Jaka szczotka jest najlepsza? - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 20:56   #31
nadeline
Raczkowanie
 
Avatar nadeline
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 91
Dot.: szczotki naturalne

hmm, a takie bym znalazła w jakimś fryzjerskim?
http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna
bo wolałabym bez tej materiałowej podkładki.
I w ogóle jak dopasować szczotkę do kształtu głowy, bo gdzieś czytałam, że tak trzeba
__________________
...
nadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 21:04   #32
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez nadeline Pokaż wiadomość
hmm, a takie bym znalazła w jakimś fryzjerskim?
http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna
bo wolałabym bez tej materiałowej podkładki.
I w ogóle jak dopasować szczotkę do kształtu głowy, bo gdzieś czytałam, że tak trzeba
Ja mam właśnie w drewnie. Tą którą wkleiłaś też miałam, ale nie pasowała mi. Jakieś to włosie sztywne. Najlepiej pochodź po sklepach z art fryzjerskimi i "pomacaj" i wybierz taką, która Ci przypasuje.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:04   #33
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: szczotki naturalne

dziewczyny mam pytanie..
Tez planuje zakup szczotki do włosów, oczywiście z nat. włosia..
Dorazdzcie, czy wybierając szczotke na jaki ty włosia powinnam zwracac uwage?Sredno twardą czy inna??? i czy włosie z dzika jest najlepsze?
Chciałym dodac, że mam bardzo długie włosy i dość delikatne(z tendencja do wypadania)
Wielkie dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:39   #34
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez madzienka001 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie..
Tez planuje zakup szczotki do włosów, oczywiście z nat. włosia..
Dorazdzcie, czy wybierając szczotke na jaki ty włosia powinnam zwracac uwage?Sredno twardą czy inna??? i czy włosie z dzika jest najlepsze?
Chciałym dodac, że mam bardzo długie włosy i dość delikatne(z tendencja do wypadania)
Wielkie dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
Nie spotkałam się jeszcze ze szczątką wykonaną z innego włosia niż dzik. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma takich. W każdym razie ja nie znam. Włosie powinno być twarde ale nie za bardzo sztywne- jak już pisałam musisz sobie "pomacać" jak sztywne i kłuje to nie bardzo-btw takie są właśnie szczotki jak w linku
http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna
Mnie takie nie pasują- ale może ktoś ma inne zdanie
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:47   #35
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się jeszcze ze szczątką wykonaną z innego włosia niż dzik. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma takich. W każdym razie ja nie znam. Włosie powinno być twarde ale nie za bardzo sztywne- jak już pisałam musisz sobie "pomacać" jak sztywne i kłuje to nie bardzo-btw takie są właśnie szczotki jak w linku
http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna
Mnie takie nie pasują- ale może ktoś ma inne zdanie
fajne te szczotki i sama sie chyba jutro przejde do fryzierskiego...napisze co kupiłam i jakie były
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 23:09   #36
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się jeszcze ze szczątką wykonaną z innego włosia niż dzik. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma takich. W każdym razie ja nie znam. Włosie powinno być twarde ale nie za bardzo sztywne- jak już pisałam musisz sobie "pomacać" jak sztywne i kłuje to nie bardzo-btw takie są właśnie szczotki jak w linku
http://khaja.go3.pl/pl/index.php?p=p...ena-tradycyjna
Mnie takie nie pasują- ale może ktoś ma inne zdanie
Dzieki za rade
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:09   #37
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: szczotki naturalne

ja swoją kupiłam w Douglasie (ceny wahają się od 70-150 zł) nie wiem czy nadal tam są (kupiłam jakies 3-4 lata temu) i jestem z niej zadowolona, chociaż od roku jakoś specjalnie nie używam :P i tam był specjalny poradnik która szczotka do których włosów...
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 14:17   #38
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
ja swoją kupiłam w Douglasie (ceny wahają się od 700-150 zł) nie wiem czy nadal tam są (kupiłam jakies 3-4 lata temu) i jestem z niej zadowolona, chociaż od roku jakoś specjalnie nie używam :P i tam był specjalny poradnik która szczotka do których włosów...
70-150- to dość sporo. Dobrą szczotkę można kupić dużo taniej. Ja za swoje płaciłam po 35 zł
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:43   #39
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
70-150- to dość sporo. Dobrą szczotkę można kupić dużo taniej. Ja za swoje płaciłam po 35 zł
Drogie te szczotki...
Ja mieszkam w anglii i ceny tez sa "ładne" w ang. Tesko widziałam fajną szczotke, raczej z naturalnego włosia, za 10 funtów(50 zl)...w profesjonalnych salonach ceny sa w przedziale od kilkunastu do kilkudziesieciu funtów...troche drogie...ale czego sie nie robi dla piękna włosków
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:17   #40
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: szczotki naturalne

A właściwie to na jakiej zasadzie szczotkowanie włosów wpływa na ich kondycję? Zastanawiam się nad zakupem takiej szczotki z naturalnego włosie, ale mam wątpliwości z powodu moich kręconych włosów:| Nie wiem czy przy ich strukturze bardziej im nie zaszkodzę niż pomogę
Oczywiście w moim wypadku szczotkowanie wchodzi w grę tylko przed myciem włosów :P Więc znów nie wiem czy w moim przypadku ma to jakiś większy sens :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 12:29   #41
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...5&postcount=24

Może się przyda
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 13:13   #42
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: szczotki naturalne

Dziękuję To już wiem co daje szczotkowanie i Twoja argumentacja rzeczywiście do mnie przemówiła
Tylko dalej mam wątpliwości odnośnie kręconych, puszących się włosów - czym im nie zaszkodzę
Może któraś z wielbicielek szczotkowania ma właśnie tak jak ja loczki i mogłaby się wypowiedzieć ?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 13:24   #43
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: szczotki naturalne

Mam okrągłą szczotkę ze szczeciny dzika i falowane, puszące, plączące się włosy. Muszę przyznać, że taka szczotka gładko i bezproblemowo je rozczesuje (włosie nie może być za sztywne), nie szarpiąc i nie łamiąc jak w przypadku grzebienia czy szczotki plastikowej. Oczywiście, takie szczotkowanie zajmuje trochę czasu, ale sądzę, że warto.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:09   #44
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Mam okrągłą szczotkę ze szczeciny dzika i falowane, puszące, plączące się włosy. Muszę przyznać, że taka szczotka gładko i bezproblemowo je rozczesuje (włosie nie może być za sztywne), nie szarpiąc i nie łamiąc jak w przypadku grzebienia czy szczotki plastikowej. Oczywiście, takie szczotkowanie zajmuje trochę czasu, ale sądzę, że warto.

A szczotkujesz włosy tak przed wyjściem? Bo z moimi lokami sprawa wygląda tak, że w grę wchodzi tylko czesanie przed myciem ewentualnie kiedy wiem, że się z domu nie ruszę, bo loczki zamieniają się w bezkształtne pierze A w takim wypadku zastanawiam się czy jest w ogóle sens takiego szczotkowania, bo co z tego, że rozprowadzę sebum na długości włosów skoro za chwile je zmyję szamponem
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:21   #45
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A szczotkujesz włosy tak przed wyjściem? Bo z moimi lokami sprawa wygląda tak, że w grę wchodzi tylko czesanie przed myciem ewentualnie kiedy wiem, że się z domu nie ruszę, bo loczki zamieniają się w bezkształtne pierze A w takim wypadku zastanawiam się czy jest w ogóle sens takiego szczotkowania, bo co z tego, że rozprowadzę sebum na długości włosów skoro za chwile je zmyję szamponem
Musisz pamiętać, że szczotkowanie jest zabiegiem pielęgnacyjnym a nie narzędziem do stylizacji włosów. Zaleca się szczotkować włosy codziennie. Ja swoje szczotkuję na noc i myślę, że Ty też tak możesz zrobić. W końcu jak śpisz to nie ma znaczenia czy Ci się włoski spuszą czy nie
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:42   #46
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Musisz pamiętać, że szczotkowanie jest zabiegiem pielęgnacyjnym a nie narzędziem do stylizacji włosów. Zaleca się szczotkować włosy codziennie. Ja swoje szczotkuję na noc i myślę, że Ty też tak możesz zrobić. W końcu jak śpisz to nie ma znaczenia czy Ci się włoski spuszą czy nie
No dla mnie szczotkowanie tylko jako metoda pielęgnacji ujdzie:P
A co do szczotkowania na noc - to wiele to nie da, bo rano włosy nie będę już mieć takiego ładnego skrętu jak przed spotkaniem z szczotką
A jak myślisz? Jest sens szczotkowania włosów przed myciem???
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:56   #47
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No dla mnie szczotkowanie tylko jako metoda pielęgnacji ujdzie:P
A co do szczotkowania na noc - to wiele to nie da, bo rano włosy nie będę już mieć takiego ładnego skrętu jak przed spotkaniem z szczotką
A jak myślisz? Jest sens szczotkowania włosów przed myciem???
Wiesz, ja nie mam tego problemu- ale można by np. rano spryskać włosy jakąś lekką odżywką i przeczesać je palcami. Może to by coś dało
A szczotkowanie przed myciem też jest ok. Odpada wtedy co prawda kwestia sebum- ale krążenie na pewno poprawisz. Poza tym jeśli po takim szczotkowaniu nalożysz cos na skalp (kokos, rycyna, ziółka czy inne olejki) to wydaje mi się, że skóra to lepiej przyjmie.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:59   #48
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja nie mam tego problemu- ale można by np. rano spryskać włosy jakąś lekką odżywką i przeczesać je palcami. Może to by coś dało
A szczotkowanie przed myciem też jest ok. Odpada wtedy co prawda kwestia sebum- ale krążenie na pewno poprawisz. Poza tym jeśli po takim szczotkowaniu nalożysz cos na skalp (kokos, rycyna, ziółka czy inne olejki) to wydaje mi się, że skóra to lepiej przyjmie.
Spryskanie rano wodą też nie pomoże Mam bardzo problematyczne włosy
No to pozostanie mi szczotkowanie przed myciem Na skalp zawsze wcieram naftę z rycyną, więc powinno być ok No i będę sobie wmawiać, że rozprowadzone na włosach sebum uchroni je częściowo przed zgubnym wpływem detergentów
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:23   #49
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No i będę sobie wmawiać, że rozprowadzone na włosach sebum uchroni je częściowo przed zgubnym wpływem detergentów
Nie musisz sobie nic wmawiać- dużo w tym prawdy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 22:58   #50
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: szczotki naturalne

Dziewczyny prosze o jeszcze jedna rade...

Otóż planuje kupic szczotke przez internet na ebayu angielskim ( maja fajne promocje szczotek firmy KENT- podobno bardzo dobrej i jednej z najstarszych i najlepszych firm w produkcji akcesorii do włosów)
Otóż mam dylemat którą szczotke kupić, a dokładnie jaką sztywność włosia wybrać(to, że naturalne to na pewno)
Mam długie, prawie do pasa włosy, nie wiem czy cienkie, na pewno nie gęste....i mozna powiedziec, ze dość delikatne, chociaz włos sam w sobie jest dość gruby... po prostu w ostatnich dwóch latach troche mi ich ubyło, co usilnie staram sie teraz naprawic
Według porad firmy na ich stronie internetowej radzą, by do włosów cienkich i wypadających kupic taka z miekkim włosiem, zas do srednich z włosiem sztywnym/sredim (myśle, ze to sztywne średnie to po prostu sztywne)...Sama nie wiem bo boje sie , ze jak kupie tę to włosów delikatnych, bedzie za miekka i nie bedzie tak dobrze masowac skóry, zas ta srednio/sztywna moze mnie podrazniac i szarpac włosy( moje włosy mają tendencje do niszczenia się koncówek)
Myśle o tej z miekkiego włosia, ale czy bedzie dobrze rozczesywac moje długie włosy...
Zauwazyłam taką zależność, bynajmniej na zdjecach, że szczotki do włosów normalnych/grubych sa "rzadziej plecione" i mają jakby niecokrótszą szczecinke niz te do wlosów cienkich i delikatnych...
Słyszałam, ze do długich i b. długich włosów najlepsze sa te uniwersalne tzn normalne/sztywne włosie, zas do cieniutkich i nie zadługich te o miekkim włosiu.....Jak to jest naprawde?
Z góry dzieki z rade
pozdrawiam
załaczam linka jak ktoś chce pooglądac...bo wybór maja duzy...ceny zresztą tez....
http://www.kentbrushes.com/
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 10:52   #51
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez madzienka001 Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o jeszcze jedna rade...

Otóż planuje kupic szczotke przez internet na ebayu angielskim ( maja fajne promocje szczotek firmy KENT- podobno bardzo dobrej i jednej z najstarszych i najlepszych firm w produkcji akcesorii do włosów)
Otóż mam dylemat którą szczotke kupić, a dokładnie jaką sztywność włosia wybrać(to, że naturalne to na pewno)
Mam długie, prawie do pasa włosy, nie wiem czy cienkie, na pewno nie gęste....i mozna powiedziec, ze dość delikatne, chociaz włos sam w sobie jest dość gruby... po prostu w ostatnich dwóch latach troche mi ich ubyło, co usilnie staram sie teraz naprawic
Według porad firmy na ich stronie internetowej radzą, by do włosów cienkich i wypadających kupic taka z miekkim włosiem, zas do srednich z włosiem sztywnym/sredim (myśle, ze to sztywne średnie to po prostu sztywne)...Sama nie wiem bo boje sie , ze jak kupie tę to włosów delikatnych, bedzie za miekka i nie bedzie tak dobrze masowac skóry, zas ta srednio/sztywna moze mnie podrazniac i szarpac włosy( moje włosy mają tendencje do niszczenia się koncówek)
Myśle o tej z miekkiego włosia, ale czy bedzie dobrze rozczesywac moje długie włosy...
Zauwazyłam taką zależność, bynajmniej na zdjecach, że szczotki do włosów normalnych/grubych sa "rzadziej plecione" i mają jakby niecokrótszą szczecinke niz te do wlosów cienkich i delikatnych...
Słyszałam, ze do długich i b. długich włosów najlepsze sa te uniwersalne tzn normalne/sztywne włosie, zas do cieniutkich i nie zadługich te o miekkim włosiu.....Jak to jest naprawde?
Z góry dzieki z rade
pozdrawiam
załaczam linka jak ktoś chce pooglądac...bo wybór maja duzy...ceny zresztą tez....
http://www.kentbrushes.com/
Ciężko mi coś doradzić bez "pomacania". Ale wydaje mi się, że miękka raczej nie. Skoro masz długie włosy to lepiej kupić normalną/sztywną. Też mam włosy do pasa i taka szczotka się u mnjie dobrze sprawuje. Przy czym to pojęcie twardości jest nieco względne. Może lepiej jednak wybrać się do jakiegoś sklepu i poprostu "pomacać" sobie kilka szczotek? Wtedy będziesz miała jako taki pogląd.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:34   #52
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: szczotki naturalne

Jolie2601 dziekuje i rzeczywiście tak zrobie....Lepiej wymacac, która bedzie najlepsza...dzięki
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:02   #53
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez madzienka001 Pokaż wiadomość
Jolie2601 dziekuje i rzeczywiście tak zrobie....Lepiej wymacac, która bedzie najlepsza...dzięki
Nie ma za co. Powodzenia w "macaniu"
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 14:24   #54
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: szczotki naturalne

Ja również kupiłam sobie szczotkę z naturalnego włosia (z dzika oczywiście) .
Mam dokładnie tą w załączniku.
Pierwsze czesanie nią było porażką, tak elektryzowała włosy, ze wyglądałam jakby piorun w miotłę strzelił
Przy każdym następnym czesaniu już jest trochę lepiej, ale rozczesać nią jest mi ciężko, nie mówię, że sie nie da, ale trwa to długo.
Bardzo lubię za to uczucie tego wymasowania skóry głowy po jej użyciu, takie fajne mrowienie, które trwa przez kilka minut po szczotkowaniu
Dla tego masażu właśnie będę jej używać

Możecie mi napisać, jak i czym czyścicie swoje szczotki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ewa-1.jpg (32,6 KB, 115 załadowań)
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 17:51   #55
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: szczotki naturalne

ja swoją myję szamponem i jakoś żyje
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 18:06   #56
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Powinno się wyczesywać watą nasączoną spirolem, ale ja oczywiscie jestem za leniwa i najnormalniej w świecie je myję w żelu do mycia twarzy, a wszelkie kłaczki wyczesuję gęstym grzebykiem.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:07   #57
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
ja swoją myję szamponem i jakoś żyje
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Powinno się wyczesywać watą nasączoną spirolem, ale ja oczywiscie jestem za leniwa i najnormalniej w świecie je myję w żelu do mycia twarzy, a wszelkie kłaczki wyczesuję gęstym grzebykiem.
Dziękuję Wam za odpowiedzi
Spirolem..., nic się temu włosiu nie stanie ?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 10:59   #58
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi
Spirolem..., nic się temu włosiu nie stanie ?
Ja jak zwykle odpowiadam w porę nie zauważyłam wcześniej. No przypuszczam, że nic się nie stanie, chociaż sama nie próbowałam. Ale doszłam ostatnio do wnioku, ze szczotka przestała mi elektryzować kudły ponieważ włosie pokryło się sebum. W sumie działa ono antystatycznie, więc moze coś w tym jest
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:07   #59
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Ja jak zwykle odpowiadam w porę nie zauważyłam wcześniej. No przypuszczam, że nic się nie stanie, chociaż sama nie próbowałam. Ale doszłam ostatnio do wnioku, ze szczotka przestała mi elektryzować kudły ponieważ włosie pokryło się sebum. W sumie działa ono antystatycznie, więc moze coś w tym jest
No może, zobaczysz co będzie jak ją umyjesz, bo jeśli Twoja teoria byłaby słuszna, to po wyczyszczeniu jej i zmyciu sebum, powinna znowu zacząć elektryzować
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:16   #60
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: szczotki naturalne

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
No może, zobaczysz co będzie jak ją umyjesz, bo jeśli Twoja teoria byłaby słuszna, to po wyczyszczeniu jej i zmyciu sebum, powinna znowu zacząć elektryzować
No w zasadzie tak, ale nawet po myciu już się tak nie elektryzują. Najwyraźniej nie jestem jej w stanie domyć tak do końca
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-16 14:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.