Wąsik pod nosem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-07, 16:37   #1
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108

Wąsik pod nosem


Cześć dziewczyny,
Piszą do Was, ponieważ sama nie wiem już co mam zrobić. Zauważyłam nie dawno, że pojawiły mi się ciemniejsze włoski pod nosem. Nie wiem skąd one się wzięły. Czy po drugiej ciąży, ale moja córka ma 11 miesięcy i dopiero teraz by to się pojawiło ? Czy hormony, czy skutki po terapii lekiem na zapalenia wątroby... Tak czy inaczej.
Co polecacie ? Ręczne wyrywanie włosków pincetą, wosk, wybielanie jakimś kosmetykami ??? Na pewno nie golenie, bo odrastają mocniejsze.
Najbardziej je widać w świetle dziennym, na słońcu i też po pewnym kątem. Też widzę, że jakieś białe włoski na twarzy się pojawiły. Naprawdę nie wiem co ma zrobić Płakać mi się chce.
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 11:36   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Piszą do Was, ponieważ sama nie wiem już co mam zrobić. Zauważyłam nie dawno, że pojawiły mi się ciemniejsze włoski pod nosem. Nie wiem skąd one się wzięły. Czy po drugiej ciąży, ale moja córka ma 11 miesięcy i dopiero teraz by to się pojawiło ? Czy hormony, czy skutki po terapii lekiem na zapalenia wątroby... Tak czy inaczej.
Co polecacie ? Ręczne wyrywanie włosków pincetą, wosk, wybielanie jakimś kosmetykami ??? Na pewno nie golenie, bo odrastają mocniejsze.
Najbardziej je widać w świetle dziennym, na słońcu i też po pewnym kątem. Też widzę, że jakieś białe włoski na twarzy się pojawiły. Naprawdę nie wiem co ma zrobić Płakać mi się chce.
Zdecydowanie wosk, szybko i skutecznie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 15:04   #3
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Wąsik pod nosem

albo wosk, albo kup sobie depilator, taki specjalny do wąsika u kobiet.
mama mojego tż ma taki depilator i jest bardzo zadowolona.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 10:31   #4
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Wąsik pod nosem

Ja używam plastrów z woskiem do stosowania na zimno z Veet. Takich małych, cieniutkich, specjalnych do precyzyjnej depilacji. Kupuje w Rossmanie Po nich nie mam podrażnień.
Ale raz coś mnie strzeliło i wzięłam jakiejś innej firmy, potem miałam pełno malutkich krostek, więc trzeba dobrać do siebie

A teraz dostałam od ginekologa antykoncepcyjne tabletki, które mają działać też na owłosienie
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-12, 09:53   #5
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

No dobrze, dziewczyny, a ile czasu macie spokój ? Co ile wykonujecie ten wosk ?
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 17:00   #6
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
No dobrze, dziewczyny, a ile czasu macie spokój ? Co ile wykonujecie ten wosk ?
Co ok. 2-3 tyg tyle, ze ja robie u kosmetyczki. Place £5.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 14:59   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wąsik pod nosem

To raczej na pewno hormony. Zrobiłabym badania u endokrynologa. Możliwe, że coś testosteron ciut za wysoki. No i tarczycę sprawdzić bo to też może być objaw, że coś się dzieje, a bywa, że po ciąży jakieś zmiany tarczycowe też są. Można usuwać plastrami albo jak chcesz raz a dobrze to można iść na laser. Na pewno nie warto się tym zamartwiać, ale warto się przebadać bo takie zmiany owłosienia nie pojawiają się bez powodu.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

To że owłosienie po goleniu odrasta mocniejsze to mit. Jedyne przeciwwskazania do jakiegoś golenia, z reguły mechanicznego to wrastania włosków oraz ewentualne podrażnienia skóry woskiem lub środkami chemicznymi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-04, 07:22   #8
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wąsik pod nosem

A nie masz nadwagi? Często nadwaga prowadzi do zaburzeń hormonalnych. A póki co polecam wosk (u mnie efekt trzyma się zwykle 2 tygodnie, czasem 3 w zależności w jakiej fazie miałam włoski) lub depilacje laserową.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 16:38   #9
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To raczej na pewno hormony. Zrobiłabym badania u endokrynologa. Możliwe, że coś testosteron ciut za wysoki. No i tarczycę sprawdzić bo to też może być objaw, że coś się dzieje, a bywa, że po ciąży jakieś zmiany tarczycowe też są. Można usuwać plastrami albo jak chcesz raz a dobrze to można iść na laser. Na pewno nie warto się tym zamartwiać, ale warto się przebadać bo takie zmiany owłosienia nie pojawiają się bez powodu.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

To że owłosienie po goleniu odrasta mocniejsze to mit. Jedyne przeciwwskazania do jakiegoś golenia, z reguły mechanicznego to wrastania włosków oraz ewentualne podrażnienia skóry woskiem lub środkami chemicznymi.
U endokrynologa idę dopiero we wrześniu. Jak byłam ostatnio to wszystko było ok, ale badania były tylko pod kątem niedoczynności tarczycy, a tego problemu jeszcze nie miałam.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A nie masz nadwagi? Często nadwaga prowadzi do zaburzeń hormonalnych. A póki co polecam wosk (u mnie efekt trzyma się zwykle 2 tygodnie, czasem 3 w zależności w jakiej fazie miałam włoski) lub depilacje laserową.
Mam wagę w normie, ale fakt przytyłam ostatnio, bo mi trudno opamiętać się z słodyczami .
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 11:28   #10
AleksandraKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AleksandraKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Piszą do Was, ponieważ sama nie wiem już co mam zrobić. Zauważyłam nie dawno, że pojawiły mi się ciemniejsze włoski pod nosem. Nie wiem skąd one się wzięły. Czy po drugiej ciąży, ale moja córka ma 11 miesięcy i dopiero teraz by to się pojawiło ? Czy hormony, czy skutki po terapii lekiem na zapalenia wątroby... Tak czy inaczej.
Co polecacie ? Ręczne wyrywanie włosków pincetą, wosk, wybielanie jakimś kosmetykami ??? Na pewno nie golenie, bo odrastają mocniejsze.
Najbardziej je widać w świetle dziennym, na słońcu i też po pewnym kątem. Też widzę, że jakieś białe włoski na twarzy się pojawiły. Naprawdę nie wiem co ma zrobić Płakać mi się chce.
Również polecałabym Pani odwiedzić endokrynologa. Pojawiające się włoski w takim miejscu, bardzo często świadczą o niewyregulowanej gospodarce hormonalnej. Warto to dokładnie sprawdzić, zwłaszcza po narodzinach dziecka. Odnośnie usunięcia włosków, jeżeli włos jest ciemny to polecam rozważenie depilacji laserowej.
AleksandraKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 21:29   #11
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

Byłam u tego endokrynologa,ale babka mnie zbyła, mówiąc że teraz wszyscy by chcieli mieć gładką cerę itd, że meszek włosy każdy z nas ma. To ja jej mówię, że ja sobie nie wmawiam, że dobrze widzę, że mam ciemne włoski pod nosem, że pojedyncze włoski rosną mi na piersi. Chciała abym jej pokazała, ale przy takim oświetleniu kiepski jaki wtedy był ciemno, plus mój makijaż, to ledwo co można zauważyć. Najlepiej przy świetle dziennym to widać, albo z bardzo bliska. Babka mnie po prostu olała, mówiąc, że nie chciałabym chorować na (zapomniałam jak to się nazywa, u kobiet nadmierne owłosienie).
Teraz wiem co jej bym powiedziała, nie chciałam się z nią kłócić... ale nie trzeba od razu mieć niewiadomo jakiego owłosienia, na pewno by się mną zajęła jakbym przyszyła z brodą półmetrową i owłosioną klatką piersiową. Co za chory system.

Jestem blondynką, a nie brunetką, gdzie naturalnie może się pojawić ciemniejsze włoski. Myślałam,że leki antykoncepcyjne coś pomogą, ale nic. Nadal mam te włoski pod nosem, a ja wyrwę to niektóre mają białą cebulkę, a ciemniejszy czarny kolor na końcach, a niektóre czarną cebulkę.
Poza tym na piersiach też mam pojedyncze, no i dłonie jak świeci słońce to także jakby były ciemniejsze niż biel.

Co mam dziewczyny zrobić ? Myślałam aby kupić sobie taki depilator mały do twarzy, ale nie wiem...
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 20:43   #12
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
Byłam u tego endokrynologa,ale babka mnie zbyła, mówiąc że teraz wszyscy by chcieli mieć gładką cerę itd, że meszek włosy każdy z nas ma. To ja jej mówię, że ja sobie nie wmawiam, że dobrze widzę, że mam ciemne włoski pod nosem, że pojedyncze włoski rosną mi na piersi. Chciała abym jej pokazała, ale przy takim oświetleniu kiepski jaki wtedy był ciemno, plus mój makijaż, to ledwo co można zauważyć. Najlepiej przy świetle dziennym to widać, albo z bardzo bliska. Babka mnie po prostu olała, mówiąc, że nie chciałabym chorować na (zapomniałam jak to się nazywa, u kobiet nadmierne owłosienie).
Teraz wiem co jej bym powiedziała, nie chciałam się z nią kłócić... ale nie trzeba od razu mieć niewiadomo jakiego owłosienia, na pewno by się mną zajęła jakbym przyszyła z brodą półmetrową i owłosioną klatką piersiową. Co za chory system.

Jestem blondynką, a nie brunetką, gdzie naturalnie może się pojawić ciemniejsze włoski. Myślałam,że leki antykoncepcyjne coś pomogą, ale nic. Nadal mam te włoski pod nosem, a ja wyrwę to niektóre mają białą cebulkę, a ciemniejszy czarny kolor na końcach, a niektóre czarną cebulkę.
Poza tym na piersiach też mam pojedyncze, no i dłonie jak świeci słońce to także jakby były ciemniejsze niż biel.

Co mam dziewczyny zrobić ? Myślałam aby kupić sobie taki depilator mały do twarzy, ale nie wiem...
Idz do innego lekarza, a na usuniecie wasika wybierz sie do kosmetyczki.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 09:36   #13
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Idz do innego lekarza, a na usuniecie wasika wybierz sie do kosmetyczki.
Sama uczę się na kosmetologii i raczej boję się iść, zresztą jakjest mało doświadczona kosmetyczka to może nawet poparzyć... (tak miała moja koleżanka,która poszła do kosmetyczki)
myślałam o takim urządzeniu
https://azcdn.ares.pgsitecore.com/pl...2-201706080837
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 12:24   #14
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
Sama uczę się na kosmetologii i raczej boję się iść, zresztą jakjest mało doświadczona kosmetyczka to może nawet poparzyć... (tak miała moja koleżanka,która poszła do kosmetyczki)
myślałam o takim urządzeniu
https://azcdn.ares.pgsitecore.com/pl...2-201706080837
No ale mozna isc do dobrej i doswiadczonej kosmetyczki
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 23:22   #15
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
No ale mozna isc do dobrej i doswiadczonej kosmetyczki
wiesz, nawet taka może coś zrobić
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 18:46   #16
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

a jakieś leki, albo kremy na wypadanie włosów ? aby się ich pozbyć np.z hormonami ? jest takie coś w ogóle ?
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 07:04   #17
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez 20Nati15 Pokaż wiadomość
a jakieś leki, albo kremy na wypadanie włosów ? aby się ich pozbyć np.z hormonami ? jest takie coś w ogóle ?
Myślisz, że hormony działają na tyle selektywnie aby wiedzieć, że akurat włosów znad górnej wargi chcesz się pozbyć?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 16:33   #18
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Myślisz, że hormony działają na tyle selektywnie aby wiedzieć, że akurat włosów znad górnej wargi chcesz się pozbyć?
no, a posmarowanie tylko miejsca, gdzie chce się pozbyć włosków to nie wystarczy ? nie działa to tak?
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 09:16   #19
badbadmoon
Raczkowanie
 
Avatar badbadmoon
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 32
Dot.: Wąsik pod nosem

To na pewno hormony, porób badania zanim zaczną rosnąć Ci te włosy podwójnie. A później jakiś zabieg laserowy, wosk.
badbadmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-26, 10:04   #20
20Nati15
Raczkowanie
 
Avatar 20Nati15
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 108
Dot.: Wąsik pod nosem

Cytat:
Napisane przez badbadmoon Pokaż wiadomość
To na pewno hormony, porób badania zanim zaczną rosnąć Ci te włosy podwójnie. A później jakiś zabieg laserowy, wosk.
A jaki lekarz może mi wydać skierowania na badania ? i jakie ?
20Nati15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-26 11:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.