pomoc w doborze koloru fug + kolor mebli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-14, 21:40   #1
chloa
Raczkowanie
 
Avatar chloa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 387

pomoc w doborze koloru fug + kolor mebli


hej, hej, to znowu ja i ponownie proszę Was o pomoc, gdyż w tym temacie jestem totalnie zielona.
w jaki sposób należy dobierać kolory fug??
czy możecie jakiś kolor fug do poszczególnych płytek zaproponować?
1) w kuchni na ścianie są białe z połyskiem płytki 50x20, meble u dołu będą w odcieniu sosny antycznej, góra biała, ściany są niebieskie (ekipa remontowa nazwała ten kolor: bajkowym )
2) kuchnia - podłoga, to są płytki 60 x 60, w kolorze ecru z załamaniami brązowymi, jakby pęknięcia
3) łazienka - na ścianach płytki w rozmiarze 40x25 w kolorze beż (?), o takie: http://topceramika.pl/polcolorit-mar...FYdd3godDCAAqA
podłużne te jasne, dekor z szarością (nie czerwień)
4) łazienka - podłoga, w drugiej linii po lewej stronie: http://topceramika.pl/polcolorit-mar...FYdd3godDCAAqA

Macie może jeszcze pomysł, w jakim kolorze najbardziej pasowałyby do łazienki meble? szafka podumywalkowa i słupek łazienkowy, do wnęki (obie rzeczy będą robione na zamówienie), ale totalnie nie wiem w którą stronę iść z kolorem, choć wolałabym ciemne..ale jaki ciemny?

Proszę o pomoc!!!
__________________
55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - ...
chloa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 08:25   #2
wernicola
Raczkowanie
 
Avatar wernicola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 127
Dot.: pomoc w doborze koloru fug + kolor mebli

Jesli chodzi o fugi to zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Ostatnio wpadłam na artykuł o fugach z brokatem, które świetnie nadają się do łazienki i tworzą super klimat.
Na podłodze raczej wybrałabym fugę podobną do kolor płytek - najlepiej ciut ciemniejszą. Na ścianach jeśli chcesz, żeby pomieszczenie wyglądało bardziej nowocześnie możesz zaszaleć z czymś kontrastowym (ale uważaj przy wzorach - podłużne wzory z kafelek muszą być jednolite, więc w tym wypadku raczej coś podobnego, ale o ton ciemniejszego).
Kolor fugi zależy też od innych detali. Ja np mam w łazience białe połyskliwe kafelki,ale część ścian jest pomalowana na żółtawy kolor, więc dobrałam fugi kremowe, by scalić je z farbą.
wernicola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 19:11   #3
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: pomoc w doborze koloru fug + kolor mebli

O jaki stary temat.


Najchętniej to ja zaczynałam od mebli, potem kolor ścian, potem dopiero takie drobiazgi jak fugi. A i kuchnię oraz łazienkę mam wypełnione płytkami tylko do połowy - powyżej linii płytek to farba do pomieszczeń o wyższej wilgotności.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-30 20:11:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.