Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-13, 19:13   #3481
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
A ta woda termalna do czego ma służyć ? Zmyje nią makijaż ? Jak to działa ?
Woda termalna w miejsce toniku. Uriage można zostawić do wyschnięcia, innych marek trzeba osuszać, o ile dobrze pamiętam.

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Mówicie , żeby całkowicie odstawić wszystko a jak zmyć makijaż woda .
Najlepiej zrezygnować z makijażu. Lub ograniczyć do niezbędnego minimum. Nie wiesz, co Ci szkodzi. Ten czynnik może być także w makijażu.

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Wydaje mi się , że z kremami moimi może byc coś nie tak. Tak mnie ciągnie cała gęba, że najlepiej posmarowalsbym ja wazelina . Wszystko ciągnie i swędzi.
To może nie być wcale taki głupi pomysł. Wazelina jest dla skóry neutralna.

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Przejrze co mi polecilyscie o coś zamówię.
A co myślicie o tym do twarzy ??
Załącznik 7697776

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Wygląda na łagodny produkt, ale oczywiście nie jest pozbawiony potencjalnych podrażniaczy. Tylko że na tym etapie, to jakieś 99% produktów drogeryjnych je ma. Dopóki nie ustalisz, co Ci szkodzi. A najprościej to zrobić ograniczając pielęgnację i makijaż do jak najmniejszej ilości produktów.


Spróbuj tę pastę z płatków owsianych. Nic Cię to nie kosztuje, no chyba że kupno paczki płatków, jak nie masz w domu, ale to i tak taniej niż każdy kosmetyk. Owies ma potwierdzoną skuteczność w łagodzeniu dolegliwości skórnych. Ma niewielką ilość saponin, dzięki czemu nada się do "umycia" skóry. Jak nie jestem fanką babcinych metod, tak akurat płatki są naprawdę fajne.

Jeszcze co do produkty oczyszczające a podrażnienia. Ja mam normalnie niezbyt wrażliwą twarz, dopiero błędy pielęgnacyjne ją taką w przeszłości czyniły. I z kosmetyków do szeroko pojętego oczyszczania najczęściej miałam problem z płynami micelarnymi. Coś jest w tej formule kosmetyku, że potrafiły mnie niektóre wyburaczyć. Ostatnio micel Marilou bio.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-11-13 o 19:19
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 19:42   #3482
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Wydaje mi się , że z kremami moimi może byc coś nie tak. Tak mnie ciągnie cała gęba, że najlepiej posmarowalsbym ja wazelina . Wszystko ciągnie i swędzi.

Przejrze co mi polecilyscie o coś zamówię.
A co myślicie o tym do twarzy ??
Załącznik 7697776

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Jeśli wazelina ci się sprawdzała, to pewnie że można. W aptece do 10 zł jest też krem LinoCholesterol - on ma właśnie parafinową (jak wazelina) bazę i dość sporo cholesterolu. Ja go używam jak mojej skórze kremy nie wystarczają, jak potrzebuję czegoś bardziej okluzyjnego. To taka lepsza niveła, ale też bardziej tłusta

Co do myjadła - może i łagodne, zależy od skóry. Ja na wszelki wypadek unikam betainy kokoamidopropylowej, mnie raczej drażni, ale tu wydaje się być w mniejszej ilości i złagodzona olejami.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Spróbuj tę pastę z płatków owsianych. Nic Cię to nie kosztuje, no chyba że kupno paczki płatków, jak nie masz w domu, ale to i tak taniej niż każdy kosmetyk. Owies ma potwierdzoną skuteczność w łagodzeniu dolegliwości skórnych. Ma niewielką ilość saponin, dzięki czemu nada się do "umycia" skóry. Jak nie jestem fanką babcinych metod, tak akurat płatki są naprawdę fajne.
Z tego się robi jakąś papkę? Suchym/całym owsem miałabym opory po wrażliwej skórze jechać, ale może sama spróbuję

Co do owsa - to naturalne źródło beta glukanu, substancji, która może działać kojąco na zaczerwienienia. Chyba sama sobie zamówię to serum z Vis Plantis, bo korci mnie ten składnik

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

A krem pod oczy ok. Jakoś mnie nie porywa, ale zły pewnie też nie jest
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 20:01   #3483
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Spróbuję tej wody termalnej. Nie wiecz czemu ale id razu pomyślałam, że po spryskaniu twarzy bedzie mnie ściągać. Ale spróbuję , zaufam

Płatków owsianych w domu nie brakuje bo codziennie jem je na śniadanie. Jutro rano przygotuje taką papkę.
Z tą wazelina to żartowałam , prędzej maścią z Wit A się wysmaruje

Znalazłam też na sklepie Smyka te serum wyciszające z Vis plantis jest w promo za 19zl dorzucę krem pod oczy i zamawiam


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 20:16   #3484
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87329833]

Z tego się robi jakąś papkę? Suchym/całym owsem miałabym opory po wrażliwej skórze jechać, ale może sama spróbuję

Co do owsa - to naturalne źródło beta glukanu, substancji, która może działać kojąco na zaczerwienienia. Chyba sama sobie zamówię to serum z Vis Plantis, bo korci mnie ten składnik )[/QUOTE]

Tak, trzeba wcześniej namoczyć, można dodać jogurtu, można zostawić jako maseczkę na parę minut, tylko to raczej nie jest maseczka, w której mozna się krzątać po domu, bo spada z twarzy.
Papka ze zmielonych migdałów też jest polecana, ale nigdy nie próbowałam. Migdały + kaolin to baza pasty Angels on bare skin Lusha.

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Spróbuję tej wody termalnej. Nie wiecz czemu ale id razu pomyślałam, że po spryskaniu twarzy bedzie mnie ściągać. Ale spróbuję , zaufam

Płatków owsianych w domu nie brakuje bo codziennie jem je na śniadanie. Jutro rano przygotuje taką papkę.
Z tą wazelina to żartowałam , prędzej maścią z Wit A się wysmaruje


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Maść z wit A jest właśnie na wazelinie. Retimax ma jeszcze dodatkowo lanolinę.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-11-13 o 20:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 21:18   #3485
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Spróbuję tej wody termalnej. Nie wiecz czemu ale id razu pomyślałam, że po spryskaniu twarzy bedzie mnie ściągać. Ale spróbuję , zaufam

Płatków owsianych w domu nie brakuje bo codziennie jem je na śniadanie. Jutro rano przygotuje taką papkę.
Z tą wazelina to żartowałam , prędzej maścią z Wit A się wysmaruje

Znalazłam też na sklepie Smyka te serum wyciszające z Vis plantis jest w promo za 19zl dorzucę krem pod oczy i zamawiam


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
O dawno nic w Smyku nie zamawiałam
A maści często sa na wazelinie
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 21:19   #3486
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87328387]
Delikatnie zmniejsza przetłuszczanie, ale tylko delikatnie - po wielu dniach stosowania, nie wysusza na wiór. Powiedziałabym, że to może wynika z ukojenia skóry, jak nie jest tak bardzo podrażniona [/QUOTE]
Moja cera do ukojonych nie pewno nie należy. Nazwałabym ją raczej jako ustabilizowaną. I może zbyt skrótowo napisałam: chodziło mi o to, że dopiero w połączeniu konkretnych dwóch preparatów z niacynamidem i retinolem zauważyłam mniejsze wydzielanie sebum. I mam nadzieję, że nie jest to spowodowane tylko ochłodzeniem (bo od ponad dwudziestu lat cera mniej mi się przetłuszcza, kiedy jest chłodno). W połączeniach innych preparatów z niacynamidem i retinolem - nie zaobserwowałam takiego działania.



Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Napisz jeszcze, jaki masz budżet. Bo np do mycia cer wrazliwych poleciłabym Grace Gentle Cream Cleanser Antipodes KLIK. Z innych naturalnych - Fitocose
Ceramides Restructuring Cream KLIK. Do tego woda termalna. Zamiast toniku.
O tak , Fitocose jest świetny i nie rujnuje budżetu. Sporo kosmetyków tej marki nadaje się do nadreaktywnej, przesuszonej cery.


Z ciekawych oczyszczaczy, choć z nienaturalnym składem jest tanie jak barszcz DERMENA VITALINE mleczko do demakijażu. Ma łagodną formułę, sporo ceramidów i to wysoko w składzie, a jeśliby nie sprawdziło się - to tylko ok. 7 PLN poszłoby do kosza (sprostowanie: >> tu<<widziałam za 7 PLN, na DOZ-ie kosztuje ok.23 )
[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87329316]
Niby cały czas się trąbi o tym, że toniki i hydrolaty służą do przywracania naturalnego pH skóry. Moim zdaniem to ściema marketingowa i guzik prawda. Skóra jest w stanie samodzielnie powrócić do niższego, naturalnego pH. Co więcej, na większości toników na próżno szukać informacji jaki konkretnie odczyn pH mają - wiele z nich pewnie wcale nie ma naturalnego odczynu dla skóry. [/QUOTE] To zależy, gdzie kupujesz hydrolaty i jakiej są jakości ( odniosę się w tym przypadku do hydrolatów). Moje w wiekszości mają PH w okolicach 5, a i nie używalam jeszcze toniku , ktory miały więcej jak 5,5 (choć od paru lat używam glównie hydrolatów i bardzo je sobie cenię).[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87329316]
Jak trafisz na dobry krem do twarzy, to być może nie będziesz potrzebować osobnego pod oczy Chyba że lubisz pod oczami treściwsze a na reszcie twarzy już nie, wtedy to inna sprawa.[/QUOTE]Tu się absolutnie nie zgodzę. Skora pod oczami jest zupełnie inna od skóry na twarzy, a preparaty podoczne są również przebadane oftalmologicznie. Owszem, mozna użyć preparatu "twarzowego" pod oczy, ale na własne ryzyko. Poza tym najczęściej będzie niewystarczający.

Proponuję przeczytać u Kosmelogiki >>klik<<
------------------------------------------------------------------
Z mojej strony mogę polecić The Ordinary Amino Acids +B5, a na to krem The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA.

Nie kosztują majątku, a u mnie przy stosowaniu retinolu 1% (podobno o agresywnej formule ), w połaczeniu z kwasami (codziennie glikolowy, raz w tygodniu mocny peeling kwasowy) i 10%- wym serum z niacynamidem - Amino Acids i NMF +HA dają doskonale radę, jako uspokajacze. Myślę, że delikatne myjadło, rozcieńczony hydrolat z nagietka (jeśli ze zbyt niskim PH to podkręcić je trochę betainą na przykład) lub napar z nagietka (robiony na świeżo) i te dwa preparaty mogłyby uspokoić cerę. A jeśli nie sprawdzilyby się ?- to oba nie żal zużyć na dłonie, bo kosztują niewiele.

Do 100 PLN jest jeszcze NIOD Modulating Glucosides, który podobno rewelacyjnie sprawdza się przy podrażnieniach. Niestety, jeszcze nie używałam, bo The Ordinary wystarczają mi w zupełności.

Na pewno nie polecam nic z Ziaji, bo składy są tragiczne. Przy nich można nabawić się wysuszenia i egzemy...choć możliwe że jakimś zdrowym cerom służą...nie wykluczam...


Co do kremów przeciwsłonecznych - to w przypadku nadwrażliwosci tylko i wyłacznie z filtrami fizycznymi. I tu przychodzą mi na myśl tylko dwa: NIOD Survival 30 i Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ PA++++ (który rzeczywiscie działa w jakiś sposób łagodząco)

I nie przesadzać z okluzją, bo nadmiar może działać wręcz odwadniająco.

No i zapomniałabym o starym poczciwym Bephantenie: Sensiderm Daily Care z alfa-glukanem i bardzo łagodzącym składem, Sensiderm "zwykły" z ceramidem ,łagodzący.

Podobno pięknie łagodzi i wzmacnia nadreaktywną cerę La Roche-Posay Toleriane Ultra 8. Mozna poszukać opinii w internecie.

Aha. I tylko jednej wody termalnej się nie oszusza- bodajże Uriage. Każdą inna należy delikatnie osuszyć, nie dopuszczając do wyschnięcia na cerze. (Chimay to napisała, przeoczyłam...sorry) ...Chyba, że bezpośrednio po spryskaniu poloży się na wilgotną skorę coś treściwego - jakiś solidny krem czy olej....

Do maseczek polecałabym dodawać ekstrakt z centelli- czy to proszkowy , czy glicerynowy, ale absolutnie nie alkoholowy (to raczej oczywiste...)

Z czystym sumieniem mogę polecić też całą serię Sheabutter Martiny Gebhardt i jej świetny krem (nie lotion !) z awokado pod oczy.
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2019-11-13 o 22:02
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 07:36   #3487
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Z ciekawych oczyszczaczy, choć z nienaturalnym składem jest tanie jak barszcz DERMENA VITALINE mleczko do demakijażu. Ma łagodną formułę, sporo ceramidów i to wysoko w składzie, a jeśliby nie sprawdziło się - to tylko ok. 7 PLN poszłoby do kosza (sprostowanie: >> tu<<widziałam za 7 PLN, na DOZ-ie kosztuje ok.23 )
Tyle, że w tej aptece jest niedostępne to mleczko - może wyprzedawali, końcówka terminu czy coś.
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Tu się absolutnie nie zgodzę. Skora pod oczami jest zupełnie inna od skóry na twarzy, a preparaty podoczne są również przebadane oftalmologicznie. Owszem, mozna użyć preparatu "twarzowego" pod oczy, ale na własne ryzyko. Poza tym najczęściej będzie niewystarczający.
Mnie dwóch moich dermatologów mówiło, że wcale nie potrzeba innego kremu do skóry pod oczami. Takie same informacje widzę u dermatologów publikujących jakieś treści na YT, IG, etc, również u innych osób korzystających z pomocy dermatologa.
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Na pewno nie polecam nic z Ziaji, bo składy są tragiczne. Przy nich można nabawić się wysuszenia i egzemy...choć możliwe że jakimś zdrowym cerom służą...nie wykluczam...
Nie powiedziałabym, że wszystkie są tragiczne
Na pewno Ziaja oferuje tragiczne kremy, ale ocenianie całej marki na podstawie kremu oliwkowego za 3 zł to jest trochę poziom Sheitana
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Co do kremów przeciwsłonecznych - to w przypadku nadwrażliwosci tylko i wyłacznie z filtrami fizycznymi. I tu przychodzą mi na myśl tylko dwa: NIOD Survival 30 i Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ PA++++ (który rzeczywiscie działa w jakiś sposób łagodząco)
Co osoba to opinia. Ale ja bym nie wytrzymała na fizycznych - albo przesuszają (sam tlenek cynku ma takie działanie), albo za ciężkie formuły, albo obydwa w jednym...
Naprawdę wolę używać filtru, który nie wnerwia mnie konsystencją, działaniem, niż się męczyć albo w ogóle poddać się z używaniem.

Edytowane przez de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Czas edycji: 2019-11-14 o 07:37
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 09:31   #3488
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]Tyle, że w tej aptece jest niedostępne to mleczko - może wyprzedawali, końcówka terminu czy coś.[/QUOTE] W tej nie ma, ale w innych mozna poszukac (szkoda tylko, że już droższe)

Bardzo delikatnymi produktami oczyszczającymi są też SVR Sensifine Dermo-Nettoyant, Aderma Sensifluid woda micelarna i lotion micelarny.

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]
Mnie dwóch moich dermatologów mówiło, że wcale nie potrzeba innego kremu do skóry pod oczami. Takie same informacje widzę u dermatologów publikujących jakieś treści na YT, IG, etc, również u innych osób korzystających z pomocy dermatologa. [/QUOTE] Mnie dermatolodzy sugerowali tylko i wyłącznie ofertę apteczną, twierdzili, że naturalne kosmetyki do twarzy są be, a własnoręczne kręcenie kosmetyków woła o pomstę do nieba...
Grunt to trafić na dobrego, kompetentnego dermatologa.
A faktem jest, że kremy pod oczy mają bardziej rygorystyczne badania i są bardziej dostosowane do dużo cieńszej i bardziej wrażliwej skóry pod oczami.
[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]
Nie powiedziałabym, że wszystkie są tragiczne
Na pewno Ziaja oferuje tragiczne kremy, ale ocenianie całej marki na podstawie kremu oliwkowego za 3 zł to jest trochę poziom Sheitana [/QUOTE] Oczywiście,wszystkich nie znam, ale i nie oceniam na podstawie kremu oliwkowego.
Proszę bardzo:
-Ziaja Ulga żel myjący ; skład: Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin, Coco Glucoside, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cocamide DEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Sodium Benzoate, Lactic Acid.

Taki ładny skład ?

I chyba najlepszy składowo produkt z Ziaji, który znalazłam (może być więcej, nie wykluczam, ale i wątpię):

-Ziaja Ulga krem na noc ; skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Ceteareth-20, Laminaria Ochroleuca Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Oxidized Corn Oil, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Caprylate, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

Po co w tym kremie surfaktanty, który należałoby zmyć ?
Olej rycynowy wysusza. Parabeny zostawię w spokoju , bo tu mamy dużo nowych badań, ale DMDM Hydantoin ? No , niestety, ten krem to przykład, jak dobry plan zepsuć kilkoma idiotycznymi posunięciami.


[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87330673]
Co osoba to opinia. Ale ja bym nie wytrzymała na fizycznych - albo przesuszają (sam tlenek cynku ma takie działanie), albo za ciężkie formuły, albo obydwa w jednym...
Naprawdę wolę używać filtru, który nie wnerwia mnie konsystencją, działaniem, niż się męczyć albo w ogóle poddać się z używaniem.[/QUOTE]No tak, ale ja tu piszę o przypadku AnnyLeny . Filtry mineralne bardzo rzadko powodują podrażnienia czy alergię. Filtry chemiczne maja większy potencjał drażniący.
A przesuszanie? Czy walory użytkowe?
Widać nie trafiłaś jeszcze na odpowiednią formułę...

Wyżej wspomniane przeze mnie kremy z filtrami mineralnymi są dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu niż cała rzesza znanych i popularnych kremów z filtrami chemicznymi czy mieszanymi...A oprócz tych jest jeszcze sporo innych, ot choćby opisywany przez Chimay na wątku filtrowym Make P:rem UV Defense Me. Blue Ray Sun Fluid SPF50+ PA++++. Można poszukać nie tylko w ofercie aptecznej, a rynek filtrów rozwija się bardzo dynamicznie.
Co do filtrów w ogóle to polecam świetny artykuł u Kosmotolog >>klik<<
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 10:14   #3489
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Oczywiście,wszystkich nie znam, ale i nie oceniam na podstawie kremu oliwkowego.
Proszę bardzo:
-Ziaja Ulga żel myjący ; skład: Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin, Coco Glucoside, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cocamide DEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Sodium Benzoate, Lactic Acid.

Taki ładny skład ?
Nie, to nie ma ładnego składu. No mówię - nie poleciłabym wszystkiego hurtem.
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
I chyba najlepszy składowo produkt z Ziaji, który znalazłam (może być więcej, nie wykluczam, ale i wątpię):

-Ziaja Ulga krem na noc ; skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Ceteareth-20, Laminaria Ochroleuca Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Oxidized Corn Oil, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Caprylate, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

Po co w tym kremie surfaktanty, który należałoby zmyć ?
Olej rycynowy wysusza. Parabeny zostawię w spokoju , bo tu mamy dużo nowych badań, ale DMDM Hydantoin ? No , niestety, ten krem to przykład, jak dobry plan zepsuć kilkoma idiotycznymi posunięciami.
Nie powiedziałabym, że ten krem jest najlepszym składowo kremem Ziaji
Ma jednak swoich zwolenników. Sama się z nim nie polubiłam, przeciętniak w stronę słabszego. Może na inne potrzeby, nie wiem.

Sodium Lauroyl Lactylate jest wykorzystywany raczej jako emulgator, nie surfaktant:
http://www.cosdna.com/eng/4ea5529516.html
https://incidecoder.com/ingredients/...royl-lactylate

Jest też np. w balsamie Atoderm z Biodermy, który osobiście uwielbiam.
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
No tak, ale ja tu piszę o przypadku AnnyLeny . Filtry mineralne bardzo rzadko powodują podrażnienia czy alergię. Filtry chemiczne maja większy potencjał drażniący.
A przesuszanie? Czy walory użytkowe?
Widać nie trafiłaś jeszcze na odpowiednią formułę...

Wyżej wspomniane przeze mnie kremy z filtrami mineralnymi są dużo bardziej komfortowe w użytkowaniu niż cała rzesza znanych i popularnych kremów z filtrami chemicznymi czy mieszanymi...A oprócz tych jest jeszcze sporo innych, ot choćby opisywany przez Chimay na wątku filtrowym Make P:rem UV Defense Me. Blue Ray Sun Fluid SPF50+ PA++++. Można poszukać nie tylko w ofercie aptecznej, a rynek filtrów rozwija się bardzo dynamicznie.
Co do filtrów w ogóle to polecam świetny artykuł u Kosmotolog >>klik<<
Bardzo możliwe, że nie trafiłam na lepszą formułę jeszcze. Jednak miałam jeden z najbardziej polecanych mineralnych, Purito Comfy Water.
Moja skóra była na niego zbyt wrażliwa. Podejrzewam, że chodzi o duże ilości olejków eterycznych, tam jest sporo i pomarańczowego, i z drzewa herbacianego (ten mnie podrażnia jak mało co innego) i lawendowego. Z tego względu nie polecałabym go osobom skłonnym do rumienienia, podrażnień.

Konsystencja rzeczywiście przyzwoicie lekka, ale zawsze miałam po nim lekki przesusz - mimo że nosiłam go tylko gdy moja skóra była w najlepszym stanie, bo jednak obawiałam się go w momentach przesuszu, rumienienia.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 10:33   #3490
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja natomiast czytalam, ze kremy pod oczy sa przede wszystkim delikatniejsze a przez to czesto rowniez mniej skuteczne.
Dla mnie to ma sens...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 11:29   #3491
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87331388]
Sodium Lauroyl Lactylate jest wykorzystywany raczej jako emulgator, nie surfaktant:
http://www.cosdna.com/eng/4ea5529516.html
https://incidecoder.com/ingredients/...royl-lactylate[/QUOTE]
To tak, jak z płynami micelarnymi: zmywac czy nie zmywać, o to jest pytanie (ale zmywać)
Cetearteth -20 też jest surfaktantem. I w zależności od użytej ilości surfaktanty , jako substancje myjące, wiążące tłuszcz/ zanieczyszczenia powinny być zmywane.
No, ale po co dodawać takie emulgatory /surfaktanty jeśli jest cała rzesza innych ? [1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87331388]

Bardzo możliwe, że nie trafiłam na lepszą formułę jeszcze. Jednak miałam jeden z najbardziej polecanych mineralnych, Purito Comfy Water.
Moja skóra była na niego zbyt wrażliwa. Podejrzewam, że chodzi o duże ilości olejków eterycznych, tam jest sporo i pomarańczowego, i z drzewa herbacianego (ten mnie podrażnia jak mało co innego) i lawendowego. Z tego względu nie polecałabym go osobom skłonnym do rumienienia, podrażnień.

Konsystencja rzeczywiście przyzwoicie lekka, ale zawsze miałam po nim lekki przesusz - mimo że nosiłam go tylko gdy moja skóra była w najlepszym stanie, bo jednak obawiałam się go w momentach przesuszu, rumienienia.[/QUOTE]Purito Comfy Water mam przed nosem właśnie. Nie zawiera żadnych olejków eterycznych (zdjęcia w załączniku przepraszam za jakość -robione na szybko i byle jak). Być może stara wersja zawierała...

Na pierwszym zdjęciu niezbyt dokładnie widać, ale druga linijka" essential oil free, a i w składzie nie ma ani jednego olejku eterycznego.

Wracając jeszcze do Ziaji. Polecasz podrażnionej przesuszonej cerze kremy o takim składzie?:
Ziaja 50+, krem nawilżający, naprawczy z ceramidami:
Aqua, Isohexadecane, Octocrylene, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, PPG-15 Stearyl Ether, Butyl MEthoxydibenzoylmethane, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Hydrolyzed Vegetable Protein, Xanthan Gum, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Methylene Bis-Benzotriazololyl, Tetramethylbutylphenol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactate, Carbomer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citronellol, Limonene, Citric Acid.

Z filtrami chemicznymi mogącymi wywołać alergię ? znanymi jako dość szkodliwe ? Z katastrofalnym układem konserwującym , olejkami eterycznymi i sztuczną kompozycją zapachową ? hmmm...

Ziaja Med Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 3 %, emulsja do twarzy (jeśli o to Ci chodziło):
skład : Aqua (Water), Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Prcpylene Glycol, Urea, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Palmitate, Cyclomethicone, Dimethiconol, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Hertoaceum (Cotton) Seed Oil, Squlane, Sodium Lactate, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactytate, Carbomer, Xanthan Gum, Panthenol, Malic Acid, Butylene Glycol, Inulin, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Lactic Acid.

I znów to samo: bardzo kiepski układ konserwujacy, powodujący podraznienia i alergie, sztuczna kompozycja zapachowa, mnóstwo glikoli, nie polecanych przy podrażnionej, przesuszonej skórze, bo mogą owo podrażnienie pogłębiać. Pominę kolejny bezsensowny emulgator /surfaktant...i mikroplastik. Skład tego opiera się na glikolach i silikonach.

Ziaja Med AZS - na szybko składu nie znalazłam, ale podejrzewam, że jak większość Ziaji będzie miała znów ten sam fatalny układ konserwujący (poprawcie, jeśli się mylę). Bo polecany Fizjoderm znów ma to samo...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg comfy1.jpg (204,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg comfy2.jpg (115,8 KB, 25 załadowań)
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2019-11-14 o 11:37
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 11:31   #3492
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja uważam, ze Ziaja ma koszmarne składy i nikomu jej nie polecam
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 11:36   #3493
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Ja natomiast czytalam, ze kremy pod oczy sa przede wszystkim delikatniejsze a przez to czesto rowniez mniej skuteczne.
Dla mnie to ma sens...
Skórę pod oczami masz również delikatniejszą...

Polecam trzasnąć sobie pod oczy i na twarz ten sam krem z retinolem 0, 3% chociażby . Na twarzy prawie nie odczujesz, a pod oczami myślę, że tak...
Albo delikatny kremo-żel czy serum podoczne , które na tę strefę działa znakomicie - czy zadziała tak samo na twarz?

Każdy robi, jak chce. Idąc tym tokiem myślenia, krem do stóp tez można pod oczy. Czemu nie ?

Tylko potem się czyta: "oczy mi łzawią, krem migruje, mam prosaki, skórę wysuszoną na wiór, robi się opuchlizna i wory...ratunku.."

Na szczęście każdy jest panem swojej cery, a pod oczy i tak polecam preparaty przebadane okulistycznie, odpowiednie dla tej cienkiej i delikatnej strefy.
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2019-11-14 o 11:39
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 11:44   #3494
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Skórę pod oczami masz również delikatniejszą...

Polecam trzasnąć sobie pod oczy i na twarz ten sam krem z retinolem 0, 3% chociażby . Na twarzy prawie nie odczujesz, a pod oczami myślę, że tak...
Albo delikatny kremo-żel czy serum podoczne , które na tę strefę działa znakomicie - czy zadziała tak samo na twarz?

Każdy robi, jak chce. Idąc tym tokiem myślenia, krem do stóp tez można pod oczy. Czemu nie ?

Tylko potem się czyta: "oczy mi łzawią, krem migruje, mam prosaki, skórę wysuszoną na wiór, robi się opuchlizna i wory...ratunku.."

Na szczęście każdy jest panem swojej cery, a pod oczy i tak polecam preparaty przebadane okulistycznie, odpowiednie dla tej cienkiej i delikatnej strefy.
Ja sie z tym zgadzam od zawsze mam krem pod oczy przeznaczony do tych miejsc
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 11:56   #3495
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87331820]Ja sie z tym zgadzam od zawsze mam krem pod oczy przeznaczony do tych miejsc [/QUOTE]

Mialam kiedys krotki etap uzywania pod oczy tego, co do twarzy, ale trudno mi bylo znalezc cos pasujacego, a odkad nie uzywam kremow, to juz w ogole. Sera do twarzy stosuje tez najczesciej pod oczy, ale na to potrzebuje jeszcze bogaty, tresciwy krem i nie widze sensu kupowac w tym celu kremu do twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:01   #3496
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mialam kiedys krotki etap uzywania pod oczy tego, co do twarzy, ale trudno mi bylo znalezc cos pasujacego, a odkad nie uzywam kremow, to juz w ogole. Sera do twarzy stosuje tez najczesciej pod oczy, ale na to potrzebuje jeszcze bogaty, tresciwy krem i nie widze sensu kupowac w tym celu kremu do twarzy.
Najczesciej serum ma lżejszą formułę ale lepsze działanie.
Za to krem może obciążać okolice.
Ja mam takie odczucia.

Wszystko też zalezy od nas samych. I od potrzeb. JEsli coś się sprawdza to ok.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:03   #3497
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87331905]
Wszystko też zalezy od nas samych. I od potrzeb. JEsli coś się sprawdza to ok. [/QUOTE] W punkt
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:06   #3498
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87331905]Najczesciej serum ma lżejszą formułę ale lepsze działanie.
Za to krem może obciążać okolice.
Ja mam takie odczucia.

Wszystko też zalezy od nas samych. I od potrzeb. JEsli coś się sprawdza to ok. [/QUOTE]

U mnie nie wystepuje cos takiego jak obciazanie okolic oka, dokladnie w przeciwienstwie do twarzy. Moge nalozyc serum, na to krem zmieszany w olejem z opuncji (kupilam po rekomendacjach kasimagdy) a za jakis czas jeszcze dolozyc maslo typu kawowe LaLe. Dopoki uwazam, zeby mi sie nic nie odstalo do oka, to jest ok. Tylko niestety skore na styku podocznej z policzkowa, czyli tam gdzie juz sa gruczoly lojowe, potrafi mi to zapchac i to sa klasyczne wagry vel czarne zaskorniki, a nie zadne wlokna lojowe (bledsze), ktore mam na reszcie twarzy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-11-14 o 12:08
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:16   #3499
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie nie wystepuje cos takiego jak obciazanie okolic oka, dokladnie w przeciwienstwie do twarzy. Moge nalozyc serum, na to krem zmieszany w olejem z opuncji (kupilam po rekomendacjach kasimagdy) a za jakis czas jeszcze dolozyc maslo typu kawowe LaLe. Dopoki uwazam, zeby mi sie nic nie odstalo do oka, to jest ok. Tylko niestety skore na styku podocznej z policzkowa, czyli tam gdzie juz sa gruczoly lojowe, potrafi mi to zapchac i to sa klasyczne wagry vel czarne zaskorniki, a nie zadne wlokna lojowe (bledsze), ktore mam na reszcie twarzy.
I jak opuncja i to masło? Masło kawowe mam na liście, tylko nie wiem, której firmy kupić.
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 12:23   #3500
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
To tak, jak z płynami micelarnymi: zmywac czy nie zmywać, o to jest pytanie (ale zmywać)
Cetearteth -20 też jest surfaktantem. I w zależności od użytej ilości surfaktanty , jako substancje myjące, wiążące tłuszcz/ zanieczyszczenia powinny być zmywane.
No, ale po co dodawać takie emulgatory /surfaktanty jeśli jest cała rzesza innych ? Purito Comfy Water mam przed nosem właśnie. Nie zawiera żadnych olejków eterycznych (zdjęcia w załączniku przepraszam za jakość -robione na szybko i byle jak). Być może stara wersja zawierała...
Znów bardziej emulgatorem niż surfaktantem.

No mój Purito był mocno pomarańczowy w zapachu i drażniący na policzkach. Być może wydali osobną wersję bez zapachu tak jak w przypadku filtru Purito Cantella, albo w ogóle zmienili formułę. Tak czy siak działał na mnie (co prawda delikatnie) przesuszająco i nie wiem czy to była kwestia samych olejków. Działanie przesuszające miałam przy każdym innym filtrze mineralnym.
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Wracając jeszcze do Ziaji. Polecasz podrażnionej przesuszonej cerze kremy o takim składzie?:
Ziaja 50+, krem nawilżający, naprawczy z ceramidami:
Aqua, Isohexadecane, Octocrylene, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, PPG-15 Stearyl Ether, Butyl MEthoxydibenzoylmethane, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Hydrolyzed Vegetable Protein, Xanthan Gum, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Methylene Bis-Benzotriazololyl, Tetramethylbutylphenol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactate, Carbomer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Citronellol, Limonene, Citric Acid.

Z filtrami chemicznymi mogącymi wywołać alergię ? znanymi jako dość szkodliwe ? Z katastrofalnym układem konserwującym , olejkami eterycznymi i sztuczną kompozycją zapachową ? hmmm...
Do tego kremu mam po prostu sentyment. Ładnie wyprowadził mnie z niejednego przesuszenia. Mam w domu też trochę lepsze składowo kremy, np. LRP Toleriane Ultra, wcześniej miałam Toleriane Sensitive. Ale i tak jak kończy mi się ten z Ziaji to idę dokupić kolejne opakowanie, bo moja skóra po prostu go uwielbia.

Niemniej zmieniłabym w tym kremie z Ziaji parę rzeczy. Przede wszystkim wyrzuciłabym zapach. Jednak tak jak zapachy mnie podrażniają, tak ten krem krzywdy nigdy mi nie zrobił. Bardziej drażni mi nos
Filtr UV też bym wykopała, bo SPF 6 to i tak malutko. Swoją drogą, jeśli chodzi o Avobenzone gdy mam najbardziej podrażnione policzki, to sięgam po Photoderm Max, sam z siebie pomaga mi je ukoić. Ten filtr mocno opiera swoje działanie o Avobenzone. Obstawiam, że to zasługa ektoiny (choć pewnie nie tylko tego), moja derm też mi poleciła zainteresować się ektoiną skoro mi służy.
Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Ziaja Med Kuracja Ultranawilżająca Mocznik 3 %, emulsja do twarzy (jeśli o to Ci chodziło):
skład : Aqua (Water), Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Prcpylene Glycol, Urea, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Palmitate, Cyclomethicone, Dimethiconol, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Hertoaceum (Cotton) Seed Oil, Squlane, Sodium Lactate, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactytate, Carbomer, Xanthan Gum, Panthenol, Malic Acid, Butylene Glycol, Inulin, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Lactic Acid.

I znów to samo: bardzo kiepski układ konserwujacy, powodujący podraznienia i alergie, sztuczna kompozycja zapachowa, mnóstwo glikoli, nie polecanych przy podrazżnionej, przesuszonej skórze, bo mogą owo podrażnienie pogłębiać. Pominę kolejny bezsensowny emulgator /surfaktant...i mikroplastik. Skład tego opiera się na glikolach i silikonach.
Dzięki glikolom, silikonom jest też lekki. Ale też dzięki temu nie trafi w potrzeby każdego. Ja wzięłam ten z polecenia dermatolog, ona chyba to podchwyciła z IG innej dermatolog
Osobiście wolę inne kremy z ceramidami z serii Ziaja Med i moja dermatolog teraz poleca ludziom te inne właśnie (bo nie mają kompozycji zapachowych, nie są na glikolach), nie ma to jak mieć własne zdanie
W mojej ocenie (i w ocenie mojej dermatolog) ten krem jest w porządku. Co do glikolu - poruszyłaś temat Toleriane Ultra 8 - to też jest na glikolu propylenowym i pentylenowym. Nie muszą podrażniać wrażliwej cery, to raczej dość osobnicza sprawa.

Fizjoderm:
Cytat:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Hexyl Laurate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Olea Europaea Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydrogenates Coco-Glycerides, Hydrogenated Lecithin, C12-16 Alkohols, Palmitic Acid, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide.
Baza zupełnie inna. Krem jest lekki.

AZS:
Cytat:
Aqua, Urea, Caprylic/Capric Tri-glyceride, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-3 Methyl-Glucose Distearate, Dimethicone, Ceramide 3, Ceramide-6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Allatoin, Glycerylcaprylate, Phenoxyethanol, DMDMHydantoin, Chlorphenesin
Tu bardziej nielubiane konserwanty.
Ja DMDM Hydantoin nie skreślam, nie wszystkich podrażnia. Pytałam dwóch dermów, też mi nie kazali skreślać. Jest kontrowersyjny nawet bardziej niż inne konserwanty, ale dla niektórych kontrowersyjne są wszystkie jak leci
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:27   #3501
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie nie wystepuje cos takiego jak obciazanie okolic oka, dokladnie w przeciwienstwie do twarzy. Moge nalozyc serum, na to krem zmieszany w olejem z opuncji (kupilam po rekomendacjach kasimagdy) a za jakis czas jeszcze dolozyc maslo typu kawowe LaLe. Dopoki uwazam, zeby mi sie nic nie odstalo do oka, to jest ok. Tylko niestety skore na styku podocznej z policzkowa, czyli tam gdzie juz sa gruczoly lojowe, potrafi mi to zapchac i to sa klasyczne wagry vel czarne zaskorniki, a nie zadne wlokna lojowe (bledsze), ktore mam na reszcie twarzy.
Pamietam jak pisałaś o tej granicy i musisz nakładać produkt co do milimetra.
To też właśnie pokazuje, że każdy człowiek jest inny. Dlatego dobrze, że mamy taki wybór w kosmetykach

Moje okolice oczu kochają tłustości. Dlatego jak mam leniwy dzień albo kurację po jakimś nieudanych produkcie to stosuje tylko hydrolat + olej.
To mi się sprawdza najlepiej.
Czasami olej nakładam tylko na okolice pod oczami.


Nie mam tego masła z La-Le kawowego ale kupiłam sobie masło kawowe z Mohani. Jestem ciekawa czy to jedno i to samo - jak myślisz?
Podobno można stosować właśnie też pod oczy

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
I jak opuncja i to masło? Masło kawowe mam na liście, tylko nie wiem, której firmy kupić.
Ja mam do odbioru w Polsce masło kawowe z Mohani i jestem ciekawa właśnie czy też się sprawdzi.
Sklad trochę się różni. Ale delikatnie.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:32   #3502
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Może wstyd się przyznać, ale w życiu nie stosowałam pod oczy żadnego produktu przeznaczonego do tego celu, nakładam to samo co na twarz. Nie czuję, żeby czegoś mi tam brakowało, ale też nie mam z tą okolicą żadnych problemów.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 12:49   #3503
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Może wstyd się przyznać, ale w życiu nie stosowałam pod oczy żadnego produktu przeznaczonego do tego celu, nakładam to samo co na twarz. Nie czuję, żeby czegoś mi tam brakowało, ale też nie mam z tą okolicą żadnych problemów.
Oczywiście,nie musi Ci nic brakować. I będzie to widoczne zwłaszcza na mlodszej, bezproblematycznej cerze. Ale kiedy np. ma sie ju z "paręlatek" czy ma cię jakiekolwiek problemy z cerą lub zwyczajne zmarszczki - wtedy droga moze okazać sie już troszkę bardziej skomplikowana...

Tylko tu akurat poruszamy tę kwestię w związku z cerą AnnyLenny - a przy takim przesuszu, nadreaktywności powstrzymywałabym się od eksperymentów i trzymałabym się preparatów przeznaczonych do określonego celu: a więc jeśli do twarzy to do twarzy, jeśli pod oczy to pod oczy, jeśli do oczyszczania itd...
Po wyprowadzeniu stanu cery na prostą- można eksperymentowac, jesli ktoś lubi i chce.

-----------------------------------------------------------
Co do Toleriane Ultra 8 - jest przede wszystkim na wodzie termalnej, glikole są niewyczuwalne. I pomimo to bez mrugnięcia okiem kupiłabym Toleriane zamiast 10-ciu Ziaji.


No własnie - Mohani czy La Le? Mam na oku jeszcze masło z Akomy i z The Soap Kitchen
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2019-11-14 o 12:53
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 13:02   #3504
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Co do Toleriane Ultra 8 - jest przede wszystkim na wodzie termalnej, glikole są niewyczuwalne. I pomimo to bez mrugnięcia okiem kupiłabym Toleriane zamiast 10-ciu Ziaji.
Nie mówię, że Toleriane Ultra 8 byłby zły, absolutnie nie
Ale jeśli budżet ciasny i tylko na nim miałoby polegać nawilżanie, to może lepiej krem Toleriane Ultra Overnight. Dla mnie na noc nie jest wystarczający, ale na dzień ok, nawet bym powiedziała geniusz. Na noc wolę Ziaję
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 13:16   #3505
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
I jak opuncja i to masło? Masło kawowe mam na liście, tylko nie wiem, której firmy kupić.
Mam wrazenie, ze nie mam juz takiej pustyni pod oczami.
Moge Ci wyslac probke tego masla Lale
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 14:23   #3506
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

AnnaLenna, a nie myślałaś o poszukaniu dermatologa? Są laserowe zabiegi zamykania naczynek - można wynokać na większym obszarze, np. twarz, szyja, dekolt, ramiona. Sama pewnie kiedyś się szarpnę, bo pielęgnacja może wyciszać ale raczej nie usunie problemu do końca.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 16:35   #3507
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87332340]AnnaLenna, a nie myślałaś o poszukaniu dermatologa? Są laserowe zabiegi zamykania naczynek - można wynokać na większym obszarze, np. twarz, szyja, dekolt, ramiona. Sama pewnie kiedyś się szarpnę, bo pielęgnacja może wyciszać ale raczej nie usunie problemu do końca.[/QUOTE]Nie myślałam o tym nawet. Te naczynka nie są widoczne az tak. Jedna kosmetyczka powiedziala, że taki urok mojej cery ..że jest płytko unaczyniona i zapewno bedzie to zmierzać do trądziku różowatego w przyszłości . No ciekawe to jest Radziła , żeby unikać alkoholu , nie pocierać i ogólnie obchodzuć się jak z jajkiem.
Te wzmożone podrażnienie pojawiły się zupełnie niedawno , muszę wyeliminować coś co mi szkodzi ale i swoją drogą pielęgnację i tak trzeba zmienić.
zrezygnowałam z płatków, wacików itp ...i czuję różnice, nie jestem czerwona jak burak po zmyciu makijażu. Zastosowałam również płatki owsiane do mycia rano i wieczorem..hmm a żeby tak myć codziennie i nie kupować w ogóle kosmetyków

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 17:00   #3508
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Wiesz co, jesli taka forma mycia Ci odpowiada i jest wystarczająca to ja tam nie widze przeszkód.
Masz taka cerę na której lepiej nie eksperymentować i używać sprawdzone kosmetyki


Ja bardzo lubiłam te pastę z lush na bazie płatków o której pisała Chimay
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 17:31   #3509
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Nie myślałam o tym nawet. Te naczynka nie są widoczne az tak. Jedna kosmetyczka powiedziala, że taki urok mojej cery ..że jest płytko unaczyniona i zapewno bedzie to zmierzać do trądziku różowatego w przyszłości . No ciekawe to jest Radziła , żeby unikać alkoholu , nie pocierać i ogólnie obchodzuć się jak z jajkiem.
Te wzmożone podrażnienie pojawiły się zupełnie niedawno , muszę wyeliminować coś co mi szkodzi ale i swoją drogą pielęgnację i tak trzeba zmienić.
zrezygnowałam z płatków, wacików itp ...i czuję różnice, nie jestem czerwona jak burak po zmyciu makijażu. Zastosowałam również płatki owsiane do mycia rano i wieczorem..hmm a żeby tak myć codziennie i nie kupować w ogóle kosmetyków

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
A może to kwestia ogrzewania?
Ja jak mam za mocne ogrzewanie w domu, to mi bardziej się puce przegrzewają. Wolę lekki chłodek. No i powietrze może być bardziej suche zimą, najlepiej się czuję w mojej sypialni, bo tam mam nawilżacz powietrza. Ale nawet takie ceramiczne na grzejniki coś dają. Chyba że ktoś ma praktycznie wyłączone grzejniki jak ja, to wtedy nie bardzo
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 17:59   #3510
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87332879]A może to kwestia ogrzewania?

Ja jak mam za mocne ogrzewanie w domu, to mi bardziej się puce przegrzewają. Wolę lekki chłodek. No i powietrze może być bardziej suche zimą, najlepiej się czuję w mojej sypialni, bo tam mam nawilżacz powietrza. Ale nawet takie ceramiczne na grzejniki coś dają. Chyba że ktoś ma praktycznie wyłączone grzejniki jak ja, to wtedy nie bardzo [/QUOTE]Tu możesz mieć rację. Moja skóra tak reaguje na wszystko. I planuje kupić te nawilżacze na kaloryfer do sypialni

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.