jest to bardzo przykra sytuacja. Nie mam pojęcia, skąd ten motyw, żeby pary wiecznie wypytywać o dzieci i o rodzeństwo dla dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 10:53   #122
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no i skąd przypadkowi ludzie mają wiedzieć, że laska jest w pierwszych tygodniach ciąży i ją kręgosłup boli, dopóki się nie odezwie?
Ostatni raz piszę, że chodzi o sytuację, że pozostałe osoby wiedzą, że dziewczyna jest w ciąży, a mimo to kwestionują jej dolegliwości, bo
a) ciąża to nie choroba
b) ja to robiła w polu do porodu
c) nie masz brzucha to z czego cię boli
d) umiałaś łazić, to teraz stój
e) rozłożyłaś nogi, to teraz cierp.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:03   #123
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Ja chyba nigdy nie byłam świadkiem awantur kolejkowych z ciężarnymi, tylko w internecie o tym czytam. Tak samo osoby starsze w komunikacji miejskiej - jeżdżę codziennie i nigdy nie widziałam żeby nie ustąpiono miejsca. Jeśli ktoś jest chamem i prostakiem to żadne przypinki tego nie zmienią. Nie wiem, na podstawie moich obserwacji większość ludzi umie się normalnie zachować w takich sytuacjach, a parapety się znajdą zawsze i wszędzie.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Sama miałam jedną taką sytuację w szpitalu, gdy czekałam pod gabinetem ortopedy. Mimo, że miałam na szyi kołnierz i rękę w temblaku, to jakiś dwóch starszych gości się pytało po co tutaj siedzę. Ja powiedziałam, że miałam wypadek samochodowy i zajęłam się telefonem. A oni sobie snuli opowieści, że też mieli wypadek, wycinali ich z auta, helikopterem transportowali do szpitali i ile mieli operacji Olałam to. Tak samo olewam w pracy głupich klientów. Szkoda nerwów, takie osobniki są niereformowalne, wiedzą swoje ihui.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:05   #124
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ten filmik powinien obowiązkowo obejrzeć każdy obywatel. Pytanie o dzieci to jest chyba standard wszelkich rodzinnych spotkań, mimo że nic ciotce do tego, czy dzieci planujecie i się o nie staracie. A jeśli ktoś ich mieć nie chce albo co gorsza chce i mieć nie może, to naprawdę jest to bardzo przykra sytuacja. Nie mam pojęcia, skąd ten motyw, żeby pary wiecznie wypytywać o dzieci i o rodzeństwo dla dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Masakra z tymi pytaniami, potwierdzam. Jestem półtora roku po ślubie i o moje potencjalne dzieci ludzie pytają moją mamę albo teściową. Nie mam kontaktu z ciotkami, starszymi kuzynami itd., ale jak ktoś z dalszej rodziny spotka moją mamę to pierwsze pytanie jest o to czy jest już babcią. Tak samo babcia mojego męża spotkała jakąś tam swoją krewną i tak samo zaraz gadka, dlaczego jeszcze nie ma prawnuków. Pytania o ślub mnie zupełnie ominęły, mimo że wyszłam za mąż w wieku 28 lat, ale te o dzieci są nagminne.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:11   #125
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87591480]Ostatni raz piszę, że chodzi o sytuację, że pozostałe osoby wiedzą, że dziewczyna jest w ciąży, a mimo to kwestionują jej dolegliwości, bo
a) ciąża to nie choroba
b) ja to robiła w polu do porodu
c) nie masz brzucha to z czego cię boli
d) umiałaś łazić, to teraz stój
e) rozłożyłaś nogi, to teraz cierp.[/QUOTE] w życiu nie słyszałam takich komentarzy. To musi być marginalne sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:14   #126
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87591480]Ostatni raz piszę, że chodzi o sytuację, że pozostałe osoby wiedzą, że dziewczyna jest w ciąży, a mimo to kwestionują jej dolegliwości, bo
a) ciąża to nie choroba
b) ja to robiła w polu do porodu
c) nie masz brzucha to z czego cię boli
d) umiałaś łazić, to teraz stój
e) rozłożyłaś nogi, to teraz cierp.[/QUOTE]

dołączam do grona osób, które nigdy w życiu nie słyszały takich tekstów poza internetem. a swego czasu spędziłam dużo czasu i w kolejkach do laboratoriów (gdzie było dużo ciężarnych).
z połowa koleżanek jest obecnie w ciąży - aż się popytam czy kiedykolwiek doświadczyły takich tekstów. szczerze wątpię

wczoraj robiłam zakupy spożywcze z mocno ciężarną już przyjaciółką, byłyśmy w 5 sklepach, bo potrzebowałyśmy specyficznych produktów. w KAŻDYM została przepuszczona bez żadnego słowa komentarza, chociaż teoretycznie ja mogłam stać, a kolejki nie były długie
(teoretycznie, bo to nie były sklepy w galeriach i ona i tak nie miałaby gdzie usiąść)

ja nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że ludzie mają taką mentalność
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:41   #127
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
w życiu nie słyszałam takich komentarzy. To musi być marginalne sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam,.że te baby po prostu obgadują za.plecami. Zresztą taka prawda, za plecami kazdy, w twarz nikt nie powie.

Moja mama rzuciła wczoraj taki głupi tekst mojej siostrze ( ma dwójkę dzieci, porody szybkie) :" ty to wcale nie odczulas,.że rodzilas dzieci. Szybko ci poszło. Nie to co ja, kilkanaście godzin się męczyłam. Co ty wiesz o porodzie" WTF. Nawet nie wiem, jak to skomentować 🤦🤦🤦 jakby kobieta sobie wybierała ile godzin rodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Masakra z tymi pytaniami, potwierdzam. Jestem półtora roku po ślubie i o moje potencjalne dzieci ludzie pytają moją mamę albo teściową. Nie mam kontaktu z ciotkami, starszymi kuzynami itd., ale jak ktoś z dalszej rodziny spotka moją mamę to pierwsze pytanie jest o to czy jest już babcią. Tak samo babcia mojego męża spotkała jakąś tam swoją krewną i tak samo zaraz gadka, dlaczego jeszcze nie ma prawnuków. Pytania o ślub mnie zupełnie ominęły, mimo że wyszłam za mąż w wieku 28 lat, ale te o dzieci są nagminne.
U mnie też takie pytania o moją ciążę innych osób.🤦

I takie ekscytację innymi ciążami pt.' a x już urodziła?nie wiesz czasem?'. A uj mnie obchodzą ciążę innych osób. Jak chcą dzieci, niech mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 12:18   #128
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87591480]Ostatni raz piszę, że chodzi o sytuację, że pozostałe osoby wiedzą, że dziewczyna jest w ciąży, a mimo to kwestionują jej dolegliwości, bo

a) ciąża to nie choroba

b) ja to robiła w polu do porodu

c) nie masz brzucha to z czego cię boli

d) umiałaś łazić, to teraz stój

e) rozłożyłaś nogi, to teraz cierp.[/QUOTE]Ale takich ludzi trzeba olewac bo to typ co się do wszystkiego przyczepi nie tylko do ciężarnych. To ludzie wiecznie umordowani i niezadowoleni. Jak się nie czepia ciężarnej to się czepia kogoś innego

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 12:34   #129
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

W uk pierwsze, o co mnie pytano, gdy mowilam, ze jestem w ciazy, to czy bylo planowane czy wpadka (tubylcy 40+). Pierwsze 2x bylam w szoku i nie wiedzialam za bardzo jak odpowiedziec
Pytan o ciaze/kiedy dzieci raczej nie ma w takim natezeniu, jak w pl, jesli juz to raczej wsrod bliskich znajomych i to w celu hmm pomocy czy synchronizacji. Ludzie tez dosc otwarcie mowia, ze sie staraja. Za to potem do 12tyg tajemnica i duzo przesadow w okol oglaszania nowiny wczesniej.
Pozniej wszyscy wiedza lepiej, instruuja i wrecz kontroluja co ciezarna robi, je i pije, wyliczajac glosno np kubki herbaty wypite dziennie i jak to sie nie powinno wiecej niz x.

O miejscach dla ciezarnych czy przepuszczaniu w kolejkach w ogole nikt nie slyszal. Ja puszczam, gdy widze ze ktos ma mniej niz ja, starsze osoby, jakby mnie ktos poprosil tez bym puscila. Ja sie osobiscie czulam w ciazy bardzo dobrze, wlasnie siedzenie bylo bardziej niewygodne dla mnie, stanie i chodzenie akurat wychodzilo lepiej.
Natomiast miejscem, gdzie kobiety w ciazy powinny byc bezwzglednie puszczone pierwsze jest toaleta i to bez pytania. Sama wielokrotnie uzywalam tej dla niepelnosprawnych, gdy w zwyklym byla kolejka, bo po prostu nie bylo mowy, ze wytrzymam.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:24   #130
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wczoraj robiłam zakupy spożywcze z mocno ciężarną już przyjaciółką, byłyśmy w 5 sklepach, bo potrzebowałyśmy specyficznych produktów. w KAŻDYM została przepuszczona bez żadnego słowa komentarza, chociaż teoretycznie ja mogłam stać, a kolejki nie były długie
(teoretycznie, bo to nie były sklepy w galeriach i ona i tak nie miałaby gdzie usiąść)

ja nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że ludzie mają taką mentalność

A ja byłam w jednej ciąży 7. miesięcy, w drugiej 8. i w sklepie zaliczyłam zdziwko życia, jak jedna babcia na mój widok ruszyła jak strzała, żeby być przede mną w kolejce (serio, nie koloryzuję, do dzisiaj to pamiętam, bo byłam w takim szoku), a w busie zdarzyło mi się jechać dosłownie z brzuchem nad jakimś chłopaczkiem nastoletnim i jego dziewczyną.
To, co widywałam (nie, że byłam tego udziałem, tylko widziałam) w laboratoriach (a w drugiej ciąży byłam minimum raz na 2 tygodnie, więc w ciągu 7 miesięcy trochę się zebrało), tego nie zapomnę nigdy. Wyzywanie się od s☠☠☠☠.....ów i niemal rękoczyny.

Fajnie, że w pięciu sklepach miło traktowali Twoją koleżankę.
Ja mam zgoła odmienne doświadczenia.

A ten tekst o tym, gdzie mieszkam, możesz sobie darować, bo nie raz widziałam gorsze pomyje w temacie ciężarnych i młodych mam chociażby tutaj, wśród młodych, wykształconych dziewczyn na wizażu.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:29   #131
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592049]
A ten tekst o tym, gdzie mieszkam, możesz sobie darować, bo nie raz widziałam gorsze pomyje w temacie ciężarnych i młodych mam chociażby tutaj, wśród młodych, wykształconych dziewczyn na wizażu.[/QUOTE]

ale mnie nie obchodzi co na wizażu... w internetach ludzie pozwalają sobie na wiele więcej niż w realnym życiu, a już zwłaszcza na forach gdzie czują sie anonimowi. klawiatura przyjmie wszystko

widocznie to ma związek z tym gdzie mieszkasz, skoro inni ludzie takich zachowań nigdy nie zaobserwowali
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 14:34   #132
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dokładnie.
i dziwi mnie strasznie to tłumaczenie, kobiety się nie odzywają, bo są nieśmiałe, bo się krępują, bo nie wiadomo co... jak ktoś jest za dumny żeby usta otworzyć, to nich stoi.

A ja się nie mogę krępować powiedzieć "proszę przede mnie"? Tylko ciężarne mogą?


Sorry, ale jesteś na tyle dorosła, żeby zakładać rodzinę, ale nie potrafisz poprosić o przepuszczenie w sklepie? No jakieś jaja.



To nie te czasy, że ciąża była "stanem" i w sumie nagle pojawiało się dziecko znikąd w domu. Żaden to wstyd być w ciąży, źle się poczuć, czy cokolwiek i poprosić o przepuszczenie. A jak ktoś wyskoczy z mordą, to wstyd dla niego, a nie dla ciebie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:38   #133
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale mnie nie obchodzi co na wizażu... w internetach ludzie pozwalają sobie na wiele więcej niż w realnym życiu, a już zwłaszcza na forach gdzie czują sie anonimowi. klawiatura przyjmie wszystko

widocznie to ma związek z tym gdzie mieszkasz, skoro inni ludzie takich zachowań nigdy nie zaobserwowali
No jak nie byli w ciąży (a większość osób, które się tutaj wypowiada nie było), to trudno, żeby zaobserwowali.

Wiem, to też tylko internet i autorka to też pewnie wyssała z palca, ale może jest szansa, że jest po prostu z tego samego miasta, co ja i spotyka tych samych ludzi z tą samą mentalnością.
https://mamadu.pl/140351,kobieta-w-c...sy-bez-kolejki
http://nieoceniampookladce.blogspot....-mi-gupio.html
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:38   #134
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592049]
Fajnie, że w pięciu sklepach miło traktowali Twoją koleżankę.
Ja mam zgoła odmienne doświadczenia.
[/QUOTE]


A co powiesz o mojej koleżance, którą przepuszczają, mimo że nie jest w żadnej ciąży?


Ona wie, że jest gruba. Ale takie insynuacje miłe nie są.


Jest też kwestia tego, że ktoś może być w ciąży, mieć kule czy coś takiego. I czuć się dobrze i wcale nie chcieć żadnego specjalnego traktowania. Jak ja chodziłam o kulach, to byłam wściekła, jak mi ktoś sugerował, że nie wystoję w kolejce po zakupy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:40   #135
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A co powiesz o mojej koleżance, którą przepuszczają, mimo że nie jest w żadnej ciąży?


Ona wie, że jest gruba. Ale takie insynuacje miłe nie są.


Jest też kwestia tego, że ktoś może być w ciąży, mieć kule czy coś takiego. I czuć się dobrze i wcale nie chcieć żadnego specjalnego traktowania. Jak ja chodziłam o kulach, to byłam wściekła, jak mi ktoś sugerował, że nie wystoję w kolejce po zakupy.
Nie no spoko.
To bardzo, ale to bardzo okropne, że ludzie starają się być mili bez odgórnego nakazu.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:41   #136
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja się nie mogę krępować powiedzieć "proszę przede mnie"? Tylko ciężarne mogą?
(...)
w sumie nie podchodziłam do tego tak, ale masz rację. zostałam zwyzywana jako młoda dziewczyna bo się okazało, że kobieta nie była w ciąży, tylko zwyczajnie gruba.

to może być dla mnie równie krępujące, poniżające i traumatyzujące jak kobieta w ciąży która usłyszy "ciąża nie choroba".
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:42   #137
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592049]A ja byłam w jednej ciąży 7. miesięcy, w drugiej 8. i w sklepie zaliczyłam zdziwko życia, jak jedna babcia na mój widok ruszyła jak strzała, żeby być przede mną w kolejce (serio, nie koloryzuję, do dzisiaj to pamiętam, bo byłam w takim szoku), a w busie zdarzyło mi się jechać dosłownie z brzuchem nad jakimś chłopaczkiem nastoletnim i jego dziewczyną.
To, co widywałam (nie, że byłam tego udziałem, tylko widziałam) w laboratoriach (a w drugiej ciąży byłam minimum raz na 2 tygodnie, więc w ciągu 7 miesięcy trochę się zebrało), tego nie zapomnę nigdy. Wyzywanie się od s.....ów i niemal rękoczyny.

Fajnie, że w pięciu sklepach miło traktowali Twoją koleżankę.
Ja mam zgoła odmienne doświadczenia.

A ten tekst o tym, gdzie mieszkam, możesz sobie darować, bo nie raz widziałam gorsze pomyje w temacie ciężarnych i młodych mam chociażby tutaj, wśród młodych, wykształconych dziewczyn na wizażu.[/QUOTE]Poprosiłaś o ustąpienie miejsca tego nastolatka albo jakąkolwiek inną osobę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:48   #138
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Poprosiłaś o ustąpienie miejsca tego nastolatka albo jakąkolwiek inną osobę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po chwili pani jakieś 3 rzędy dalej mi ustąpiła. Gdyby tego nie zrobiła, to pewnie bym się odezwała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:50   #139
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592049]A ja byłam w jednej ciąży 7. miesięcy, w drugiej 8. i w sklepie zaliczyłam zdziwko życia, jak jedna babcia na mój widok ruszyła jak strzała, żeby być przede mną w kolejce (serio, nie koloryzuję, do dzisiaj to pamiętam, bo byłam w takim szoku), a w busie zdarzyło mi się jechać dosłownie z brzuchem nad jakimś chłopaczkiem nastoletnim i jego dziewczyną.
To, co widywałam (nie, że byłam tego udziałem, tylko widziałam) w laboratoriach (a w drugiej ciąży byłam minimum raz na 2 tygodnie, więc w ciągu 7 miesięcy trochę się zebrało), tego nie zapomnę nigdy. Wyzywanie się od s☠☠☠☠.....ów i niemal rękoczyny.

Fajnie, że w pięciu sklepach miło traktowali Twoją koleżankę.
Ja mam zgoła odmienne doświadczenia.

A ten tekst o tym, gdzie mieszkam, możesz sobie darować, bo nie raz widziałam gorsze pomyje w temacie ciężarnych i młodych mam chociażby tutaj, wśród młodych, wykształconych dziewczyn na wizażu.[/QUOTE]

Spytałaś się ich czy ustąpią ci miejsca? Czy może az tak bardzo nie przeszkadzało ci stanie?

A co do babci. To może nie chodziło o to że jesteś w ciązy tylko że to że ktoś może być przed nią w kolejce. Jest mnóstwo ludzi (i to chyba w każdej kategorii wiekowej) że jak widzą że ktoś dochodzi do kasy i może być przed nimi to dostają przyśpieszenia żeby wskoczyć przed nich. W ciąży nie byłam ale takie sytuacje pare razy mi sie zdarzyły.

Ty widzisz chamstwo jak byłaś w ciaży, a prawda jest taka ze jak ktoś jest chamem to czepi się kogoś bez wzgledu na to czy jest w ciązy, ma złamaną ręke czy bo tak.

Serio może ja żyje w dziwnym świecie, ale kurcze ja u siebie to raczej widuję to że cieżarne to sie traktuje lepiej a nie że je się gnoi. Tylko że niech cieżarne też zrozumieją ze cały swiat nie wie o ich ciąży. Stojąc w kolejce nie rozglądam sie czy nie ma tam cieżarnej, w busie to samo. Ale jak ktoś mnie poprosi i powie ze jestem w ciaży to prosze bardzo.

Co do widzenia brzuchów. Czasem ludzie nie dostrzegają takich szczegółów. Powiem ci anegnotke. W szkole miałam 3 razy w tydz lekcje z jedna nauczycielka. Raz się mnie koleżanka pyta ciekawe kiedy X pójdzie na zwolnienie. Ja zdziwiona czemu ma iść a koleżanka że przecież ona jest w ciąży Na nastepnej lekcji patrze że kurcze faktycznie brzuch tak na 5, 6 miesiąc

Są ludzie którzy serio nie patrza innym po brzuchach i mają ciekawsze zajęcia niż rozmyślanie czy ona jest w ciązy czy po prostu jest gruba. Mogli też mieć niefajną sytuację że ustąpili kobiecie miejsca a tak naprawdę ona nie była w ciazy tylko gruba.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 14:52   #140
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592075]No jak nie byli w ciąży (a większość osób, które się tutaj wypowiada nie było), to trudno, żeby zaobserwowali.

Wiem, to też tylko internet i autorka to też pewnie wyssała z palca, ale może jest szansa, że jest po prostu z tego samego miasta, co ja i spotyka tych samych ludzi z tą samą mentalnością.
https://mamadu.pl/140351,kobieta-w-c...sy-bez-kolejki
http://nieoceniampookladce.blogspot....-mi-gupio.html[/QUOTE]

nie trzeba być w ciąży, żeby istnieć w społeczeństwie i widzieć co się dzieje w około

jak już wspominałam - przesiedziałam mnóstwo czasu w poczekalniach przeróżnych laboratoriów. wszędzie było wiele ciężarnych, które były przepuszczane. czasem ludzie odmawiali i podawali racjonalne powody. czasem pielęgniarka koordynowała kolejkę. ale wszystko odbywało się kulturalnie. bez wyzwisk i rękoczynów.
gdyby to co piszesz było takie powszechne, to spotkałabym się z czymś podobnym chociaż raz, skoro jak napisałaś:
"To, co widywałam (...) w laboratoriach (...), tego nie zapomnę nigdy. Wyzywanie się od s☠☠☠☠.....ów i niemal rękoczyny."

nie wierzę, że mieszkańcy Krakowa są tacy wyjątkowo mili, uprzejmi i niekłótliwi.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:56   #141
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Jak mówię - ja w kolejce nie przepuszczę kobiety, wobec której podejrzewam ciążę, chyba że jest w jednej opiętej warstwie ubrania i to jest końcowy etap i jestem pewna, że to ciąża. No wybaczcie, uznaję, że ciężarna może poprosić, a ja nie będę ryzykowała urażenia kogoś i focha. Kiedyś latem miałam luźną sukienkę i pani ustąpiła mi miejsca w tramwaju - zrobiło mi się przykro, a jestem szczupła, tylko to był typowy oversize. A co dopiero jak ktoś jest przy kości i taka sytuacja mu się zdarza często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 14:58   #142
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592097]Po chwili pani jakieś 3 rzędy dalej mi ustąpiła. Gdyby tego nie zrobiła, to pewnie bym się odezwała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

a może mieli powód aby nie ustąpić, tylko niewidoczny gołym okiem?
nie jest to niemożliwe. to że ktoś jest nastolatkiem nie oznacza z automatu, że nie może mieć niewidocznej niepełnosprawności czy zwyczajnie źle się czuć.
nie odezwałaś się, więc tego nie wiesz. ale pasy na nich wieszasz...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:00   #143
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a może mieli powód aby nie ustąpić, tylko niewidoczny gołym okiem?
nie jest to niemożliwe. to że ktoś jest nastolatkiem nie oznacza z automatu, że nie może mieć niewidocznej niepełnosprawności czy zwyczajnie źle się czuć.
nie odezwałaś się, więc tego nie wiesz. ale pasy na nich wieszasz...
Ja za czasów bycia nastolatką czułam się gorzej niż teraz będą dwa razy starsza. Okres dojrzewania kiepsko się ze mną obszedł, miałam okrutnie bolesne okresy i częste migreny, a na dodatek mdłości. Więc w autobusie siedziałam jak tylko się dało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:23   #144
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Tylko czekałam na ten argument

Nie no ok, dobra, przekonałyście mnie. To ja zaraz napiszę do Nicole mamyginekolog, żeby już przestała robić te głupie akcje uświadamiające, bo tu na wizażu dziewczyny piszą, że ludzie wcale nie są niemili dla ciężarnych, coś tam jej te pacjentki i czytelniczki ściemniają. A jak są niemili, to tak naprawdę są mili i nie ustępują w trosce, żeby się ktoś nie poczuł źle. A jak nie ustępują, to na pewno mają ku temu powód (np. cały autobus nagle się bardzo źle czuje).
To wszystko są wymysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:25   #145
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592176]Tylko czekałam na ten argument

Nie no ok, dobra, przekonałyście mnie. To ja zaraz napiszę do Nicole mamyginekolog, żeby już przestała robić te głupie akcje uświadamiające, bo tu na wizażu dziewczyny piszą, że ludzie wcale nie są niemili dla ciężarnych, coś tam jej te pacjentki i czytelniczki ściemniają. A jak są niemili, to tak naprawdę są mili i nie ustępują w trosce, żeby się ktoś nie poczuł źle. A jak nie ustępują, to na pewno mają ku temu powód (np. cały autobus nagle się bardzo źle czuje).
To wszystko są wymysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tylko kurczę, dlaczego uświadamia się całe otoczenie, zamiast może uświadomić ciężarne, że o miejsce czy przepuszczenie w kolejce mogą poprosić? Pewnie dla ciężarnej jej ciąża jest doskonale widoczna, ale dla otoczenia to nie zawsze jest takie oczywiste. Ja chorowałam i mojej choroby nie było widać i musiałam codziennie przez miesiące prosić o miejsce czy pomoc i mi jej udzielano. Jak ktoś odmówił, to ustępowała mi inna osoba. Nie czułam potrzeby uświadamiać otoczenia, bo uznaję, że po to mamy narząd mowy, aby z niego korzystać.

A, no i mam nadzieję, że to nie jest uświadamianie, jakie obserwuję czasem w internecie, czyli wyśmiewanie i wyzywanie tych, którzy siedzą i śmią nie ustąpić miejsca.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2020-02-16 o 15:37
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:45   #146
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Właśnie po to, żeby przy tym ustąpieniu (jeśli nastąpi) nie słuchać takich komentarzy, jakie przytoczyłam wyżej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A, no i mam nadzieję, że to nie jest uświadamianie, jakie obserwuję czasem w internecie, czyli wyśmiewanie i wyzywanie tych, którzy siedzą i śmią nie ustąpić miejsca.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A skąd Ci to przyszło do głowy? Mamaginekolog to nie patointernet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:46   #147
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592176]Tylko czekałam na ten argument

Nie no ok, dobra, przekonałyście mnie. To ja zaraz napiszę do Nicole mamyginekolog, żeby już przestała robić te głupie akcje uświadamiające, bo tu na wizażu dziewczyny piszą, że ludzie wcale nie są niemili dla ciężarnych, coś tam jej te pacjentki i czytelniczki ściemniają. A jak są niemili, to tak naprawdę są mili i nie ustępują w trosce, żeby się ktoś nie poczuł źle. A jak nie ustępują, to na pewno mają ku temu powód (np. cały autobus nagle się bardzo źle czuje).
To wszystko są wymysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

straszna hipokryzja.
wszyscy mają skakać, domyślać się, rozglądać, bóg wie co jeszcze... ale żeby ciężarna się odezwała to koniec świata, taka ujma na honorze.
jakby tak trochę schować dumę do kieszeni i się grzecznie zapytać o ustąpienie miejsca, zamiast wchodzić na kogoś z brzuchem, przewalać oczami, wzdychać i robić aluzje to może faktycznie ludzie byliby milsi. gdzie ta kultura u ciężarnych, której tak wymagają od innych?

Ty tak samo. nie poprosiłaś nastolatków o ustąpienie miejsca i masz pretensje że tego nie zrobili. wolałaś "stać z brzuchem nad głową". gdybyś się odezwała i nie ustąpili to mogłabyś mieć pretensje, a tak? dla mnie to jest nic innego jak dość roszczeniowa postawa.

z mojej strony EOT

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-02-16 o 15:47
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:47   #148
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 16:00   #149
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

Problem jest w tym, że dla ciężarnej jej ciąża jest centrum świata. Niestety dla otoczenia nie jest. Żyjemy szybko i w stresie, dużo pracujemy i ludzie ogólnie mniej zauważają siebie nawzajem na co dzień. Jak za dzieciaka szłam z mamą na zakupy to przy zakupach obowiązkowe były ploteczki ze sprzedawczynią. Teraz wymienia się zwroty grzecznościowe i tyle. Ja mam pracę mocno obciążającą psychicznie i w komunikacji miejskiej zwyczajnie się odcinam, także jak siedzę i widzę, że ludzie mają podobnie. Zwyczajnie jak pracujesz przez cały dzień w hałasie i z wieloma osobami (standard na open space) to w tramwaju jedyne o czym marzysz to wbić wzrok w okno. I wiem, że ciężarne by chciały, żeby cały tramwaj stawał na baczność jak one wchodzą, ale zupełnie poważnie - jak wracam z pracy, to ścisk jest taki, że naprawdę nie widać, czy ktoś ma brzuch (szczególnie spod kurtki) i czy gdzieś nie stoi ciężarna. Więc ona ma do wyboru albo stanąć gdzieś i sapać nad tym, że młodzież siedzi i nie ustąpi, albo może poprosić o ustąpienie miejsca. Oczekiwanie, że będzie się traktowało z większą empatią jedną grupę przy jednoczesnym wyśmiewaniu innej grupy jest bardzo słabe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 16:05   #150
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VII

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87592212]Właśnie po to, żeby przy tym ustąpieniu (jeśli nastąpi) nie słuchać takich komentarzy, jakie przytoczyłam wyżej.
[/QUOTE]


W życiu nie słyszałam czegoś takiego.


Jeśli ktoś rzuca tekstem "było nie rozkładać nóg", to sorry, ale możesz go uświadamiać do us*anej śmierci i zapewne nie uświadomisz.


Jak mi koleś ostatnio komentował zgrzewkę puszek Pepsi w Biedronce, którą położyłam na taśmę (muszę mieć słodkiego coś w schowku w samochodzie na wszelki wypadek, daję znajomym, no lubię mieć w bagażniku zapas), to moim zdaniem to świadczy o nim, a nie o mnie.


I taka edukacja nam jest potrzebna. Jak walisz takie teksty, to nie, nie dogadałeś głupiej puszczalskiej, tylko sam jesteś debilem i nie warto się tym chwalić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-16 00:46:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.