początkujące dekoupażystki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-30, 22:10   #31
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

dziewczyny a co to za metoda transferu na taśmę?
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 14:54   #32
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
lexor ... w kwestii światłodajek czuje sie bezsilna o ile butle ogarniam (postaram sie bardziej równomiernie dawać podkład)to te światłodajki przez ten primer pozbawiają mnie entuzjazmu w tworzeniu...
Po pierwsze przy swiatłodajkach nie dawaj primera, a jak dajesz ryżaczka lub kleisz serwetkę to jest on wcale nie potrzebny
po drugie trzeba bardzo dobrze odtłuścić, bo często to jest główna przyczyna odłażenia, poza tym, jak jest zbyt gruba warstwa farby i lakieru też lubi wszystko razem odejść

O transferze na tasmę nie słyszałam jeszcze, gdzie się z tym spotkałaś?


---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

ale myslę, że internet jest skarbnica wiedzy, wystarczy zapytać wuka Google
czy o to chodziło
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:19   #33
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

prunelka o ja głupia..a jakie zacieki byly z samego primera..no sama farba nie kladebo raz kladlam i odlazilo a na grunt renesans super trzyma..ale wczoraj mialam wypadek przy pracy bo chcialam przemalowac deskę i trzymalam na pedzlu,deska sie zsunela i poszły 2 (dopiero zagrunotwane)światłodajki
lexor,no oto mi własnie chodziło..ale chyba lepsza bedzie metoda ze zmywaczem...tylko drukarki brak..:/
DZIEWCZYNY! mam pytanie bo chce ozdobic taka półeczkę z lustrem ,jak nakleić motyw na lustro?dajmy na to róże?no białko tu nie przejdzie ale mozna bez podkładu?no i coz lakierowaniem?
czy na lakierobejce (kupilam kolor venge)mozna dac kraka 1skl?robiliscie cos takiego?bo brazowej farby mam juz malo i chcialabym zastapić,pani na inspirello tak robiła ale wole Was podpytać..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 11:10   #34
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Beatrix słuchaj się Alinki i nie gruntuj światłodajek bo jest to zupełnie zbuteczne A farba może odłaziła bo nie było dobrze odtłuszczone. Jak masz dobrze odtłuszczoną butelkę, to nie ma siły, żeby się farba nie trzymała Tak jak mówię, jak nie mam primera i nigdy nic mi z butelek nie odlazło. Mówisz, że chcesz nakleić motyw na lustro, ale na szklaną taflę czy na ramę? Bo nie bardzo rozumiem A co do lakierobejcy i kraka to sądzę, że można spokojnie zastosować oba specyfiki
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 13:24   #35
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

prunelka ,na szklaną taflępowiem Ci ze meble mnie bardzokręcą ale mam zbyt male doświadczenie i nie chce zbytnio ryzykowac, a to takie stare ze w razie ,,w'' mogę wyrzucić i nikt sie nie pogniewa..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 14:28   #36
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Rozumiem, że chcesz zakleić kawałek lustra, nigdy czegoś takiego nie robiłam, ale jeśli pomalujesz klejem lub lakierem lustro, to nie będzie wyglądało ładnie, bo będzie widać, a przecież nie zamalujesz całego lustra lakierem.
Myślę, że twój największy problem polega nie na tym, że nie umiesz zrobić, tylko na tym, że jesteś w gorącej wodzie kąpana i nie słuchasz, albo nie czytasz co do ciebie piszemy. Zwolnij troszeczkę i dobrze przemyśl jaki efekt chcesz osiągnąć. Czepiłaś się tego podkładu, jakby to on był najważniejszy. Można dawać podkład, ale beż niego też da się zrobić. Dobrze przygotuj przedmiot, który chcesz ozdobić, czyli odtłuść, albo specjalnymi środami używanymi w kuchni, albo po prostu gorącą wodą i płynem do mycia naczyń. Ja używam
tego

Zrobienie transferu nie jest prosta sprawą, ale próbuj bo warto zobacz sobie tu

W decu powinno używać się bejcy, nie lakierobejcy, chyba że stanowi efekt wykończenia, jeśli coś będziesz kleić i w jakiś sposób dekorować bejca jest zdecydowanie lepsza i tańsza. Myślę, że możesz spróbować dać na lakierobejcę medium i jasną farbę, wówczas sama zobaczysz co z tego wyszło i nam napiszesz

Mam nadzieję, że nie gniewasz się na mnie za mój przydługi post, ale piszemy Ci z Prunelką kilka razy to samo, a Ty nadal o to pytasz. Proszę jeszcze raz – zwolnij, poczytaj dokładnie i próbuj na rzeczach, które ewentualnie można wyrzucić lub zrobić jeszcze raz.

Czekam na kolejne prace
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage

Edytowane przez lexor
Czas edycji: 2013-10-02 o 14:30
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 15:48   #37
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor,nic sie nie stało...tak tylko pytam,chwilowo nawet nie mam czasu na deco ,zatem czytam i zbieram inf.
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 22:03   #38
esmolny
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 632
Dot.: początkujące dekoupażystki

o taśmie i transferze -
http://www.smolny.pl/kurs-xxxiv-napisy-w-decoupage/
__________________
http://www.smolny.pl
esmolny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:55   #39
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

emolny,dzieki
niedługo wrzuce tu jakies prace ale chwilowo jestem chora wiec praca totalnie mi nie szła, dopiero dziś coś ruszyłam..
słyszałyscie o takiej innej formie decoupage wydzieranie z papieru i naklejanie?ale papier jest taki blyszczacy jak do prezentów ale cieńszy...nakleja sie na klej do deco.. Wy cos o tym wiecie>?
dostalam taki zestaw od rodziny z Francji...troche działa mi to na nerwy ,klne ze to zajecie dla wariatek,chyba sie kwalifikuje
jakoś idzie. synek zrobił sobie drzemkę,a ja babram i mecze (przynajmniej spróbuje coś zrobic, żeby nie było ze sie nawet nie podjełam skoro w prezencie)..efekty wkrótce.pozdrawiam!
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:53   #40
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: początkujące dekoupażystki

To decoupatch lub decopatch
Są do tego specjalne cieniutkie papiery i troche inny klej. Tutaj są przykłady jak toto się robi - zbyt skoplikowane nie jest ale efekty są fajne
http://www.youtube.com/watch?v=YslPnhCoyzA
http://www.youtube.com/watch?v=n8-l9YNpJRQ
A tu galeria prac wszelakich:
https://www.google.pl/search?q=decop...&bih=862&dpr=1
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 21:51   #41
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

pupil no właśnie takie coś,dziekijak coś wytworze to wrzucę .. a dzieła pooglądam
znalazłam nawet stronkę z zaopatrzeniem na allegro nic nie moge znaleźć...

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-10-09 o 22:03 Powód: dopiska
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 11:00   #42
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

prezentuje Wam zwierzątka decopatch ,obecnie robię ramkę i wszystko w sumie z doskoku. ..jak mam chwilę, zdjecia niestety znów z komórki ale moze coś tam
dzis musze pomolestować m o haczyk do deseczki..w końcu coś powieszę w tej kuchni...porzuciłam krak na rzecz świeczki..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00741.jpg (110,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00739.jpg (99,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00737.jpg (111,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00736.jpg (93,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00723.jpg (139,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00726.jpg (101,1 KB, 16 załadowań)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 18:33   #43
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: początkujące dekoupażystki

podoba mi się deseczka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 18:53   #44
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

gosia dzieki, a deseczke przemalowowałam z 4 razy...miala byc lawendowa potem natchnelo mnie na ciasteczka ale nie wyszło tj chcialam, to przemalowałam znow na brąz poświecowałam pomalowałam nakleiłam co tzreba i chyba jestem zadowolona...choć troszkę wczoraj przyszły mi szerokie nylonowe pedzle i jestem z nich baaardzo..zadowolona!
zrobiłam też swieczniki ale potzrebują szlifowania i pare warstw lakieru wiec jeszcze nie wrzucam.moze je przerobie na decopatch jak wyjdą zbyt biednie..bo szkoda mi farby na ciagle przemalowywanie..ale ze kobieta zmienną jest to czasami zmiana koncepcji pomaga uratować sytuację..

lexor dzieki na odp gdzies na Twoim watku dot.transferu.na razie sie wstrzymam,bo kaza trozne teorie czym to przytwierdzać,jakies żele
bede ćwiczyć cieniowanie..i juz pluje sobie w brode ze nie kupiłam gliceryny a przedszkole tuz obok apteki choc mozna tez bez opóźniacza..ponoć..tylko zastanawiam sie nad jakąś cudotwórczą szmatką..
decopatch tez juz polubiłam ,dzis kleiłam na rozcienczony wikol też zdaje egzamin,..na białko juz nie kleję prawie wogole....

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-10-11 o 18:58 Powód: decopatch
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 18:13   #45
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

Beatko deseczka wyszła Ci bardzo fajnie, bardzo mi się podoba I te przecierki urocze Pudełko też wyszło fajnie. Co do zwierzątek to ten decopatch jakoś mnie nie porywa, taka tam oklejanka po całości... ale zwięrzątka wyszły sympatycznie Decoupage natomiast taki jest bardziej twórczy i daje więcej możliwości
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 18:45   #46
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Zgadzam się z Prunelką, zwierzątka fajne, ale technika mało mnie przekonuje, natomiast prace zdekupażowane fajne, przecierki tez mi się podobają

Do cieniowania nie jest potrzebna magiczna szmatka, bo nie każdy cieniuje szmatką, może to być pędzelek, gąbeczka, sama musisz sobie wypracować technikę, która Cię zadowoli

Jeśli chodzi o transfer to nie używam tych co tworzą powłokę żelową, albo robię na farbę albo na preparat o którym już pisałam. Dzięki temu specyfikowi przyklejam napis do przedmiotu, można tez wykorzystać rozpuszczalniki , metod jest wiele trzeba znaleźć tą, która wyda się najlepsza
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 21:29   #47
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor no mnie jakos przekonuje ta metoda na zmywacz, do lipca 2014 musze sie tego nauczyć,mysle ze zdaze bo w sierpniu brat ma slub i wypadałoby zabłysnąc..,bede mu chciała zrobić mały zestawik..
dziś robiłam listownik ,tez w decoupage i mysle ze się przyjmie...
tylko pisalam do prunelki po posiłki bo serwetki mi brakło
prunelka,decopatch robilam na próbe, ale znow wrociłam do naszej ulubionej dyscypliny...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 19:16   #48
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

wrzucam Wam kilka nowych prac:
szkatułke zamowiła koleżanka na 18-stkę .doniczka nieco cieniowana ale to pierwszy raz,słoik na bazylie,bo często jej używam a trzymanie w torebce jest dla mnie nieporęczne..
listownik jeszcze bedzie lakierowany i szlifowany wiec mam nadzieje ze skutecznie zatopie te kwiatki..
teraz czekam na serwetki od prunelki na skrzynke na listy ktora jest juz pomalowana i zrobiłam przetarcia..
.jest jeszcze 2 szkatułka -dla kuzynki na buciki dziecka ..ale jeszcze nie lakierowana,wiec nie wstawiam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA211387.jpg (129,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA211392.jpg (114,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA211395.jpg (111,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA211401.jpg (179,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA211403.jpg (114,5 KB, 11 załadowań)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:16   #49
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: początkujące dekoupażystki

Witaj! Ja tu podglądam,tylko nie mam czasu napisać
Przede wszystkim musisz popracować nad zdjęciami.Lepiej czasem zrobić z dalszej odległości i potem przyciąć w jakimś programie niż robić z tak bliska.Zobaczysz,że będą ostrzejsze.
Jeszcze dużo pracy przed Tobą ale widzę,że ostro ćwiczysz a wiadomo trening czyni mistrza.
Teraz uwagi na przyszłość:
Serwetkę wyrywaj tuż przy motywie nie wycinaj,ładniej się wtopi. Musisz też lepiej dopasowywać kolor tła. Te róże na listowniku nie powinny się tak odznaczać,mają takie tło,że można je było wtopić lepiej. To samo tyczy się tacki.
Szkatułka z różą byłaby idealna gdybyś ładnie równiutko odcięła brzegi serwetki by z góry nie zachodziły na dół.Można to zrobić łatwo papierem ściernym po naklejeniu serwetki i wyschnięciu jej.Przecieramy przez kant i niepotrzebna reszta sama odpada. Mam nadzieję,że wytłumaczyłam zrozumiale.Jak by co to pytaj.
Bardzo fajna deseczka.
Butelek nie maluj pędzlem bo daje to nieładną fakturę. Lepiej spisze się tu gąbeczka(kawałek przytnij ze zmywaka) i tepujemy(tak ciap,ciap)Farby na gąbce nie może być za dużo.Spróbujesz.Wyczujesz sama.
W ogóle wszystko lepiej malować gąbeczką.
Teraz kolej na próby cieniowania Koniecznie kup opóżniacz na początek ale nie dodawaj go za dużo.Po kropelce.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 13:53   #50
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

jambolaja własnie przestaje wycinać a bardziej wyrywam,
w przypadku listownika myślałam, że lepiej sie zleje tło serwetki z resztą..mogłam go jednak pomalowac na beż...na przyszłość tak też uczynię... mam nadzieje ,ze drugi listownik wyjdzie już lepiej..bo tata chciał do siebie, ale i tak bede malowała na błękitno..
co do szkatułki..na przyszłosc bede pamietac bo jakos przypadła mi do gustu ta forma do dekorowania.
przeważnie maluje zmywakiem ..moze tj pisałyscie zalezy od wilgotnosci powietrza bo sa dni jak super wyjdzie a są takie ze mozna ciapac bez końca i jakies dziury wyjdą..
ale dzieki za konstruktywne uwagi, ja nie z tych co się obrażają...
opóźniacz kupiony..i na razie tyle w tym zakresie)
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:07   #51
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Jola jak zwykle wypatrzyła swoim sokolim wzrokiem wszystkie niedociagniecia, sluchaj jej bo ona wie co pisze. Poza tym dobrze, ze trenujesz, za jakiś zcas sama dojdziesz do pewnych rzeczy, a teraz pracuj dalej
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:57   #52
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor pracuje pracuje...niedługo cos nowego wrzucę ale póki co lakieruje po kilkanaście razy..teraz pogody juz mało łaskawe..aż sie boje zaczac z krakiem 2 skl. czuje jakas wilgoc w powietrzu i szkoda mi marnowac przedmiotu no i lakieru..rozumiem ze mozna dac ten krak na już lakierowany przedmiot ?
ten listownik mialam ochote przerabiać. zegar już przemalowałam 4raz..ale moze w końcu mnie zadowoli..bo skrzyneczka na listy strasznie długo to wszystko ostatnio schnie...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:26   #53
prunelka
Zadomowienie
 
Avatar prunelka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 811
Dot.: początkujące dekoupażystki

No kochana! Szkatułka to już całkiem fajnie wyszła! Brawo I ten kreczek pod spodem bardzo ładny Jola już Ci wszystko ładnie wyjaśniła, żeby było jeszcze ładniej, więc nie będę się powtarzać Ale fajnie, że próbujesz Próbuj, próbuj a efekty będą na pewno
__________________
Początki mojego decou Zapraszam w odwiedziny, Ania

Serwetki na wymianę

Mój raczkujący blog: http://aniciutciut.blogspot.com/ Zapraszam
prunelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:57   #54
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

dziewczyny,zrobiłam kilka rzeczy tylko totanie nie mam czasu aby to pokończyć.
nie idzie mi to cieniowanie kolorem.Chyba spróbuje bitum,
oglnie jestem w deco zawieszeniu, synek ciagle choruje no i co rusze to stoję...
mam pytanie bo zrobiłam(prawie)bombke i mam taki klej z brokatem ktorym chcialabym przyozdobic gwiazde betlejemską czym to potem polakierowac zeby sie nie rozeszło>l.poliutanowym?
wogole przy tych pogodach wszystko mi starsznie wolno schnie..bo co dotkne palcem na drugi dzien zeby móc naklejać to farba zostaje mi na rece..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:33   #55
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

moje nowe prace:
1.bombka
2.świeczniki
3.szafka przód
4.szkatułka dla malucha..\
licze na konstruktywną krytykę..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00087.jpg (41,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00066.jpg (92,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00092.jpg (38,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00062.jpg (95,8 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-10-31 o 14:37
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 11:56   #56
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Prace coraz ciekawsze i coraz ładniejsze

Niestety ta pora roku sprzyja zachorowaniem, wiec musisz nastawić się na cierpliwość i zając chorym dzieckiem, tym bardziej, że faktycznie gdy panuje wilgoć lakier i farba nie chce schnąc. Jeśli chodzi o brokat, to ja używam takiego w kleju i po wyschnięciu normalnie lakieruję, jeśli nie masz takiego spróbuj na klej do decu nanieś klej na miejsca gdzie chcesz pobrokatować i posyp potem brokatem, a gdy wyschnie lakieruj, na koniec można jeszcze dodać troszkę złotej konturówki, po której już nie lakierujesz
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 13:22   #57
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

Lexor dzieki,
synek szybko dochodzi do siebie a ja robie głownie jak spi,choc on też probuje robić decoupage po swojemu
na ten klej z brokatem juz darowałam sobie lakier coby sie nie rozpaprało..
na refiefy tez juz nic nie daję...wieczorem robie próbe z 2skaldnikowcem na bombce..swoje musze odczekac ale dopiero poczatek listopada wiec cos tam moze stworzę..czytam kompendium wiedzy i ogladam filmiki inspirello
w dodatku gdzies tam wyczytałam i crak 1skladnikowy tez nakladam gąbeczką ..na to gesta farbe i jest o niebo lepiej ..szkoda ze farby stamperii sa drogie:/na arzie mam tylko kość sloniowa a reszte robie na bazie pigmentu..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00002.jpg (83,2 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-11-02 o 13:32
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 01:55   #58
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: początkujące dekoupażystki

Ale Cię wzięło! Dzieło za dziełem. Klucznik najładniejszy,Przecierki pierwsza klasa.Ale synuś najśliczniejszy!
Ja na reliefy i brokat daję 1 warstwę lakieru bo inaczej lubi odprysnąć po długim czasie jak wyschnie na wiór. A tak jest zabezpieczone.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 07:49   #59
lexor
Zakorzenienie
 
Avatar lexor
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 463
GG do lexor
Dot.: początkujące dekoupażystki

Fajnie mieć takiego pomocnika, niech pracuje z mamusią, moje dziewczynki też zawsze coś dłubały przy mnie i do dziś im to zostatało, zresztą ja też wyssałam zamiłowanie do rękodzielnictwa wszelkiego rodzaju z mlekiem matki
__________________
Pozdrawiam Alina
http://lenkanapoddaszu.blogspot.com/
Zapraszam do odwiedzania moich wątków
Papierowe różności
Rodzinne dłubanki
Decoupage
lexor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 12:44   #60
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: początkujące dekoupażystki

lexor,ja to ponoć mam po dziadku,który wiecej mnie nauczył niz pani od plastyki. chodzilam też rok do Żaka na architekture i dekoracje wnetrz to liznelam rysunku odrecznego,kompozycji plastycznej,materiałoznas twa..+jakies konkursy plastyczne..
mama robiła swego czasu kartki,stroiki..także koronki czy dziurkacze mam skąd brać, teraz kupiła mi papiery do scrapu bo na deco to za grube ale mam szanse sie rozwinąć, na jakies festyny kwesty tez jej cos zrobiłam do przedszkola(byla przedszkolanką)..a teraz mam zrobic jakies prezenty do Niemiec dla kolezanek i starszej pani ktorą sie opiekuje
obecnie robie 2 deseczki ale czekam az przyjdzie patyna do postarzania..bo sama świeczka przstała mnie zadowalać mialam tez taka ciekłą patyne ale srednio mi to przypasowało..

Edytowane przez beatrix28
Czas edycji: 2013-11-03 o 12:49 Powód: dopiska.
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-17 23:01:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.