Dermatolog - proszę o pytania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-18, 13:22   #31
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Dzień dobry!
Choruję od dziecka na rybią łuskę. Wiem, że nie da się z tego wyleczyć, a jedynie zapobiegać. Czy mogłaby mi Pani polecić jakiś najlepszy balsam, który mogłabym kupić by choć odrobinę nawilżyć skórę? Może jakieś sprawdzone suplementy? Moja pani dermatolog przestała zwracać uwagę na moje prośby już jakiś czas temu, a wszystkie balsamy które stosowałam do tej pory dawały marne nawilżenie. Dziękuję za odpowiedź.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:10   #32
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam serdecznie...

Otoz mam pewien problem...
Na czubku nosa peklo mi naczynko, i w efekcie pojawila sie niewielka "pajeczynka" ze wzgledu na miejsce wyglada to malo estetycznie - i nieco smiesznie...
Jak przyczynic sie do znikniecia "problemu" i czy konieczna jest wizyta u dermatologa
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:18   #33
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Co może być przyczyną takiego pogorszenia cery?
Wszystko, ale ja stawiam na hormony.
Cytat:
Czy tego typu trądzik wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem?
Dermatologiem i ginekologiem.
Cytat:
Czy może mogę jeszcze próbować ratować się kosmetykami?
Niespecjalnie; co nie zmienia faktu, że powinnas używac na dzień mocno nawilżającego filtra.
Cytat:
Czy może Pani polecić jakiś specyfik na świeże blizny potrądzikowe?
Przejrzyj dział Biochemia (na szybko - kosmetyki z kwasami, Effaclar K na przykład).
Cytat:
Może spróbować kurację maścią Acne Derm?
Kiedyś ją stosowałam i bardzo mi służyła.
Możesz spróbować na noc, na dzień filtr.
Cytat:
Napisane przez karakon Pokaż wiadomość
Takie gulki robią się przede wszystkim w okolicach kości żuchwowej, skroniach, czasem na policzku.
Hormony.
Cytat:
Dostałam skierowanie na badania: profil hormonalny + próby wątrobowe, ale mimo wszystko myślę, ze bez względu na wyniki, nie zdecyduję się na leczenie takim lekiem. Skutki uboczne są masakryczne i mnie przerażają.
Skutki uboczne są minimalne lub nie ma żadnych, jeżeli lek stosuje się dokąłdnie wg zaleceń lekarza oraz stosuje sie odpowiednią pielęgnaCJĘ.
Cytat:
Moje pytanie w związku z tą historią brzmi: czy rzeczywiście, jeżeli stosowane w tej chwili leki nie pomogą, jedynym ratunkiem okaże sie roacoutan lub inny podobny lek?
Tak.
Cytat:
Czy nie można zrobić jakichś innych badań, jaka bakteria powoduje te zmiany (lekarz stwierdził , ze mój organizm ma zdolność do wytwarzania tej bakterii i stad ten długotrwały problem).?
Super, ale oczywiście nie powiedział Ci ajkiej bakterii, bo to tajemnica była ?
Cytat:
Poza tym, czy mogę skorzystać z jakichś zabiegów na dekolt i plecy (peeling, mikrodermabrazja), czy to nic nie da i tylko niepotrzebnie wydam pieniądze?
Jedyne co to podsuszy zmiany, ale co z tego skoro zaraz wyskoczą nastepne ?
Cytat:
Dodam jeszcze, że ok 2 lata temu odstawiłam pigułki antykoncepcyjne (logest), ale nie wiąże problemów ze skórą z odstawieniem pigułek, bo po ponownym ich braniu problem nie zniknął.
Bo miałas źle dobrane pigułki.
Cytat:
P.s. czy np nie pomogłyby mi jakies suplementy diety, typu Inneov Niedoskonałosci Skóry itp.
Nie.

Słuchaj, trądzik to choroba nieuleczalna, jedynie zaleczalna, w mniejszym lub większym stopniu. Albo zdecydujesz się na leczenie lekami oraz odpowiednią pielęgnację albo będziesz żyć tak jak dotychczas. Wybór nalezy do Ciebie.

Cytat:
Smarowałam cepanem, a teraz stosuję serum na blizne kupione w sklepie internetowym, opis tego serum znajduje sie tutaj :
Cepan jest ok.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:58   #34
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,
w zeszlym roku pojawily mi sie na ramionach male krostki (pryszcze?), sa malutkie, ale jest ich duzo, wczesniej nie mialam takiego problemu. czym moze to byc spowodowane i co najwazniejsze: jak sie tego pozbyc? jakies maseczki, masci, cokolwiek? na jakis czas przeszlo latem po opalaniu, moze to jest sposob? dodam jednak ze po jakims czasie wrocilo. bardzo prosze o porade.
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:13   #35
kamilsia144
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam.Mam 16 lat i mam problem z nadmiernym poceniem sie rąk , pach, stóp itp.Stosowałam bardzo dużo środków i nic nie pomaga .Proszę o pomoc.
kamilsia144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:25   #36
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Szugarbejb dzięki za odpowiedź!
U endokrynologa byłam nie tak dawno i robiłam badania krwi. Wszystko w normie - zapomniałam o tym napisać.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 16:33   #37
psychotropina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 175
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam,
moim problemem jest skora na wysokosci konca policzow, pod oczami.
Mam tam dziwne czerwone plamki i krostki. Nie wiem od czego powstaly, smaruje to kremem dla dzieci bez konserwantow, perfum, wody ani gliceryny. Mam obawe, ze te plamy moga pozostac w tym miejscu jako przebarwienia, a juz mam jedno przebarwienie -brazowa plamke-wlasnie pod okiem i nie wiem jak powstalo.
Dodam, ze na skore cala stosuje na noc Zineryt i masc z erytromycyna, na bazie lanoliny.
Prosze o rade odnosnie tego tematu.
dziekuje
__________________
"Nie jestem czlowiekiem - jestem dynamitem"
psychotropina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 17:05   #38
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Szugarbejb dzięki za odpowiedź!
U endokrynologa byłam nie tak dawno i robiłam badania krwi. Wszystko w normie - zapomniałam o tym napisać.
To, co może być w normie dla endokrynologa nie musi byc w normie dla ginekologa. Ale z drugiej strony być może Twoje gruczoły łojotokowe zbuntowały się na wiosnę, bop pisałaś że masz skórę przetłuszczającą się, prawda ? I być może to było powodem nagłego powstania większych wykwitów na policzkach; być może wystarczyłaby Ci kuracja "podsuszająca" na bazie tetracykliny, ale teraz strzelam; musisz wybrać się do dobrego dermatologa i na żywo się skonsultować.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 17:45   #39
marilyn monroe
Zadomowienie
 
Avatar marilyn monroe
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam,
borykam sie z pewnym problemem juz blisko rok.mam cere naczynkowa ale chodzi mi o jeszcze inny problem.na czole i w okolicach ust po prawej stronie wiecznie mam takie wysuszone placki skory a jak sie denerwuje to to swedzi i pojawiaja sie w tych miejscach czerwone plamy,na tych wysuszonych miejscach (czolo pomiedzy oczami oraz kolo ust).bylam w czerwcu zeszlego roku u dermatologa,przepisal mi masc ktora niestety nie pomogla i caly czas borykam sie ze swedzacym,czerwonym problemem
marilyn monroe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 18:14   #40
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam!
Moim problemem jest łatwe zanieczyszczanie skóry! Jak sprawy wyglądają...

Rodzinnie wszyscy mamy rozszerzone pory. Z tego co zauważyłam, ja najbardziej. Stale się zapychają. Nie umiem sobie z tym poradzić. Problem zaczął był widoczny już wieku 9 lat. Obecnie mam niespełna 17. Wągry są na nosie, brodzie. Kiedyś nie miałam większych problemów z czołem. Teraz to się zmieniło. Na zdjęciu jest ukazany jego najgorszy stan, czyli podskórne grudki. Już jest duuużo lepiej, ale nie idealnie. O dziwo, raczej nie miewam pryszczy. Przetłuszczanie nie jest jakieś wielkie, pod koniec dnia ciupkę się świecę, ale jak standardowy obywatel i to tylko w strefie T. W sumie to mam przesuszone czoło. Suche skórki to norma.

Próbowałam już Benzacne, Skinoren. Żadnych rezultatów. Bardzo dbam o skóre, a w ogóle tego nie widać. Wcześniej używałam żelu Avene Cleanance, obecnie La Roche - Posay Effaclar. Oba przesuszają mi trochę skórę. Stosuję peelingi. Minimalnie pomaga mi ta maseczka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...z-cynkiem.html
ale następnego dnia wągry powracają. Nie wiem czemu tak się dzieje. Jedyne wyjście to wyciskanie, ponieważ są bardzo, bardzo głęboko. Odstawiłam nawet wszelakie kremy, aby wykluczyć je jako czynnik zapychający. Jeśli chodzi o podkłady to stosuję je baaaardzo rzadko i na dodatek leciutkie, rozświetlające a nie matujące.

Jeśli chodzi o diete to odżywiam się zdrowo. Mieszkam na wsi więc o to nie trudno

Dodaje zdjęcia jak wyglądał najgorszy stan mojej skóry, ku przestrodze(i ku pomocy)
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Admin/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.png[/IMG]
__________________


Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2010-03-18 o 18:23
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:20   #41
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Witam!
Moim problemem jest łatwe zanieczyszczanie skóry! Jak sprawy wyglądają...
Mocne peelingi kwasowe i po kłopocie Mmyślę że spokojnie możesz się pokusić nawet na 30% glikolowego (a nawet więcej) i inne (salicylowe itp.; na pewno dobrze zrobiłby Ci tez migdałowy). W dziale forum Biochemia znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, szczególnie w wątku "peelingi kwasowe".
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 19:24   #42
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Mocne peelingi kwasowe i po kłopocie Mmyślę że spokojnie możesz się pokusić nawet na 30% glikolowego (a nawet więcej) i inne (salicylowe itp.; na pewno dobrze zrobiłby Ci tez migdałowy). W dziale forum Biochemia znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, szczególnie w wątku "peelingi kwasowe".
Nie uważasz jednak, że mam za młodą skórę na kwasy? Nie zmienią one chyba mojej natury i nie sprawią, że pory przestaną być widoczne i skłonne do tego typu problemów?
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:38   #43
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Nie uważasz jednak, że mam za młodą skórę na kwasy?
Nie, nie uważam.
Cytat:
Nie zmienią one chyba mojej natury i nie sprawią, że pory przestaną być widoczne i skłonne do tego typu problemów?
Nie, nie zmienią. Pory będą widoczne jak były, natomiast będą CZYSTE, zmniejszone, nie będzie w nich bakterii oraz nie rozwinie się z nich w przyszłości trądzik.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 20:07   #44
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam!

Mam pytanie odnośnie pewnej dziwnej wysypki na moim ciele. Otóż na rękach i przedudziach pojawiły się u mniej liszajowate place, które bardzo swędzą. Z bliska to skupisko małych krosteczek takich jak egzema. Trzymały sie dobry mieasiąc a później zaczęły się łuszczyć towrząc w miejscach palcków wysuszone, szorstkie miejsca. Ostatnio wszystko poznikało, ale dzis znow zauwazyłam kilka punktów i swedzą mnie Nie wiem co to może byc-początkowo podejrzewałam nowy proszek, potem sypane warzywa, a potem cytrusy. To wzsystko odstawiłam i niby zeszło, ale niepokoją mnie dzisiajesze objawy zwędzenia. Może poradzi mi coś Pani, bardzo proszę Dołączam zdjęcie jak to wyglądało na początku rowzoju. Dodam ze za 3 miesiące biorę ślub i załamałabym sie gdybym to wtedy miała
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 20:43   #45
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
To, co może być w normie dla endokrynologa nie musi byc w normie dla ginekologa. Ale z drugiej strony być może Twoje gruczoły łojotokowe zbuntowały się na wiosnę, bop pisałaś że masz skórę przetłuszczającą się, prawda ? I być może to było powodem nagłego powstania większych wykwitów na policzkach; być może wystarczyłaby Ci kuracja "podsuszająca" na bazie tetracykliny, ale teraz strzelam; musisz wybrać się do dobrego dermatologa i na żywo się skonsultować.
To była ginekolog-endokrynolog.

Jak sobie analizuję ten problem, to wpadłam na taki pomysł, że to może być spowodowane nadmiernym stresem. Wiadomo, jak przedłużający się stres działa na organizm, ale ja oprócz tego od sesji zimowej zauważyłam u siebie dziwny "tik" w postaci drapania się po polikach, kiedy się intensywnie uczę. Idealny sposób na rozsiewanie bakterii Ech...

Tak czy siak chyba jednak wybiorę się do dermatologa - lepiej chuchać na zimne.

Szugarbejb dzięki za pomoc i czekam też na opinię Pani dr

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

A może to zaczątki "trądziku neurotycznego"?
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 05:56   #46
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam;mam 41 lat i zdiagnozowano u mnie łysienie telogenowe;na razie wypadła mi lewa brew w 95%,i po ok. 30% z dolnych rzęs po obu stronach
Żródłem jest stres - podobno. Ja owszem,miałam bardzo nieprzyjemną syt. życiową ok. rok temu,której skutki trwają do dziś.
Mam pytanie: czy mam się spodziewać całkowitej utraty włosów?
Co radzi Pani pod względem pielęgnacji: czy jest sens walczyć o te włosy,czy one i tak już wypadną? Wiele osób doradza mi psychoterapię (lub wręcz leczenie psychiatryczne co szczerze mówiąc,nie bardzo mi odpowiada... Może jednak powinnam coś z tym zrobić?
Z góry dziękuję
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 07:48   #47
comberta
Raczkowanie
 
Avatar comberta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Mój problem polega na tym ,że od jakiegoś czasu skóra na policzkach przy nosie( z obu stron)robi mi się czerwona i swędząca na drugi dzień swędzenie ustaje ale skóra robi się sucha i łuszczy się
__________________
Wiktoria 16.01.2004
Natalia 22.02.2008

Kocham i jestem kochana
comberta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 08:01   #48
Laura_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam
mam zapalenie skory I stosowałam oxykort przez 5 dni a teraz metronizodal i jest tragicznie.... pani dermatolog mowiła że będzie źle ale czy to az tak ma być?? mam czerwone wkolo nosa takie krostki Teraz mi sie porobiły na tym takie białe ja nie wiem co się dzieje Strasznie wyglądam... jak długo się czeka na reakcje tego metronizadolu?? czy może coś jest tak jak nie powinno bardzo prosze o pomoc
Laura_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 08:26   #49
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

[QUOTE=CZARNA1979;17965987]
Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Ja polecam peeling ziołowy - na pewno pomoże.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

jakiejś konkretnej firmy ?
Jadwiga oczywiście

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Witam!

Mam pytanie odnośnie pewnej dziwnej wysypki na moim ciele. Otóż na rękach i przedudziach pojawiły się u mniej liszajowate place, które bardzo swędzą. Z bliska to skupisko małych krosteczek takich jak egzema. Trzymały sie dobry mieasiąc a później zaczęły się łuszczyć towrząc w miejscach palcków wysuszone, szorstkie miejsca. Ostatnio wszystko poznikało, ale dzis znow zauwazyłam kilka punktów i swedzą mnie Nie wiem co to może byc-początkowo podejrzewałam nowy proszek, potem sypane warzywa, a potem cytrusy. To wzsystko odstawiłam i niby zeszło, ale niepokoją mnie dzisiajesze objawy zwędzenia. Może poradzi mi coś Pani, bardzo proszę Dołączam zdjęcie jak to wyglądało na początku rowzoju. Dodam ze za 3 miesiące biorę ślub i załamałabym sie gdybym to wtedy miała
Ja mam to samo od pol roku a wiesz dlaczego? bo biorę Izotek wiec czasami nie bierzesz reccutane abo izoteku? Bo to jest normalne przy tej terapii.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.


Mam 23 lata.
Nigdy nie miałam specjalnego problemy z trądzikiem. W wieku dojrzewania miewałam jedynie krostki w strefie T, natomiast policzki pozostawały gładkie.

Skórę mam bardzo grubą, przetłuszczającą się, nie nam skłonności do uczuleń.

Od jakiegoś miesiąca zaczęły pojawiać się u mnie na policzkach pryszcze (?), których nie da się wycisnąć - są jakby pod skórą. Krostki pojawiają się tylko na policzkach. Niektóre są grube, duże i utrzymują się bardzo długo. Inne (w okolicach ust) są skupione w "kolonie" i łatwe do wyciśnięcia.

Nie zmieniałam ostatnio kosmetyków, nie kombinowałam z hormonami. Nie mam pojęcia co może być przyczyną pogorszenia stanu cery.

Do pielęgnacji używam żelu La Roche Posay Effaclar, toniku Yves Rocher Sebo Specyfic i kremu na dzień z tej samej serii, na noc smaruję się nawilżającym kremem Yves Rocher Hydra Specyfic.
Twarz myję dwa razy dziennie, czasem stosuję peeling, maseczki.

Co może być przyczyną takiego pogorszenia cery?

Czy tego typu trądzik wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem?

Czy może mogę jeszcze próbować ratować się kosmetykami?


Dodam tylko, że dwa pryszcze na policzkach rozdrapałam i pozostały po nich ciemne ślady. Zapewne będę miała blizny.

Czy może Pani polecić jakiś specyfik na świeże blizny potrądzikowe?


Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Dodam jeszcze, że się nie opalam, stosuję dietę opartą na warzywach, białku, małej ilości węglowodanów, piję duże ilości wody mineralnej i zielonej herbaty. Prowadzę aktywny tryb życia.
Staram się często zmieniać ręcznik i poduszki, żeby nie rozsiewać bakterii.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Może spróbować kurację maścią Acne Derm?
Kiedyś ją stosowałam i bardzo mi służyła.
Napewno najpierw powinnaś pójść do dermatologa, ale zapewne zapisze Ci jakieś maści.
Ja bym poleciła stosować 2-3 razy tygodniowo maseczki oczyszczające, peelingi gruboziarniste.
A zabiegi z gabinecie kosmetycznym : peeling kawitacyjny, peeling enzymatyczny, może nawet byc mikrodermabrazja bo juz jest cieplej troche kwasy, lub peeling ziołowy...

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura_88 Pokaż wiadomość
witam
mam zapalenie skory I stosowałam oxykort przez 5 dni a teraz metronizodal i jest tragicznie.... pani dermatolog mowiła że będzie źle ale czy to az tak ma być?? mam czerwone wkolo nosa takie krostki Teraz mi sie porobiły na tym takie białe ja nie wiem co się dzieje Strasznie wyglądam... jak długo się czeka na reakcje tego metronizadolu?? czy może coś jest tak jak nie powinno bardzo prosze o pomoc
a spróbuj pójść do innego dermatologa?
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 09:00   #50
_dr Agnieszka Bliżanowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez sylwiaszka15 Pokaż wiadomość
Witam mam raczej tlusta cere ze sklonnosciami do wypryskow. Na mojej twarzy przewaznie na czole brodzie i nosie mam czarne zakorniki, czesto pojawiaja sie rowniez na policzkach, chociaz w mniejszym stopniu. W tym tygodniu mam wizyte u dermatologa i nie wiem czego mam sie spodziewac czy taki typ tradziku mozna wyleczyc masciami, kremami?? Czy potrzebny bedzie antybiotyk?? Szczerze mowiac to nie chcialabym antybiotyku bo on niszczy watrobe. Czy mam jakies inne wyjscie? Prosze o odp
Witam,
Z opisu wnioskuję że obędzie się bez antybiotyku doustnie, odpowiednio dobrane preparaty miejscowe , czyli żele, kremy ( maści to konsystencja zbyt ciężka ,nie stosujemy ich przy skórze łojotokowej). Przy takich zmianach odpowiednio dobrane preparaty poradzą sobie świetnie. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, potrzeba będzie przynajmniej miesiąca, żeby zauważyć satysfakcjonująca różnicę.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Witam, mam 21 lat, skórę wrażliwą, suchą, skłonną do podrażnień, do tego mam zapalenie atopowe skóry które ujawniło mi się dopiero rok temu, oraz ogólnie jestem alergikiem. Konkretnie chodzi mi o AZS, zaczęło mi się od szyi a teraz mam to na twarzy!! a na szyi nawet spokój, no i na zgięciu jednej ręki ale to mi nie przeszkadza. na twarzy rozeszło mi się to aż na oko i wokól oka, zaczyna mi się robić na drugim, prawie całe czoło, skronie i poliki mi atakuje co mam zrobić? nawet tego umalować nie mogę bo mi to podrażnia albo po jakimś czasie te miejsca mi się odznaczają odstającą suchą skórą yhh, i do tego swędzi strasznie. Prosze o pomoc
W przypadku AZS bardzo ważna jest pielęgnacja. Polecam stronę http://www.szkolaatopii.pl/. Znajdziesz tam dużo praktycznych informacji (główne odnośniki są do małych dzieci, ale zasady pielęgnacji są takie same dla wszystkich). Skóra musi być cały czas odpowiednio natłuszczana, aby odtworzyć prawidłowy plaszcz lipidowy. Obecnie na rynku jest coraz więcej preparatów gojących i łagodzących przeznaczonych specjalnie dla osób z AZS. Oprócz tego w tak zwanej ostej fazie choroby ( w której prawdopodobnie jesteś) stosuje się preparaty antyhistaminowe ( np. Zyrtec, Alertec, Flonidan , Claritine) i leki immunomodulujace jak Elidel i Protopic. Te ostanie są na receptę po konsultacji dermatologicznej.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dorotka_wac Pokaż wiadomość
Pani dr,
wszyscy tu tak o tej skórze i skórze chyba każdy ma z nią problemy, więc ja zadam pytanie z innej beczki.

Od ok.3 miesięcy zaczęły mi BARDZO gwałtownie wypadać włosy...zaznaczę, że one się nie łamią a wypadają z cebulkami.
Mam włosy długie i nigdy nie miałam z nimi problemu. 0 łupieżu i innych dziwnych rzeczy.
Obecnie zauważyłam jakby skóra na głowie była w złej kondycji - "sypie się !", włosy wypadają i to w zbyt dużych ilościach.
Do jakiego specjalisty radzi się Pani wybrać ? Do dermatologa, neurologa ...?
Pozdrawiam!
Przyda się dermatolog
Obejrzy skórę głowy, wykona badanie dermatoskopowe, a jeśli będzie trzeba trichogram.
Oceni w jakiej fazie cyklu są wypadające włosy. Zbierze dokładny wywiad: może są jakieś zaburzenia hormonalne, stes ( zarówno ten codzienny, jak i np. po wypadku, po operacji), może to wypadanie związane z przebytą chorobą gorączkową lub zbyt restrykcyjna dietą.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez MorireAmore Pokaż wiadomość
Witam
moje pytanie dotyczy małych krostek na twarzy , przy wyciskaniu wychodzi z tego "biały wężyk" , czy to są zaskórniki ? Jak się tego pozbyć ? pozdrawiam serdecznie
Tak , to zaskórniki,
Nie wyciskać ;-). Takie działanie prowadzi do uszkodzenia skóry i wtórnych infekcji.
Należy zastosować preparaty złuszczające jest teraz duzy wybór preparatów aptecznych:
Diacneal, Isotrex,- sa one dość drażniące ,do łagodnych należą Normaderm , Effaclar K

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez demesis Pokaż wiadomość
również mam ten problem; dodatkowo na nosie, brodzie i policzkach mam rozszerzone pory, a w nich pojawiają się czarne wągry, których niczym nie mogę się pozbyć; używałam już m. in. differinu i kremu effaclar k, lecz nie widzę jakiejkolwiek poprawy, jedynie przy mojej tłustej cerze pojawił się większy problem ze świeceniem. Czy są jakieś sposoby, by się tego pozbyć?

Może warto by pomyśleć o wykonaniu peelingów medycznych ( TCA, płyn Jessner , peeling glikolowy – odpowiedni dobierze lekarz po ocenie skóry).

drugim problemem są zmiany jak gdyby łuszczycowe na skórze głowy oraz przy uszach; stosowanie diprosalicu, szamponów typu seboderm itp niewiele pomaga; w jaki sposób mogę temu zaradzić?

dodam, iż odwiedziłam już wielu dermatologów, lecz niestety w żadnym przypadku nie otrzymałam odpowiedniej pomocy

Bez konsultacji i obejrzenia zmian, nie mogę nic doradzić :-(

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez annajoa Pokaż wiadomość
Witam,
Co jakiś czas mam problemy z zaskórnikami po których pozostają mi na kilka tygodni ślady. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Dermatolog przepisała mi następujące leki:
- unidox solutab
-zincas forte
-wit pp
-flucafast
-batrafen

Wydawało mi się, że teraz będzie tylko lepiej. W ciągu 3 dni poschodziły mi wszystkie paskudztwa z twarzy. Niestety, dostałam wysypki na plecach. Nasilała się, dlatego odstawiłam najpierw antybiotyk, a gdy to nie pomogło - pozostałe leki. Coś mnie uczuliło. Tylko co? Możliwe że to od połączenia cynku i antybiotyku-tetracykliny? Na ulotce od cynku przeczytałam, że nie można tego łączyć. Straciłam zaufanie do tej dermatolog, bo jak mogła mi przepisać leki których nie można brać jednocześnie. Od dwóch dni nie biorę przepisanych leków. Na wysypkę od dwóch dni biorę alertec i wapno, ale jeszcze się jej nie pozbyłam.
Czy za kilka dni (gdy wysypka zejdzie) mogę wrócić do przepisanych leków i zrezygnować tylko z cynku? Czy to ryzykowane?

Nie dość że czekałam miesiąc na prywatną wizytę u dermatologa, wydałam kasę na złe leki, to jeszcze doszedł nowy problem - wysypka.
Witam,

Najbardziej podejrzane są : Unidox i Flucofast. Unidox rzadko ,ale może powodować wysypke. Cynk z Doksycyklina wchodzi w reakcje osłabiając działanie antybiotyku, dlatego nie należy ich stosować łącznie. Ale jeśli jeden lek bierzemy rano a drugi wieczorem , każdy będzie już działał swoim torem.
Leczenie zostało dobrze zaplanowane. Wystąpienia wysypki nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Proponuję wrócić do lekarza, opowiedzieć o objawach i poprosić o zmianę leku podstawowego , np. na Tetralysal

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
witam,

co stosować żeby pozbyć się przebarwień po zapaleniu mieszków włosowych(całe nogi) oraz jak dbać o skórę żeby się to nie wróciło. dodatkowe pytanie czy klindamycyna moze być składnikiem maści robionych w aptece na zamówienie?
Jeśli zostały już tylko przebarwienia zadziała i zabezpieczy przed powstawaniem Skinoren.
Należy stosować preparaty złuszczające odkażające.
Może, ale są już gotowe preparaty np. Clindacne.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Monisia1984 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Wczoraj poddałam się badaniu skóry twarzy na urządzeniu, które obsługiwała Pani w aptece. Wyniki-nawilżenie-bardzo poniżej normy i tak samo z jędrnością skóry, natłuszczenie - bardzo powyżej normy, koloryt skóry i wpływ na czynniki atmosferyczne - w normie. Zawsze wiedziałam, ze mam suchą skórę więc stosowalam kosmetyki do tegoż rodzaju różnych firm, np. bielenda, ziaja, avon. Jednakże co jest przyczyną, mimo, iż używam kosmetykow do suchej skóry tak dużego odwodnienia a przy tym tak dużego natłuszczenia. Czy powinnam przyjmowac jakieś tabletki, np. belissę hydro? Jakie kosmetyki są nawilżające a nie natłuszczające?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Skóra sucha a odwodniona to nie to samo
Skóra sucha ma problem z filmem lipidowym , który chroni skórę na powierzchni
Skóra odwodniona nie jest już w stanie utrzymywać i przyciągać w głębokich warstwach wody niezbędnej do zachowania swojej naturalnej równowagi,

Nawilżające kosmetyki to np. Aqalia Vichy, Hydrabio bioderma, Hydrating B5 Skin Ceuticals.

Wsparcie suplementami będzie też wskazane: szczególnie polecam preparat z kwasem hialuronowym : Biocell.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.


Mam 23 lata.
Nigdy nie miałam specjalnego problemy z trądzikiem. W wieku dojrzewania miewałam jedynie krostki w strefie T, natomiast policzki pozostawały gładkie.

Skórę mam bardzo grubą, przetłuszczającą się, nie nam skłonności do uczuleń.

Od jakiegoś miesiąca zaczęły pojawiać się u mnie na policzkach pryszcze (?), których nie da się wycisnąć - są jakby pod skórą. Krostki pojawiają się tylko na policzkach. Niektóre są grube, duże i utrzymują się bardzo długo. Inne (w okolicach ust) są skupione w "kolonie" i łatwe do wyciśnięcia.

Nie zmieniałam ostatnio kosmetyków, nie kombinowałam z hormonami. Nie mam pojęcia co może być przyczyną pogorszenia stanu cery.

Do pielęgnacji używam żelu La Roche Posay Effaclar, toniku Yves Rocher Sebo Specyfic i kremu na dzień z tej samej serii, na noc smaruję się nawilżającym kremem Yves Rocher Hydra Specyfic.
Twarz myję dwa razy dziennie, czasem stosuję peeling, maseczki.

Co może być przyczyną takiego pogorszenia cery?

Czy tego typu trądzik wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem?

Czy może mogę jeszcze próbować ratować się kosmetykami?


Dodam tylko, że dwa pryszcze na policzkach rozdrapałam i pozostały po nich ciemne ślady. Zapewne będę miała blizny.

Czy może Pani polecić jakiś specyfik na świeże blizny potrądzikowe?


Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Dodam jeszcze, że się nie opalam, stosuję dietę opartą na warzywach, białku, małej ilości węglowodanów, piję duże ilości wody mineralnej i zielonej herbaty. Prowadzę aktywny tryb życia.
Staram się często zmieniać ręcznik i poduszki, żeby nie rozsiewać bakterii.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Może spróbować kurację maścią Acne Derm?
Kiedyś ją stosowałam i bardzo mi służyła.
Złuszczanie na całą okolice, pozwoli remodelować skóre : Differin, Diacneal
Z opisu wynika że są to głębokie cysty podskórne, AcneDerm Mozę nie wystarczyć.
Wskazana byłaby wizyta u dermatologa, zmiany o jakich Pani pisze mogą mieć różne podłoże np. zaburzenia hormonalne, błędy dietetyczne ( czekolada, ostre , tłuste jedzenie), stres.
__________________
Agnieszka Bliżanowska, doktor dermatologii ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1996, tutaj także uzyskała I i II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Od ponad dziesięciu lat aktywnie zajmuje się problemami dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia.

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu dermatologii. Przez sześć lat prowadziła badania kliniczne we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Utrechcie.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje – uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach, zjazdach i warsztatach, co potwierdzają dziesiątki certyfikatów. Prowadzi szkolenia dla lekarzy zastosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy w medycynie estetycznej

Pomysłodawczyni i założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
_dr Agnieszka Bliżanowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 09:26   #51
annajoa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez comberta Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym ,że od jakiegoś czasu skóra na policzkach przy nosie( z obu stron)robi mi się czerwona i swędząca na drugi dzień swędzenie ustaje ale skóra robi się sucha i łuszczy się

Mam ten sam problem od dwóch miesięcy. Byłam u dermatologa i było podejrzenie że to nużyca. Zrobiłam badania i wyszło że to nie to. Dermatolog przepisała mi krem Batrafen, po czy zaczęłam się łuszczyć jeszcze bardziej...z obu stron nosa i jeszcze koło brwi. W sumie wydaje mi się, że to tylko pogarszało. Kupiłam sobie krem nawilżający calma HLC z Ziaji, smarowałam nim często te wysuszone, czerwonawe placki i po tygodniu mogę stwierdzić, że już prawie tego nie mam.
annajoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 09:40   #52
karakon
Przyczajenie
 
Avatar karakon
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 24
GG do karakon Send a message via Skype™ to karakon
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania



DO SZUGARBEJB
Witam,
Nie wiem kim jesteś, ale udzielone odpowiedzi są lakoniczne i podszyte ironią. Dwóch dermatologów przypuszcza, że powodem nie są hormony (tym bardziej,że badania na hormony i wątrąbę robiłam w lecie i wszystko było w normie, a problem trwa ok 3 lata).Miałam też sprawdzaną tarczycę i również była w normie.
Co do skutków ubocznych na skutek leczenia racouttanem itp. w sieci aż roi się od postów. Szkoda czasu na przytaczanie cytatów...
Miałam źle dobrane pigułki?heh,dobre sobie. Zaczęłam je brać w wieku 19 lat i na początku był to Mercilon, ale że mi nie służył, wiec należało zmniejszyć dawkę do minimum i przeszłam na Logest. W tamtym czasie nie miałam żadnych problemów ze skórą ani z innymi rzeczami i brałam te pigułki przez jakieś 7 lat. W tym czasie 4 innych ginekologów (w różnych miastach) zgodnie potwierdzało prawidłowy dobór tych pigułek, wiec nie mów, że były źle dobrane.I wiem,ze trądzik to choroba, a moje pytanie o Inneov zrodziło się w głowie, na podstawie opinii osób, które je zazywały i były zadowolone. Wybacz, że wolałabym spróbować mniej drastycznych środków, ale wole nawet mieć tak jak jest, niż faszerować się tym okropieństwem (czyt.izoteki i inne) Zresztą, wystarczy wejść na jakieś forum w USA, gdzie ludzie zamieszczają swoje zdjecia typu "przed " i "po" kuracji i zobaczyć co mieli na twarzach...W takich przypadkach chyba potrafię zrozumieć słuszność leczenia tym a nie innym środkiem...
Poza tym wybacz moje wątpliwości, ale ostatnio byłam leczona na świerzba z powodu masakrycznie swędzącej skóry, a okazało się że to było zwykłe uczulenie na miód...Także takie to "trafne" diagnozy stawiają lekarze i zalecają "słuszne" kuracje...Dlatego tez nie kupie pierwszego lepszego leku, na który mi wypiszą receptę, dopóki sama nie zbiorę jak najwięcej informacji.
Pozdrawiam wszystkich wszechwiedzących.

Edytowane przez karakon
Czas edycji: 2010-03-19 o 09:46
karakon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 10:06   #53
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez karakon Pokaż wiadomość
Nie wiem kim jesteś, ale udzielone odpowiedzi są lakoniczne i podszyte ironią.
Każdy znajduje to, czego szuka.
Cytat:
Co do skutków ubocznych na skutek leczenia racouttanem itp. w sieci aż roi się od postów. Szkoda czasu na przytaczanie cytatów...
To może przeczytałabyś też posty na naszym forum, w których ogrom jest dowodów na brak skutków ubocznych i spektakularną poprawę stanu skóry ?
Cytat:
W tym czasie 4 innych ginekologów (w różnych miastach) zgodnie potwierdzało prawidłowy dobór tych pigułek, wiec nie mów, że były źle dobrane.
No to skoro masz tak świetnych i dermatologów i ginekologów to dlaczego wciąż masz problem i zwracasz się o pomoc na forum ?
Cytat:
Dlatego tez nie kupie pierwszego lepszego leku, na który mi wypiszą receptę, dopóki sama nie zbiorę jak najwięcej informacji.Pozdrawiam wszystkich wszechwiedzących.
Dziękujemy za pozdrowienia.

Wątek nie służy kłótniom, ani przekonywaniu Ciebie. Piszesz, ze jesteś chora, ja piszę, żebyś zaczęła się leczyć, na co ty mówisz że nie chcesz i chcesz brać ziółka. Rób, jak uważasz.

EOT.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 11:48   #54
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez dr Agnieszka Bliżanowska Pokaż wiadomość
Złuszczanie na całą okolice, pozwoli remodelować skóre : Differin, Diacneal
Z opisu wynika że są to głębokie cysty podskórne, AcneDerm Mozę nie wystarczyć.
Wskazana byłaby wizyta u dermatologa, zmiany o jakich Pani pisze mogą mieć różne podłoże np. zaburzenia hormonalne, błędy dietetyczne ( czekolada, ostre , tłuste jedzenie), stres.
Dziękuję bardzo Pani za odpowiedź.

Zmiany hormonalne wykluczam, bo wykonałam szereg badań pod okiem ginekologa-endokrynologa.

Zastanawiam się, czy może być to trądzik "z rozdrapania" - neurotyczny/przeczosowy.
W związku z dużym stresem na studiach ostatnio często "gmeram" palcami po twarzy i łapię się na tym, że zdrapuję małe grudki. Może to jest powodem rozsiania bakterii i pogłębienia stanu zapalnego?

Wiem, że nie można wystawić diagnozy przez internet, ale zastanawiam się, czy w moim przypadku będę musiała stosować antybiotyki. Bardzo źle znoszę takie kuracje i zwykle towarzyszy mi grzybica, pomimo stosowania leków osłonowych i picia dużej ilości kefiru/jogurtu.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 14:04   #55
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
witam u mojej 5 letniej córki stwierdzono zmiany grzybiczne na głowie,są to takie strupy które córka niestety drapie i skóra jest zaczerwieniona a zmiany robią się krwawe, lekarz zapisał szampon ZOXIN oraz roztwór do smarowania DERMOVATE
moje pytanie skąd ta grzybica się bierze czy starsza córka lub ja możemy się tym zarazić np przez wspólny grzebień


ponawiam pytanie, i proszę o odpowiedz
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 14:20   #56
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie, i proszę o odpowiedz
Grzybica może się wziąć ze wszystkiego; tak, jest to wybitnie zakaźne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 14:46   #57
karolincyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 32
GG do karolincyn
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam
Mam pytanie Jak pozbyć się popękanych naczynek z twarzy (na policzkach) . Mogłaby mi Pani doradzić jakąś sprawdzona i mskuteczną metode?
karolincyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 16:47   #58
cani84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

Witam
Moim problemem są zaczerwienione policzki,a także drobne krostki stosuję do mycia physiogel używam kremu z filtrami,na noc krem vitella ictamo który łagodzi zaczerwienienie..dermatol og przypisała mi skinoren i przez miesiąc używałam isotrexin zgodnie z zaleceniem dermatologa ale nie zauwazyłam poprawy..co może mi pomóc na zaczerwienione policzki?
cani84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 16:54   #59
Tess6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Prosze o rade

Czy peelingi medyczne wzmagaja rozklad kwasu hialuronowego uzytego do wypelnienia policzkow? Czy jest jakis zabieg splycajacy blizny potradzikowe (lub podtrzymujacy efekty wczesno wiosennego zluszczania), ktory mozna wykonywac rowniez latem? Pozdrawiam
Tess6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 17:47   #60
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Dermatolog - proszę o pytania

witam
mam problem z paznokciami u stóp, własciwe odkąd pamiętam wydaje mi się że to wina tego, ze nie chodziłam w butach ortopedycznych pomimo że mam płaskostopie i halluksy ale wiaodmo - kobieta chce miec ładne buty...niekoniecznie wygodne Na wakacjach byłam u dermatologa która wykluczyła grzybice i stwierdziła ze warstwa rogowa paznokci jest uszkodzona. Przepisała mi do smarowania preparat nie pamietaqm nazwy ale z kwasem acetylosalicylowym ale choć kosztował ponad 4o zł i miałam przez 3 miesiące codziennie smarować to zupełnie mi nie pomógł (zaznaczam że chodziłam głównie a sportowych butach a zima w wygodnych kozaczkach)
nie wiem co robić bo szczerze mówiąc myślałam ze problem do wiosny przestanie istnieć a teraz niedługo przyjdzie mi odsłonic stopy i co ja pokażę nie chcę już iśc do tej pani dermatolog ponieważ jest bardzo nieprzyjemna, stwierdziła tylko co to jest, zapisała lek i powiedizła ze za 3 miesiace powinno przejśc i mam pytanie- czy może mi Pani polecic coś na to schorzenie? bo jeśli nie to będę musiała poszukac innego dermatologa bo do tej Pani już nie chce wrócic

opis paznokcia: zgrubiały, zżółknięty, rozwarstwiający sie i prawie wcale nie rosnie
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.