Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-18, 21:15   #1951
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Po pierwsze w ogłoszeniu była umowa o pracę, a okazało się, że na najniższą krajową, a reszta w gotówce bez umowy. Pierwsza na 3 miesiace, potem na 6, 9 i czas nieokreślony. Brak możliwości urlopu przez pierwsze 3 miesiace, odbiór w kolejnych miesiacach. Zwolnienie płatne 70 zł na dzień, a urlop 50 zł. No i godziny pracy między 9 a 18, ale w praktyce wszyscy siedzieli dzisiaj 9 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śmiechu warte. Ja bym na Twoim miejscu nie przyjmowała tej oferty, a może nawet opowiedziała, co zaproponowali, inspekcji pracy. Aż nóż się w kieszeni otwiera...
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-18, 22:14   #1952
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Śmiechu warte. Ja bym na Twoim miejscu nie przyjmowała tej oferty, a może nawet opowiedziała, co zaproponowali, inspekcji pracy. Aż nóż się w kieszeni otwiera...
Zgadzam się. Wyzysk szaro-czarnego luda w biały dzień.
U mnie poza dzisiejszą rozmową ostatnio posucha z ogłoszeniami. Natomiast jestem zadowolona, bo po raz pierwszy w życiu powiedziałam (w kontekście tłumaczeń), że moim zdaniem nie da się pracować i szybko i dobrze, przyznałam się też, że nie lubię pracować pod presją wyrabiania norm, i że do pracy motywowałby mnie kontakt z językiem angielskim technicznym. Obiecałam sobie, że już zawsze będę otwarcie mówić, że stawiam jakość nad szybkością pracy.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-02-18 o 22:16
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-18, 22:31   #1953
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Po pierwsze w ogłoszeniu była umowa o pracę, a okazało się, że na najniższą krajową, a reszta w gotówce bez umowy. Pierwsza na 3 miesiace, potem na 6, 9 i czas nieokreślony. Brak możliwości urlopu przez pierwsze 3 miesiace, odbiór w kolejnych miesiacach. Zwolnienie płatne 70 zł na dzień, a urlop 50 zł. No i godziny pracy między 9 a 18, ale w praktyce wszyscy siedzieli dzisiaj 9 godzin
Ja pierdziu :O
Też bym rozważyła poinformowanie Inspekcji Pracy...

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86513980]Zgadzam się. Wyzysk szaro-czarnego luda w biały dzień.
U mnie poza dzisiejszą rozmową ostatnio posucha z ogłoszeniami. Natomiast jestem zadowolona, bo po raz pierwszy w życiu powiedziałam (w kontekście tłumaczeń), że moim zdaniem nie da się pracować i szybko i dobrze, przyznałam się też, że nie lubię pracować pod presją wyrabiania norm, i że do pracy motywowałby mnie kontakt z językiem angielskim technicznym. Obiecałam sobie, że już zawsze będę otwarcie mówić, że stawiam jakość nad szybkością pracy.[/QUOTE]

No i dobrze
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-18, 23:03   #1954
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Akurat przerwa w CV jest dość krótka, tylko 2 miesiące, bo przeszłam płynnie z jednej pracy do drugiej, a szybko po tym felernym zdarzeniu znalazłam sobie obecną współpracę zdalną. Nikt mnie jeszcze o to nie pytał. Tylko sytuację trochę komplikuje fakt, że właśnie to jedno świadectwo pracy wpływa na to, że przysługuje mi dłuższy wymiar urlopu. Nie chodzi o tych kilka dni wolnego, to nieważne, tylko o to, czy nowy pracodawca nie dowie się z tego powodu, że coś przed nim ukryłam (jeśli nie dostarczę świadectwa pracy)? Ja mam taki charakter, że jak zataję to świadectwo, to potem będę miesiącami panikowała, czy to nie wypłynie.
skąd miałby się dowiedzieć? Nie ma u nas jakiegoś rejestru umów o pracę do wglądu pracodawców. Ja nie daję kilku świadectw na najkrótsze prace od lat i nigdy to nie wyszło, no chyba że sama się wygadalam po jakimś czasie więc tego się nie obawiaj Gorzej z tym urlopem no ale to już sama oceń co dla ciebie ważniejsze, 6 dni urlopu więcej czy nie musieć się tłumaczyć z tego felernego doświadczenia zawodowego
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 06:46   #1955
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No więc widzicie, warunki mnie wbiły w krzesełko, ale mówimy o firmie, która naprawdę oferuje usługi premium i o takie rzeczy nigdy bym ich nie podejrzewała. Straciłam czas na dojazd i powrót z 2 etapów rozmów, 2 godziny na zrobienie zadania rekrutacyjnego i wczorajszy dzień próbny. Jestem zła na siebie, że dałam się wkręcić w przedstawienie ostatecznych warunków dopiero po dniu próbnym. Ale o wynagrodzeniu, które chcę mówiłam na każdym etapie, więc chyba myśleli że mnie przekonają do niższej stawki. No nic, dzisiaj mam im dać znać, czy chce z nimi pracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

A i zapomniałam, że myślałam że dostanę 13-stkę, ale okazało się, że wypracowałam 177 dni, a brakujące 3 byłam na L4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 07:00   #1956
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Też bym rozważyła zgłoszenie to do PIP - dopóki są bezkarni, to nadal będą tak robić. A pracownicy pewnie siedzą cicho, bo wiadomo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 07:11   #1957
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Firmy w większości przypadków nic sobie nie robią z kontroli PIP. Wiem, bo przerabiałam to w jej z poprzednich prac.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Po pierwsze w ogłoszeniu była umowa o pracę, a okazało się, że na najniższą krajową, a reszta w gotówce bez umowy. Pierwsza na 3 miesiace, potem na 6, 9 i czas nieokreślony. Brak możliwości urlopu przez pierwsze 3 miesiace, odbiór w kolejnych miesiacach. Zwolnienie płatne 70 zł na dzień, a urlop 50 zł. No i godziny pracy między 9 a 18, ale w praktyce wszyscy siedzieli dzisiaj 9 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można wiedzieć co to za branża ?

Jeszcze pewnie ludzie się godzą na takie warunki.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 07:22   #1958
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 07:49   #1959
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dział marketingu, ale branża medycyny estetycznej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 08:04   #1960
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

U mnie coraz więcej ofert pracy z ukraińskim/ rosyjskim nie powiem, ale zaczyna mnie to dobijać.

Z samym polskim to chyba można zostać sprzątaczką i to też nie zawsze albo pomocą kuchenną.

Nie jest to jak dla mnie normalne, ale cóż prawa rynku.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 08:09   #1961
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
U mnie coraz więcej ofert pracy z ukraińskim/ rosyjskim nie powiem, ale zaczyna mnie to dobijać.

Z samym polskim to chyba można zostać sprzątaczką i to też nie zawsze albo pomocą kuchenną.

Nie jest to jak dla mnie normalne, ale cóż prawa rynku.
Ale jednocześnie mile widziane wykształcenie wyzsze
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 08:47   #1962
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
U mnie coraz więcej ofert pracy z ukraińskim/ rosyjskim nie powiem, ale zaczyna mnie to dobijać.

Z samym polskim to chyba można zostać sprzątaczką i to też nie zawsze albo pomocą kuchenną.

Nie jest to jak dla mnie normalne, ale cóż prawa rynku.

Nie no, chyba nie jest tak źle? Jakie to są stanowiska? W Łodzi widzę głównie fizyczne, remonty, jakiś magazyn, sprzedawcy. Czasem się trafi coś lepszego związanego ze współpracą z Ukrainą i Ukraińcami (jakieś rekrutacje, handel, tłumaczenia), ale rzadko.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 08:52   #1963
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Nie no, chyba nie jest tak źle? Jakie to są stanowiska? W Łodzi widzę głównie fizyczne, remonty, jakiś magazyn, sprzedawcy. Czasem się trafi coś lepszego związanego ze współpracą z Ukrainą i Ukraińcami (jakieś rekrutacje, handel, tłumaczenia).
Głównie - administracja, kadry i płace, HR, księgowość, pracownicy biurowi. Widzę duży wzrost ofert dla osób z tymi językami. Coraz częściej pojawiają się oferty pisane cyrylicą.

Odnośnie przez Ciebie wymienionych to nie wiem jak jest, po prostu rzuciło mi się w oczy, że sporo jest ofert z ukraińskim jak tak przeglądam ogłoszenia.

Bądźmy szczerzy - język polski się nie liczy
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 09:10   #1964
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
No więc widzicie, warunki mnie wbiły w krzesełko, ale mówimy o firmie, która naprawdę oferuje usługi premium i o takie rzeczy nigdy bym ich nie podejrzewała. Straciłam czas na dojazd i powrót z 2 etapów rozmów, 2 godziny na zrobienie zadania rekrutacyjnego i wczorajszy dzień próbny. Jestem zła na siebie, że dałam się wkręcić w przedstawienie ostatecznych warunków dopiero po dniu próbnym. Ale o wynagrodzeniu, które chcę mówiłam na każdym etapie, więc chyba myśleli że mnie przekonają do niższej stawki. No nic, dzisiaj mam im dać znać, czy chce z nimi pracować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

A i zapomniałam, że myślałam że dostanę 13-stkę, ale okazało się, że wypracowałam 177 dni, a brakujące 3 byłam na L4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o kurde, no to się popisali warunkami... dziwne jest też, że skoro od początku znali Twoje oczekiwania to tak Cię mamili do samego końca...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 09:30   #1965
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Głównie - administracja, kadry i płace, HR, księgowość, pracownicy biurowi. Widzę duży wzrost ofert dla osób z tymi językami. Coraz częściej pojawiają się oferty pisane cyrylicą.

Odnośnie przez Ciebie wymienionych to nie wiem jak jest, po prostu rzuciło mi się w oczy, że sporo jest ofert z ukraińskim jak tak przeglądam ogłoszenia.

Bądźmy szczerzy - język polski się nie liczy
No tak, masz rację, takie stanowiska też się przewijają i dużo ogłoszeń jest pisanych po ukraińsku. U mnie w mieście pojawiają się nawet reklamy na bilbordach w tym języku.

Ale cóż, rynek potrzebuje takiej siły roboczej, od jakiegoś czasu mówiło się, że w Polsce brakuje fizycznych pracowników - specjalistów, bo wyjechali na Wyspy i do Niemiec
a tych specjalistów trzeba ogarniać z wyższego szczebla, znając ich język. No i tak się kręci.

Ale żeby cały rynek się przekierował na Ukraińców, to chyba nie ma takich obaw
Niv, Ty szukasz pracy w branżach, gdzie oni są poszukiwani?

Pinakoladka2008 nie masz co się złościć na siebie. Komu normalnemu przyszło by coś takiego do głowy? I jeszcze sama piszesz, że firma niby na poziomie.

A co do PIP to trochę się nie zgadzam, u mojej mamy (sieć sklepów) była kontrola, bo strasznie były wykorzystywane, nadgodziny robiły takie dzikie, często we dwie pracowały codziennie po 12 godzin. I chyba jakaś klientka zgłosiła sklep, albo ktoś z innej placówki.

Co prawda kary nie dostali, ale PIP ich postraszył i się poprawiło, co prawda w drugą stronę, teraz jest ich za dużo na sklepie (a dodatkowy utarg dzielą między sobą, więc per saldo kasy jest mniej a target dużo większy). Uregulowali też jakieś inne sprawy.
Więc PIP może mieć jednak jakiś wpływ, ale też nie ma się co łudzić, że dokona cudów.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 09:56   #1966
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No tak, masz rację, takie stanowiska też się przewijają i dużo ogłoszeń jest pisanych po ukraińsku. U mnie w mieście pojawiają się nawet reklamy na bilbordach w tym języku.

Ale cóż, rynek potrzebuje takiej siły roboczej, od jakiegoś czasu mówiło się, że w Polsce brakuje fizycznych pracowników - specjalistów, bo wyjechali na Wyspy i do Niemiec
a tych specjalistów trzeba ogarniać z wyższego szczebla, znając ich język. No i tak się kręci.

Ale żeby cały rynek się przekierował na Ukraińców, to chyba nie ma takich obaw
Niv, Ty szukasz pracy w branżach, gdzie oni są poszukiwani?

Pinakoladka2008 nie masz co się złościć na siebie. Komu normalnemu przyszło by coś takiego do głowy? I jeszcze sama piszesz, że firma niby na poziomie.

A co do PIP to trochę się nie zgadzam, u mojej mamy (sieć sklepów) była kontrola, bo strasznie były wykorzystywane, nadgodziny robiły takie dzikie, często we dwie pracowały codziennie po 12 godzin. I chyba jakaś klientka zgłosiła sklep, albo ktoś z innej placówki.

Co prawda kary nie dostali, ale PIP ich postraszył i się poprawiło, co prawda w drugą stronę, teraz jest ich za dużo na sklepie (a dodatkowy utarg dzielą między sobą, więc per saldo kasy jest mniej a target dużo większy). Uregulowali też jakieś inne sprawy.
Więc PIP może mieć jednak jakiś wpływ, ale też nie ma się co łudzić, że dokona cudów.
Nie sądzę żaby od razu cały rynek, ale widzę, że jest często pojawiają się ogłoszenia gdzie jest wymagany ukraiński. Szukam w tych obszarach, o których wspominałam w poprzednim poście, nie ograniczam się do jakiś konkretnych branż.

Miałam dziś telefon w sprawie pracy i mhm...testy z angielskiego plus testy analityczne też po angielsku i jeszcze jakiś test z obliczeń..sama nie wiem
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 10:01   #1967
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Idź, co Ci szkodzi chyba, ze to firma Krzak albo Januszex, to szkoda życia.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 10:10   #1968
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Idź, co Ci szkodzi chyba, ze to firma Krzak albo Januszex, to szkoda życia.
Nie, to kolejna korpo-coś-tam

Tylko mnie strasznie blokują niepowodzenia w szukaniu pracy, mam ochotę się poddać i znowu wziąć byle co. Martwię się, że będę chodzić na te rozmowy i chodzić, a i tak nic sensownego z tego nie wyjdzie, że będę bez końca odpadać.

Gdyby choć dzwonili z tych obszarów, które mnie interesują to nie, tylko faktury i faktury.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 10:12   #1969
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mysle, ze kazda z nas w pewnym momencie ma takie myśli. Najgorzej jest po długich procesach - trwają, i trwają, kolejne etapy, pewnosc, ze nas zatrudnią, skoro tak daleko zaszliśmy... a potem niepowodzenie
No ale tutaj - co Ci szkodzi, przynajmniej zajmiesz czymś czas i głowę (podczas przygotowywań). A kazdy proces więcej to kolejny punkt do znieczulicy
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 11:07   #1970
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W niektórych branżach zadanie próbne to mus. W tłumaczeniowej i wydawniczej trudno bez tego funkcjonować, bo z portfolio to różnie bywa. Przykład: jako redaktor poprawiam tłumaczenie po bardzo lewym tłumaczu, który jest na poziomie Google Translate, usuwam wszystkie jego żenujące błędy. On sobie bierze do portfolio tekst już opublikowany, czyli po wszystkich przeróbkach. Firma X na tej podstawie go zatrudnia i dopiero w praniu wychodzi rozmiar kupy, która z tego wyszła. Gdyby dali mu zadanie próbne, pewnie nikt by go nawet nie zatrudnił. Z mojego doświadczenia wynika, że w mojej branży nie należy ufać firmom, które nie dają próbek, tylko przyjmują na słowo honoru, bo to najpewniej okaże się jakiś Janusz.

A co do projektów premium, to też pracowałam w agencji reklamowej, które obsługiwała naprawdę duże projekty i bogatych klientów. I co? Nie było tam ani jednego pracownika, bo wszyscy byliśmy na dzieło. Chociaż praca, wiadomo, od 9 do 17 w biurze często z nadgodzinami. A jak nie ma umów o pracę, to i nie leży to w jurysdykcji PIP.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 11:12   #1971
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Nie, to kolejna korpo-coś-tam

Tylko mnie strasznie blokują niepowodzenia w szukaniu pracy, mam ochotę się poddać i znowu wziąć byle co. Martwię się, że będę chodzić na te rozmowy i chodzić, a i tak nic sensownego z tego nie wyjdzie, że będę bez końca odpadać.

Gdyby choć dzwonili z tych obszarów, które mnie interesują to nie, tylko faktury i faktury.
ja taki błąd popełniłam rok temu. Żałuję
__________________

Edytowane przez yes
Czas edycji: 2019-02-19 o 11:12 Powód: źle zacytowałam
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 11:13   #1972
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W niektórych branżach zadanie próbne to mus. W tłumaczeniowej i wydawniczej trudno bez tego funkcjonować, bo z portfolio to różnie bywa. Przykład: jako redaktor poprawiam tłumaczenie po bardzo lewym tłumaczu, który jest na poziomie Google Translate, usuwam wszystkie jego żenujące błędy. On sobie bierze do portfolio tekst już opublikowany, czyli po wszystkich przeróbkach. Firma X na tej podstawie go zatrudnia i dopiero w praniu wychodzi rozmiar kupy, która z tego wyszła. Gdyby dali mu zadanie próbne, pewnie nikt by go nawet nie zatrudnił. Z mojego doświadczenia wynika, że w mojej branży nie należy ufać firmom, które nie dają próbek, tylko przyjmują na słowo honoru, bo to najpewniej okaże się jakiś Janusz.

A co do projektów premium, to też pracowałam w agencji reklamowej, które obsługiwała naprawdę duże projekty i bogatych klientów. I co? Nie było tam ani jednego pracownika, bo wszyscy byliśmy na dzieło. Chociaż praca, wiadomo, od 9 do 17 w biurze często z nadgodzinami. A jak nie ma umów o pracę, to i nie leży to w jurysdykcji PIP.
Noo, o takim wyzysku jeszcze nie słyszałam
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 11:18   #1973
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86515280]Noo, o takim wyzysku jeszcze nie słyszałam[/QUOTE]

__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 11:33   #1974
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 11:33   #1975
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mysle, ze kazda z nas w pewnym momencie ma takie myśli. Najgorzej jest po długich procesach - trwają, i trwają, kolejne etapy, pewnosc, ze nas zatrudnią, skoro tak daleko zaszliśmy... a potem niepowodzenie
No ale tutaj - co Ci szkodzi, przynajmniej zajmiesz czymś czas i głowę (podczas przygotowywań). A kazdy proces więcej to kolejny punkt do znieczulicy
Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
ja taki błąd popełniłam rok temu. Żałuję
Macie rację.

Ostatnio przerabiałam to kilka razy z rzędu i trochę mnie to wybiło z równowagi psychicznej.

Ja podobnie i bardzo tego żałowałam. :-(
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 11:45   #1976
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja też mam czasem takie myśli, że będę szukała tej roboty jeszcze sto lat, ani nigdzie nie wyjadę, bo się boję, że mi coś przejdzie koło nosa ani nie poszaleję na zakupach, no bo kasa. I generalnie coś jest ze mną nie tak, skoro to idzie tak opornie i wzięłabym cokolwiek. Ale potem sobie myślę, że przecież nie o to chodzi, żeby iść do byle jakiej pracy, tylko, żeby jednak mieć jakąś satysfakcję też z tego. I nie zepsuć sobie CV

Mój TŻ się puka w głowę, że się tak przejmuję tym wszystkim.

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, świetną, doświadczoną dziewczyną z dużą wiedzą. Wiedziałam, że była przez jakiś czas bez pracy (poznałyśmy się w poprzedniej firmie), ale dopiero niedawno powiedziała mi, że szukała prawie rok roboty. Jakiś czas temu zmieniła miejsce pracy, którego szukała prawie pół roku (pracując gdzie indziej). W Warszawie, gdzie jest sporo firm związanych z jej doświadczeniem.

Inna znajoma, też z branży, też świetna i doświadczona osoba, również rok szukała w Łodzi i w Warszawie.

Więc trochę odetchnęłam, bo jak widać trzeba czasem poczekać na swoje miejsce
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 12:23   #1977
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dlatego niektórzy się wycwanili i proszą o zrobienie zadania podczas rekrutacji albo właśnie o przygotowanie prezentacji

Ja nie mam problemu z tymi zadaniami próbnymi przyznam szczerze. Rozumiem to. Tylko kwestia prezentacji mnie strasznie stresuje, dużo lepiej czuję się w formie pisanej niż ustnej



Ja też mam czasem takie myśli, że będę szukała tej roboty jeszcze sto lat, ani nigdzie nie wyjadę, bo się boję, że mi coś przejdzie koło nosa ani nie poszaleję na zakupach, no bo kasa. I generalnie coś jest ze mną nie tak, skoro to idzie tak opornie i wzięłabym cokolwiek. Ale potem sobie myślę, że przecież nie o to chodzi, żeby iść do byle jakiej pracy, tylko, żeby jednak mieć jakąś satysfakcję też z tego. I nie zepsuć sobie CV

Mój TŻ się puka w głowę, że się tak przejmuję tym wszystkim.

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, świetną, doświadczoną dziewczyną z dużą wiedzą. Wiedziałam, że była przez jakiś czas bez pracy (poznałyśmy się w poprzedniej firmie), ale dopiero niedawno powiedziała mi, że szukała prawie rok roboty. Jakiś czas temu zmieniła miejsce pracy, którego szukała prawie pół roku (pracując gdzie indziej). W Warszawie, gdzie jest sporo firm związanych z jej doświadczeniem.

Inna znajoma, też z branży, też świetna i doświadczona osoba, również rok szukała w Łodzi i w Warszawie.

Więc trochę odetchnęłam, bo jak widać trzeba czasem poczekać na swoje miejsce
Takie pesymistyczne myśli przy szukaniu pracy chyba są normalne, myślę, że każdy je ma Mnie też przez ostatnie miesiące bardzo spadło poczucie własnej wartości. Ale trzeba pamiętać, że to nie nasza wina, że tak jest - po prostu rynek i sytuacja są trudne. Tak jak wyżej wspomniałaś - nawet fajne, doświadczone i kompetentne osoby mają problemy ze znalezieniem sensownej pracy. Zresztą też mam takie przykłady w swoim otoczeniu. Ja tak często mam, że jak dość długo nic się nie dzieje, nie ma żadnego odzewu, to zaczynam się dołować, że jestem do niczego, myślę, że może powinnam iść na kasę w supermarkecie, że co ja sobie wyobrażam - skończyłam humanistyczny kierunek, a chciałabym nie wiadomo czego. Ale jak wyjdę trochę do ludzi, to jakoś mi się prostuje myślenie. Już same rozmowy kwalifikacyjne mi pomagają, bo nawet jak nic z nich nie wychodzi, to jednak widzę, że ktoś traktuje poważnie to moje doświadczenie i wiedzę, że nie jestem taka całkiem bezwartościowa na rynku pracy. Także nie wolno się poddawać
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 12:25   #1978
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Yyyy owszem. Wymaganie od kogoś pracy etatowej na umowie o dzieło jest wyzyskiem i jest niezgodne z prawem. Dzieła do czego innego służą, a wykonujący dzieło powinien sam decydować kiedy i jak pracuje. (Zresztą nawet z definicji praca od 9 do 17 nie jest dziełem).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 16:20   #1979
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Już zupełnie straciłam humor, gdy uświadomiłam sobie, że przecież nawet nie zapłacą mi za ten próbny dzień, czyli w sumie 9 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 20:40   #1980
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Już zupełnie straciłam humor, gdy uświadomiłam sobie, że przecież nawet nie zapłacą mi za ten próbny dzień, czyli w sumie 9 godzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to ja takich przebojów nie miałam na szczęście
U mnie dalej posucha z ogłoszeniami - tzn. nie ma nic, na czym bym zawiesiła na dłużej oko. W najlepszym razie oferty pracy biurowej, na które wysyłam Cv (choć wielokrotnie na tym wątku był wałkowany sens ubiegania się o takie stanowisko).

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-02-19 o 20:42
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.