Truskawki - uczulenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 17:28   #1
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358

Truskawki - uczulenie?


Witam, mam nadzieję, że to dobry dział na ten temat... otóż odkąd skończyłam 13 lat nie mogę jeść truskawek. Teraz mam prawie 22 lata, za każdym razem jak zjem truskawki, kompot z truskawek, dżem truskawkowy, nawet kisiel truskawkowy to strasznie boli mnie brzuch. Z niczym innym nie mam takiego bólu brzucha, więc jest on dla mnie czymś dziwnym. Wszyscy mówią, że to uczulenie, ale czy uczulenie nie powinno obejmowac większej grupy jedzenia czy owoców? Czy od uczulenia nie powinna się robić wysypka, występować biegunka itp? Wszystko co dostaję po zjedzeniu NAWET JEDNEJ truskawki to kilkugodzinny ból brzucha, uczucie zmęczenia i czasami mdłości. Nie mam pojęcia co to jest, pogodziłam się już z tym, że już nigdy nie będę mogła zajadać się truskawkami czy ktoś wie co może być powodem takiej reakcji?
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 14:37   #2
Milka199
Raczkowanie
 
Avatar Milka199
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 396
Dot.: Truskawki - uczulenie?

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Witam, mam nadzieję, że to dobry dział na ten temat... otóż odkąd skończyłam 13 lat nie mogę jeść truskawek. Teraz mam prawie 22 lata, za każdym razem jak zjem truskawki, kompot z truskawek, dżem truskawkowy, nawet kisiel truskawkowy to strasznie boli mnie brzuch. Z niczym innym nie mam takiego bólu brzucha, więc jest on dla mnie czymś dziwnym. Wszyscy mówią, że to uczulenie, ale czy uczulenie nie powinno obejmowac większej grupy jedzenia czy owoców? Czy od uczulenia nie powinna się robić wysypka, występować biegunka itp? Wszystko co dostaję po zjedzeniu NAWET JEDNEJ truskawki to kilkugodzinny ból brzucha, uczucie zmęczenia i czasami mdłości. Nie mam pojęcia co to jest, pogodziłam się już z tym, że już nigdy nie będę mogła zajadać się truskawkami czy ktoś wie co może być powodem takiej reakcji?

A może byś tak do lekarza poszła http://www.wrzody.com/bol-brzucha-alergia/

Ja mam ten sam problem tylko że z mlekiem krowim a oprócz bólu brzucha mam tez wysypkę.
Milka199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 20:30   #3
paula183
Przyczajenie
 
Avatar paula183
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Truskawki - uczulenie?

Alergia na coś może się różnie objawiać. Ja jestem uczulona na wiele rzeczy i różne reakcje mi się pojawiają, czasem kicham, czasem mam zmiany na skórze, czasem dostaje migreny. Jestem uczulona tylko na cytrusy z owoców i mam tylko reakcje skórną, kiedy na inne uczulające rzeczy reaguje kichaniem i łzawieniem oczu. Ale oczywiście lepiej iść do alergologa i zrobić testy.
paula183 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-02, 17:18   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Truskawki - uczulenie?

Mnie po truskawkach również zawsze boli brzuch, ale wyjątkiem od reguły są te owoce, które nie są non stop nawożone. Mieszkam w "truskawkowym zagłębiu" i wiem, że większość truskawek jest sztucznie nawożona i nawet tego samego dnia są owoce zrywane i sprzedawane. Właśnie dlatego boli mnie zaraz brzuch po zjedzeniu nawet jednej takiej truskawki. Więc to niekoniecznie wina samych truskawek, a raczej pakowanych w nich dużych ilości chemikaliów. Zresztą tylko na truskawki mam uczulenie czy też raczej brak tolerancji na kosmiczną zawartość chemii.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-02 17:18:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.