Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-13, 04:37   #1
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088

Problemy pierwszego świata (+offtopy)


Hej.

Są w życiu takie małe rzeczy, które bolą, ale nie są naprawdę problemem. I głupio zrzucić to przyjaciołom z prawdziwymi problemami na głowę. A na wątek są za małe, bo co tu roztrząsać.

Więc pomyślałam, że założę taki wątek, w którym się będziemy mogły wyżalić na błahe sprawy, które nie mają znaczenia. Możecie też opisywać śmieszne problemy waszych znajomych.

A wątek powstał, bo po raz setny wciągnęłam się w fanfik, który miał ponad 190 tysięcy słów, naczytałam się jak głupia, a autorka zniknęła 2 lata temu i już się raczej nie pojawi.

Tak nie lubię jak ludzie zaczynają cudowną historię, naprawdę świetnie oddają dynamikę postaci, tworzą bardzo ciekawą fabułę (czasem lepszą od oryginału) i pewnego dnia po prostu... zapadają się pod ziemię.

Rozumiem, nikt im za to nie płaci, mają prywatne sprawy, ale chociaż napisać szybki rozdzial/dwa na zakończenie. Jeden rozdział z zakończeniem w stylu "I odjechali w stronę zachodzącego słońca", a jeśli historia była bardziej skomplikowana coś w stylu dodatku od myślników:

"- lokaj zabił,
- wskazówki znaleziono w obrazie,
- żona okazała się chora psychicznie,
- krew służącej nie miała nic wspólnego z morderstwem, zacięła się przy zmywaniu talerzy".

Zwykle czytam tylko rzeczy skończone, ale nie spojrzałam tym razem.

Wiem, problem z tyłka, ale mnie to niesamowicie irytuje.

Macie takie małe rzeczy, które zabijają kawałek waszej duszy (albo was wkurzają), ale życie toczy się dalej?

A przeczytałam ten fanfik żeby się pocieszyć po innym fanfiku, który wyszarpał mi serce z piersi i je podeptał i byłam taka pełna nadziei. I działało przez chwilę, a teraz jestem dużo bardziej przybita.

A czytam fanfiki, bo nigdy, serio, nigdy pary, które shipuję nie kończą razem. Od par, którym oddałam duszę, parę lat swojego życia (Ichigo i Rukia), po pary, które miałam w sumie gdzieś, ale wolałam je od alternatywy (Harry i Hermiona, Rachel i Joey). A w tym uniwersum to w ogóle nie ma szans, bo dla tych postaci... cóż, to wymagałoby innego medium, żeby przekazać rozwój uczuć tych dwojga. Gier RPG nie liczę, no bo tutaj zwykle jak chcesz z kimś być, to możesz, bo sam decydujesz.

*Szukałam wątku, w którym mogę wylać swoje żale z tyłka, jak i wątku, który zbierałby wszystkie nasze problemy z tyłka i nie znalazłam. Jeśli dubluję, proszę o zamknięcie i link do oryginalnego wątku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 09:30   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Moim dużym problemem pierwszego świata, jest ilość zatwierdzających kliknięć myszką, żeby wykonać prosta , powtarzalną operację- np. nadanie wysyłki prze z portal kurierski.
Kiedyś liczyłam i zeby nadać 1 głupia paletę do zapisanego odbiorcy, nie wychodząca poza standardy, muszę kliknąć klkadziesiąt(!!!) razy, żeby przebrnąć przez procedurę.


Spędzam na tym masę czasu i mnie to po prostu WPIENIA.
I serio, palce mnie bolą po pracy.








Obecne systemy kontaktu: klient- usługodawca korporacyjny.
: gun:
Np. właśnie- korporacje kurierskie.
Moze wyjdę na idiotkę, ale zdarza mi się dobrnąć do takiego momentu, ze ze złości się popłaczę próbując przebić się przez system i porozmawiać z człowiekiem. Systemy elektronicznego kontaktu są w ogóle do DOOOPY!!!!. + oni maja 24 godziny na odpowiedz, co jest bezkonkurencyjnym absurdem w sytuacji, kiedy od nadania kurier ma 4-6 godzin na odbiór.
To jak zapytam o 13 czego nie odebrali paczki nadanej o 8 która miała termin odbioru na 12 tą, to zgodnie ze swoim regulaminem, mi mogą odpowiedzieć _kolejnego_ dnia_ o 13 tej, ze nie odbiorą tej paczki wczoraj(!) bo cos tam.
Czyli w porze kiedy zgodnie z tym samym ich regulaminem ! , przesyłka powinna być już u adresata. ()






i jeszcze jeden mój ból doopy.
Te cholerne małe meteczki na każdym owocu.
Mało co mnie tak wpienia. One są wszędzie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-02-13 o 09:32
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 10:01   #3
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mnie do szału doprowadzają systemy informatyczne tworzone przez ministerstwa. Z racji zawodu mam z nimi sporo do czynienia i tam ciągle coś nie działa. Robią se przerwy techniczne np. w dzień powszedni od 8 do 10 A bez dostępu do ich systemu nie mogę pracować. System działa jak chce, raz śmiga, raz trzeba pół godziny próbować żeby się dostać do potrzebnych danych. Marnuję przy tym tyle czasu, że masakra.
cava, zdenerwowałam się od samego czytania
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 10:26   #4
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

O to tez mnie do szału doprowadza.

Wymagania maja, terminy tez, ale system nie dziala.

Albo ZUS, raz pisze w komunikacie nie aktualizowac samemu, a po terminie musialam szukac co z tym, a tam sobie info, ze jednak trzeba samemu i baw sie w robienie kopii, bazy danych, bo oni maja rozne widzimisia.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 11:40   #5
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mnie też irytują niedokończone opowiadania na blogach. Sama swego czasu pisałam i chociaż pod koniec już mi się okropnie nie chciało, to wymęczyłam te kilka ostatnich rozdziałów. I tak, są gorsze niż początkowe, ale uznałam, że "skończone jest lepsze od doskonałego" Tak samo irytują mnie niedokończone serie książek, zwłaszcza, jeśli poszczególne tomy nie są samodzielną całością. Ponad 10 lat czekam na ostatni tom "Kronik drugiego kręgu" Białołęckiej i pewnie nigdy się nie doczekam.

Z innych pierdółek - irytuje mnie, gdy w wersji strony internetowej na telefon ucina mi brzeg, a nie zawsze wystarczy obrócić ekran. I w ogóle wersje na telefon bywają niedopracowane, np. nie da się czegoś kliknąć.

Denerwuje mnie także połączenie konta google z YT i ogólnie jakieś dziwne powiązania między różnymi aplikacjami. Np wystarczy, że pooglądam coś w google i zaraz mam pełno reklam tego samego na fejsie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 13:12   #6
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mogłabym wymienić całą listę z tym, co mnie drażni a nie wpływa znacząco na moje, przynajmniej teraźniejsze życie..


To co powiem oczywiście może przerodzić się (i zapewne tak będzie) w poważną chorobę, ale kto mając 24 lata myśli o tym (oprócz mnie). Otóż jestem najgorszym typem palacza - palę i jestem nieszczęśliwa, że palę, a gdy nie palę, to też jestem nieszczęśliwa i rzucić tego na swoje całe życie (jeszcze?) nie potrafię.



Irytuje mnie mocno śmieciowy i wulgarny kontent w Internecie, którego czasem nie da się ominąć (np. wp i artykuły w stylu "Znana aktorka rozebrała się w sesji zdjęciowej. Zobacz jakie ma ciało!"). Naprawdę bardzo wkurza mnie seksualizacja kobiet jaką można zobaczyć praktycznie na większości randomowych stron w necie.


Do szału doprowadza mnie jak ktoś wrzuca np napoczęty ogórek, kiełbasę, ser czy cokolwiek do lodówki luzem, nie owijając go żadnym papierem ani niczym i potem to albo wysycha, albo przesiąka zapachem albo.. po prostu tak leży, co mnie obrzydza..
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 15:07   #7
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Moje problemy pierwszego świata z ostatnich kilku miesięcy, które mnie drażnią (sytuacje z miejsca pracy ze strony dwóch osób):

- schudłam 10 kg dalej wyglądając zdrowo - reakcja: "bierzesz narkotyki?" "głodzisz się?"

- w ostatnim czasie na tyle mi się wszystko dobrze układa, że po prostu mam dobry humor - reakcja "zmieniłaś się, skąd masz taki humor?" (wypowiadane z wyraźnie kąśliwym tonem)

- w biurze mam super odbiór ze strony innych firm pracujących na jej terenie, po podsłuchanej którejś sympatycznej rozmowie pomiędzy mną a pracownikami innej firmy reakcja: "a ty po co z nimi gadasz?"

- generalnie jestem dosyć oczytana i mam sporo różnych zainteresowań i czasem ktoś podsłucha moje dyskusje z innymi osobami na różne tematy - reakcja: "masz mnogą osobowość?"

- nie piję alkoholu bo nie lubię - reakcja: "miałaś problem alkoholowy i dlatego nie pijesz, tak?"

- zaczęłam mówić o sobie minimum informacji, oparłam się głównie na tematach pracowych i totalnie rozpoczęło się wymyślanie i nonsensowne analizy co robię po pracy. Nawet pojawiła się jakaś idiotyczna reakcja, że wychodząc z biura zmierzam w prawym kierunku, a nie w lewym jak X mcy wcześniej (dobrałam dodatkowe aktywności po godzinach pracy w innej lokalizacji)

Generalnie prymitywizm i lekki mobbing, ale nowa praca już na horyzoncie więc adieu - powody zmiany pracy są inne. Takich tekstów było więcej. W innych miejscach mam dobry odbiór i ludzie mnie generalnie lubią, a temat mniejszej wagi i obwodów jest komentowany pozytywnie.

Jeśli macie pomysł na przyszłość jak rozpracować tego typu osoby to dajcie znać ja stosuję perfekcyjną asertywność, minimum informacji prywatnych i olewanie, dalej współpracując na poziomie profesjonalnym. Zaznaczę, że jestem osobą komunikatywną o dosyć mocnym charakterze i mam indywidualne stanowisko.

Pytam bo dawno temu w innej firmie generalnie unikałam spowiadania się z życia prywatnego (tam rozmowy o baaardzo intymnych sprawach to była norma, a ja się nie poczuwam do takich opowieści) i również były dziwne analizy plus nawet wyszukiwanie info po facebookach itp (typu: oznajmione z jakimś dziwnym trybem sukcesu: a ty wczoraj byłaś w tej i tej restauracji! coś w stylu przyłapania mnie czy jak no chore trochę)

Jeśli komuś chciało się to przeczytać to dzięki, jak reagujecie długoterminowo na takie akcje? Wstyd zapytać znajomych bo to poziom przedszkola

Jedna bliska osoba wspomiała, że to zazdrość - sama nie wiem staram się nie analizować zbytecznych informacji, ale takie sytuacje się zdarzają więc pytam osoby postronne.

To tylko praca i w sumie powinno mi to wisieć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 16:02   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez NinaZgor Pokaż wiadomość
Jeśli komuś chciało się to przeczytać to dzięki, jak reagujecie długoterminowo na takie akcje? Wstyd zapytać znajomych bo to poziom przedszkola

Jedna bliska osoba wspomiała, że to zazdrość - sama nie wiem staram się nie analizować zbytecznych informacji, ale takie sytuacje się zdarzają więc pytam osoby postronne.

To tylko praca i w sumie powinno mi to wisieć

Nie sądzę, kiedyś się tak mówiło, ale bardziej wydaje mi się, że chodzi o zwykłą ludzką wścibskość.


Nigdy nie miałam czegoś takiego na dużą skalę, więc chyba ci nie pomogę. Ale ja po prostu olewałam i nie spowiadałam się. Chyba że ktoś mnie zapytał "chodzisz z Karolem, bo tak słyszałam" to wtedy dementowałam plotkę (kij z tym, że żadnego Karola wtedy na roku nie było, naprawdę, dojście do sedna tej plotki mogło być ciekawe).


Ja jestem z tych, co dużo opowiadają i są dość otwarci, ale o prawdziwych pierdołach. W stylu mogę przeżywać, że przegrałam w grze i w ogóle życie mi się wali (jestem dość mocno egzaltowana i to czasem brzmi jakby mi matka umarła, rzeczywiście), ale o problemach w związku jeśli się zdarzą (mieliśmy ostatnio burzliwy okres, ale wspieraliśmy się na jednym froncie, więc nie potrzebowałam osób trzecich) nie mówię nigdy, czy o problemach na studiach, w relacji z rodziną, o przebytej depresji, anoreksji i OCD.



W efekcie ludzie chyba myślą, że wszystko o mnie wiedzą, a zupełnie nie. Po prostu mają o mnie dużo małych, bezsensownych informacji.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 16:37   #9
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

O, super wątek. Mam dużo problemów pierwszego świata, chętnie się będę dzielić

Tak na dzisiaj:

Nienawidzę jak ludzie nie czytają dokumentów które wysyłam i marnują mój czas. Wysmarowałam 128 (sto-dwadzieścia-kurła-osiem) stron instrukcji dla stylistki, do tego wysłałam jej szczegółową listę zakupów. W zeszłym tygodniu miałam z nią dwie rozmowy przez telefon. Spoko. Dzisiaj prosi o następną, ok, i co się okazuje? Chyba kompletnie olała brief bo odpowiedzi na WSZYSTKIE jej pytania były zawarte w PDFie albo w liście zakupów. No i tak ta rozmowa się przeciągnęła że półtorej godziny czasu producenta, fotografa, asystenta i mojego poszło psu w dupę.

Do tego baba łże - oj, piwonii nie dostaniemy w marcu, trzeba będzie sprowadzać, z Kalifornii, kilka tysięcy trzeba będzie zapłacić za sam transport. Cholero - u mnie w spożywczaku są już pierwsze piwonie a mamy LUTY. Oj, no może teraz są, ale w marcu skończy się sezon. HĘ? Piwonie są dostępne do czerwca. To akurat mój ulubiony kwiat. Chciwy babsztyl

Nowa wersja Photoshopa, CC 2019. Dawniej żeby skalować proporcjonalnie trzeba było nacisnąć Shift. Teraz dla jaj zrobili odwrotnie - wciskanie Shift powoduje nieproporcjonalne skalowanie. DLACZEGO??? Używam Photoshopa ponad 10 lat, pewne skróty mam już we krwi. A tego nowego skalowania nie da się wyłączyć i szlag mnie trafia.

Będzie więcej

cava - meteczek na owocach też nienawidzę. Tak samo jak owoców zapakowanych w plastik i jeszcze na styropianowej tacce.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 16:50   #10
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mnie wkurzają te wszechobecne infolinie. Nie zadzwonisz do własnego ZUS-u, bo infolinia. Chciałam do JYSK - infolinia
Wkurza mnie serwis Pikio.pl. Jak sobie chcę poczytać na telefonie, co słyszeć w świecie, to wyskakuje multum wiadomości firmowanych przez to barachło, a wszystkie opatrzone tytułami o wydźwięku katastroficznym.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:02   #11
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Oglądam serial, który w nowej edycji ma już 11 sezonów. Jako, że nie mam wśród znajomych zbytnio osób, z którymi mogłabym pogadać na jego temat, a emocje budzi we mnie wielkie próbowałam poczytać czasem jakieś fora i zobaczyć, co inni myślą o konkretnych odcinkach. Zauważyłam u niektórych (i to nie są pojedyncze osoby) dziwną tendencję. Konkretni (patrząc po nikach) ludzie krytykują każdy, lub prawie każdy odcinek, wszystko jest nie tak, bez sensu i w ogóle. Jeśli widzą jakieś zalety, to nie ma o tym ani słowa w opiniach. I tak się zaczęłam zastanawiać (a w końcu wkurzać) jakim trzeba być masochistą, żeby oglądać 11 sezonów, po średnio 13 odcinków na sezon, kiedy nic, ale to nic się w danym serialu nie podoba. Tak mnie to wnerwia i psuje humor, że przestałam zaglądać na te fora. I cierpię, bo nie mam z kim wymienić myśli na interesujący mnie temat.

No, to sobie ulżyłam
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2019-02-13 o 17:12
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 17:18   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Oglądam serial, który w nowej edycji ma już 11 sezonów. Jako, że nie mam wśród znajomych zbytnio osób, z którymi mogłabym pogadać na jego temat, a emocje budzi we mnie wielkie próbowałam poczytać czasem jakieś fora i zobaczyć, co inni myślą o konkretnych odcinkach. Zauważyłam u niektórych (i to nie są pojedyncze osoby) dziwną tendencję. Konkretni (patrząc po nikach) ludzie krytykują każdy, lub prawie każdy odcinek, wszystko jest nie tak, bez sensu i w ogóle. Jeśli widzą jakieś zalety, to nie ma o tym ani słowa w opiniach. I tak się zaczęłam zastanawiać (a w końcu wkurzać) jakim trzeba być masochistą, żeby oglądać 11 sezonów, po średnio 13 odcinków na sezon, kiedy nic, ale to nic się w danym serialu nie podoba. Tak mnie to wnerwia i psuje humor, że przestałam zaglądać na te fora. I cierpię, bo nie mam z kim wymienić myśli na interesujący mnie temat.

No, to sobie ulżyłam

Tak! To jest takie przykre. Ja jestem z serii psychofanów i jak coś mną targa, to muszę się gdzieś wyżyć.


A często nie mam znajomych tak zajaranych akurat tymi tematami.


Czasem mam też tak, że mam opinię na temat serialu, który jest mi w sumie obojętny (jak Gossip Girl albo Friends - oglądam do sprzątania, do ćwiczenia znaków, no wtedy kiedy nie mogę oglądać czegoś, co serio by mnie wciągnęło w całości i nic bym nie zrobiła ), ale taką czuję potrzebę, żeby ją wygłosić, że nie mogę, idę opowiedzieć facetowi fabułę i dlaczego mnie to wkurzyło tak i to głupie. A on nic nie rozumie, ale wie, że lepiej przytaknąć i pogłaskać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:32   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Denerwuje przy otwieraniu jakiejś strony ilość okienek do zamknięcia. Okienko o ciasteczkach, okienko RODO, info o rabacie, jakaś reklama, no ku*wa, ile można...
Tak samo denerwuje mnie aplikacja ING. A konkretnie denerwuje mnie, że zanim cokolwiek zacznę w niej robić, muszę zamknąć powiadomienia o jakichś rzeczach, które mam totalnie w dupie. Stoję sobie w kolejce w sklepie, chcę zobaczyć, czy mi wystarczy to, co mam na koncie, albo chcę sobie szybko przelać z oszczędnościowego, a tu takie pierdoły.



Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Oglądam serial, który w nowej edycji ma już 11 sezonów. Jako, że nie mam wśród znajomych zbytnio osób, z którymi mogłabym pogadać na jego temat, a emocje budzi we mnie wielkie próbowałam poczytać czasem jakieś fora i zobaczyć, co inni myślą o konkretnych odcinkach. Zauważyłam u niektórych (i to nie są pojedyncze osoby) dziwną tendencję. Konkretni (patrząc po nikach) ludzie krytykują każdy, lub prawie każdy odcinek, wszystko jest nie tak, bez sensu i w ogóle. Jeśli widzą jakieś zalety, to nie ma o tym ani słowa w opiniach. I tak się zaczęłam zastanawiać (a w końcu wkurzać) jakim trzeba być masochistą, żeby oglądać 11 sezonów, po średnio 13 odcinków na sezon, kiedy nic, ale to nic się w danym serialu nie podoba. Tak mnie to wnerwia i psuje humor, że przestałam zaglądać na te fora. I cierpię, bo nie mam z kim wymienić myśli na interesujący mnie temat.

No, to sobie ulżyłam

Ja też obejrzałam póki co cały serial ("Gra o tron"), a też ciągle na niego psioczę. Bo z sezonu na sezon, z odcinka na odcinek robi się coraz głupsze

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

I denerwuje mnie jeszcze mój operator. Za kilka miesięcy kończy mi się umowa na abonament. Nie zamierzam jej przedłużać, ale to mało ważne akurat.
W tym tygodniu dzwonili do mnie już 7 razy. 7 RAZY. A jest dopiero środa. Za każdym razem mówię, że nie jestem zainteresowana, a oni dalej dzwonią. Najdziwniejsze jest to, że wydaje mi się, że jeden koleś dzwonił do mnie chyba ze 3 razy, wszystkie dzisiaj. Ja do niego, że nie chcę, a on dalej dzwoni.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 17:50   #14
dominika_kras
Raczkowanie
 
Avatar dominika_kras
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 131
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

super wątek
skoro o serialach mowa, to wczoraj wieczorem oglądałam sobie serial i nagle ostatni odcinek sezonu w ogóle nie chce mi się ładować nie pomogło odświeżanie, inne serwery no nic. oczywiście następny z następnego już działał.. a tam taka akcja! byłam wściekła z braku innego rozwiązania przeczytałam opis i włączyłam kolejny sezon, dziś z ciekawości zajrzałam i oczywiście wcześniejszy odcinek śmiga myślałam, że mnie strzeli. wkurzyłam się na mojego Tżeta, oczywiście bez powodu, teraz tak mi głupio #problemypierwszegoświata
dominika_kras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:10   #15
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Fajny temat! Mogłabym wymienić wiele rzeczy... ale z takich drobiazgów to najbardziej wkurzam się, gdy autobus odjeżdża mi sprzed nosa mimo tego, że planowo pozostała mu jeszcze minuta do odjazdu Co się tyczy tej komunikacji miejskiej, to denerwują mnie też osoby nawijające na cały głos przez telefon, puszczające muzykę i autobusowe babcie które biją się o miejsca siedzące. Ta muzyka to wyjątkowo szczególnie w PKSach. Jadę rano do innego miasta, chcę sobie podrzemać a tu muza ryczy z telefonu lub słuchawek. Wygląda na to, że środki komunikacji miejskiej to bardzo konfliktowe miejsca



Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Oglądam serial, który w nowej edycji ma już 11 sezonów. Jako, że nie mam wśród znajomych zbytnio osób, z którymi mogłabym pogadać na jego temat, a emocje budzi we mnie wielkie próbowałam poczytać czasem jakieś fora i zobaczyć, co inni myślą o konkretnych odcinkach. Zauważyłam u niektórych (i to nie są pojedyncze osoby) dziwną tendencję. Konkretni (patrząc po nikach) ludzie krytykują każdy, lub prawie każdy odcinek, wszystko jest nie tak, bez sensu i w ogóle. Jeśli widzą jakieś zalety, to nie ma o tym ani słowa w opiniach. I tak się zaczęłam zastanawiać (a w końcu wkurzać) jakim trzeba być masochistą, żeby oglądać 11 sezonów, po średnio 13 odcinków na sezon, kiedy nic, ale to nic się w danym serialu nie podoba. Tak mnie to wnerwia i psuje humor, że przestałam zaglądać na te fora. I cierpię, bo nie mam z kim wymienić myśli na interesujący mnie temat.

No, to sobie ulżyłam

Czyżby "Gra o Tron"? Ha, też psioczę, bo o ile książki kocham, to serial bardzo mnie wkurza poprowadzonymi przez reżyserów własnymi wątkami.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:17   #16
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

A to w komunikacji tez mnie wkurza, przesiadka nigdy nie pasuje, bo ten drugi jedzie 2 minuty za wczesnie, dlatego jak nie pasa chodze pieszo

I wkurza mnie zasyfianie przez ludzi natury , butelki plastikowe zgniecione walają się w takim małym parczku dzikim ,że wstyd czyli przynosi ktis całe worki i stawia, dziki pewnie rozwalaja .
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:19   #17
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
I wkurza mnie zasyfianie przez ludzi natury , butelki plastikowe zgniecione walają się w takim małym parczku dzikim ,że wstyd czyli przynosi ktis całe worki i stawia, dziki pewnie rozwalaja .

Aaaaaa! Aaaaa! Jak ja nie cierpię takich śmieciarzy! No szlag mnie trafia, gdy widzę jak ktoś rzuca śmieci na ziemię, zamiast poszukać kosza. I to tak bezrefleksyjnie, jakby traktowali takie pozbywanie się opakowań jako zupełnie naturalną czynność
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:21   #18
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86496497]Denerwuje przy otwieraniu jakiejś strony ilość okienek do zamknięcia. Okienko o ciasteczkach, okienko RODO, info o rabacie, jakaś reklama, no ku*wa, ile można...[/QUOTE]

O Jezu, mnie też krew zalewa!!! A weź te okienka zamykaj na telefonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 18:29   #19
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

A mnie w ogole to RODO wkurza

Bo tak gdzie nie trzeba to jakaś paranoja wychodzi, a gdzie indziej wszystko na tacy jak pesele ludzi . Pytała się gdzieś mnie ostatnio pani czy nazwisko podam na głos czy chce napisać, nie mogę przypomnieć sobie gdzie to było...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-13, 18:50   #20
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86496497]
Tak samo denerwuje mnie aplikacja ING. A konkretnie denerwuje mnie, że zanim cokolwiek zacznę w niej robić, muszę zamknąć powiadomienia o jakichś rzeczach, które mam totalnie w dupie. Stoję sobie w kolejce w sklepie, chcę zobaczyć, czy mi wystarczy to, co mam na koncie, albo chcę sobie szybko przelać z oszczędnościowego, a tu takie pierdoły.

[/QUOTE]

Można ustawić sobie kafelki, wtedy bez logowania widać ile ma się na koncie w % (jako 100% ustala się swoją kwotę np. 1000 zł). Tylko niestety lubi zaokrąglać w górę, czyli np. 36 zł pokaże jako 4%.
Można też kafelek z szybkim przelewem z oszczędnościowego na niewielkie kwoty 50, 100, 200 zł bez logowania (nie wiem może można zmieniać te kwoty, u mnie są takie).
Może to Ci podpasuje i ułatwi.
Mnie też wkurzają te komunikaty. Często te same, a nie ma opcji "nie pokazuj ponownie"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20190213-193939.jpg (45,2 KB, 190 załadowań)
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2019-02-13 o 18:52
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 19:02   #21
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Aaaaaa! Aaaaa! Jak ja nie cierpię takich śmieciarzy! No szlag mnie trafia, gdy widzę jak ktoś rzuca śmieci na ziemię, zamiast poszukać kosza. I to tak bezrefleksyjnie, jakby traktowali takie pozbywanie się opakowań jako zupełnie naturalną czynność


Ooo tak!! Jasny szlag mnie trafia a szczególnie na plazy ten syf, pety w piasku. Uwielbiałam jedno miejsce ale jak zajechałam dwa lata temu tam i Zobaczyłam ten chlew tak już tam nie pojadę. Nie wiem tak ciężko cholera wrzucić peta do butelki pustej i wziąć ja ze sobą do kosza ? Kosmos po prostu. Nic mnie tak nie wkurza jak właśnie syf nad woda. I te śmieci potem ładują w wodzie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 19:07   #22
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A to w komunikacji tez mnie wkurza, przesiadka nigdy nie pasuje, bo ten drugi jedzie 2 minuty za wczesnie, dlatego jak nie pasa chodze pieszo

I wkurza mnie zasyfianie przez ludzi natury , butelki plastikowe zgniecione walają się w takim małym parczku dzikim ,że wstyd czyli przynosi ktis całe worki i stawia, dziki pewnie rozwalaja .
Racja... To tezż mnie irytuje. Dodałabym do tego ludzi, którzy pakują każdego pomidora, jedna cebulę do osobnych foliowek. Kurde, tyle się trabi o tym plastiku i wpływu na naturę a ludzie maja to gdzies i nawet w małym stopniu nie próbują ograniczyć zużycie plastiku...
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:31   #23
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Moj najwiekszy zyciowy challenge to znalezienie szminki w idealnym odcieniu nude. Zeby nie byl za rozowy ani za bardzo wpadajacy w braz, nie za ciemny ani za jasny. Mam kilkanascie szminek, ktore w sklepie wydawaly sie idealne, ale w innym swietle okazalo sie, ze mi sie jednak nie podobaja. Zaczelam wyszukiwac w internecie swatche konkretnych szminek na osobach o podobnej do mojej karnacji, ale to tez nie dziala. Jak zyc?!?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:38   #24
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Racja... To tezż mnie irytuje. Dodałabym do tego ludzi, którzy pakują każdego pomidora, jedna cebulę do osobnych foliowek. Kurde, tyle się trabi o tym plastiku i wpływu na naturę a ludzie maja to gdzies i nawet w małym stopniu nie próbują ograniczyć zużycie plastiku...

O to to... Na przykład u mnie w bloku... Mamy segregację śmieci, na dole w zsypie znajdują się odpowiednie kosze i jeden wielki, bez oznaczenia, zapewne na wspólne odpadki, bo te do segregacji stoją puste, a wszyscy wrzucają śmieci jak leci do tego wielkiego kontenera... Plastik też tam leci, chociaż tuż obok stoi odpowiedni pojemnik!
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:54   #25
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

To i ja się pożalę bo wczoraj i dzisiaj (a wcześniej to nie zliczę ile razy), dosłownie chwilę po tym jak posprzątałam po swoich psach, weszłam w psią kupę. Czy naprawdę tak trudno jest to posprzątać? Przecież nie biorę tego gołą ręką

Idealna kreska eyelinerem - no nie umiem. Milion razy próbowałam i nie wychodzi.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2019-02-13 o 20:55
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:57   #26
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Fajny wątek

To powiem Wam, że nie mogę znieść marnotrawstwa jedzenia, jakie widzę u mojej mamy i siostry. Aż mną telepie na takie wyrzucanie jedzenia i pieniędzy w błoto.

Moja siostra od najmłodszych lat zawsze zostawia jedzenie, czy to obiad, czy napoje, no zawsze na talerzu albo w kubku zostaje a matka z reguły to wyrzuca. Chociaż można by było odgrzać czy wykorzystać.

W lodówce mają naotwieranych serków, napojów, słoiczków i oczywiście nie ma siły, żeby to przejeść, więc to się psuje i sru do śmieci/zlewu.

No po prostu nie mogę na to patrzeć.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 21:04   #27
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Zaczelam wyszukiwac w internecie swatche konkretnych szminek na osobach o podobnej do mojej karnacji, ale to tez nie dziala. Jak zyc?!?
Krótko, bo nadzieja już umarła.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 21:12   #28
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Dlaczego w tak wielu nowych budynkach ściany są zbudowane tak, że nie da się na nich nic ciężkiego zamontować? Chcę zawiesić na ścianie telewizor i głośnik typu soundbar - i zaczyna się tragedia w trzech aktach, bo konstrukcja budynku jest metalowa a w metal nie wwiercisz, czy coś takiego. Oczywiście to sprawia że cena robocizny jest niebotyczna. I z rozmów ze znajomymi nie jestem jedyną osobą z tym problemem
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 21:16   #29
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To i ja się pożalę bo wczoraj i dzisiaj (a wcześniej to nie zliczę ile razy), dosłownie chwilę po tym jak posprzątałam po swoich psach, weszłam w psią kupę. Czy naprawdę tak trudno jest to posprzątać? Przecież nie biorę tego gołą ręką

Też mnie to wkurza! Co najśmieszniejsze, zauważyłam u tych ludzi podobną reakcję. Pies się załatwia przed blokiem, a oni odwracają głowę, rozglądają się, udają, że nie widzą, a po wszystkim szybko z nim odchodzą :P
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 21:29   #30
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Fajny wątek

To powiem Wam, że nie mogę znieść marnotrawstwa jedzenia, jakie widzę u mojej mamy i siostry. Aż mną telepie na takie wyrzucanie jedzenia i pieniędzy w błoto.

Moja siostra od najmłodszych lat zawsze zostawia jedzenie, czy to obiad, czy napoje, no zawsze na talerzu albo w kubku zostaje a matka z reguły to wyrzuca. Chociaż można by było odgrzać czy wykorzystać.

W lodówce mają naotwieranych serków, napojów, słoiczków i oczywiście nie ma siły, żeby to przejeść, więc to się psuje i sru do śmieci/zlewu.

No po prostu nie mogę na to patrzeć.
Tez mnie to wkurza.

Znam osobę co nakłada sobie, bo oczy chcą, a potem połowa do śmietnika

Ostatnio ciocia opowiadała o sasiadce, co jej mówiła jak to na śmietniku znalazła 2 paczki kiełbasy dopiero po terminie i wzięła to podzieliła po innych sąsiadach...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.