Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 11:11   #31
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Doslownie chodzi o o, ze plesnieja ci jelita, tudziez caly przewod pokarmowy Candida to grzyb jest. Generalnie kandydoza (drozdzyca) jest dosc szerokim pojeciem i nie ogranicza sie tylko do ukladu pokarmowego, choc w takim znaczeniu uzywam tutaj tej nazwy.
Kandydoza (czy tez moze zakwaszenie organizmu po polsku, nie wiem ) to cale spektrum objawow - od problemow z wyproznianiem do zlego samopoczucia.

Najgorsze jest jednak to, ze nasza konwencjonalna medycyna nie bardzo sie tym problemem zajmuje, ba, niekoniecznie nawet go uznaje. No chyba, ze choroba osiagnie stan krytyczny.
Nie wiem, czy masz candide (tzn. w ogole to na pewno ja masz, kazdy ma, chodzi o przerost tej plesni), ale wydaje mi sie to wysoce prawdopodobne, bo wiekszosc z nas ja ma, tzn. problem z nia - syf, ktory jemy i sposob spozywania posilkow, stres, to wszystko tylko sprzyja rozwojowi kondydozy.
Pozostaje autodiagnoza - zaraz mnie tu ktos obsmieje, spoko - potrzebujesz do tego szklanki czystej wody (najlepiej przegotowana). Rano, na czczo i przed myciem zebow plujesz do szklanki i po ok.10-15 min. (choc w niektorych przypadkach rezultat jest widoczny juz wczesniej) sprawdzasz sline. Jesli plywa sobie po powierzchni, to w porzadku (przynajmniej o tyle, ze wiesz, ze nie masz candidy w jamie ustnej, czyli na pewno nie jest az tak mocno rozprzestrzeniona, acz nie oznacza to, ze na pewno jestes zdrowa). Jesli zas "wypuszcza" "biale nitki" w kierunku dna, czy w ogole zmienia konsystencje, rozwarstwia sie, no, to wtedy znaczy, ze problem jest powazny.
Duzo na polskich stronach nie znalazlam (o objawach, leczeniu itd.), ale moze zerknij sobie tutaj i tutaj. Generalnie w diecie przeciwko temu gzybowi chodzi o wyeliminowanie z diety cukru (czyli tez miodu, jakichkolwiek slodyczy, a nawet wiekszosci owocow), drozdzy i innych grzbow, wiekszosci nabialu oraz bialej maki, no i oczywiscie fast-foodow. Dieta opiera sie glownie na warzywach (zwlaszcza zielonych), kaszach. Nie do konca wiem, jak jest z miesem, bo i tak go nie jem, wiem tylko, ze nie trzeba go calkowicie eleminowac, a ryby na ten przyklad sa chyba nawet wskazane. Bezposrednio w walce z candida pomagaja np. czosnek, cynamon, olej kokosowy, cytryna.

Oczywiscie wcale nie musisz mi wierzyc, ze cos takiego jak problem z candida w ogole istnieje Nie bede nikogo na sile przekonywac, wiem, ze samej sobie pomoglam i to mi wystarczy, jak kogos interesuje, to spoko, moge wspomoc tym, co wiem i swoim doswiadczeniem (tak jak mnie pomogli moi znajomi), a jak nie, to spoko, niech szuka gdzie indziej.

Edytowane przez szmyrk
Czas edycji: 2012-11-05 o 11:13
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:07   #32
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ale gastroskopię to chyba nie pod kątem celiakii...? Celiakia to przecież choroba jelita cienkiego, gdzie kosmki po prostu są niszczone. Do tego wykonuje się biopsję jelita lub połyka specjalną kapsułkę z kamerką. Aby wykryć celiakię można rozpocząć od badania krwi, to na pewno była by lepsza droga. Ja swoją drogą też mam problemy z brzuchem. Najbardziej przeszkadza mi to, że jak mi się chce do ubikacji lub "wygazować" to mnie brzuch boli, a wiadomo że czasem po prostu nie ma gdzie...
Podczas gastroskopii robi się biopsję od razu Takie dwa zabiegi w jednym Nic nie boli, tylko jest nieprzyjemne...
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 08:45   #33
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez WampLady Pokaż wiadomość
Podczas gastroskopii robi się biopsję od razu Takie dwa zabiegi w jednym Nic nie boli, tylko jest nieprzyjemne...
Jestem pielęgniarką od niedawna i miałam okazję uczestniczyć w badaniu jako obserwator, także wiem jak wygląda przed, po i w trakcie Ale mam wrażenie że mylicie pojęcia. Gastroskopia pozwala na obejrzenie co tam jest , tylko dwunastnicy. Biopsję jelita robi się przy Enteroskopii dwubalonowej.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 18:03   #34
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Jestem pielęgniarką od niedawna i miałam okazję uczestniczyć w badaniu jako obserwator, także wiem jak wygląda przed, po i w trakcie Ale mam wrażenie że mylicie pojęcia. Gastroskopia pozwala na obejrzenie co tam jest , tylko dwunastnicy. Biopsję jelita robi się przy Enteroskopii dwubalonowej.
Dziwne. Bo ja miałam robioną gastroskopię 4 razy już i za każdym razem lekarz mówił do mnie dając mi skierowanie, że będę miała gastroskopię z biopsją...i przed zabiegiem mówili to samo.
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 18:48   #35
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez Savages Pokaż wiadomość
A podobno w dzisiejszych czasach jest prościej i łatwiej... ech.
Tak? W czym ? Bo technicznie owszem się rowijamy ale antidotum na choroby niestety nie znaleziono. Często diagnoza trwa na tyle dlugo, ze organizm ulega już sporemu zniszczeniu. Kiedyś po prostu ludzie byli nieświadomi wszelkich dolegliwosci i następowała naturalna selekcja. Teraz są leki, wyroby medyczne które dają nam w pewnym stopniu komfort życia. Rozmawiamy o chorobach i diagnozach, ale zanim dokonana zostanie diagnoza czasami trzeba się posiłkowac czyms co zniweluje objawy.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:21   #36
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez WampLady Pokaż wiadomość
Dziwne. Bo ja miałam robioną gastroskopię 4 razy już i za każdym razem lekarz mówił do mnie dając mi skierowanie, że będę miała gastroskopię z biopsją...i przed zabiegiem mówili to samo.
Ok, douczyłam się i zwracam honor. Cytuję "Należy podkreślić, że nadal do rozpoznania celiakii konieczny jest wynik badania mikroskopowego wycinka z dwunastnicy i/lub jelita cienkiego."
Do tego wystarczy gastro. Jeśli mieliby pobrać niżej, to była by entero.
A dlaczego robili aż 4 razy?
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:50   #37
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ok, douczyłam się i zwracam honor. Cytuję "Należy podkreślić, że nadal do rozpoznania celiakii konieczny jest wynik badania mikroskopowego wycinka z dwunastnicy i/lub jelita cienkiego."
Do tego wystarczy gastro. Jeśli mieliby pobrać niżej, to była by entero.
A dlaczego robili aż 4 razy?
hehe
Na pierwszej gastro wyszło, że wszystko jest w porządku a że ja w dzieciństwie byłam chora na celiakię (w latach 90 jeszcze nie było AŻ tyle wiadomo na temat tej choroby i teraz wiadomo, że jak u noworodka wykryje się chorobę to jest pewne, że do końca życia musi unikać mąki, tak wtedy nie bylo to wiadome i Pani doktor powiedziała, że w okresie dojrzewania może to wrócić a że ja byłam na tym punkcie uczulana przez rodziców, to gdy zaczęło się coś dziać, to kierunek gastrolog), później robili mi drugą żeby się upewnić i wyszła bardzo zła...a później do kontroli czy jelito się "goi" )
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 09:11   #38
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Mi ciężko by było przerzucić się na jakąkolwiek dietę. U mnie po skończeniu studiów brzuch się uspokoił troszkę na szczęście. Stres źle działa na moje kiszki;p
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 14:30   #39
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Na wszystkich chyba działa źle stres Szkoda tylko że niektórzy z nas przeżywają go bardziej niż inni. Ulka masz racje, sama w końcu posiłkuje się wyrobami medycznymi
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 13:26   #40
mariolcia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

a jakie są badania krwi pod kontem celiaki ??

też mam problem, chcę zacząć od najmniej inwazyjnych badań
mariolcia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 08:06   #41
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

a ja polecam pić koper włoski!
sama miałam to samo, może nie aż w takim stopniu codziennie do śniadania piję koperek i czuję się wspaniale, żadnych ucisków w żołądku, w brzuchu, żadnych wzdęć, kompletnie nic! piję koperek już ponad rok codziennie i nadal działa
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 13:25   #42
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Na temat celiakii znalazłam coś takiego:
"Wykonaj badania krwi w kierunku markerów celiakii. Są nimi swoiste przeciwciała klasy IgA i IgG przeciwko:

1. endomysium mięśni gładkich (Anty-EmA)
2. transglutaminazie tkankowej (Anty-tTG)
3. analogowi gliadyny (Anty- DGP) "

Znalazłam też informację o badaniach genetycznych na celiakię.

A co do kopru to mnie by się szyyybko przejadło/przepiło ciągłe picie herbaty z kopra....
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:47   #43
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Poza tym problematyczne jest robienie sobie koperku jak się jest w gościach albo gdzieś na mieście wtedy się sięga po wyroby medyczne no i ważne aby mieć swój sprawdzony.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:39   #44
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez Savages Pokaż wiadomość
Na temat celiakii znalazłam coś takiego:
"Wykonaj badania krwi w kierunku markerów celiakii. Są nimi swoiste przeciwciała klasy IgA i IgG przeciwko:

1. endomysium mięśni gładkich (Anty-EmA)
2. transglutaminazie tkankowej (Anty-tTG)
3. analogowi gliadyny (Anty- DGP) "

Znalazłam też informację o badaniach genetycznych na celiakię.

A co do kopru to mnie by się szyyybko przejadło/przepiło ciągłe picie herbaty z kopra....
nie wiem czy te badania sa miarodajne. Mnie podczas gastroskopii wzięli wycinek do histopato pod kątem celiakii. ALe nic nie wyszło.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:49   #45
kaska180379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 35
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Witaj...ja mam to samo....mi tez wydawało się ze przecież zdrowo jem....ale dietetyczka poleciła mi bym wpierw wyeliminowała nabiał....bo może nietolerancja laktozy...potem owoce i warzywa.....te które jem...potem pieczywo...wszelakie....o kazało się że o ile mogę jeśc nabiał i to nie od niego....to straszne wzdęcia..i bardzo bolesne mam po cytrusach,winogronach,nie których odmianach jabłek...i co mnie zaskoczyło...po pieczywie....ale po sprawdzeniu tego dietetyczka uswiadomiła mi ze to pieczywo które jemy to sama chemia...zmieniłam je na ekologiczne..bez chemi(droższe niestety takie prawdziwe na zakwasie) i jem go w ograniczonych ilosciach....właściwie 1xdziennie tylko wieczorem...mało że wzdęcia mineły to i trochę schudłam....spróbuj może i u ciebie to tylko kwestia jedzenia....sama musisz przetestować swoje ciało...a będziesz wiedzieć
__________________
zaciszepodwierkami.blogsp ot.com
kaska180379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 19:34   #46
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

ja tez to mam, a raczej mialam, bo odkad pije herbate z kopru wloskiego 3-4 razy dziennie, to problem zniknal. takze polecam. i w miniaturowym termosie 0.3 l nosze go ze soba wszedzie. oprocz zbawiennego wplywu na moj przewod pokarmowy ma takze niezle walory smakowe. ja sie chyba juz uzaleznilam.

Edytowane przez nesquiki
Czas edycji: 2013-01-27 o 19:37
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:03   #47
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Przy moim aktywnym trybie zycie poruszając się komunikajjcą miejscą jednak wolę zaopatrzyć się w posiadanie saszetki espumisanu w proszku. Wygodne, smaczne i pomaga. A koper włoski owszem - jak jestem w domku.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 23:11   #48
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Jeśli miałabym wybierać pomiędzy espumisanem, a herbatką z kopra włoskiego to zdecydowanie wolę espumisan. Jakoś nie mogę się przekonać do smaku kopra włoskiego.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 13:00   #49
culima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Warto poczytać jeśli ktoś cierpi na wzdęcia xxx Tego problemu nie leczy się tylko farmakologicznie, można też prowadzić spokojniejszy tryb życia. Stres wpływa na trawienie, dlatego powinno się troszeczkę zwolnić w życiu zawodowym.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-06-19 o 10:51 Powód: Link.
culima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 08:49   #50
kremik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Ja stosuje BIOPON 9 virde, pisze że przy kuracji antybiotykowej, a ja łykam go kiedy mam wzdęcia aaa i przestało mnie niemiło kłuć w jelitach co za ulga
kremik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 09:15   #51
marulida86
Przyczajenie
 
Avatar marulida86
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Od kiedy odkryłam cudowne działania kopru włoskiego - prawie zapomniałam co to wzdęcia! To naprawdę działa! Uwielbiam, chociaż zapach jest dość specyficzny i nie każdemu się spodoba, ale to kwestia przyzwyczajenia.
marulida86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 22:17   #52
timoti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 31
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Na mnie nie działa kompletnie koper, próbowałam też jeść kminek i również nie działa. U mnie jedyny ratunek to espumisan / ulgix i chyba zacznę je brać do każdego posiłku jak moja znajoma.
Lekarz zdiagnozował u mnie jelito drażliwe, które objawia się wzdęciami - niezależnie co zjem, kiedy zjem i ile zjem oraz okropną biegunką po jakimkolwiek nabiale
timoti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:54   #53
Werka21b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 124
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Ja też miałam problem ze wzdętym brzuchem, dziwnym przelewaniem itd. odstawiłam wszelkie przetwory mleczne ( mleko, sery zółte( oprócz mozarelli) itd), nie jem białego pieczywa, makarony i ryż zmieniłam na pełnoziarniste i codziennie staram się jeść jogurt naturalny bez żadnych dodatków, pomogło Chociaż nie minęło od razu tylko po ok. 2-3 tyg.
U mnie najprawdopodobniej istnieje nietolerancja laktozy, nawet mama mi opowiadała, że jak byłam mała to zawsze wymiotowałam po mleku, a lekarze nie wiedzieli co mi jest, z wiekiem trochę objawy złagodniały, do wzdęć, ale po odstawieniu mleka jest kolosalna różnica
Werka21b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 09:28   #54
spod_chmurki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 17
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

A może to zespół jelita drażliwego? Wiem, że właśnie przy tym bardzo często są wzdęcia. A masz też problem z biegunkami albo zaparciami? Na pewno trzeba uważać z dietą. Niestety też stres nasila dolegliwości. Można spróbować brać jakiś naturalny suplement, który działa rozkurczowo i przeciwwzdęciowo. Wiem, że Medarfa ma taki w ofercie.
spod_chmurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-19, 09:48   #55
sleepingqueen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 11
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Polecam wam olej z czarnuszki albo ostropestu. Pije się na czczo albo na wieczór po jedzeniu. Rewelacyjnie reguluje sprawy ukł pokarmowego. Ja mam wycięty woreczek i od zawsze musiałam uwazać na diete, cokolwiek ciezkostrawnego i wzdecia tak brzuch ciązowy. Bywało że spodni nie mogłam dopiąc :/ systematyczne picie oleju usunęło wzdęcia i odbijania. piłam kilka mieisecy codziennie. teraz pije co jakiś czas tak z 2 tyg i przerwa. profilaktycznie
sleepingqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 06:46   #56
malinowamamba25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 43
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Też co jakiś czas dopada mnie niestrawnośc i mam wzdęty brzuch. Wcześniej czekałam aż mi przejdzie, ale ostatnio zaczęłam łykać sylimarol i w sumie dość szybko poczułam ulgę. Jest skuteczny i kosztuje niecałe 10 zł, wiec warto miec go w swojej domowej apteczce
malinowamamba25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 10:38   #57
Sawanl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 103
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Dieta, dieta i tylko dieta:
https://rodzinazdrowia.pl/jak-usprawnic-trawienie

Co z tego jak nakupicie sobie środkow na wzdęcia, jak nie bedziecie trzymali diety i wszystko zaraz znowu Was dopadnie. Sama miałam mega problem ze wzdęciami jak pilam napoje gazowane.Przestałam pić i problem zniknął. Nie całkiem. bo nadal zdarza sie,ze miewam. Ale i tak jest lepiej niż wcześniej.
Sawanl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 08:10   #58
MeegZed
Przyczajenie
 
Avatar MeegZed
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Spróbuj wyeliminować laktozę i zobacz czy będziesz czuła się lepiej. Może tez masz problemy z pszenicą czyli popularny dzisiaj gluten. Zobacz jak Twój organizm reaguje na to co jesz. Po czym Cię wzdyma.
MeegZed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 07:48   #59
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Na wzdęcia powinna pomóc herbatka z macierzanki. Czubatą łyżkę zioła zalać szklanką wrzątku i parzyć 10-15 minut. Odcedzić i pić pół szklanki po śniadaniu, obiedzie i kolacji.

W ciągu kilku dni wzdęcia powinny ustąpić. Macierzanka pomoże wyregulować pracę układu pokarmowego.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 10:23   #60
kachaaa321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 86
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Mieszanka kompru włoskiego z szałwią zaparzone np. z rumiankiem też dają radę na wzdęcia, ale ja i tak dodatkowo stosuję jakieś tabletki, żeby szybciej pozbyć się dolegliwości. Ostatnio kupiłam xxx, bo jeszcze ich nie używałam, a podobno OK i rzeczywiście okazałuy się w porządku

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-07-24 o 20:05
kachaaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-12 11:23:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.