Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-20, 09:10   #31
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;68800711]To jest wg. jakiś przepisów?

U nas w ogóle nie ma premii, więc funduszu premiowego chyba nie ma.

Poza tym to było tak rzucone z mojej strony, nie oczekiwałam, że to się wykona, ale zdziwiła mnie reakcja. [/QUOTE]
Zfsś czyli fundusz socjalny jest w firmach ktore maja wiecej niz 9 pracownikow. Dobrze mowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 10:34   #32
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

To zależy od pracy. W pierwszej pracy wcale nie byłam zaproszona na Wiglię (tzn byli zaproszeni tylko pracownicy etatowi, ci na umowę zlecenie nie dostąpili tego zaszczytu z tego co wiem było to po godzinach pracy, pracodawca fundował poczęstunek), w następnej było spotkanie w godzinach pracy (ale akurat dla mnie był to dzień wolny - praca zmianowa) i wszystko było fundowane przez pracodawcę. W obecnej z tego co mi wiadomo nie ma Wigilii - praca zmianowa, pracownicy rozsiani po całym mieście, niemożliwe jest zebranie wszystkich w jednym miejscu i czasie.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 10:42   #33
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Poza tym to nie jest tak, ze wydajesz pieniądze na jedzenie dla współpracowników - sama chyba tez coś zjesz - no nie?
U nas zazwyczaj zostaje, więc kolejnego dnia dojadamy, czyli jeszcze przeliczając na pieniadze nie musisz wykosztowywać sie na drugie śniadanie na kolejny dzień.
Niekoniecznie.
U mnie w poprzednich latach zdarzały się wigilie na miejscu. Były o godzinie, o której firmę zamyka się dla klientów. Tyle, że jeśli klient wszedł za trzy to i tak trzeba go obsłużyć, a niektórzy potrafią zająć pół godziny. Więc zanim działy, które mają największą styczność z klientem dotrą na tę wigilię, to już tam prawie nic nie ma. Gdyby coś zostało, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie reklamówkę i weźmie sobie do domu. Ewentualnie resztki dojadałby ulubiony dział szefostwa.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 11:19   #34
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;68804146]Niekoniecznie.
U mnie w poprzednich latach zdarzały się wigilie na miejscu. Były o godzinie, o której firmę zamyka się dla klientów. Tyle, że jeśli klient wszedł za trzy to i tak trzeba go obsłużyć, a niektórzy potrafią zająć pół godziny. Więc zanim działy, które mają największą styczność z klientem dotrą na tę wigilię, to już tam prawie nic nie ma. Gdyby coś zostało, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie reklamówkę i weźmie sobie do domu. Ewentualnie resztki dojadałby ulubiony dział szefostwa.[/QUOTE]
Po pół godzinie nic już nie ma?
Trudno mi to sobie wyobrazić, bo u mnie stół sie ugina i jest nie do przejedzenia.
Pakowanie do torby jak nie wszyscy zjedli??? To ja chyba z superkulturalnymi ludźmi pracuję, bo owszem, zabieramy do domu resztki zeby sie nie zmarnowały, ale każdy sobie po trochu bierze.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 11:38   #35
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Po pół godzinie nic już nie ma?
Trudno mi to sobie wyobrazić, bo u mnie stół sie ugina i jest nie do przejedzenia.
Pakowanie do torby jak nie wszyscy zjedli??? To ja chyba z superkulturalnymi ludźmi pracuję, bo owszem, zabieramy do domu resztki zeby sie nie zmarnowały, ale każdy sobie po trochu bierze.
Tak było zanim tam przyszłam, więc musiałabym kogoś dopytać o konkrety, ale nie wydaje mi się, żeby stołu się uginały. Tam nic nigdy nie jest "na bogato".
Z tego, co słyszałam zostawały jakieś mandarynki itp., konkretniejszych rzeczy już prawie nie było. Ta wigilia jeśli jest na miejscu nigdy nie trwa nie wiadomo jak długo.
U mnie 90% pracowników to kobiety i niektóre są takie, że przy facetach lepiej się zachowują, ale wśród innych kobiet nie przejmują się za bardzo. Np. na moim piętrze na ponad 40 osób jest tylko jeden facet. Do reklamówki bierze któraś z księgowości piętro wyżej, ale ja ich słabo znam i nie wiem, czy na co dzień zachowują się równie kulturalnie, ani co nimi kieruje.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 12:24   #36
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

My chodzimy po pracy do restauracji (taka specyfika miejsca-placowka medyczna, wiec nie mozna odwolac pacjentow z okazji obiadu), szef placi za wszystko. Kazdy sobie zamawia co chce.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-12-20 o 15:02
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 15:24   #37
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Po pół godzinie nic już nie ma?
Trudno mi to sobie wyobrazić, bo u mnie stół sie ugina i jest nie do przejedzenia.
Pakowanie do torby jak nie wszyscy zjedli??? To ja chyba z superkulturalnymi ludźmi pracuję, bo owszem, zabieramy do domu resztki zeby sie nie zmarnowały, ale każdy sobie po trochu bierze.
Dla mnie tez dziwne, bo jak mamy w biurze np. Tort z jakiejs okazji to zostawiamy tez dla ochrony, pań sprzątających itd.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-20, 15:52   #38
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

U mnie nie ma czegoś takiego, ale za to będziemy pracować godzinę dlużej niż normalnie, za free.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 16:10   #39
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Kolacja w dobrej restauracji w piątek wieczorem. Firma funduje wszystko, jedzenie +alkohol. Bez religijnych akcentów, bezpośredniego składania życzeń czy opłatka. Tylko ogólne życzenia od prezesa.
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 16:49   #40
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
U mnie nie ma czegoś takiego, ale za to będziemy pracować godzinę dlużej niż normalnie, za free.
Dea pytania: Dlaczego będziecie pracować godzinę dłużej? Co robi szef, żeby to było legalne?
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 17:38   #41
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Dea pytania: Dlaczego będziecie pracować godzinę dłużej? Co robi szef, żeby to było legalne?
Te same pytania mi się nasunęły

A ja Wam strasznie zazdroszczę tych tandetnych i wymuszonych wigilii U nas niestety jest to nie do zorganizowania, a szkoda, bo ekipę mamy super, ludzie są zgrani, w pracy jest fajna atmosfera i na pewno większość z chęcią by uczestniczyła (wielu pracowników samo się dopominało nawet o jakiś wyjazd integracyjny, stąd zakładam, że i z wigilii by się ucieszyli )
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-20, 20:06   #42
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Dea pytania: Dlaczego będziecie pracować godzinę dłużej? Co robi szef, żeby to było legalne?
Ponieważ sklep będzie czynny od 6:00 do 15:00, czyli jedna zmiana, tylko godzinę dłużej. Nie wiem co robi, nic Nawet nie wiedziałam, że to nielegalne
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 20:19   #43
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Ponieważ sklep będzie czynny od 6:00 do 15:00, czyli jedna zmiana, tylko godzinę dłużej. Nie wiem co robi, nic Nawet nie wiedziałam, że to nielegalne
Rozumiem, że zapłaci Wam za nadgodziny?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 20:25   #44
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że zapłaci Wam za nadgodziny?
W tamtym roku za Wigilię nie płacił, ale dał bony, więc uznaliśmy to za sprawiedliwe. Nadgodziny są płacone jak się nazbiera, ale ile mi przepadło to nie piszę, choć ostatnio suszyłam głowę 2 dni by mi zapłacili za ostatnie nadgodziny i zapłacili. Teraz będę robić tak za każdym razem.

Wracając do tematu- w tamtym roku jedna, mocno wierząca dziewczyna, naszykowała skromną wigilię sama. Jednak znalazło się duże grono osób, które ją wyśmiały i szydziły, że na co, po co. Dlatego w tym roku nikt nie kiwnie palcem i w sumie nie dziwię się.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 10:38   #45
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Wyjazd do hotelu, najpierw konferencja podsumowująca rok, potem kolacja z alkoholem i tańce z DJ do rana. Zapewniony nocleg w hotelu ze śniadaniem, dojazd w obie strony. Dostaliśmy prezent od firmy (~100-120zł) + był tajemniczy mikołaj, losowało się jedną osobę i prezent za 25zł.
Bez żadnych religijnych podtekstów, prezes złożył życzenia przy toaście i tyle.
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 10:58   #46
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Impreza wigilijna z poczęstunkiem jest w trakcie godzin pracy. W podziemnym klubie firmowym. Catering zapewnia firma (dania wigilijne, coś na słodko, napoje, wino/grzane wino). Oficjalne życzenia od zarządu, każdy dostaje drobny upominek. Zwykle trwa do końca dnia pracy. Zdarza się, że po części oficjalnej (i końcu godzin pracy) zostaje trochę ludzi i robi się "prawdziwa" impreza, taneczno-pijacka

W poprzednich firmach również była wigilia zorganizowana przez pracodawcę, z tym, że raczej na zewnątrz, w jakiejś restauracji. W dwóch firmach uczestniczyłam w wyjazdowej wigilii (niedaleko, ok. 20-30 km od siedziby firmy, nad zalew, do jakiegoś hotelu lub ośrodka SPA). Był poczęstunek , kolacja, życzenia, wręczenie prezentów i impreza taneczna.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 11:18   #47
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

u mnie ( mała firma ) wigilię organizuje właścicielka - w godzinach pracy, za swoje pieniądze, zwykle przynosi własnoręcznie zrobione potrawy, lub coś kupuje + jakiś alko.
najlepsze są wigilie w pracy u mojego TZ- wyjazdowe, zawsze klimatyczny hotel w górach, rożne atrakcje typu ognisko, czy kulig, potem impreza i tańce do rana, następnego dnia zwiedzanie jakiegoś zabytku i wyjazd po obiedzie. Za wszystko płaci firma. Najlepsze jest to, że można brać osoby towarzyszące ( za nie też płaci firma ), a nawet przyjaciół ( ale to już trzeba opłacić samemu ). Na wigilię są też zapraszani byli pracownicy, którzy już nie pracują w firmie.
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 12:00   #48
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

U mnie wszyscy spotykamy się w sali konferencyjnej, w ciągu dnia pracy z reguły ok. 12-13, firma zamawia parę dań z cateringu, a jak się zje i pogada prezesowa puszcza wszystkich do domu. 31.12 też nas zawsze wcześniej, gdzieś koło godz. 14 wygania do domu.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 07:48   #49
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

W ogól nie organizujemy. Co więcej, wychodząc z pracy przed wolnym na święta każdy tylko rzuci z korytarza wesołych świąt i część No i dobrze
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 15:43   #50
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Mała firma, szefowa zabierała nas na kolację do restauracji, my nic nie płaciłyśmy. Było to w godzinach wieczornych i dla większości był to dzień niepracujący (elastyczny grafik, praca na studiach), natomiast te, które na tą kolację urywały się z pracy, miały te godziny normalnie liczone jakby w tej pracy były. Dostawałyśmy jakieś drobiazgi od szefowej - karty do empiku (50-150 zł, w zależności ile tam pracowałyśmy), a w ubiegłym roku bezużyteczne, tylko ładnie wyglądające pierdółki z sephory - błyszczyk i mini mydełko - oddałam to dziewczynie brata ;]
__________________
trzeba mnie trochę oswoić, uspokoić, wzmocnić poczucie bezpieczeństwa i punkt oparcia.
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 19:50   #51
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

Firma funduje. Wigilia w godzinach pracy, catering w sali narad. Szef bardzo wierzący więc modlitwa była. Potem opłatek. Smażony karp, pierogi z grzybami i kapusta, barszcz z uszkami, śledzie i jakaś salatka. Pojedli, popili i do pracy wrócili.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 08:15   #52
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Jak wygląda Wasza Wigilia pracownicza?

U mnie wigilia po godzinach w restauracji jako kolacja.
Mikołajków nie robimy między sobą, bo dostajemy paczki na Mikołaja i na Święta.
Nikt za nic nie płaci, wszystko stawia pracodawca.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-24 09:15:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.